פתח תקווה NEWS - אנבאונד

חברת הסייבר Unbound מפ"ת נרכשה ע"י בורסת הקריפטו הגדולה בעולם

זה לא סוד שישראל היא מעצמה בתחום האבטחה והטכנולוגיה. מספיק להסתכל על אזורי התעשייה בפתח תקווה ולראות בניינים מפוארים של תאגידי ענק מתחום המידע והמחשוב. בינואר הקרוב צפויה חברת קוינבייס, המשמשת פלטפורמה למסחר במטבעות מבוזרים, להתמקם במשרדי חברת Unbound הישראלית, לאחר שרכשה אותה בעלות מאות מיליוני שקלים. פרופ' יהודה לינדל, מייסד החברה: "נהיה מרכז הפיתוח של קוינבייס בארץ".

השבוע התבשרנו לדעת שהצטרפה שחקנית משמעותית נוספת לאזור התעשייה ההייטקיסטי בקריית אריה.  קוינבייס (Coinbase), הנחשבת חברת הבורסה החשובה בעולם למטבעות דיגיטליים.

בעיר המהווה מעל ל- 13% מכלל עובדי ההייטק בישראל, נוספים מדי שנה לאזורי פיתוח (רמת סיב, פארק טק וז'בוטינסקי) תאגידי ענק.  עוד ועוד אנשי פיתוח ומתכנתים מצטרפים ומקבעים את העיר כמוקד מרכזי בישראל להייטק. 

"המטרה לגדול למרכז פיתוח ומחקר שיצור אימפקט משמעותי"

חברת Unbound security (אנבאונד) עוסקת בהגנה על מפתחות קריפטוגרפיים והצליחה לגייס עד היום כ-40 מיליון דולר. אומנם סכום הרכישה לא נמסר רשמית על ידי קוינבייס אך מוערך במאות מיליוני דולרים. לפי ערך השוק, שווי חברת Unbound עומד על 160 מיליון דולר. ניתן לכם להתפרע בניחוש המדויק.

קוינבייס עצמה מנהלת 255 מיליארד דולר נכסים ויש לה 73 מיליון משתמשים מאומתים שיכולים לקנות ולמכור עשרות מטבעות דיגיטליים מבוזרים. החברה הונפקה בנאסד"ק בתחילת השנה וכיום מוערכת בשווי של 69 מיליארד דולר. 

זוהי בשורה חשובה מאוד שיכולה להזניק את ישראל קדימה בתחום הסייבר ולעורר עניין גדול בחברות אבטחה נוספות בעיר. כבר עכשיו בחברה רואים לרחוק והודיעו כי רכישת Unbound security תשמש בסיס להקמת מרכז מחקר ופיתוח בארץ.

האם המשרדים אמורים להתרחב כמו החברות מסביב, לנוכח כניסה של חברת ענק כזאת?

 "באנבאונד יש 75 עובדים שמתוכם 50 מפ"ת והשאר מקצוות העולם", אומר פרופ' יהודה לינדל, מנכ"ל החברה. "כרגע אנחנו השלוחה של קוינבייס ועובדים מהמשרדים בפארק עופר. יש לנו קומה שלמה שיכולה לאכלס 70 עובדים. בגלל שרוב העובדים שלנו עובדים מהבית אי אפשר לשער מה יקרה הלאה אבל כרגע אנחנו פה. אני כן יכול לומר שבקוינבייס מתכננים לגדול למרכז פיתוח של 150 איש". 

פתח תקווה NEWS - אנבאונד
באנבאונד יש 75 עובדים שמתוכם 50 מפ"ת. בחברה דוגלים בעבודה מהבית.

"בישראל חזקים בטכנולוגיה עמוקה"

אנבאונד הוקמה בפ"ת בשנת 2015 על ידי שני חוקרים אקדמאים בינלאומיים – פרופ' יהודה לינדל ופרופ' נייג'ל סמארט ואליהם הצטרף גיא פאר, העומד בראש צוות המחקר והפיתוח. לינדל עצמו עוסק בחקר תחום MPC (חישוב רב משתתפים) מעל לעשרים שנה ומרצה על כך באונ' בר אילן. 

בשיטה זו משתמשים ב- Unbound כדי להגן על מפתחות ההצפנה מסוגים שונים. הסיסמאות מאפשרות את הגישה לנכסי קריפטו מוצפנים. שלא במפתיע, חברות ישראליות המפתחות טכנולוגיית MPC זוכות לביקוש גדול בשנה האחרונה ונרכשות בעלויות גרנדיזיות. קרב (200 מיליון דולר) ופיירבלוקס ( 2.2 מיליארד דולר) הן דוגמה טובה לכך.

לצורך הדגשה, קוינבייס החברה הכי גדולה בבורסה האמריקאית לענף הקריפטו כיום. "היא השחקנית הכי משמעותית בתחום הזה בכל העולם", מציין בגאווה לינדל. "בינואר החברה תתמקם באופן סופי במשרדים שלנו בפ"ת. אנחנו נהיה מרכז הפיתוח של קוינבייס בארץ. כמו שיש אינטל ומייקרוסופט לידנו. החוזה הוא לאורך שנתיים וחצי. מה שאחר כך יקרה זה לא ברור בעולם ההייטק המשתנה באופן תדיר. בקוינבייס דוגלים בעבודה מהבית. כל עובד בוחר מאיפה נוח לו לעבוד". 

אתה רואה עוד חברות אבטחה מצטרפות להייטק הישראלי כאן?

"בפתח תקווה מתפתח הייטק משמעותי וזאת בשורה משמחת. באופן כללי, בישראל מאוד חזקים בטכנולוגיה עמוקה. השילוב הזה לצד בסיס צבאי חזק ולימודים אקדמיים יוצרים אקסו סיסטם של הרבה חברות אבטחה בהייטק. עובדי החברה באים מכל הארץ. אני בעצמי תושב העיר". 

השם יישאר כמו שהוא?

"זה מתאגד ביחד. Unbound הופכת לחברת בת של קוינבייס ואז אחר כך זה משתנה. באופן פשוט, ברגע שנרכשים אנחנו נהפכים להיות השלוחה של קוינבייס בארץ". 

מה לגבי מרכז מחקר ופיתוח המתוכנן?

"זה ייקח קצת זמן אבל הכוונה היא לגדול ולבנות "מרכז למצוינות" שיגיע עד ל- 150 עובדים שיישרת את כל צרכי הקריפטוגרפיה של קוינבייס".

פתח תקווה NEWS - יהודה לינדל
לינדל באחת ההרצאות על תחום MPC (חישוב רב משתתפים) ההולך וגדל בישראל ובעולם.

עוד ב-טכנולוגיה

אירוע חברה פתח תקווה - גילת לוויני תקשורת - יקבי ירושלים פתח תקווה

צפו: גילת רשתות לווין אירחה בכירות הייטק בבוטיק היין של יקבי ירושלים בפתח תקווה לאירוע חברה

חברת תקשורת הלווינים הגלובאלית, בחרה לארח את האירוע המיוחד והאינטימי בבוטיק היין JERUZ YARD בפארק יד לבנים, מרחק 10 דקות נסיעה מהמשרדים של החברה בקריית אריה. לאhרוע הגיעו עשרות עובדות בכירות בגילת, שקיבלו במקום הרצאות ושיחות אחת על אחת, עם חברות WOMAN2WOMAN ועמותת יוצאות 8200, שמריצות תכניות מנטורינג להעצים נשים בהייטק הישראלי. צפו בביקור באירוע.

המשך קריאה »
אודי מוקדי - סייברארק CYBERARK פתח תקווה

כבוד: סייברארק מפתח תקווה רוכשת את ונאפי (VENAFI) ב-1.54 מיליארד דולר

ענקית הסייבר הפתח תקוואית, שלפי העדכון האחרון נסחרת בנאסדק בשווי של 10.2 מיליארד דולר, ובמשרדיה בקריית אריה יושבים מאות עובדים, חלקם גרים בעיר, רוכשת את חברת ניהול הזהויות הבינלאומית במיליארד דולר מזומן ועוד כ-540 מיליון במניות. "צעד נוסף במימוש החזון שלנו לבנות חברת ענק גלובלית כחול-לבן, שנותנת מענה לאתגרים בעולם הסייבר", אמר אודי מוקדי, יו"ר ומייסד.

המשך קריאה »
קווליטסט QUALITEST פתח תקווה

חברת קווליטסט מפתח תקווה הכריזה על פרויקט חדש: קירוב בדואים להייטק

בשורה מאחדת ליום העצמאות: חברת התוכנה, הידועה כמובילה בעולם בתחום ה-Quality Engineering (הנדסת איכות) מבוסס AI, הוכיחה מזה שנים את הצלחתה בהכשרת עובדים מהפריפריה להייטק הישראלי. לאחרונה בישרה על כך שהיא בנתה תכנית המיועדת לאנשי הפזורה הבדואית בחורה. מנכ"ל החברה, שי ליברמן, מסר: ""יש אלפי מוחות מצוינים בפריפריה, ועלינו לפתוח בפניהם את הדלת להייטק".

המשך קריאה »
משרדי יד2 בחוגי ONE פתח תקווה

ברוכים הבאים: משרדי יד2 (YAD2) עברו מבני ברק לפתח תקווה – למגדל חוגי ONE

החברה לה שייך אחד מאתרי האינטרנט הגדולים בישראל, הופכת להיות חלק מהעיר שלנו, לאחר שבשבוע האחרון החלו להתמקם 310 עובדי החברה, בקומות 19-20 במגדל האייקוני בבעלות קבוצת "ששון חוגי" ברחוב המגשימים-פינת השילוח. החברה שכרה שתי קומות במגדל ותעביר אליו את כל המחלקות של החברה, כולל את דרושים IL – בעסקה הכוללת שכירות לפחות לשבע שנים.. בקרוב יעברו לבניין גם עובדי חברת הביטוח "שקל"

המשך קריאה »