פתח תקווה NEWS - פארק הירקון

חוף ים בפ"ת? תכנית "ריאה ירוקה" בפארק הירקון תופסת תאוצה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

לאחר עשור של תכנון, פרויקט הדגל בפארק הירקון של עיריית פתח תקווה וראש העיר, רמי גרינברג, הוצג בשבוע שעבר מול גורמי הרשות ומינהל ההנדסה, במטרה להאיץ בקידום הבנייה מול רשות מקרקעי ישראל. לצד הציפייה המרובה, קו המטרו M2 מאיים לפגוע במקורות הכלכליים לבנייה. 

בראיון שצוות האתר ערך עם ראש העיר, רמי גרינברג, על הפרויקטים המסקרנים בעיר, דובר רבות פרויקט הפארק הירוק. גרינברג אמר אז: "אני קורא לזה חוף הים של פתח תקווה. אנו רוצים לבנות שבילי אופניים עם מתקני ספורט, בילוי, נופש ופנאי. משהו עוצמתי. הפארק בעצם מחבר בין אזורי העסקים פארק טק, קריית אריה, רמת סיב לצומת סגולה. רצינו ליצור מעטפת גדולה שתהווה תלכיד אחיד בין כולן. אין היום חיבור פיזי ביניהם. נעשה זאת בעזרת הפרדה מפלסתית ויציאה לכביש 4. זה אמור להיות מתוקצב מהמדינה. הפרויקט יקח בין שנתיים לשלוש. כבר מתחילים אותו". 

6,000 דונם של ריאה ירוקה - העלאת הדימוי העירוני

בשבוע שעבר נפגש גרינברג עם גורמי הרשות המבצעת במטרה להאיץ את קידום התכנית הסופית מול הוועדה המקומית, הצפויה לאשר את הבקשה במהלך השנה החדשה. בשטח הירקון, הגובל מכביש 4 עד כביש 40, כביש 5 מצפון ואם המושבות בדרום,  מוקצים כ- 5,850 דונם לשימוש. מתוכם: 1,255 דונם לפארק עירוני, 1066 דונם לגן לאומי, 107 דונם לספורט, 642 לשטח חקלאי וכ- 639 דונם למגורים ותעסוקה. הפארק משתרע מגדות נחל הירקון עד תוואי דרך אם המושבות.

התכנית מציעה מגוון אפשרויות פנאי ובילוי, כגון: נקודות תצפית, מדשאות, גשרים, שבילי אופניים והולכי רגל וכן חיבורים על אזוריים, מסעדות, מגרשי ומוקדי ספורט, אזורים לאירועים זמניים ואזורי פיקניק, פארק שעשועים, חניות לבאי הפארק ועוד. במסגרת התכנית יותוו מסלולי גישה אל הפארק וממנו לעיר. בנוסף, התכנית מציעה פיתוח נרחב לגדות נחל שילה ונחל מזור העוברים בתחומי הפארק.

פתח תקווה NEWS - פארק הירקון
שרטוטי הבנייה המתוכננים בפארק

מתחם דיפו ימנע את המימון? עיריית פתח תקווה מתנגדת לתכנון הוות"ל

במסגרת התכנית בפארק הירקון, אמורים להיבנות כ-4,790 דירות באזור המוקצה למגורים ותעסוקה, בסמוך לשכונות הצפוניות. בחמישי האחרון פורסם בדה מרקר שהעירייה מתנגדת לתכנית של הוועדה הארצית לתשתיות לאומיות (הוות"ל), בה אמור להיבנות מתחם אחסון ותפעול של קו המטרו M2, שיעבור בתחומי הפארק.

החשש שתוכנית זו תרמוס בניית 2,500 דירות מגורים ואזורי תעסוקה האמורים להניב הכנסות בעלויות של מאות מיליונים. בכסף הזה בונים בעירייה על מקור כלכלי שיאפשר להרחיב את פיתוח הפארק המטרופוליני.  "אנו מבינים את חשיבות קידום המטרו אך עם זאת תושבי העיר עלולים לשלם על כך לדורות", הם טוענים. על פי ההערכות, עלויות המימון באזור יכולות להכניס סביב ה-800 מיליון שקל. כעת, לאחר שבעירייה עתרו לוועדה המחוזית, ממתינים להכרעה בנושא.  

עוד בפתח תקווה

מטה גילת לווינים בפתח תקווה

גילת מפתח תקווה דיווחה היום על גידול של 19% בהכנסות ביחס לרבעון הראשון 2021

חברת הלווינים הותיקה, שמשרדיה הראשיים נמצאים ברח' יגיע כפיים בקריית אריה, הציגה נתונים חיוביים לשלושת החודשים הראשונים של 2022. לפי הנתונים היא רשמה הכנסות בסך של 51.4 מיליון דולר, והפסד תפעולי הנמוך ב-2.5 מיליון דולר, ביחס לרבעון המקביל אשתקד. המנכ"ל עדי צפדיה: "הנתונים מראים שאנו מצליחים להגדיל נתח שוק, ולנצל הזדמנויות עסקיות בשווקי הקצה בהם אנו פועלים".

המשך קריאה »
הקניון הגדול בפתח תקווה

יאללה לעבודה: יריד תעסוקה לצעירים ונוער יתקיים בקניון הגדול בפתח תקווה ב-26 לחודש

בעוד כחודש ייצאו אלפים מתלמידי העיר לחופש הגודל ועסקים רבים בפתח תקווה מקווים שאולי זה מה שיוציא אותם מהמצוקה אליה נקלעו: חוסר יכולת לתפעל את העסק, הנובע ממחסור בעובדים. בדיוק לשם כך, חברה העירייה, יחד עם הנהלת הקניון, ליוזמה חברתית בדמות יריד תעסוקה, יחיד מסוגו שייפתח במטרה לחבר את העסקים לצעירים המחפשים עבודה.

המשך קריאה »
כנס חדשנות ועסקים פתח תקווה 2022

צפו: כנס העסקים פתח תקווה 2022 – בונים על הרכבת הקלה ובטוחים שהבועה לא תתפוצץ

התנופה העסקית של העיר קיבלה היום ביטוי בדמות אירוע רב משתתפים, אותו ארגנה העירייה, בשיתוף החברה לפיתוח פתח תקווה על המרפסת של מגדל גלובל טאוורס. באירוע השתתפו ראש העיר, רמי גרינברג ושרת המדע אורית פרקש הכהן, לצד עשרות רבות של יזמים, אנשי עסקים, בעלי עסקים ובכירי המשק, שנוטלים חלק בפעילות העסקית של עיר המושבות.

המשך קריאה »
פארק הדר המושבות באם המושבות

בקרוב יחלו העבודות להקמת פארק "הדר המושבות" בשכונת אם המושבות החדשה

העירייה פרסמה היום שורה של פרויקטים חדשים, שנועדו לשפר פארקים ושטחים ציבוריים ירוקים בפתח תקווה וביניהם פארק ענק בשטח של 13 אלף מ"ר התחום בין הרחובות משה סנה, משה פלד ואריה בראון. פארקים נוספים הנמצאים בתהליכי תכנון ושדרוג: פארק יד לבנים, גינה לימודית ברח' ברנט, גן יסוד המעלה, גן מוריה ברינג וגן החייל ברחוב לוין.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל