פתח תקווה NEWS - סימני מתיחה

"הטיפול ששינה את חיי" – האם CO2 פותר את סימני המתיחה?

גוף האדם הוא המקדש הפרטי שלנו. בטח בעידן כה מוקפד על נראות וייצוגיות. נשים רבות נהנות להשוויץ בגזירה מחוטבת, מה שגם מעלה להן את הביטחון העצמי ואת איכות חייהן. אז מה קורה אם לפתע פתאום אירועים בחיינו, כמו היריון או השמנה, גורמים לגוף להימתח ולהשאיר סימנים שקשה להיפטר מהם? ד"ר יאיר גילוני מ- "המרכז הרפואי לבריאות העור", מציע טיפול בפחמן דו חמצני שמעלים את סימני המתיחה ויש גם המלצות.

מחקרים מראים שלפחות כ-90% מהנשים ההרות נשארות עם סימני מתיחה על העור. עם זאת, זוהי אינה הסיבה היחידה. סימני מתיחה מתפתחים בקרב כ-70% מהנערות המתבגרות, בעיקר באזורים המתרחבים בקצב מהיר, כמו אגן, ירכיים ושדיים. "מהלידה של הילד הראשון, לפני 9 שנים, ניסיתי להיפטר מסימני המתיחה, אך כלום לא עזר לי", מספרת ריקי צור (35), אמא לארבעה ילדים המתמודדת עם סימני מתיחה זה שנים. 

"מה לא עשיתי וניסיתי? קרמים, טיפולים טבעיים, תכשירים כאלו ואחרים. השקעתי מלא כסף במוצרים שקריים. כלום לא עזר לי. הייתי אובדת עצות בשלב מסוים, עד שהגעתי לד"ר גילוני.  כמטופלת שהתנסתה בכל האופציות הקיימות, אני יכולה להבטיח כי אף רופא אחר לא עושה טיפול כזה בארץ. הוא שינה לי את החיים. חקרתי באינטרנט על סימני המתיחה מכל הכיוונים והוא באמת היחידי שמטפל ב-CO2. זה דבר שלגמרי משנה חיים לנשים ושווה כל שקל!"

צפו בהליך הטיפול: "הפתרון הטוב ביותר להעלמת סימני מתיחה"

איך נוצרים סימני מתיחה?

סימני מתיחה בדרך כלל מזוהים בצבע אדום סגלגל ועם השנים הופכים ללבנים וקשה להסיר אותם. ניתן לראות אותם בצורות של קווים אורכיים על פני העור. מי שסובל מהם הן בעיקר נשים לפני ואחרי לידה, בנות צעירות עם עודף משקל, נשים עם סוג עור דק יותר או מערכת הורמונלית פעילה ביותר. כלל הגורמים הללו יוצרים מגיל צעיר דימוי עצמי נמוך. "סיבי הקולגן שבעור נקרעים ונמתחים כתוצאה ממהירות הגדילה והלחץ על העור. כך נוצרים סימני המתיחה", מציין ד"ר יאיר גילוני. "האזור העיקרי שבו הם מתפתחים הוא הבטן, אך ניתן למצוא סימני מתיחה גם באזור הישבן, הגב התחתון או הירכיים, כבר בגילאי ה-20 והלאה".

"אף אחד אחר לא עושה טיפול כזה"

עם הטכנולוגיה פורצת הדרך והמיכשור הרפואי המתקדם, יש מספר פתרונות שמציעים עזרה בנושא.
ב 
"מרכז הרפואי לבריאות העור" של ד"ר יאיר גילוני, ישנו טיפול אפקטיבי ביותר שחוסך הוצאות חוזרות ונשנות על קרמים וניתוחים מיותרים. למעשה, זהו טיפול ייחודי מסוגו בארץ ובשוק הטיפולים האסתטיים. "בתור אחד שמטפל למעלה מעשור בסימני מתיחה, הטיפול בגז (CO2) שנעשה במרפאה הוא הטיפול הטוב ביותר המוצע כיום והיחידי שמטפל בסימנים חדשים אדומים", אומר ד"ר גילוני.

תהליך הטיפול מתבצע (כבר מעל ל- 11 שנים) באמצעות מחט דקה, שדרכה מזריקים פחמן דו חמצני (CO2) לגוף המטופלת. ניתן לראות בסרטון, בו ריקי מופיעה, איך המקומות בהם יש סימני מתיחה מתנפחים, מה שמראה על קליטה של החומר במערכת הדם. חשוב להדגיש, הפחמן לא מעלים ישירות את הסימנים אלא מהווה גורם משמעותי בפעילות מחזור הדם שדרכה הוא יוצא דרך מערכת הנשימה שלנו. 

"הדם מגיע לאזור על מנת לסלק את הגז שהוחדר. כתוצאה מכך, הוא מעשיר אותו בכלי דם קטנים, חמצן ושאר תוספות, וכולם ביחד בונים רקמות חיבור באזור סימני המתיחה. בסימני מתיחה אדומים, שהם חדשים וצעירים יחסית, יש תגובה מיטבית לאותו טיפול", מפרט ד"ר גילוני. "הטיפול רלוונטי גם לסימני מתיחה לבנים, אך במקרה זה, למימד הזמן חשיבות גבוהה ולכן יש להגיע לטיפול מיד עם הופעתם של הסימנים".

פתח תקווה NEWS - סימני מתיחה

סימני המתיחה נעלמים מטיפול לטיפול

הטיפול ב-CO2 נפרס לסדרה של עד עשרה טיפולים, בתדירות של פעם או פעמיים בשבוע כאשר עוברים על כל סימני המתיחה. לא אמורות להיות תופעות לוואי שכן החומר הדו חמצני מוכר לגוף האדם ובטוח לשימוש. ברוב המקרים, כבר בטיפול השישי ניתן לראות תוצאות, אך זה מאוד שונה מאדם לאדם (בהתאם לצבע העור, צבע הסימנים וגורמים נוספים). "מהטיפול השלישי כבר ראיתי שינוי. בדרך כלל זה אמור להיות מהטיפול השישי", מתארת ריקי את הליך הטיפול. 

"אני מטופלת כבר חודשיים וחצי. דאגתי להתמיד ובאתי פעם בשבוע. היו לי סימנים בעיקר בטוסיק ובצידי הבטן. בהתחלה מורחים על אזורי המתיחה משחת הרדמה זמנית (אמלה). הטיפול הראשון ארך טיפה יותר מהרגיל בגלל ריבוי הסימנים שהיו לי אך זה ירד מטיפול לטיפול. אמנם זהו לא הליך זול אך בהשוואה לכל ההוצאות שהוצאתי על טיפולים חלופיים שלא צלחו, אני מאושרת ושמחה להגיד שזה השתלם לחלוטין! אני הכי מרוצה בעולם".

ליצירת קשר עם המרפאה חייגו – 073-374-4191

עוד ב-בשיתוף-עם

אודיה בר-לב אלוטף פתח תקווה

הכר את העובד: אלוטף פתח תקווה – אודיה בר-לב – גננת (וידאו)

באחד ממוסדות הלימוד המיוחדים ביותר בעיר, לומדים ילדים בני שנה וחצי עד ארבע, המוגדרים על הרצף האוטיסטי. מעון "אלוטף" פתח תקווה, של עמותת אלו"ט, מספק לילדים הקטנים כלים ראשוניים להתמודד עם האבחנה שלהם באטויזם. מי שדואג שזה יקרה, הוא הצוות הטיפולי החינוכי במקום, שעושה עבודת קודש. ביקרנו במקום והכרנו את אודיה.

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה - נכס משכרי להשכרה מכירה

נכס מסחרי ענק מוצע להשכרה/מכירה במטרו פארק 456 פתח תקווה. מי יכנס אליו?

המתחם העסקי החדש של העיר כולל בתוכו, חוץ מ-40 אלף מ"ר של שטחי המשרדים, גם כ-4000 מ"ר של שטחי מסחר, חלקם אטרקטיביים מאוד, כמו זה שנמצא בחזית הפרויקט, על רח' משה דיין הסואן. מדובר על שטח שגודלו הכולל הוא כ-600 מ"ר והוא מוצע להשכרה, או מכירה, כיחידה אחת או שתיים. השטח יכול להתאים, בין היתר, למסעדה, בית קפה, סוכנות רכב או חנות.

המשך קריאה »
עתיד ביטוח משה שימשי תומר קיויתי

צפו: סוכנות הביטוח עתיד בטוח עברה למשרדים החדשים בב.ס.ר סיטי פתח תקווה (וידאו)

החברה ציינה אתמול עם סוכניה , עובדיה ונצגי חברות הביטוח ובתי השקעות את חג הפסח בהרמת כוסית במשרדי החברה המעוצבים בבניין C קומה 6 במתחם, לאחר שעברו אליהם מרחוב הסיבים. בחברה, שמ-2013 הולכת וגדלה, מחפשים תמיד סוכנים טאלנטים מהעיר ומחוצה לה, שרוצים לצמוח תחת חברת ביטוח מצליחה. תומר קיויתי, בעלים ומנכ"ל: "אנחנו שמחים על המעבר למשרדים החדשים. השקענו כאן המון

המשך קריאה »
זויה צ'רקסקי, “Let My People Go”, שנות האלפיים, אוסף לוין

עופר לוין: " לזויה צ'רקסקי ביטוי אמנותי מיוחד המתכתב עם המציאות הישראלית"

האמנית זויה צ'רקסקי עלתה לאחרונה לכותרות בעקבות תערוכה חדשה שלה במוזיאון היהודי בניו-יורק בשם "7 באוקטובר, 2023". בתערוכה מוצגות 12 עבודות המהוות ביטויים עזים למעשי הזוועה שבוצעו בידי חמאס. עבור חובבי האמנות בישראל שהתוודעו בעבר ליצירותיה של צ'רקסקי, עבודותיה הנוכחיות הן המשך ישיר לתהליך ארוך שנים של עיסוק ביקורתי בסוגיות רגישות במציאות הישראלית והיהודית.

המשך קריאה »