פתח תקווה NEWS - בילינסון

מה קורה עם מפלצת הבטון שנבנית בבילינסון?

לא מעט תושבי פתח תקווה, החוצים את גשר המיתרים, נתקלים בשנים האחרונות במבנה עצום ונטוש לאורך תחנות האוטובוסים, אשר שוכן בצידו המערבי של בית חולים בלינסון. קשה להם שלא לתהות, מה בונים שם ולמה הבנייה מתארכת כל כך הרבה זמן? "אנו מתקדמים וכעת בשלב הראשוני של הקמת "מרכז המוח והלב", מרגיע המשנה למנכ"ל בית החולים, אלי דרייפוס.

רבים מתושבי העיר תוהים לגבי המבנה האפרורי המתפרס על פני 10 קומות ונמצא בצד היציאה מבית החולים, ממש ממול מחלקת המיון. צוות האתר ניסה להבין איך ייתכן שמבנה כזה עצום, ששוכן במיקום מרכזי, נבנה זה שנים ועדיין אין תאריך סיום באופק? פנינו למשנה מנכ"ל בית חולים בילינסון, אלי דרייפוס, לתשובות.

 התחלתם את הבנייה במרץ 2016 ועדיין לא ממש ברור מה צפוי להיבנות במבנה.

"מדובר על פרויקט רחב היקף בקנה מידה ישראלי", טוען דרייפוס. "הבניין החדש הוא אוסף של מחלקות רבות ואמור להוביל את ישראל בנושא המוח והלב. הוא יהיה שיא הטכנולוגיה והקידמה. כרגע מתרכזים בתכנון הקומות הראשונות של "מרכז המוח והלב" כשלאחר מכן יוקמו שאר המחלקות בהתאם. בבניין יהיו מחלקות אשפוז, מחלקת לב, מחלקת מוח, ניו-כירורגיה וקרדיולוגיה. בנוסף, יתווספו חדרי צינתור, חדרי ניתוח, שירותי הדמייה, שירותי מחקר ופיתוח ועוד".

פתח תקווה NEWS - בילינסון
"מרכז המוח והלב" המתקדם ביותר בישראל

כרגע עלות ההשקעה בבנייה לא נחשף אך המבנה מוערך בסכום של מאות מיליוני דולרים ונשען בעיקר על כספים משירותי בריאות כללית ותורמים(כרגע לא נחשפו שמות). לפי ההערכות, השלב הראשוני, של פתיחת הקומה הראשונה בבניין, צפוי להסתיים בעוד 4-5 שנים. בימים אלו מגייסים בבית החולים משאבים נוספים גם לשלבים הבאים.

בחישוב כולל, יוצא כמעט עשור של בנייה. נשמע די הרבה זמן. בטח לאור זה שהבניין עצמו די בנוי. 

דרייפוס חושב שיחסית לזמני בנייה מקובלים בפרויקט מסוג זה, בניית המרכז השאפתני אינה ארוכה מהרגיל. "השלד עצמו בנוי זה נכון אבל כשנכנסים לתוך התכנון המפורט מבינים שהפרויקט הזה מאוד מורכב ולכן לוקח תקופת זמן ארוכה להיערך אליו. למעשה, הבינוי מכסה רק חלק מהזמן. בשאר הזמן זה התכנון הסבוך של המבנה והמכרזים. אלו תשתיות יותר מסובכות הכוללות מאות מערכות, חומרים שונים וכדומה. מכיוון שזה פרויקט עצום, צריך להשיג אישור של גופים שונים וגם תקציבים שונים. לא בונים את כל הבניין בבת אחת ובטח לא את כל המחלקות. הכול נעשה בשלבים".

האם אתם עובדים בשילוב לצד חברות ההייטק כאן בעיר?

דרייפוס לא ציין אילו חברות אבל כן אישר שעובדים עם ציוד טכנולוגי משוכלל וגופים מסוימים יהיו מעורבים. "אנחנו עובדים עם הגופים הכי גדולים שיש. הציוד יהיה הכי מתקדם וטכנולוגי בעולם. בדגש על תחומי הלב והמוח. זה יפעל בשיטות ניהול הכי מתקדמות והחברות הכי מובילות בשוק. בתכנון עוסקים גופים הכי מקצועיים שיש".

עוד ב-מהנעשה בעיר

דריה קוניוך פתח תקווה

תעלומה: איפה הילדה דריה קוניוך בת ה-11 שנעלמה לפני 24 שעות במרכז פתח תקווה?

הילדה נראתה בפעם האחרונה אתמול בבוקר (רביעי, 17.4.24) ברחוב האחים שטרייט, סמוך לרחוב פינסקר. הדאגה לגורלה גבר מאוד, עקב הזמן הרב שחלף מאז היעלמותה והאיזור בו נעלמה – בו יש רבים של עוברים ושבים של אנשים שמגיעים ממקומות שונים לעיר. המשטרה מבקשת מהציבור לפנות אליה מכל מי שיודע דבר על מקום הימצאה. גובה: 1.5 מ', רזה, שיער ארוך, חלק ושחור.

המשך קריאה »
יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading