פתח תקווה NEWS - בילינסון

מה קורה עם מפלצת הבטון שנבנית בבילינסון?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לא מעט תושבי פתח תקווה, החוצים את גשר המיתרים, נתקלים בשנים האחרונות במבנה עצום ונטוש לאורך תחנות האוטובוסים, אשר שוכן בצידו המערבי של בית חולים בלינסון. קשה להם שלא לתהות, מה בונים שם ולמה הבנייה מתארכת כל כך הרבה זמן? "אנו מתקדמים וכעת בשלב הראשוני של הקמת "מרכז המוח והלב", מרגיע המשנה למנכ"ל בית החולים, אלי דרייפוס.

רבים מתושבי העיר תוהים לגבי המבנה האפרורי המתפרס על פני 10 קומות ונמצא בצד היציאה מבית החולים, ממש ממול מחלקת המיון. צוות האתר ניסה להבין איך ייתכן שמבנה כזה עצום, ששוכן במיקום מרכזי, נבנה זה שנים ועדיין אין תאריך סיום באופק? פנינו למשנה מנכ"ל בית חולים בילינסון, אלי דרייפוס, לתשובות.

 התחלתם את הבנייה במרץ 2016 ועדיין לא ממש ברור מה צפוי להיבנות במבנה.

"מדובר על פרויקט רחב היקף בקנה מידה ישראלי", טוען דרייפוס. "הבניין החדש הוא אוסף של מחלקות רבות ואמור להוביל את ישראל בנושא המוח והלב. הוא יהיה שיא הטכנולוגיה והקידמה. כרגע מתרכזים בתכנון הקומות הראשונות של "מרכז המוח והלב" כשלאחר מכן יוקמו שאר המחלקות בהתאם. בבניין יהיו מחלקות אשפוז, מחלקת לב, מחלקת מוח, ניו-כירורגיה וקרדיולוגיה. בנוסף, יתווספו חדרי צינתור, חדרי ניתוח, שירותי הדמייה, שירותי מחקר ופיתוח ועוד".

פתח תקווה NEWS - בילינסון
"מרכז המוח והלב" המתקדם ביותר בישראל

כרגע עלות ההשקעה בבנייה לא נחשף אך המבנה מוערך בסכום של מאות מיליוני דולרים ונשען בעיקר על כספים משירותי בריאות כללית ותורמים(כרגע לא נחשפו שמות). לפי ההערכות, השלב הראשוני, של פתיחת הקומה הראשונה בבניין, צפוי להסתיים בעוד 4-5 שנים. בימים אלו מגייסים בבית החולים משאבים נוספים גם לשלבים הבאים.

בחישוב כולל, יוצא כמעט עשור של בנייה. נשמע די הרבה זמן. בטח לאור זה שהבניין עצמו די בנוי. 

דרייפוס חושב שיחסית לזמני בנייה מקובלים בפרויקט מסוג זה, בניית המרכז השאפתני אינה ארוכה מהרגיל. "השלד עצמו בנוי זה נכון אבל כשנכנסים לתוך התכנון המפורט מבינים שהפרויקט הזה מאוד מורכב ולכן לוקח תקופת זמן ארוכה להיערך אליו. למעשה, הבינוי מכסה רק חלק מהזמן. בשאר הזמן זה התכנון הסבוך של המבנה והמכרזים. אלו תשתיות יותר מסובכות הכוללות מאות מערכות, חומרים שונים וכדומה. מכיוון שזה פרויקט עצום, צריך להשיג אישור של גופים שונים וגם תקציבים שונים. לא בונים את כל הבניין בבת אחת ובטח לא את כל המחלקות. הכול נעשה בשלבים".

האם אתם עובדים בשילוב לצד חברות ההייטק כאן בעיר?

דרייפוס לא ציין אילו חברות אבל כן אישר שעובדים עם ציוד טכנולוגי משוכלל וגופים מסוימים יהיו מעורבים. "אנחנו עובדים עם הגופים הכי גדולים שיש. הציוד יהיה הכי מתקדם וטכנולוגי בעולם. בדגש על תחומי הלב והמוח. זה יפעל בשיטות ניהול הכי מתקדמות והחברות הכי מובילות בשוק. בתכנון עוסקים גופים הכי מקצועיים שיש".

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading