פארק הירקון פתח תקווה

פארק הירקון מתקרב לפתח תקווה – התכנית אושרה בועדה המקומית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לפני התכנית, למעלה מ-6000 דונם של ריאה ירוקה צפויה לחבר את העיר לפארק הירקון. כפי שדיווחנו החודש, מדובר בפרויקט רחב היקף מסוגו שיכיל שטחי נופש, ספורט, אדמה חקלאית וכן מקום לפיתוח מגורים ותעסוקה. גרינברג: "התכנית תעלה את הדימוי העירוני שלנו"

בהמשך לפגישה שהתקיימה השבוע בין ראש העיר רמי גרינברג וצוות ההנדסה של העיריה לבין צוותי אדריכלות ותכנון, התבקשו הגורמים להאיץ את תהליך הקמת הפארק המדובר. בעקבות כך, התכנסה היום הועדה המקומית והחליטה לאשר את התכנית פה אחד. התכנית הועברה להמשך ההליך בועדה המחוזית.

השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה
השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה

תל אביב בפתח תקווה?

עד היום, פארק הירקון המוכר לכולנו מתחיל מחוף ימה של תל אביב, מגיע עד לשיפולי רמת גן, סמוך לקניון איילון, מרחק יריקה מהתחום המוניציפלי של פתח תקווה. על כן, אך טבעי, יחד עם מגמת ההתקרבות של פתח תקווה לתל אביב, עם השקתה של הרכבת הקלה (עוד שנה), שתושבי העיר יוכלו ליהנות גם מחיבור לפארק הפופולארי.

על פי תכנית פארק הירקון פתח תקווה, מדובר בשטח של 5850 דונם, כש-1255 מתוכו יוקדש לטובת הפארק העירוני, שיכלול שטח לנופש וטיולים. 1066 דונם יהיו שייכים לגן הלאומי שיוקם, 642 דונם יהיו שייכים לשטח חקלאי מיוחד, 107 דונם שטחי ספורט ועוד 639 יוקצו לפיתוח איזור מגורים ותעסוקה. 

 כפי שכבר דיווחנו, מבקרי הפארק אמורים ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות בילוי פנאי, כמו נקודות תצפית, מדשאות וגשרים, שבילי אופנים, מסעדות, מגרשי ספורט, איזורי פיקניק ושעשועים. התכנית גם כוללת פיתוח תשתיתי נרחב לגדות נחל שילה ונחל מזור וכן פיתוח מערכת ניקוז, שאמורה לנקז את הגשמים ולמנוע הצפות בימי חורף סוערים.

מה קורה עכשיו באיזור הפארק?

הפתיחה? אולי בעוד 3 שנים

תושבי פתח תקווה שואלים את עצמם מתי יוכלו ליהנות מהפארק. לפי גורמים בעירייה, יש לחכות בסבלנות והשקת הפארק כולו לציבור הרחב תתרחש כנראה בעוד כ-3 שנים – וזאת עם לא ייתקלו בהליכים משפטיים צפויים שיינקטו על ידי בעלי הקרקעות באיזור, כמו תושבי חן הצפון, בעלי ה"פאוואר סנטר" ובעלי אולמות אירועים באיזור ירקונים. בעיה נוספת היא כוונת הרכבת הקלה להקים בשטח בו מיועדת לקום התכנית, מרכז תחזוקה ותפעול (דיפו), אליו כמובן מתנגדת העירייה. 

"תכנית פארק הירקון תעלה את הדימוי העירוני ותאפשר ריאה ירוקה בהיקף משמעותי, אשר תציב את פתח תקוה כעיר מטרופולינית ומובילה", ציין רמי גרינברג לאחר אישור התכנית. "שטחים פתוחים במרחב העירוני תורמים להקלה ולמרגוע ואנו ממשיכים לקדם את התכנית ביתר שאת מול הגורמים הרלוונטיים לרווחת התושבים כבר בשנים הקרובות". 

האיזור עליו צפוי לקום פארק פתח תקווה
האיזור עליו צפוי לקום פארק פתח תקווה

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading