פארק הירקון פתח תקווה

פארק הירקון מתקרב לפתח תקווה – התכנית אושרה בועדה המקומית

לפני התכנית, למעלה מ-6000 דונם של ריאה ירוקה צפויה לחבר את העיר לפארק הירקון. כפי שדיווחנו החודש, מדובר בפרויקט רחב היקף מסוגו שיכיל שטחי נופש, ספורט, אדמה חקלאית וכן מקום לפיתוח מגורים ותעסוקה. גרינברג: "התכנית תעלה את הדימוי העירוני שלנו"

בהמשך לפגישה שהתקיימה השבוע בין ראש העיר רמי גרינברג וצוות ההנדסה של העיריה לבין צוותי אדריכלות ותכנון, התבקשו הגורמים להאיץ את תהליך הקמת הפארק המדובר. בעקבות כך, התכנסה היום הועדה המקומית והחליטה לאשר את התכנית פה אחד. התכנית הועברה להמשך ההליך בועדה המחוזית.

השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה
השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה

תל אביב בפתח תקווה?

עד היום, פארק הירקון המוכר לכולנו מתחיל מחוף ימה של תל אביב, מגיע עד לשיפולי רמת גן, סמוך לקניון איילון, מרחק יריקה מהתחום המוניציפלי של פתח תקווה. על כן, אך טבעי, יחד עם מגמת ההתקרבות של פתח תקווה לתל אביב, עם השקתה של הרכבת הקלה (עוד שנה), שתושבי העיר יוכלו ליהנות גם מחיבור לפארק הפופולארי.

על פי תכנית פארק הירקון פתח תקווה, מדובר בשטח של 5850 דונם, כש-1255 מתוכו יוקדש לטובת הפארק העירוני, שיכלול שטח לנופש וטיולים. 1066 דונם יהיו שייכים לגן הלאומי שיוקם, 642 דונם יהיו שייכים לשטח חקלאי מיוחד, 107 דונם שטחי ספורט ועוד 639 יוקצו לפיתוח איזור מגורים ותעסוקה. 

 כפי שכבר דיווחנו, מבקרי הפארק אמורים ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות בילוי פנאי, כמו נקודות תצפית, מדשאות וגשרים, שבילי אופנים, מסעדות, מגרשי ספורט, איזורי פיקניק ושעשועים. התכנית גם כוללת פיתוח תשתיתי נרחב לגדות נחל שילה ונחל מזור וכן פיתוח מערכת ניקוז, שאמורה לנקז את הגשמים ולמנוע הצפות בימי חורף סוערים.

מה קורה עכשיו באיזור הפארק?

הפתיחה? אולי בעוד 3 שנים

תושבי פתח תקווה שואלים את עצמם מתי יוכלו ליהנות מהפארק. לפי גורמים בעירייה, יש לחכות בסבלנות והשקת הפארק כולו לציבור הרחב תתרחש כנראה בעוד כ-3 שנים – וזאת עם לא ייתקלו בהליכים משפטיים צפויים שיינקטו על ידי בעלי הקרקעות באיזור, כמו תושבי חן הצפון, בעלי ה"פאוואר סנטר" ובעלי אולמות אירועים באיזור ירקונים. בעיה נוספת היא כוונת הרכבת הקלה להקים בשטח בו מיועדת לקום התכנית, מרכז תחזוקה ותפעול (דיפו), אליו כמובן מתנגדת העירייה. 

"תכנית פארק הירקון תעלה את הדימוי העירוני ותאפשר ריאה ירוקה בהיקף משמעותי, אשר תציב את פתח תקוה כעיר מטרופולינית ומובילה", ציין רמי גרינברג לאחר אישור התכנית. "שטחים פתוחים במרחב העירוני תורמים להקלה ולמרגוע ואנו ממשיכים לקדם את התכנית ביתר שאת מול הגורמים הרלוונטיים לרווחת התושבים כבר בשנים הקרובות". 

האיזור עליו צפוי לקום פארק פתח תקווה
האיזור עליו צפוי לקום פארק פתח תקווה

עוד ב-מהנעשה בעיר

יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג משמאל מברך תושב פתח תקווה פורים שמח. צילום: ליאור שמחי

למרות הכל, חוגגים: העדלאידע במרכז פתח תקווה התקיימה. גרינברג התחפש לקאובוי

לא כולם שלמים עם זה. לא כולם באמת שמחים מהלב, אבל המסורת חייבת להימשך. אלפים רבים של תושבים החלו לזרום משעות הצהרים לרח' חיים עוזר, לבמה המרכזית, סמוך לעיריית פתח תקווה, שהחליטה לקיים את האירוע, זאת למרות קולות של ביקורת, שזה לא העת לחגוג, כשיש לנו חטופים בעזה וכל יום נהרג חייל. ב-12:15 תעלה לבמה כוכבת הילדים מיכל הקטנה ולאחריה משפחת ספיר. וידאו – בקרוב.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading