פארק הירקון פתח תקווה

פארק הירקון מתקרב לפתח תקווה – התכנית אושרה בועדה המקומית

לפני התכנית, למעלה מ-6000 דונם של ריאה ירוקה צפויה לחבר את העיר לפארק הירקון. כפי שדיווחנו החודש, מדובר בפרויקט רחב היקף מסוגו שיכיל שטחי נופש, ספורט, אדמה חקלאית וכן מקום לפיתוח מגורים ותעסוקה. גרינברג: "התכנית תעלה את הדימוי העירוני שלנו"

בהמשך לפגישה שהתקיימה השבוע בין ראש העיר רמי גרינברג וצוות ההנדסה של העיריה לבין צוותי אדריכלות ותכנון, התבקשו הגורמים להאיץ את תהליך הקמת הפארק המדובר. בעקבות כך, התכנסה היום הועדה המקומית והחליטה לאשר את התכנית פה אחד. התכנית הועברה להמשך ההליך בועדה המחוזית.

השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה
השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה

תל אביב בפתח תקווה?

עד היום, פארק הירקון המוכר לכולנו מתחיל מחוף ימה של תל אביב, מגיע עד לשיפולי רמת גן, סמוך לקניון איילון, מרחק יריקה מהתחום המוניציפלי של פתח תקווה. על כן, אך טבעי, יחד עם מגמת ההתקרבות של פתח תקווה לתל אביב, עם השקתה של הרכבת הקלה (עוד שנה), שתושבי העיר יוכלו ליהנות גם מחיבור לפארק הפופולארי.

על פי תכנית פארק הירקון פתח תקווה, מדובר בשטח של 5850 דונם, כש-1255 מתוכו יוקדש לטובת הפארק העירוני, שיכלול שטח לנופש וטיולים. 1066 דונם יהיו שייכים לגן הלאומי שיוקם, 642 דונם יהיו שייכים לשטח חקלאי מיוחד, 107 דונם שטחי ספורט ועוד 639 יוקצו לפיתוח איזור מגורים ותעסוקה. 

 כפי שכבר דיווחנו, מבקרי הפארק אמורים ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות בילוי פנאי, כמו נקודות תצפית, מדשאות וגשרים, שבילי אופנים, מסעדות, מגרשי ספורט, איזורי פיקניק ושעשועים. התכנית גם כוללת פיתוח תשתיתי נרחב לגדות נחל שילה ונחל מזור וכן פיתוח מערכת ניקוז, שאמורה לנקז את הגשמים ולמנוע הצפות בימי חורף סוערים.

מה קורה עכשיו באיזור הפארק?

הפתיחה? אולי בעוד 3 שנים

תושבי פתח תקווה שואלים את עצמם מתי יוכלו ליהנות מהפארק. לפי גורמים בעירייה, יש לחכות בסבלנות והשקת הפארק כולו לציבור הרחב תתרחש כנראה בעוד כ-3 שנים – וזאת עם לא ייתקלו בהליכים משפטיים צפויים שיינקטו על ידי בעלי הקרקעות באיזור, כמו תושבי חן הצפון, בעלי ה"פאוואר סנטר" ובעלי אולמות אירועים באיזור ירקונים. בעיה נוספת היא כוונת הרכבת הקלה להקים בשטח בו מיועדת לקום התכנית, מרכז תחזוקה ותפעול (דיפו), אליו כמובן מתנגדת העירייה. 

"תכנית פארק הירקון תעלה את הדימוי העירוני ותאפשר ריאה ירוקה בהיקף משמעותי, אשר תציב את פתח תקוה כעיר מטרופולינית ומובילה", ציין רמי גרינברג לאחר אישור התכנית. "שטחים פתוחים במרחב העירוני תורמים להקלה ולמרגוע ואנו ממשיכים לקדם את התכנית ביתר שאת מול הגורמים הרלוונטיים לרווחת התושבים כבר בשנים הקרובות". 

האיזור עליו צפוי לקום פארק פתח תקווה
האיזור עליו צפוי לקום פארק פתח תקווה

עוד ב-מהנעשה בעיר

תסביר לנו: יוסף חדאד מגיע לפתח תקווה להרצאה בעופר הקניון הגדול ב-21.7

בעוד שבוע, ביום ראשון הבא (19:00), יגיע למתחם הקולנוע הוט סינמה שבקניון, הערבי-ישראלי, שהפך המסביר ללאומי, שכל אחד מאיתנו אוהב לשמוע, לערב אישי תחת הכותרת: "גאה להיות ערבי וגאה להיות ישראלי". חדאד יספר על חוויותיו האישיות – מהילדות בנצרת ועד הבחירה להתנדב לשרות בצה"ל, הפציעה הקשה במלחמת לבנון השניה ועוד היום, איך הגיע להיות הפנים של ההסברה הישראלית בעולם.

המשך קריאה »
צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »