פארק הירקון פתח תקווה

פארק הירקון מתקרב לפתח תקווה – התכנית אושרה בועדה המקומית

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

לפני התכנית, למעלה מ-6000 דונם של ריאה ירוקה צפויה לחבר את העיר לפארק הירקון. כפי שדיווחנו החודש, מדובר בפרויקט רחב היקף מסוגו שיכיל שטחי נופש, ספורט, אדמה חקלאית וכן מקום לפיתוח מגורים ותעסוקה. גרינברג: "התכנית תעלה את הדימוי העירוני שלנו"

בהמשך לפגישה שהתקיימה השבוע בין ראש העיר רמי גרינברג וצוות ההנדסה של העיריה לבין צוותי אדריכלות ותכנון, התבקשו הגורמים להאיץ את תהליך הקמת הפארק המדובר. בעקבות כך, התכנסה היום הועדה המקומית והחליטה לאשר את התכנית פה אחד. התכנית הועברה להמשך ההליך בועדה המחוזית.

השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה
השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה

תל אביב בפתח תקווה?

עד היום, פארק הירקון המוכר לכולנו מתחיל מחוף ימה של תל אביב, מגיע עד לשיפולי רמת גן, סמוך לקניון איילון, מרחק יריקה מהתחום המוניציפלי של פתח תקווה. על כן, אך טבעי, יחד עם מגמת ההתקרבות של פתח תקווה לתל אביב, עם השקתה של הרכבת הקלה (עוד שנה), שתושבי העיר יוכלו ליהנות גם מחיבור לפארק הפופולארי.

על פי תכנית פארק הירקון פתח תקווה, מדובר בשטח של 5850 דונם, כש-1255 מתוכו יוקדש לטובת הפארק העירוני, שיכלול שטח לנופש וטיולים. 1066 דונם יהיו שייכים לגן הלאומי שיוקם, 642 דונם יהיו שייכים לשטח חקלאי מיוחד, 107 דונם שטחי ספורט ועוד 639 יוקצו לפיתוח איזור מגורים ותעסוקה. 

 כפי שכבר דיווחנו, מבקרי הפארק אמורים ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות בילוי פנאי, כמו נקודות תצפית, מדשאות וגשרים, שבילי אופנים, מסעדות, מגרשי ספורט, איזורי פיקניק ושעשועים. התכנית גם כוללת פיתוח תשתיתי נרחב לגדות נחל שילה ונחל מזור וכן פיתוח מערכת ניקוז, שאמורה לנקז את הגשמים ולמנוע הצפות בימי חורף סוערים.

מה קורה עכשיו באיזור הפארק?

הפתיחה? אולי בעוד 3 שנים

תושבי פתח תקווה שואלים את עצמם מתי יוכלו ליהנות מהפארק. לפי גורמים בעירייה, יש לחכות בסבלנות והשקת הפארק כולו לציבור הרחב תתרחש כנראה בעוד כ-3 שנים – וזאת עם לא ייתקלו בהליכים משפטיים צפויים שיינקטו על ידי בעלי הקרקעות באיזור, כמו תושבי חן הצפון, בעלי ה"פאוואר סנטר" ובעלי אולמות אירועים באיזור ירקונים. בעיה נוספת היא כוונת הרכבת הקלה להקים בשטח בו מיועדת לקום התכנית, מרכז תחזוקה ותפעול (דיפו), אליו כמובן מתנגדת העירייה. 

"תכנית פארק הירקון תעלה את הדימוי העירוני ותאפשר ריאה ירוקה בהיקף משמעותי, אשר תציב את פתח תקוה כעיר מטרופולינית ומובילה", ציין רמי גרינברג לאחר אישור התכנית. "שטחים פתוחים במרחב העירוני תורמים להקלה ולמרגוע ואנו ממשיכים לקדם את התכנית ביתר שאת מול הגורמים הרלוונטיים לרווחת התושבים כבר בשנים הקרובות". 

האיזור עליו צפוי לקום פארק פתח תקווה
האיזור עליו צפוי לקום פארק פתח תקווה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 22

פתח תקווה מזרח סטייל ונציה. "לא ראינו כאלה הצפות מ-2014"

העתיד הורוד שתביא איתה ההתחדשות העירונית, לה מצפים תושבי השכונות המזרחיות של העיר, נראה כרגע כמו המרחק בינינו לאיטליה. הקיאק המאולתר, ששחה על רחוב עזרא ונחמיה, אולי העלה חיוך בקרב גולשי האינטרנט הרבים שצפו בו, אך זה לא מצחיק את אלה שמתגוררים במקום. קדושים: "הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים של מים וכך אין להם לאן לפרוץ".

המשך קריאה »
תגובות זועמות של תושבי פתח תקווה כלפי השכר לזמר עומר אדם ביום העצמאות

6666 ש"ח לדקת הופעה – תגובות הרשת לשכר שעומר אדם יקבל מפתח תקווה ביום העצמאות

רק שלשום דיווחנו על הפער בין תחושת העושר שיש בפתח תקווה לבין מציאות העוני בשטח. הפער הזה לפעמים גורם לתופעת הנתק, שקיבלה היום ביטוי נוסף עם פרסום הידיעה בדבר 300 אלף השקלים, שעיריית פתח תקווה מתכוונת לשלם לזמר עומר אדם, להופעתו בערב יום העצמאות, שאמור להתקיים בעוד 4 חודשים.

המשך קריאה »
הסופרמרקט החינמי בפתח תקווה

העוני בפתח תקווה: מה שרואים משם לא רואים מכאן – ביקור בסופרמרקט החינמי

רק לפני מספר שבועות התבשרנו על כך שמדד העוני בפתח תקווה ירד בשנים האחרונות. זה נתון שנותן הרגשה טובה, אבל כשיורדים לשטח, העוני הקיים בעיר מקבל את הפנים האמיתיות שלו. לצד מגדלי ב.ס.ר פתח תקווה, ספינת הדגל של ההתפתחות העסקית בעיר, שוכן הסופרמרקט החינמי, שמייצג בדיוק את ההפך. התמונות שהבאנו משם מספרות סיפור אחר של העיר המתפתחת.

המשך קריאה »
תור ארוך לבדיקות קורונה בפתח תקווה

תסכול התורים עשה את שלו: העירייה תרחיב את שירותי הבדיקות והחיסונים לקורונה בפתח תקווה

שלשום דיווחנו לכם על מה שרבים מתושבי העיר חשו על בשרם (ועל זמנם) – תורים אינסופיים למתחמי הבדיקות והחיסונים בפתח תקווה. היום התבשרנו כי יוקמו 2 עמדות בדיקות PCR נוספות. בשניידר הודיעו כי יפתחו מתחם חיסונים לבני 5-11. גרינברג: "נעשה כל מה שניתן על מנת לפתוח עוד מתחמים".

המשך קריאה »
נגישות