פארק הירקון פתח תקווה

פארק הירקון מתקרב לפתח תקווה – התכנית אושרה בועדה המקומית

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

לפני התכנית, למעלה מ-6000 דונם של ריאה ירוקה צפויה לחבר את העיר לפארק הירקון. כפי שדיווחנו החודש, מדובר בפרויקט רחב היקף מסוגו שיכיל שטחי נופש, ספורט, אדמה חקלאית וכן מקום לפיתוח מגורים ותעסוקה. גרינברג: "התכנית תעלה את הדימוי העירוני שלנו"

בהמשך לפגישה שהתקיימה השבוע בין ראש העיר רמי גרינברג וצוות ההנדסה של העיריה לבין צוותי אדריכלות ותכנון, התבקשו הגורמים להאיץ את תהליך הקמת הפארק המדובר. בעקבות כך, התכנסה היום הועדה המקומית והחליטה לאשר את התכנית פה אחד. התכנית הועברה להמשך ההליך בועדה המחוזית.

השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה
השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה

תל אביב בפתח תקווה?

עד היום, פארק הירקון המוכר לכולנו מתחיל מחוף ימה של תל אביב, מגיע עד לשיפולי רמת גן, סמוך לקניון איילון, מרחק יריקה מהתחום המוניציפלי של פתח תקווה. על כן, אך טבעי, יחד עם מגמת ההתקרבות של פתח תקווה לתל אביב, עם השקתה של הרכבת הקלה (עוד שנה), שתושבי העיר יוכלו ליהנות גם מחיבור לפארק הפופולארי.

על פי תכנית פארק הירקון פתח תקווה, מדובר בשטח של 5850 דונם, כש-1255 מתוכו יוקדש לטובת הפארק העירוני, שיכלול שטח לנופש וטיולים. 1066 דונם יהיו שייכים לגן הלאומי שיוקם, 642 דונם יהיו שייכים לשטח חקלאי מיוחד, 107 דונם שטחי ספורט ועוד 639 יוקצו לפיתוח איזור מגורים ותעסוקה. 

 כפי שכבר דיווחנו, מבקרי הפארק אמורים ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות בילוי פנאי, כמו נקודות תצפית, מדשאות וגשרים, שבילי אופנים, מסעדות, מגרשי ספורט, איזורי פיקניק ושעשועים. התכנית גם כוללת פיתוח תשתיתי נרחב לגדות נחל שילה ונחל מזור וכן פיתוח מערכת ניקוז, שאמורה לנקז את הגשמים ולמנוע הצפות בימי חורף סוערים.

מה קורה עכשיו באיזור הפארק?

הפתיחה? אולי בעוד 3 שנים

תושבי פתח תקווה שואלים את עצמם מתי יוכלו ליהנות מהפארק. לפי גורמים בעירייה, יש לחכות בסבלנות והשקת הפארק כולו לציבור הרחב תתרחש כנראה בעוד כ-3 שנים – וזאת עם לא ייתקלו בהליכים משפטיים צפויים שיינקטו על ידי בעלי הקרקעות באיזור, כמו תושבי חן הצפון, בעלי ה"פאוואר סנטר" ובעלי אולמות אירועים באיזור ירקונים. בעיה נוספת היא כוונת הרכבת הקלה להקים בשטח בו מיועדת לקום התכנית, מרכז תחזוקה ותפעול (דיפו), אליו כמובן מתנגדת העירייה. 

"תכנית פארק הירקון תעלה את הדימוי העירוני ותאפשר ריאה ירוקה בהיקף משמעותי, אשר תציב את פתח תקוה כעיר מטרופולינית ומובילה", ציין רמי גרינברג לאחר אישור התכנית. "שטחים פתוחים במרחב העירוני תורמים להקלה ולמרגוע ואנו ממשיכים לקדם את התכנית ביתר שאת מול הגורמים הרלוונטיים לרווחת התושבים כבר בשנים הקרובות". 

האיזור עליו צפוי לקום פארק פתח תקווה
האיזור עליו צפוי לקום פארק פתח תקווה

עוד בפתח תקווה

מי אמר שאין תיירות בפתח תקווה? מלון פרימה לינק בונה על תפוסה מלאה בקיץ

המלון (הרציני) היחיד בעיר הזמין אותנו להתארח ולטעום ניחוח מהמקום הכי בינלאומי בפתח תקווה. המלון, שנמצא במקום הכי אסטרטגי בפתח תקווה, סמוך לצומת העסקים העתידית, נתן לנו הצצה לתיירות פוסט קורונה. 70 אחוז בינלאומיים, 30 אחוז ישראלים, משלחות ספורט ואורחים של ההייטקיסטים. דניאל הרוש, מנהל המלון: "מלון פרימה פתח תקווה מתפתח יחד עם ההתפתחות העסקית של העיר".

המשך קריאה »

שוב עבודות חשמל חוסמות את מוטה גור. בחברת חשמל מבטיחים: פעם אחרונה

בפעם השלישית בשנה האחרונה, העסקים בקניון ובמתחם אולימפיה והמכוניות העוברות והשבות בכביש הסואן, סובלים מחפירות סטייל "תעלת בלאומיך", שחוסמות את הציר, הצר ממילא ומקשות עוד יותר על התנועה הבעייתית ברחוב, עליה כבר דיווחנו לפני מספר חודשים.הסיבה לחפירות: הדרישה הגוברת לאספקת חשמל ומתח גבוה, בעקבות הקמת בנייני המשרדים והמסחר המאסיבית באיזור.

המשך קריאה »
תוקעים מזוזה - סניף מכבי גלובל

מכבי שירותי בריאות חנכה את סניף "מכבי גלובל": "90 אלף בעיר – מבוטחי מכבי"

לאירוע, שהתקיים בחצר סניף "מכבי גלובל", למרגלות "גלובל טאוורס" ברח' רבין, הגיעו קרוב ל-100 מוזמנים, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש והמנכ"לית סיגל דדון-לוי. הסניף, שכבר נפתח לפעילות לפני יותר מחצי שנה, נחנך בטקס גזירת סרט וקביעת מזוזה. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון-לוי.

המשך קריאה »
מבני מגורים בפתח תקווה - משלמים פחות ארנונה

תושבי פתח תקווה ומשלמים ארנונה? צפו להחזר ממוצע של 160 ש"ח למשפחה ב-2023

לפי הדיווח, העירייה ביקשה ממשרד הפנים שלא להעלות את הארנונה למגורים בשיעור עליית המדד (1.37 אחוז). המשמעות היא שבחישוב השנתי יוחזרו כ-15 מיליון ש"ח, לכ-90 אלף בתי אב משלמי ארנונה למגורים בעיר. רמי גרינברג: "למרות ההקפאה, נמשיך לקדם פרוייקטים במיליוני שקלים. יותר מבני ציבור, יותר פארקים חדשים ויותר איכות חיים". מאיפה הכסף? מהארנונה לעסקים, כמובן.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading