דירות חדשות בפתח תקווה

הלמ"ס: ירידה מגמתית בשיעורי העוני בפתח תקווה ביחס לערים גדולות אחרות

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

תנופת הפיתוח של העיר מקבלת ביטוי גם לפי נתוני הלמ"ס לשנת 2019-2020, שהתפרסמו היום המראים כי קיימת ירידה ביחס פער העוני וגם בחומרת העוני. בהשוואה לרשויות אחרות, מדד תחולת העוני של פתח תקווה הוא הנמוך ביותר. גרינברג: "הנתונים משקפים את ההשקעה שלנו ברווחה".

כל מי שמבקר בעיר יכול לחוש מיד בהתפתחות העיר, המתבטאת בנהירה של אוכלוסיה ברמה סוציו-אקונומית גבוהה, זאת לצד פרויקטים ענקיים של מסחר ותעסוקה הצצים בכל רחבי העיר. ואכן, על פי דו"ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שנותח על ידי אגף האסטרטגיה של עיריית פתח תקווה, נמצא שבשנת 2020 היו פחות תושבים בעיר שנמצאים במעגל העוני. 

לפי הנתונים, יחס פער העוני בפתח תקווה הוא 33.8% – פחות מהנתון של שנת 2019 שעומד על 35.4% ופחות מהערים הגדולות ירושלים (44.1%), חיפה (36%) ראשון לציון (35.6%), ת"א (41.7%), אשדוד (35.5%) ובאר שבע (37.6%). הנתון של על חומרת העוני בפ"ת עומד על 19.8% ב-2020 – לעומת 21.3% בשנת 2019. הנתון לשנת 2020 נמוך יותר משאר הרשויות הגדולות – ירושלים (27.5%), ת"א (27.4%), חיפה (21.8%), ראשון לציון (21.3%) ועוד.  

 ראש העיר, רמי גרינברג, התייחס לנתונים ואמר כי הם משקפים  את ההשקעה של העירייה בפעולות רווחה רבות ההנחות בארנונה שמוענקים לקריטריונים השונים. "הירידה בנתונים משקפת את היחס האישי לתושב, כמו גם העבודה המסורה של עובדי העירייה הרלוונטיים אשר עובדים סביב השעון למען המשפחות המוחלשות בעיר", אמר. "פתח תקווה נמצאת בתנופה מתמדת ואנחנו נמשיך לעשות כל שניתן כדי שנתוני העוני יפחתו עוד יותר וכל תושב יקבל את איכות החיים הטובה ביותר".

עוד בפתח תקווה

מי אמר שאין תיירות בפתח תקווה? מלון פרימה לינק בונה על תפוסה מלאה בקיץ

המלון (הרציני) היחיד בעיר הזמין אותנו להתארח ולטעום ניחוח מהמקום הכי בינלאומי בפתח תקווה. המלון, שנמצא במקום הכי אסטרטגי בפתח תקווה, סמוך לצומת העסקים העתידית, נתן לנו הצצה לתיירות פוסט קורונה. 70 אחוז בינלאומיים, 30 אחוז ישראלים, משלחות ספורט ואורחים של ההייטקיסטים. דניאל הרוש, מנהל המלון: "מלון פרימה פתח תקווה מתפתח יחד עם ההתפתחות העסקית של העיר".

המשך קריאה »

שוב עבודות חשמל חוסמות את מוטה גור. בחברת חשמל מבטיחים: פעם אחרונה

בפעם השלישית בשנה האחרונה, העסקים בקניון ובמתחם אולימפיה והמכוניות העוברות והשבות בכביש הסואן, סובלים מחפירות סטייל "תעלת בלאומיך", שחוסמות את הציר, הצר ממילא ומקשות עוד יותר על התנועה הבעייתית ברחוב, עליה כבר דיווחנו לפני מספר חודשים.הסיבה לחפירות: הדרישה הגוברת לאספקת חשמל ומתח גבוה, בעקבות הקמת בנייני המשרדים והמסחר המאסיבית באיזור.

המשך קריאה »
תוקעים מזוזה - סניף מכבי גלובל

מכבי שירותי בריאות חנכה את סניף "מכבי גלובל": "90 אלף בעיר – מבוטחי מכבי"

לאירוע, שהתקיים בחצר סניף "מכבי גלובל", למרגלות "גלובל טאוורס" ברח' רבין, הגיעו קרוב ל-100 מוזמנים, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש והמנכ"לית סיגל דדון-לוי. הסניף, שכבר נפתח לפעילות לפני יותר מחצי שנה, נחנך בטקס גזירת סרט וקביעת מזוזה. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון-לוי.

המשך קריאה »
מבני מגורים בפתח תקווה - משלמים פחות ארנונה

תושבי פתח תקווה ומשלמים ארנונה? צפו להחזר ממוצע של 160 ש"ח למשפחה ב-2023

לפי הדיווח, העירייה ביקשה ממשרד הפנים שלא להעלות את הארנונה למגורים בשיעור עליית המדד (1.37 אחוז). המשמעות היא שבחישוב השנתי יוחזרו כ-15 מיליון ש"ח, לכ-90 אלף בתי אב משלמי ארנונה למגורים בעיר. רמי גרינברג: "למרות ההקפאה, נמשיך לקדם פרוייקטים במיליוני שקלים. יותר מבני ציבור, יותר פארקים חדשים ויותר איכות חיים". מאיפה הכסף? מהארנונה לעסקים, כמובן.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading