דירות חדשות בפתח תקווה

הלמ"ס: ירידה מגמתית בשיעורי העוני בפתח תקווה ביחס לערים גדולות אחרות

תנופת הפיתוח של העיר מקבלת ביטוי גם לפי נתוני הלמ"ס לשנת 2019-2020, שהתפרסמו היום המראים כי קיימת ירידה ביחס פער העוני וגם בחומרת העוני. בהשוואה לרשויות אחרות, מדד תחולת העוני של פתח תקווה הוא הנמוך ביותר. גרינברג: "הנתונים משקפים את ההשקעה שלנו ברווחה".

כל מי שמבקר בעיר יכול לחוש מיד בהתפתחות העיר, המתבטאת בנהירה של אוכלוסיה ברמה סוציו-אקונומית גבוהה, זאת לצד פרויקטים ענקיים של מסחר ותעסוקה הצצים בכל רחבי העיר. ואכן, על פי דו"ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שנותח על ידי אגף האסטרטגיה של עיריית פתח תקווה, נמצא שבשנת 2020 היו פחות תושבים בעיר שנמצאים במעגל העוני. 

לפי הנתונים, יחס פער העוני בפתח תקווה הוא 33.8% – פחות מהנתון של שנת 2019 שעומד על 35.4% ופחות מהערים הגדולות ירושלים (44.1%), חיפה (36%) ראשון לציון (35.6%), ת"א (41.7%), אשדוד (35.5%) ובאר שבע (37.6%). הנתון של על חומרת העוני בפ"ת עומד על 19.8% ב-2020 – לעומת 21.3% בשנת 2019. הנתון לשנת 2020 נמוך יותר משאר הרשויות הגדולות – ירושלים (27.5%), ת"א (27.4%), חיפה (21.8%), ראשון לציון (21.3%) ועוד.  

 ראש העיר, רמי גרינברג, התייחס לנתונים ואמר כי הם משקפים  את ההשקעה של העירייה בפעולות רווחה רבות ההנחות בארנונה שמוענקים לקריטריונים השונים. "הירידה בנתונים משקפת את היחס האישי לתושב, כמו גם העבודה המסורה של עובדי העירייה הרלוונטיים אשר עובדים סביב השעון למען המשפחות המוחלשות בעיר", אמר. "פתח תקווה נמצאת בתנופה מתמדת ואנחנו נמשיך לעשות כל שניתן כדי שנתוני העוני יפחתו עוד יותר וכל תושב יקבל את איכות החיים הטובה ביותר".

עוד ב-מהנעשה בעיר

דריה קוניוך פתח תקווה

תעלומה: איפה הילדה דריה קוניוך בת ה-11 שנעלמה לפני 24 שעות במרכז פתח תקווה?

הילדה נראתה בפעם האחרונה אתמול בבוקר (רביעי, 17.4.24) ברחוב האחים שטרייט, סמוך לרחוב פינסקר. הדאגה לגורלה גבר מאוד, עקב הזמן הרב שחלף מאז היעלמותה והאיזור בו נעלמה – בו יש רבים של עוברים ושבים של אנשים שמגיעים ממקומות שונים לעיר. המשטרה מבקשת מהציבור לפנות אליה מכל מי שיודע דבר על מקום הימצאה. גובה: 1.5 מ', רזה, שיער ארוך, חלק ושחור.

המשך קריאה »
גן ילדים אם המושבות פתח תקווה

הפתעה נעימה: גני הילדים נפתחו הבוקר בפתח תקווה. חוזרים לשגרה גם בצהרונים

ההורים תושבי העיר התעוררו הבוקר עם ההודעה המפתיעה של פיקוד העורף, על כך שחוזרים לשגרה יממה מוקדם יותר, לאחר שבמוצאי שבת נקבע כי כל המוסדות החינוכיים, הקייטנות והטיולים יתבטלו ל-48 שעות, בעקבות המתקפה האיראנית. לפיכך, רוב גני הילדים בעיר של העירייה והפרטיים פתחו את השערים כבר ב-8:30 בבוקר וילמדו בהם עד 13:00. בצהרונים הילדים ישהו עד 16:00.

המשך קריאה »
יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading