דירות חדשות בפתח תקווה

הלמ"ס: ירידה מגמתית בשיעורי העוני בפתח תקווה ביחס לערים גדולות אחרות

תנופת הפיתוח של העיר מקבלת ביטוי גם לפי נתוני הלמ"ס לשנת 2019-2020, שהתפרסמו היום המראים כי קיימת ירידה ביחס פער העוני וגם בחומרת העוני. בהשוואה לרשויות אחרות, מדד תחולת העוני של פתח תקווה הוא הנמוך ביותר. גרינברג: "הנתונים משקפים את ההשקעה שלנו ברווחה".

כל מי שמבקר בעיר יכול לחוש מיד בהתפתחות העיר, המתבטאת בנהירה של אוכלוסיה ברמה סוציו-אקונומית גבוהה, זאת לצד פרויקטים ענקיים של מסחר ותעסוקה הצצים בכל רחבי העיר. ואכן, על פי דו"ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שנותח על ידי אגף האסטרטגיה של עיריית פתח תקווה, נמצא שבשנת 2020 היו פחות תושבים בעיר שנמצאים במעגל העוני. 

לפי הנתונים, יחס פער העוני בפתח תקווה הוא 33.8% – פחות מהנתון של שנת 2019 שעומד על 35.4% ופחות מהערים הגדולות ירושלים (44.1%), חיפה (36%) ראשון לציון (35.6%), ת"א (41.7%), אשדוד (35.5%) ובאר שבע (37.6%). הנתון של על חומרת העוני בפ"ת עומד על 19.8% ב-2020 – לעומת 21.3% בשנת 2019. הנתון לשנת 2020 נמוך יותר משאר הרשויות הגדולות – ירושלים (27.5%), ת"א (27.4%), חיפה (21.8%), ראשון לציון (21.3%) ועוד.  

 ראש העיר, רמי גרינברג, התייחס לנתונים ואמר כי הם משקפים  את ההשקעה של העירייה בפעולות רווחה רבות ההנחות בארנונה שמוענקים לקריטריונים השונים. "הירידה בנתונים משקפת את היחס האישי לתושב, כמו גם העבודה המסורה של עובדי העירייה הרלוונטיים אשר עובדים סביב השעון למען המשפחות המוחלשות בעיר", אמר. "פתח תקווה נמצאת בתנופה מתמדת ואנחנו נמשיך לעשות כל שניתן כדי שנתוני העוני יפחתו עוד יותר וכל תושב יקבל את איכות החיים הטובה ביותר".

עוד ב-מהנעשה בעיר

תסביר לנו: יוסף חדאד מגיע לפתח תקווה להרצאה בעופר הקניון הגדול ב-21.7

בעוד שבוע, ביום ראשון הבא (19:00), יגיע למתחם הקולנוע הוט סינמה שבקניון, הערבי-ישראלי, שהפך המסביר ללאומי, שכל אחד מאיתנו אוהב לשמוע, לערב אישי תחת הכותרת: "גאה להיות ערבי וגאה להיות ישראלי". חדאד יספר על חוויותיו האישיות – מהילדות בנצרת ועד הבחירה להתנדב לשרות בצה"ל, הפציעה הקשה במלחמת לבנון השניה ועוד היום, איך הגיע להיות הפנים של ההסברה הישראלית בעולם.

המשך קריאה »
צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »