דירות חדשות בפתח תקווה

הלמ"ס: ירידה מגמתית בשיעורי העוני בפתח תקווה ביחס לערים גדולות אחרות

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

תנופת הפיתוח של העיר מקבלת ביטוי גם לפי נתוני הלמ"ס לשנת 2019-2020, שהתפרסמו היום המראים כי קיימת ירידה ביחס פער העוני וגם בחומרת העוני. בהשוואה לרשויות אחרות, מדד תחולת העוני של פתח תקווה הוא הנמוך ביותר. גרינברג: "הנתונים משקפים את ההשקעה שלנו ברווחה".

כל מי שמבקר בעיר יכול לחוש מיד בהתפתחות העיר, המתבטאת בנהירה של אוכלוסיה ברמה סוציו-אקונומית גבוהה, זאת לצד פרויקטים ענקיים של מסחר ותעסוקה הצצים בכל רחבי העיר. ואכן, על פי דו"ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שנותח על ידי אגף האסטרטגיה של עיריית פתח תקווה, נמצא שבשנת 2020 היו פחות תושבים בעיר שנמצאים במעגל העוני. 

לפי הנתונים, יחס פער העוני בפתח תקווה הוא 33.8% – פחות מהנתון של שנת 2019 שעומד על 35.4% ופחות מהערים הגדולות ירושלים (44.1%), חיפה (36%) ראשון לציון (35.6%), ת"א (41.7%), אשדוד (35.5%) ובאר שבע (37.6%). הנתון של על חומרת העוני בפ"ת עומד על 19.8% ב-2020 – לעומת 21.3% בשנת 2019. הנתון לשנת 2020 נמוך יותר משאר הרשויות הגדולות – ירושלים (27.5%), ת"א (27.4%), חיפה (21.8%), ראשון לציון (21.3%) ועוד.  

 ראש העיר, רמי גרינברג, התייחס לנתונים ואמר כי הם משקפים  את ההשקעה של העירייה בפעולות רווחה רבות ההנחות בארנונה שמוענקים לקריטריונים השונים. "הירידה בנתונים משקפת את היחס האישי לתושב, כמו גם העבודה המסורה של עובדי העירייה הרלוונטיים אשר עובדים סביב השעון למען המשפחות המוחלשות בעיר", אמר. "פתח תקווה נמצאת בתנופה מתמדת ואנחנו נמשיך לעשות כל שניתן כדי שנתוני העוני יפחתו עוד יותר וכל תושב יקבל את איכות החיים הטובה ביותר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 22

פתח תקווה מזרח סטייל ונציה. "לא ראינו כאלה הצפות מ-2014"

העתיד הורוד שתביא איתה ההתחדשות העירונית, לה מצפים תושבי השכונות המזרחיות של העיר, נראה כרגע כמו המרחק בינינו לאיטליה. הקיאק המאולתר, ששחה על רחוב עזרא ונחמיה, אולי העלה חיוך בקרב גולשי האינטרנט הרבים שצפו בו, אך זה לא מצחיק את אלה שמתגוררים במקום. קדושים: "הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים של מים וכך אין להם לאן לפרוץ".

המשך קריאה »
תגובות זועמות של תושבי פתח תקווה כלפי השכר לזמר עומר אדם ביום העצמאות

6666 ש"ח לדקת הופעה – תגובות הרשת לשכר שעומר אדם יקבל מפתח תקווה ביום העצמאות

רק שלשום דיווחנו על הפער בין תחושת העושר שיש בפתח תקווה לבין מציאות העוני בשטח. הפער הזה לפעמים גורם לתופעת הנתק, שקיבלה היום ביטוי נוסף עם פרסום הידיעה בדבר 300 אלף השקלים, שעיריית פתח תקווה מתכוונת לשלם לזמר עומר אדם, להופעתו בערב יום העצמאות, שאמור להתקיים בעוד 4 חודשים.

המשך קריאה »
הסופרמרקט החינמי בפתח תקווה

העוני בפתח תקווה: מה שרואים משם לא רואים מכאן – ביקור בסופרמרקט החינמי

רק לפני מספר שבועות התבשרנו על כך שמדד העוני בפתח תקווה ירד בשנים האחרונות. זה נתון שנותן הרגשה טובה, אבל כשיורדים לשטח, העוני הקיים בעיר מקבל את הפנים האמיתיות שלו. לצד מגדלי ב.ס.ר פתח תקווה, ספינת הדגל של ההתפתחות העסקית בעיר, שוכן הסופרמרקט החינמי, שמייצג בדיוק את ההפך. התמונות שהבאנו משם מספרות סיפור אחר של העיר המתפתחת.

המשך קריאה »
תור ארוך לבדיקות קורונה בפתח תקווה

תסכול התורים עשה את שלו: העירייה תרחיב את שירותי הבדיקות והחיסונים לקורונה בפתח תקווה

שלשום דיווחנו לכם על מה שרבים מתושבי העיר חשו על בשרם (ועל זמנם) – תורים אינסופיים למתחמי הבדיקות והחיסונים בפתח תקווה. היום התבשרנו כי יוקמו 2 עמדות בדיקות PCR נוספות. בשניידר הודיעו כי יפתחו מתחם חיסונים לבני 5-11. גרינברג: "נעשה כל מה שניתן על מנת לפתוח עוד מתחמים".

המשך קריאה »
נגישות