התור לבדיקות קורונה ברח' מסעוד פינטו בפתח תקווה

התור שלא נגמר: בדיקות הקורונה המהירות בפתח תקווה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

העלייה בתחלואה יחד עם המחסור בבדיקות הביתיות, חייב רבים מתושבי העיר להגיע להיבדק במספר (יחסית מצומצם) של מתחמים המיועדים לכך בפתח תקווה. אחד מהם הוא זה שבתחילת רח' רבי מסעוד פינטו, שם השתרך תור, שמנה בשלב מסוים לפי הערכה יותר מ-100 נבדקים. נבדק: "אני מחכה כבר מ-8 בבוקר והשעה 9:45. נאלצתי לדחות פגישת עבודה מ-9:00".

אם חשבנו שתור בדיקות ה"דרייב-אין" המוכר במתחם אצטדיון "שלמה ביטוח", הוא גיהנום תורי בדיקות הקורונה של פתח תקווה, היום (ראשון, 9.1) גילו תושבים רבים כי יכול להיות שיש תור גרוע מזה. התמונות הרבות שרצו ויראלית ברשתות החברתיות של תושבי העיר, המחישו את המצב בצורה טובה ביותר. הנחמה: המצב בפתח תקווה לא שונה מזה שבערים מרכזיות אחרות.

7 מתחמים ציבוריים על 300 אלף תושבים

בעקבות דרישות בתי הספר ומקומות עבודה רבים לבדיקת אנטיגן מוסדית שלילית למחוסנים, לאור חוסר האמינות של הבדיקות הביתיות, נדרשו אלפי תושבים העיר להגיע למתחמים ספורים בלבד: סירקין ("מתחם הספורטק"), הרב פינטו מסעוד ("אולם המכבים") ומגשימים ("עמדת המטייל), נווה עוז, קניון "כיכר העיר", קניון "גנים" ובקניון הגדול. בנוסף לזה לכל קופת חולים יש מתחם משלה בעיר – אך זה עדיין לא מספיק לעיר בת כמעט 300 אלף תושבים. 

מספר המתחמים המצומצם יצר עומס אדיר בשעות הבוקר. מיותר לציין שמעבר לבזבוז הזמן, העצבים והתסכול – התור הוא סכנת הדבקה משל עצמה – היות ורבים לא שמרו על מרחק של 2 מטרים. לא ברור מדוע התושבים לא היו חכמים מספיק לעשות את הבדיקות האלה במהלכו של יום השישי. אולי הסידורים האחרים היו דחופים יותר. 

אותו תסכול ניכר ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואצאפ השכונתיות, שם תושבים רבים התלוננו על הזמן המבוזבז, שבאופן ישיר ועקיף משפיע על הפעילות העסקית של עובדים, עצמאיים, בעלי עסקים ועסקים בפתח תקווה. "בסופו של דבר – זמן הוא כסף", אמר לנו אחד התשובים. "כולם מפסידים מהתורים הארוכים. זאת בעיה ברמה המדינית, שחייבת להסתיים מהר ככל הניתן".

מהציטוטים הנבחרים ברשתות החברתיות ובוואצאפ:

כולנו מקווים שמחר (יום ב, 10.1), התורים יתקצרו באופן משמעותי, כדי שלא נבזבז עוד זמן מיותר, משאב מוגבל, שנחוץ לכולנו. 

תגובת עיריית פתח תקווה: 

העירייה פועלת להרחבת הפריסה עבור קופות החולים ומקצה מתחמים עירוניים ככל שנדרש, כפי שהיה לאורך המשבר. בין היתר, העירייה מאפשרת את פעילות מוקדי החיסונים במתנ"ס שערים, בטיפת החלב ברח' החמישה ועוד. לצד זאת, העירייה פועלת באופן דומה גם להרחבת היצע הבדיקות. גורמי הרשות בקשר תמידי עם קופות החולים כדי למצוא מתחמים עירוניים שמהם הקופות יפעלו למתן חיסונים ובדיקות. יחד עם זאת יש להבין כי בסופו של דבר ההקצאה לערים נקבעת ע"י משרד הבריאות."

קרדיט לצילום: יאיר צדוק

עוד בפתח תקווה

מי אמר שאין תיירות בפתח תקווה? מלון פרימה לינק בונה על תפוסה מלאה בקיץ

המלון (הרציני) היחיד בעיר הזמין אותנו להתארח ולטעום ניחוח מהמקום הכי בינלאומי בפתח תקווה. המלון, שנמצא במקום הכי אסטרטגי בפתח תקווה, סמוך לצומת העסקים העתידית, נתן לנו הצצה לתיירות פוסט קורונה. 70 אחוז בינלאומיים, 30 אחוז ישראלים, משלחות ספורט ואורחים של ההייטקיסטים. דניאל הרוש, מנהל המלון: "מלון פרימה פתח תקווה מתפתח יחד עם ההתפתחות העסקית של העיר".

המשך קריאה »

שוב עבודות חשמל חוסמות את מוטה גור. בחברת חשמל מבטיחים: פעם אחרונה

בפעם השלישית בשנה האחרונה, העסקים בקניון ובמתחם אולימפיה והמכוניות העוברות והשבות בכביש הסואן, סובלים מחפירות סטייל "תעלת בלאומיך", שחוסמות את הציר, הצר ממילא ומקשות עוד יותר על התנועה הבעייתית ברחוב, עליה כבר דיווחנו לפני מספר חודשים.הסיבה לחפירות: הדרישה הגוברת לאספקת חשמל ומתח גבוה, בעקבות הקמת בנייני המשרדים והמסחר המאסיבית באיזור.

המשך קריאה »
תוקעים מזוזה - סניף מכבי גלובל

מכבי שירותי בריאות חנכה את סניף "מכבי גלובל": "90 אלף בעיר – מבוטחי מכבי"

לאירוע, שהתקיים בחצר סניף "מכבי גלובל", למרגלות "גלובל טאוורס" ברח' רבין, הגיעו קרוב ל-100 מוזמנים, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש והמנכ"לית סיגל דדון-לוי. הסניף, שכבר נפתח לפעילות לפני יותר מחצי שנה, נחנך בטקס גזירת סרט וקביעת מזוזה. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון-לוי.

המשך קריאה »
מבני מגורים בפתח תקווה - משלמים פחות ארנונה

תושבי פתח תקווה ומשלמים ארנונה? צפו להחזר ממוצע של 160 ש"ח למשפחה ב-2023

לפי הדיווח, העירייה ביקשה ממשרד הפנים שלא להעלות את הארנונה למגורים בשיעור עליית המדד (1.37 אחוז). המשמעות היא שבחישוב השנתי יוחזרו כ-15 מיליון ש"ח, לכ-90 אלף בתי אב משלמי ארנונה למגורים בעיר. רמי גרינברג: "למרות ההקפאה, נמשיך לקדם פרוייקטים במיליוני שקלים. יותר מבני ציבור, יותר פארקים חדשים ויותר איכות חיים". מאיפה הכסף? מהארנונה לעסקים, כמובן.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading