אולמות אירועים ריקים בפתח תקווה

היומן ריק. אין פיצויים. בעלי אולמות בפתח תקווה בקורונה – תמונת מצב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הסגר המדומה של הגל החמישי, מנחית סוג של מכה שיהיה קשה להתאושש ממנה, בעיקר עבור בעלי אולמות האירועים והקייטרינג. לא רק שהם סובלים מירידה בהזמנות, ביטולים ואירועים חצי ריקים, הפעם, בניגוד לתקופות הסגר – הם לא צפויים לקבל שום פיצוי. "זאת מכת מוות לענף" – מציינים בדאגה 3 בעלי אולמות אירועים בולטים בפתח תקווה איתם שוחחנו.

התקופה המבלבלת של גל האומיקרון, הביאה את בעלי העסקים בעיר לתחושה של חוסר אונים. זה ניכר במיוחד בתחום אולמות האירועים, שהיה ונותר פגיע בכל תקופת הקורונה – אז על אחת כמה וכמה בימים אלה. מחאת בעלי האולמות יצרה הד תקשורתי, אך לא בטוח שזה יעשה משהו לקובעי המדיניות, בראשם שר האוצר, ששומרים על יד קמוצה ולא מתחייבים על שום פיצויים – מכיוון שאין סגר.

דרשני אלנתן - על רקע אולם לה פלומה פתח תקווה
דרשני אלנתן - על רקע אולם לה פלומה פתח תקווה

המצב קשה וזה אומר דרשני

בפתח תקווה יש כ-20 אולמות אירועים גדולים, בהם מתקיימים בשגרה (כמעט בכל יום) אירועים של חתונות, בר מצווה ובריתות. להערכתנו, מדובר בכ-50 אירועים גדולים (מעל 100 איש) המתקיימים מדי יום בעיר. בימים אלו, המספרים נמוכים בהרבה. "

המצב הנוכחי הוא הגרוע ביותר מכל תקופת הקורונה הממושכת שחווינו", אומר דרשני אלנתן, מבעלי אולם לה פלומה, בבן ציון גליס 44. "ממצב של 5 אירועים בשבוע, נשארנו עם אירוע אחד מכיוון שבני המשפחה חלו בקורונה או בבידוד. בר מצווה התבטלה בגלל מאומתים בכיתה". 

ממי אתם מצפים לעזרה?

בעבר הייתה לנו תמיכה מהמדינה ומהעירייה. היום אנחנו משלמים ארנונה רגילה ואין התחשבות ואין עזרה משום גורם. הממשלה רופסת ואנחנו הנפגעים העיקריים מבין בעלי העסקים.

איך אתה עובר את התקופה?

"נקווה שהימים הטרופים האלה יעברו בקלות ובשלום. המזל שלי הוא שיש לי עוד עסק של קייטרינג וכך אני מנסה לשרוד. בעלי האירועים שזה העסק היחיד שלהם, מודאגים מאוד ומתפללים לבורא עולם, שנצא מחוזקים מכך".

קובי דלל מבעלי "דרזנר 5" - אולם אירועים בפתח תקווה
קובי דלל מבעלי "דרזנר 5" - אולם אירועים בפתח תקווה

מנסים להתחשב במבטלים

קובי דלל, מבעלי ה"דרזנר 5", אולם אירועים שגם הוא נמצא בסגולה מספר על כך שהוא נמצא בסוג של רכבת הרים. "חודשיים עובדים, חודשיים לא", מתאר דלל את המצב. "כרגע היומן שלנו ריק לינואר ופברואר וזה אחרי שבאוגוסט-ספטמבר, בגל הקודם – גם כמעט ולא עבדנו, כשתקופה רגילה יש לנו 70-80 אירועים סגורים קדימה". 

אז איך ממשיכים?

"אין ברירה. מה, נפתח חנות רהיטים? ברור שלא. בעסקים שלנו מושקעים כספים רבים. אנחנו לא יכולים לסגור את האולם. העסק ממשיך פורמלית לפעול, שזה אומר כמובן תשלום מיסים וארנונה, עליהם קיבלנו פטור בתחילת תקופת הקורונה. עכשיו לא".

מה קורה אם מבטלים לכם אירוע? יש דמי ביטול?

"זה מורכב, אבל אנחנו מנסים תמיד להתחשב בלקוחות".

אבי מבעלי טוסו (בזל 16)
אבי מבעלי טוסו (בזל 16)

"הרשויות טומנות את הראש בחול"

עוד אולם אירועים שספג מכה הוא "טוסו", או בשמו האחר "בזל 16", הנמצא על רח' בזל. אולם אירועי בוטיק, שבעליו, אבי, מנסה להחזיק את הראש מעל המים. "זה גל שלא נגמר", הוא מתייחס באופן כללי למגיפת הקורונה. "במשך שנתיים, אף פעם אנחנו לא פתוחים ממש. זה קשוח. אולם זה הוצאות אדירות". 

מה אתה מצפה שיקרה? 

"הרשויות מתנהגות כמו בת יענה וטומנות את הראש בחול. בנוסף, הבעיה היא שיש פה כמה ראשי ממשלה. מנובמבר אנחנו מרגישים את הירידה. עכשיו יש עצירה מוחלטת. טוטאל לוס. ההצאות רבות והשם ישמור".

בעלי האולמות לא תולים תקוות גם במחאה שהתארגנה ובהפגנה שהתקיימה אתמול מול ביתו של שר הבריאות ניצן הורוביץ בתל אביב. אנשי הענף מדגישים כי לצד גל הביטולים ואובדן ההכנסה בעקבותיהם, הם ממשיכים לשלם מיסים גבוהים, שמגיעים לדבריהם גם למאות אלפי שקלים בחודש.

אולמות דרזנר 5, לה פלומה וטוסו על מפת פתחקתווה
אולמות דרזנר 5, לה פלומה וטוסו על מפת פתחקתווה

עוד ב-אוכל ובילויים

חנוכת יער השירים בפתח תקווה

צפו: "יער השירים" בפארק הירקון פתח תקווה נחנך באירוע למען החטופים בעזה

פתיחתו של אחת מפינות החמד שהוקמו לאחרונה בעיר, צוינה ביום שישי האחרון עם שתילתם בחורשה של עצים עליהם יונצחו שירים ושמות של זוכי פרס ישראל, ביניהם: נעמי שמר, שושנה דמארי, נורית הירש ואביהו מדינה. היער, שהוקם בשיתוף עמותת "מיתר" ואיגוד מלחיני ישראל, צפוי לכלול כ-250 עצי פרי ונוי, כמו: אלון תבור, אלה ארץ ישראלית, תות, תאנה, כליל החורש, שקד, רימון וחרוב.

המשך קריאה »
התקווה 6 + פול ראנק - מופע סטודנטים פתח תקווה

התקווה 6 ופול טראנק יופיעו לסטודנטים באולמי קסאנדו פתח תקווה. כרטיס: 30 ש"ח

הסטודנטים של פתח תקווה יוכלו ליהנות במוצאי שבת, ה-21.1 ממחיר כניסה מסובסד (בהצגת תעודת סטודנט) במופע שיפתח את השנה האקדמית באולם בבן ציון גליס 50. את האירוע יוזמים עיריית פתח תקווה, החממה (מרכז הצעירים של פתח תקווה) ומכללת פתח תקווה ויופק על ידי חברת הפקות מופעי המוסיקה REL. כרטיס הכניסה כולל גם אלכוהול ואוכל.

המשך קריאה »
הכרטיסים אזלו: אנה זק, סטטיק, סטפן, אפללו, אודיה ונסרין יופיעו בפארק הגדול ב-17.10

יש עוד כרטיסים: אנה זק, סטטיק, סטפן, אפללו, אודיה ונסרין יופיעו בפארק הגדול ב-17.10

תוך מספר שעות מהרגע בו הודיעה עיריית פתח תקווה על המופע "אנחנו תחת השמיים 2023", כבר לא נשארו כרטיסים, שמחירם האחיד עומד על 10 ש"ח בלבד. בינתיים, פתחו את מכירת הכרטיסים מחדש. השערים למופע ייפתחו בשעה 19:30 והכניסה תהיה לתושבי פתח תקווה בלבד. באירוע, שמאורגן על ידי צוות אגף האירועים בעירייה, יוצבו דוכני מזון ושתייה בתשלום. כניסה עד גיל שלוש – תהיה ללא תשלום.

המשך קריאה »

צפו: יקב לוינסון פתח תקווה אירח השבוע עשרות משחקני הקולנוע והטלוויזיה בישראל

פתח תקווה התחפשה לתל אביב, שלא לומר להוליווד הישראלית, כשעשרות שחקנים, חלקם בכירים בתעשייה, הגיעו ביום שני לאירוע הכנה לקראת טקס פרסי אופיר, שצפוי להיערך ב-10.9. האירוע התקיים ביקב שברח' בזל (ליד מימי ונונו), שנפתח לא מזמן וכבר אירח מספר אירועים גדולים. בין המשתתפים: צביקה הדר, תיקי דיין, יובל שרף, אלברט אילוז, מיכאל מושונוב ומשה אדרי.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading