אופנוע על גשר המיתרים פתח תקווה

חושבים לנסוע עם אופנוע על הגשרים בפתח תקווה? צפו לקנס טכנולוגי

האייטם הזה מופנה בעיקר לשליחים המרובים שמסתובבים בעיר, במיוחד בתקופה של בידודים ועבודה מהבית. מהעירייה נמסר כי היא מבצעת פיילוט טכנולוגיה שיאכוף נסיעה של רוכבי אופנועים על גשרי הולכי הרגל. על הגשרים יוצבו מצלמות במטרה לאתר את רוכבי האופנועים שנוסעים עליהם ובהתאם לכך, יישלח דו"ח לרוכב האופנוע. גרינברג: "צעד שיבטיח את בטחונם של הולכי הרגל".

העירייה ממשיכה לפעול למען אכיפת הסדרי התנועה והתחבורה בעיר – והפעם היעד הוא האופנוענים. בעיר קיימים מספר גשרים רחבים המאפשרים באופן טכני לרוכבי אופנוע לנסוע עליהם. לפי אנשי העירייה, לאחרונה תופעה זאת גברה, בעיקר מתוך הרצון של שליחים לקצר את דרכם, על מנת להספיק מהר לשליחות הבאה ולהרוויח עוד כסף. 

גשר המיתרים בפתח תקווה
גשר המיתרים בפתח תקווה

מה עם "אין כניסה לאופנועים"?

תושבים מספרים גם הם כי לא אחת הם נתקלים בתופעה זו, שמהווה סכנה בטיחותית גדולה להולכי הרגל. במקרים מסוימים רוכבי האופנועים נוסעים במהירות, כאילו הם על הכביש, מה שמגביר את מימד הסכנה. לא ידוע עד עתה על תאונות בכלל ותאונות עם נפגעים בפרט, שנגרמו בעקבות התופעה.

מביקור שביצענו בגשר הולכי הרגל הגדול והמרכזי ביותר בפתח תקווה – גשר המיתרים על ז'בוטינסקי – עולה כי רוכב אופנוע יכול לעלות בנקל על הגשר (מהצד של הפארק). אין מחסום שמונע ממנו זאת וגם אין שלט "אין כניסה לאופנועים", מה שקיים במקומות אחרים ה"מועדים לפורענות" מצד הרוכבים. היינו מצפים שלפני הטמעת טכנולוגיה מורכבת, יהיו במקום אלמנטים בסיסיים אלה.

גשר המיתרים בפתח תקווה
גשר המיתרים בפתח תקווה

טכנולוגיות לרווחת התושבים במקביל להגדלת הכנסות מקנסות

יש לציין כי גשר הולכי רגל מרכזי נוסף אמור להיבנות על רחוב גיסין העמודה בין צמתי הרחובות ראשון לציון והרב מלכה והחשש הוא שגם עליו ירכבו אופנועים. הפיילוט הזה מצטרף למיזמים טכנולוגיים נוספים שיוזמת העירייה כמו 400 המצלמות המחוברות למשל"ט לצרכי אכיפה של הפרות כמו השלכת פסולת וכן טכנולוגיה המאפשרת לזהות מפגעי רעש חריגים, כמו אופנועים רועשים במיוחד. 

ראש העיר רמי גרינברג מסר כי במסגרת שיפור הנגישות עבור הולכי הרגל, העירייה מבצעת בשנים האחרונות מגוון עבודות תשתית ופיתוח. "אנחנו מקדמים מגוון פעולות לרווחת תושבי העיר, כמו קידום גשרי הולכי רגל, שיבטיחו את ביטחונם של העוברים בדרך. בתוך כך, נקדם גם פיילוט, שיאפשר לאכוף נסיעה של אופנועים על גשרים המיועדים להולכי רגל".

פתח תקווה בשקיעה
פתח תקווה עם השקיעה מגשר המיתרים
גשר הולכי רגיל מיתרים פתח תקווה
גשר הולכי רגיל מיתרים פתח תקווה

עוד ב-טכנולוגיה

קווליטסט QUALITEST פתח תקווה

חברת קווליטסט מפתח תקווה הכריזה על פרויקט חדש: קירוב בדואים להייטק

בשורה מאחדת ליום העצמאות: חברת התוכנה, הידועה כמובילה בעולם בתחום ה-Quality Engineering (הנדסת איכות) מבוסס AI, הוכיחה מזה שנים את הצלחתה בהכשרת עובדים מהפריפריה להייטק הישראלי. לאחרונה בישרה על כך שהיא בנתה תכנית המיועדת לאנשי הפזורה הבדואית בחורה. מנכ"ל החברה, שי ליברמן, מסר: ""יש אלפי מוחות מצוינים בפריפריה, ועלינו לפתוח בפניהם את הדלת להייטק".

המשך קריאה »
משרדי יד2 בחוגי ONE פתח תקווה

ברוכים הבאים: משרדי יד2 (YAD2) עברו מבני ברק לפתח תקווה – למגדל חוגי ONE

החברה לה שייך אחד מאתרי האינטרנט הגדולים בישראל, הופכת להיות חלק מהעיר שלנו, לאחר שבשבוע האחרון החלו להתמקם 310 עובדי החברה, בקומות 19-20 במגדל האייקוני בבעלות קבוצת "ששון חוגי" ברחוב המגשימים-פינת השילוח. החברה שכרה שתי קומות במגדל ותעביר אליו את כל המחלקות של החברה, כולל את דרושים IL – בעסקה הכוללת שכירות לפחות לשבע שנים.. בקרוב יעברו לבניין גם עובדי חברת הביטוח "שקל"

המשך קריאה »

חברת READY אירחה בב.ס.ר סיטי מפגש מרגש עם שתי משפחות חטופים

קבוצת ההייטק, העוסקת בפיתוח R&D 360, אירחה השבוע במשרדיה החדשים בפתח תקווה את נשות עמותת "פני"ם חדשות" לערב אופטימי של הרמת כוסית לקראת פסח ומפגש עם משפחות של שניים מהחטופים לעזה, שהביאו את סיפורם: ענבל צח, ששבעה מבני משפחתה נחטפו לעזה, שישה מתוכם חזרו, אך בן דודה טל שהם, עדיין שם, וכן ורד ואביבית, אימו ואחותו של חנן יבלונקה, שנחטף ממסיבת נובה.

המשך קריאה »

עוד עובדים בעיר? חברת ההייטק סלברייט (Cellebrite) מגייסת 30 עובדים למשרדים בפתח תקווה

ענקית ההייטק, שמשרדיה בפארק עופר WEST מאוכלסים בכ-500 עובדים (מתוך 1000 סה"כ), מחפשת כח אדם חדש, לאור התרחבות החברה, שעוסקת בפתרונות לחקירות דיגיטליות. המשרות הפנויות הן בתחומים R&D, HR, IT, ו-Operations. בחברה מדווחים כי עשרות משרות נוספות נפתחו באירופה, ארה"ב, אוסטרליה והמזרח הרחוק. תדמור-אילת: "אנחנו קולטים טאלנטים שמחפשים עבודה עם משמעות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading