אופנוע על גשר המיתרים פתח תקווה

חושבים לנסוע עם אופנוע על הגשרים בפתח תקווה? צפו לקנס טכנולוגי

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

האייטם הזה מופנה בעיקר לשליחים המרובים שמסתובבים בעיר, במיוחד בתקופה של בידודים ועבודה מהבית. מהעירייה נמסר כי היא מבצעת פיילוט טכנולוגיה שיאכוף נסיעה של רוכבי אופנועים על גשרי הולכי הרגל. על הגשרים יוצבו מצלמות במטרה לאתר את רוכבי האופנועים שנוסעים עליהם ובהתאם לכך, יישלח דו"ח לרוכב האופנוע. גרינברג: "צעד שיבטיח את בטחונם של הולכי הרגל".

העירייה ממשיכה לפעול למען אכיפת הסדרי התנועה והתחבורה בעיר – והפעם היעד הוא האופנוענים. בעיר קיימים מספר גשרים רחבים המאפשרים באופן טכני לרוכבי אופנוע לנסוע עליהם. לפי אנשי העירייה, לאחרונה תופעה זאת גברה, בעיקר מתוך הרצון של שליחים לקצר את דרכם, על מנת להספיק מהר לשליחות הבאה ולהרוויח עוד כסף. 

גשר המיתרים בפתח תקווה
גשר המיתרים בפתח תקווה

מה עם "אין כניסה לאופנועים"?

תושבים מספרים גם הם כי לא אחת הם נתקלים בתופעה זו, שמהווה סכנה בטיחותית גדולה להולכי הרגל. במקרים מסוימים רוכבי האופנועים נוסעים במהירות, כאילו הם על הכביש, מה שמגביר את מימד הסכנה. לא ידוע עד עתה על תאונות בכלל ותאונות עם נפגעים בפרט, שנגרמו בעקבות התופעה.

מביקור שביצענו בגשר הולכי הרגל הגדול והמרכזי ביותר בפתח תקווה – גשר המיתרים על ז'בוטינסקי – עולה כי רוכב אופנוע יכול לעלות בנקל על הגשר (מהצד של הפארק). אין מחסום שמונע ממנו זאת וגם אין שלט "אין כניסה לאופנועים", מה שקיים במקומות אחרים ה"מועדים לפורענות" מצד הרוכבים. היינו מצפים שלפני הטמעת טכנולוגיה מורכבת, יהיו במקום אלמנטים בסיסיים אלה.

גשר המיתרים בפתח תקווה
גשר המיתרים בפתח תקווה

טכנולוגיות לרווחת התושבים במקביל להגדלת הכנסות מקנסות

יש לציין כי גשר הולכי רגל מרכזי נוסף אמור להיבנות על רחוב גיסין העמודה בין צמתי הרחובות ראשון לציון והרב מלכה והחשש הוא שגם עליו ירכבו אופנועים. הפיילוט הזה מצטרף למיזמים טכנולוגיים נוספים שיוזמת העירייה כמו 400 המצלמות המחוברות למשל"ט לצרכי אכיפה של הפרות כמו השלכת פסולת וכן טכנולוגיה המאפשרת לזהות מפגעי רעש חריגים, כמו אופנועים רועשים במיוחד. 

ראש העיר רמי גרינברג מסר כי במסגרת שיפור הנגישות עבור הולכי הרגל, העירייה מבצעת בשנים האחרונות מגוון עבודות תשתית ופיתוח. "אנחנו מקדמים מגוון פעולות לרווחת תושבי העיר, כמו קידום גשרי הולכי רגל, שיבטיחו את ביטחונם של העוברים בדרך. בתוך כך, נקדם גם פיילוט, שיאפשר לאכוף נסיעה של אופנועים על גשרים המיועדים להולכי רגל".

פתח תקווה בשקיעה
פתח תקווה עם השקיעה מגשר המיתרים
גשר הולכי רגיל מיתרים פתח תקווה
גשר הולכי רגיל מיתרים פתח תקווה

עוד בפתח תקווה

מטה גילת לווינים בפתח תקווה

גילת מפתח תקווה דיווחה היום על גידול של 19% בהכנסות ביחס לרבעון הראשון 2021

חברת הלווינים הותיקה, שמשרדיה הראשיים נמצאים ברח' יגיע כפיים בקריית אריה, הציגה נתונים חיוביים לשלושת החודשים הראשונים של 2022. לפי הנתונים היא רשמה הכנסות בסך של 51.4 מיליון דולר, והפסד תפעולי הנמוך ב-2.5 מיליון דולר, ביחס לרבעון המקביל אשתקד. המנכ"ל עדי צפדיה: "הנתונים מראים שאנו מצליחים להגדיל נתח שוק, ולנצל הזדמנויות עסקיות בשווקי הקצה בהם אנו פועלים".

המשך קריאה »
חברות הייטק בפתח תקווה חוזרות לשגרה

צפו: הייטקס פתח תקווה מורידים מסכות וחוזרים לשגרה – האם גם למשרדים? קפצנו לביקור

אם יש משהו שעדיין מטריד את מנהלי ההייטק בעיר ובכלל, כשבאופן סמלי, גם אם לא פורמאלי, הקורונה כבר מאחורינו, זה האם תחזור למשרדים הנוצצים אותה אחוות עבודה וגיבוש, כמו שהיה רק לפני 25 חודשים. אז כשביקרנו היום במקום, אחרי החגים ואחרי המגיפה, קשה לומר שראינו את כל העמדות מאוישות, אבל עובדים ובעלי עסקים עמם שוחחנו, לא הסתירו את הגעגוע לפברואר 2020.

המשך קריאה »
רונאלדיניו במשרדי חברת פיקסלוט

רונאלדיניו ביקר במשרדי פיקסלוט (PIXELLOT) מפתח תקווה לציון מיליון שעות שידור כדורגל

כוכב העבר הברזילאי, יחד עם כדורגלנים נוספים מארץ הסמבה, התארח שלשום במשרדי החברה בפתח תקווה והראה, שלמרות הכרס הקטנה, הוא עדיין יודע לעשות דריבל. לאירוע הוזמנו עובדי פיקסלוט וילדיהם, שנהנו מאטרקציה מיוחדת בחופשת הפסח. ציון הדרך המיוחד הגיע הודות למערכת הבינה המלאכותית, שפיתחה החברה ומפוזרת באלפי מגרשי כדורגל בעולם.

המשך קריאה »
טלפייר פתח תקווה TELEFIRE

טלפייר מפתח תקווה רכשה את LCONTROL ומרחיבה את פעילותה בטכנולוגיות הבניין

החברה, המתמחה בפתרונות טכנולוגיים לבית המודרני בתחום מערכות גילוי האש, רכשה את החברה מאשקלון, המייצרת מערכות שליטה ובקרה לצרכי ביטחון. זו מצטרפת לרכישה של חברת מערכות הכריזה "בת קול", אותה רכשה טלפייר לפני שנה. במשרדי טלפייר בעיר, הנמצאים ברח' הסיבים (מגדלי הסיבים), יושבים 130 עובדי החברה.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל