אופנוע על גשר המיתרים פתח תקווה

חושבים לנסוע עם אופנוע על הגשרים בפתח תקווה? צפו לקנס טכנולוגי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

האייטם הזה מופנה בעיקר לשליחים המרובים שמסתובבים בעיר, במיוחד בתקופה של בידודים ועבודה מהבית. מהעירייה נמסר כי היא מבצעת פיילוט טכנולוגיה שיאכוף נסיעה של רוכבי אופנועים על גשרי הולכי הרגל. על הגשרים יוצבו מצלמות במטרה לאתר את רוכבי האופנועים שנוסעים עליהם ובהתאם לכך, יישלח דו"ח לרוכב האופנוע. גרינברג: "צעד שיבטיח את בטחונם של הולכי הרגל".

העירייה ממשיכה לפעול למען אכיפת הסדרי התנועה והתחבורה בעיר – והפעם היעד הוא האופנוענים. בעיר קיימים מספר גשרים רחבים המאפשרים באופן טכני לרוכבי אופנוע לנסוע עליהם. לפי אנשי העירייה, לאחרונה תופעה זאת גברה, בעיקר מתוך הרצון של שליחים לקצר את דרכם, על מנת להספיק מהר לשליחות הבאה ולהרוויח עוד כסף. 

גשר המיתרים בפתח תקווה
גשר המיתרים בפתח תקווה

מה עם "אין כניסה לאופנועים"?

תושבים מספרים גם הם כי לא אחת הם נתקלים בתופעה זו, שמהווה סכנה בטיחותית גדולה להולכי הרגל. במקרים מסוימים רוכבי האופנועים נוסעים במהירות, כאילו הם על הכביש, מה שמגביר את מימד הסכנה. לא ידוע עד עתה על תאונות בכלל ותאונות עם נפגעים בפרט, שנגרמו בעקבות התופעה.

מביקור שביצענו בגשר הולכי הרגל הגדול והמרכזי ביותר בפתח תקווה – גשר המיתרים על ז'בוטינסקי – עולה כי רוכב אופנוע יכול לעלות בנקל על הגשר (מהצד של הפארק). אין מחסום שמונע ממנו זאת וגם אין שלט "אין כניסה לאופנועים", מה שקיים במקומות אחרים ה"מועדים לפורענות" מצד הרוכבים. היינו מצפים שלפני הטמעת טכנולוגיה מורכבת, יהיו במקום אלמנטים בסיסיים אלה.

גשר המיתרים בפתח תקווה
גשר המיתרים בפתח תקווה

טכנולוגיות לרווחת התושבים במקביל להגדלת הכנסות מקנסות

יש לציין כי גשר הולכי רגל מרכזי נוסף אמור להיבנות על רחוב גיסין העמודה בין צמתי הרחובות ראשון לציון והרב מלכה והחשש הוא שגם עליו ירכבו אופנועים. הפיילוט הזה מצטרף למיזמים טכנולוגיים נוספים שיוזמת העירייה כמו 400 המצלמות המחוברות למשל"ט לצרכי אכיפה של הפרות כמו השלכת פסולת וכן טכנולוגיה המאפשרת לזהות מפגעי רעש חריגים, כמו אופנועים רועשים במיוחד. 

ראש העיר רמי גרינברג מסר כי במסגרת שיפור הנגישות עבור הולכי הרגל, העירייה מבצעת בשנים האחרונות מגוון עבודות תשתית ופיתוח. "אנחנו מקדמים מגוון פעולות לרווחת תושבי העיר, כמו קידום גשרי הולכי רגל, שיבטיחו את ביטחונם של העוברים בדרך. בתוך כך, נקדם גם פיילוט, שיאפשר לאכוף נסיעה של אופנועים על גשרים המיועדים להולכי רגל".

פתח תקווה בשקיעה
פתח תקווה עם השקיעה מגשר המיתרים
גשר הולכי רגיל מיתרים פתח תקווה
גשר הולכי רגיל מיתרים פתח תקווה

עוד ב-טכנולוגיה

תדיראן טקס ראש השנה 2023

צפו: תדיראן אירחה כ-200 איש לטקס הרמת כוסית ראש השנה במשרדים בפתח תקווה

החברה, שמשרדיה הראשיים ברח' רבניצקי בסגולה, קיבלה את פניהם של בכירים בעירייה, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, ראש מנהלת העסקים והייטק שלמה בנימין, מהנדס העיר, איציק אוז'לבו ועוד רבים מאנשי הקהילה העסקית בעיר. בטקס הרימו כוסית ונשאו דברים, ביניהם, המנכ"ל והבעלים משה ממרוד, שאמר: "פתח תקווה היא עיר הברכה שלנו. מאחל שנמשיך לצמוח כאן".

המשך קריאה »

סייברארק: בקרוב יוקם מרכז בפתח תקווה שייתן מענה למתקפות סייבר בבינה מלאכותית

CyberArk, חברת הסייבר הישראלית-בינלאומית, שמשרדיה הראשיים נמצאים בקריית אריה, מדווחת כי הצורך להקמת המיזם, אליו מגייסת החברה בימים אלה מדעני נתונים, נולד בעקבות כך ש-93% מאנשי אבטחת המערכות, צופים כי בשנה הקרובה יותקפו באמצעים של בינה מלאכותית. פרץ רגב, מנהל מוצר ראשי: "תחום ה-AI – יא שלב טבעי באסטרטגיית המוצרים שלנו".

המשך קריאה »
חברות מסחריות בקמפיין שלטי חוצות בשיתוף עם עיריית פתח תקווה

פנגו, תדיראן, גילת, הדיה, לקסוס ואליין – חברו לעיריית פ"ת בקמפיין שילוט מאסיבי

החברות הפתח תקוואיות, הקטר של העיר, שיתפו פעולה עם העירייה במהלך שנועד לחזק את המיתוג של שני הצדדים עם הסלוגן: "גם הם בחרו בפתח תקווה" – כשברקע תמונות צוות של אנשי החברות מחייכים. לכל חברה הקצו שלטים, שפוזרו בעיקר באזורי התעשייה ובאזורים המסחריים של העיר, על הדרכים הראשיות ובצמתים מרכזיים. בפ"ת 10,000 חברות עם מעל ל-200 אלף עובדים – והיד עוד נטויה

המשך קריאה »
הכר את העובד - פתח תקווה NEWS

חדש בפתח תקווה NEWS: "הכר את העובד" – צפו באנשי ההייטק והטכנולוגיה של העיר

על פי הערכות של מינהל העסקים וההייטק בעירייה, יש לא פחות מ-200 אלף אנשים שעובדים במשרדי העיר, מתוכם כ-50 אלף בתעשיית הטכנולוגיה וההייטק המפותחת של פתח תקווה. חלק גדול מהם גם גרים בעיר עם משפחותיהם וחיים בה. אבל מה? לא כולם מכירים אותם – ובטוח לא מכירים את כולם. בשביל זה אנחנו כאן – במדור חדש שיתנו לכם הצצה לעובדים מעניינים וגם למשרדים, הלא פחות מעניינים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading