שטח מוזנח באיזור מתחם דנמרק

תכנית פיתוח משמעותית במתחם דנמרק נדונה לאחרונה להפקדה בועדה המחוזית

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

מרכז העיר בשנים הקרובות, אמור להתנקז לציר ז'בוטינסקי, שבחסות הרכבת הקלה, שאמורה לחצות אותו, יהווה את הלב הפועם של פתח תקווה. בכוונת העירייה, לפתח איזור מעורב שימושים של מגורים ומסחר לצד בית החולים. בתכנית: 527 יחידות דיור, מגדל בן 41 קומות וחזית מסחרית מפותחת. 

לאחר שנים של הזנחת האיזור, העירייה יוזמת תכנית מפורטת לקידום מתחם דנמרק והפיכתו למרכז עירוני תוסס ושוקק. כיום, המתחם מכיל בעיקר שטחי חניה, שטחים חקלאיים ומבנים ישנים, חלקם שייכים למעונות המתמחים של בילינסון. לפני כשבוע נדונה התכנית להפקדה בועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז. בעירייה בונים על אישור התכנית, שיכולה, כאמור לתרום רבות, לפיתוח האיזור כולו.

תצא של מתחם דנמרק והתכנית לפתחו
הדמיית התכנית (המתחם - בשטח הכחול)
הדמיית התכנית (המתחם - בשטח הכחול)

לפי התכנית, מתחם דנמרק, שחוצה אותו רחוב דנמרק, גובל בבית החולים בילינסון ממזרח ובדרך רבין ממערב, צפוי להפוך למתחם רחב ידיים, בו יהיו מבנים עם שימושים מעורבים של מגורים, מסחר, תעסוקה וציבור. מעיון בתכנית עולה כי תחנת הדלק הותיקה של בילינסון היא על הכוונת וצפויה להיהרס ובשטחה מתוכנן לקום מגדל מגורים בן 41 קומות, שגובהו מוטל בספק, היות סמיכותו למנחת המסוקים של בית החולים. 

בעירייה מייעדים חלק מהתכנית לטובת מלון, שצפוי להיות המלון השני באיזור, לצד "פרימה הוטל", הסמוך לקניון הגדול, מעברו השני של ציר ז'בוטינסקי. אחת מהסיבות המרכזיות לפיתוח התכנית, הוא קו הרכבת הקלה, שאמור לעבור בבילינסון, שיוסיף בצורה משמעותית לאטרקטיביות של המתחם. בעירייה מקווים שהמתחם המפותח ימשוך אליו אוכלוסיה חזקה של אנשי הייטק ואנשי צוות רפואי של בית החולים.

חלוקת תכנית מתחם דנמרק לסיווגים
חלוקת תכנית מתחם דנמרק לסיווגים

לחצו להגדלה - ביקור במתחם היום (6.2.22)

תחנת דלק דור אלון - כנראה כבר לא תהיה כאן בעוד כמה שנים
תחנת דלק דור אלון - כנראה כבר לא תהיה כאן בעוד כמה שנים

לפי התכנית, איזור המגורים יכלול כ-50% דירות המוגדרות "קטנות" (3-4 חדרים), מה שמלמד על כיוון נכון של ללכת לקראת אוכלוסיה צעירה, שתייצר סביבה תוססת במתחם. התכנית מחלקת למעשה את המתחם לשלושה חלקים עיקריים, שייבנו בגבהים משתנים. סמוך לז'בוטינסקי תהיה הבניה הגבוהה יותר, ככל שנתקדם דרומה, הבניה תהיה נמוכה יותר ובחלק הדרומי צפויים להיבנות מבני הציבור. 

"מתחם דנמרק נמצא במיקום מעולה ונגיש", ציין ראש העיר רמי גרינברג. "הוא סמוך לתחבורה הציבורית, לצירים מרכזיים (ברבין וז'בוטינסקי), לרכבת הקלה ולשבילי האופניים. פתח תקווה היא מטרופולין הנמצאת בצמיחה ופיתוח, חברות רבות מגיעות לעיר ובמקביל לכך עולה הביקוש למגורים באזור מתחם דנמרק".

עוד בפתח תקווה

מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח

יש שכן ל"גלובל טאוורס": רבוע כחול נדל"ן רוכשת מגדל משרדים צמוד ב-377 מיליון ש"ח

חברת הנדל"ן, השייכת לקונצרן "אלון רבוע כחול", תהיה הבעלים של המגדל, הצפוי להתנשא לגובה של 24 קומות בשטח כולל של כ-37 אלף מ"ר (משרדים ומסחר) ולהתאכלס באלפי עובדים ב-2025. גם היא, כמו היזמים של מתחם ביג ולנדרובר הסמוכים, בונה על התנופה העסקית והמסחרית הצפויה בצומת ז'בוטינסקי-משה דיין-רבין, בו יעבור הקו אדום של הרכבת הקלה.

המשך קריאה »
אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל