שטח מוזנח באיזור מתחם דנמרק

תכנית פיתוח משמעותית במתחם דנמרק נדונה לאחרונה להפקדה בועדה המחוזית

מרכז העיר בשנים הקרובות, אמור להתנקז לציר ז'בוטינסקי, שבחסות הרכבת הקלה, שאמורה לחצות אותו, יהווה את הלב הפועם של פתח תקווה. בכוונת העירייה, לפתח איזור מעורב שימושים של מגורים ומסחר לצד בית החולים. בתכנית: 527 יחידות דיור, מגדל בן 41 קומות וחזית מסחרית מפותחת. 

לאחר שנים של הזנחת האיזור, העירייה יוזמת תכנית מפורטת לקידום מתחם דנמרק והפיכתו למרכז עירוני תוסס ושוקק. כיום, המתחם מכיל בעיקר שטחי חניה, שטחים חקלאיים ומבנים ישנים, חלקם שייכים למעונות המתמחים של בילינסון. לפני כשבוע נדונה התכנית להפקדה בועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז. בעירייה בונים על אישור התכנית, שיכולה, כאמור לתרום רבות, לפיתוח האיזור כולו.

תצא של מתחם דנמרק והתכנית לפתחו
הדמיית התכנית (המתחם - בשטח הכחול)
הדמיית התכנית (המתחם - בשטח הכחול)

לפי התכנית, מתחם דנמרק, שחוצה אותו רחוב דנמרק, גובל בבית החולים בילינסון ממזרח ובדרך רבין ממערב, צפוי להפוך למתחם רחב ידיים, בו יהיו מבנים עם שימושים מעורבים של מגורים, מסחר, תעסוקה וציבור. מעיון בתכנית עולה כי תחנת הדלק הותיקה של בילינסון היא על הכוונת וצפויה להיהרס ובשטחה מתוכנן לקום מגדל מגורים בן 41 קומות, שגובהו מוטל בספק, היות סמיכותו למנחת המסוקים של בית החולים. 

בעירייה מייעדים חלק מהתכנית לטובת מלון, שצפוי להיות המלון השני באיזור, לצד "פרימה הוטל", הסמוך לקניון הגדול, מעברו השני של ציר ז'בוטינסקי. אחת מהסיבות המרכזיות לפיתוח התכנית, הוא קו הרכבת הקלה, שאמור לעבור בבילינסון, שיוסיף בצורה משמעותית לאטרקטיביות של המתחם. בעירייה מקווים שהמתחם המפותח ימשוך אליו אוכלוסיה חזקה של אנשי הייטק ואנשי צוות רפואי של בית החולים.

חלוקת תכנית מתחם דנמרק לסיווגים
חלוקת תכנית מתחם דנמרק לסיווגים

לחצו להגדלה - ביקור במתחם היום (6.2.22)

תחנת דלק דור אלון - כנראה כבר לא תהיה כאן בעוד כמה שנים
תחנת דלק דור אלון - כנראה כבר לא תהיה כאן בעוד כמה שנים

לפי התכנית, איזור המגורים יכלול כ-50% דירות המוגדרות "קטנות" (3-4 חדרים), מה שמלמד על כיוון נכון של ללכת לקראת אוכלוסיה צעירה, שתייצר סביבה תוססת במתחם. התכנית מחלקת למעשה את המתחם לשלושה חלקים עיקריים, שייבנו בגבהים משתנים. סמוך לז'בוטינסקי תהיה הבניה הגבוהה יותר, ככל שנתקדם דרומה, הבניה תהיה נמוכה יותר ובחלק הדרומי צפויים להיבנות מבני הציבור. 

"מתחם דנמרק נמצא במיקום מעולה ונגיש", ציין ראש העיר רמי גרינברג. "הוא סמוך לתחבורה הציבורית, לצירים מרכזיים (ברבין וז'בוטינסקי), לרכבת הקלה ולשבילי האופניים. פתח תקווה היא מטרופולין הנמצאת בצמיחה ופיתוח, חברות רבות מגיעות לעיר ובמקביל לכך עולה הביקוש למגורים באזור מתחם דנמרק".

עוד ב-נדלן

דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »
בית מלון סטארטסיב פתח תקווה לשם 9

כאן יקום בית המלון הגדול השני של פתח תקווה? פרויקט "לשם 9" – מקבל תוקף

לפי דיווח של העירייה, הועדה המחוזית לתכנון ובניה החליטה לתת תוקף לתכנית להקמת מלון עסקים ברחוב לשם באזור העסקים סטארטסיב, כחלק ממדיניותה לקדם את חידוש אזור התעשייה, שבחלקו הפך למוזנח עם השנים. פרוייקט ישתרע על פני כדונם – ובו ייבנה מלון עסקים הכולל 90 חדרים עם 14 קומות, כשמתחתיו קומת מסחר. היזמיות הן קטה יזמות ומאיה מיה נכסים – להן פרויקטים בעיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading