שטח מוזנח באיזור מתחם דנמרק

תכנית פיתוח משמעותית במתחם דנמרק נדונה לאחרונה להפקדה בועדה המחוזית

מרכז העיר בשנים הקרובות, אמור להתנקז לציר ז'בוטינסקי, שבחסות הרכבת הקלה, שאמורה לחצות אותו, יהווה את הלב הפועם של פתח תקווה. בכוונת העירייה, לפתח איזור מעורב שימושים של מגורים ומסחר לצד בית החולים. בתכנית: 527 יחידות דיור, מגדל בן 41 קומות וחזית מסחרית מפותחת. 

לאחר שנים של הזנחת האיזור, העירייה יוזמת תכנית מפורטת לקידום מתחם דנמרק והפיכתו למרכז עירוני תוסס ושוקק. כיום, המתחם מכיל בעיקר שטחי חניה, שטחים חקלאיים ומבנים ישנים, חלקם שייכים למעונות המתמחים של בילינסון. לפני כשבוע נדונה התכנית להפקדה בועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז. בעירייה בונים על אישור התכנית, שיכולה, כאמור לתרום רבות, לפיתוח האיזור כולו.

תצא של מתחם דנמרק והתכנית לפתחו
הדמיית התכנית (המתחם - בשטח הכחול)
הדמיית התכנית (המתחם - בשטח הכחול)

לפי התכנית, מתחם דנמרק, שחוצה אותו רחוב דנמרק, גובל בבית החולים בילינסון ממזרח ובדרך רבין ממערב, צפוי להפוך למתחם רחב ידיים, בו יהיו מבנים עם שימושים מעורבים של מגורים, מסחר, תעסוקה וציבור. מעיון בתכנית עולה כי תחנת הדלק הותיקה של בילינסון היא על הכוונת וצפויה להיהרס ובשטחה מתוכנן לקום מגדל מגורים בן 41 קומות, שגובהו מוטל בספק, היות סמיכותו למנחת המסוקים של בית החולים. 

בעירייה מייעדים חלק מהתכנית לטובת מלון, שצפוי להיות המלון השני באיזור, לצד "פרימה הוטל", הסמוך לקניון הגדול, מעברו השני של ציר ז'בוטינסקי. אחת מהסיבות המרכזיות לפיתוח התכנית, הוא קו הרכבת הקלה, שאמור לעבור בבילינסון, שיוסיף בצורה משמעותית לאטרקטיביות של המתחם. בעירייה מקווים שהמתחם המפותח ימשוך אליו אוכלוסיה חזקה של אנשי הייטק ואנשי צוות רפואי של בית החולים.

חלוקת תכנית מתחם דנמרק לסיווגים
חלוקת תכנית מתחם דנמרק לסיווגים

לחצו להגדלה - ביקור במתחם היום (6.2.22)

תחנת דלק דור אלון - כנראה כבר לא תהיה כאן בעוד כמה שנים
תחנת דלק דור אלון - כנראה כבר לא תהיה כאן בעוד כמה שנים

לפי התכנית, איזור המגורים יכלול כ-50% דירות המוגדרות "קטנות" (3-4 חדרים), מה שמלמד על כיוון נכון של ללכת לקראת אוכלוסיה צעירה, שתייצר סביבה תוססת במתחם. התכנית מחלקת למעשה את המתחם לשלושה חלקים עיקריים, שייבנו בגבהים משתנים. סמוך לז'בוטינסקי תהיה הבניה הגבוהה יותר, ככל שנתקדם דרומה, הבניה תהיה נמוכה יותר ובחלק הדרומי צפויים להיבנות מבני הציבור. 

"מתחם דנמרק נמצא במיקום מעולה ונגיש", ציין ראש העיר רמי גרינברג. "הוא סמוך לתחבורה הציבורית, לצירים מרכזיים (ברבין וז'בוטינסקי), לרכבת הקלה ולשבילי האופניים. פתח תקווה היא מטרופולין הנמצאת בצמיחה ופיתוח, חברות רבות מגיעות לעיר ובמקביל לכך עולה הביקוש למגורים באזור מתחם דנמרק".

עוד ב-נדלן

גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »