חברת גלובל אי - פתח תקווה

גלובל אי מפתח תקווה דיווחה על הכנסות של 245 מיליון דולר ב-2021

לצד המפלה במניות של WIX, חברת המסחר המקוון הבינלאומית, שמשרדיה הפיתוח שלה נמצאים בבזל 25 בעיר, סיכמה את השנה שעברה עם זינוק של 80% בכסף שנכנס ובמקביל זינקה המניה שלה ב-17% במסחר המאוחר בנסד"ק. בחברה צופים צמיחה של 70% עד סוף 2022. יותר מ-300 עובדי החברה במרכז הפיתוח בעיר, יכולים לחייך.

אם יצאתם מהאצטדיון מעוד משחק תחתית, שלפעמים מנבא רעות, אז ממש מעבר לכביש, בניגודיות מוחלטת, יושבות עשרות חברות הייטק בינלאומיות, שמבחינתן כישלון הוא לא אופציה והצלחה היא המובן מאליו. אחת מהבולטות בהן היא גלובל אי (באנגלית: Globel e), שהוקמה בדיוק לפני 9 שנים ובתקופה קצרה צמחה למימדים די מפלצתיים.

עובדים עוברים מתל אביב לפתח תקווה?

לפי דיווחים של החברה הציבורית, בתחזית 2022 היא צופה כי קצב הצמיחה יביא אותה להכנסות של 421-411 מיליון דולר. כן, כמעט חצי מיליארד – וזה די מתקרב ל-WIX, שמניותה דווקא צללו לאחרונה ב-23%. ידוע לנו על מעבר של הייטקיסטים ישראליים בין שתי החברות ותחרות על כוח עבודה משובח, שמחפש תמיד לעבוד בזו שמצליחה יותר. אז גם בהיבט הזה גלובל אי זוכה. 

את החברה הקימו ב-2013 שלושה מיוצאי בנק הפועלים: אמיר שלכט (מנכ"ל החברה), שחר תמרי (סמנכ”ל תפעול) וניר דבי (סמנכ”ל שיווק). החברה עושה לוקאליזציה לאתרי מסחר. מכירים את זה שאתם נכנסים לעלי אקספרס וקוראים אותו בעברית? אז זה התחום בו החברה פועלת ביותר ממאה מדינות ומטפלת ביותר מ-25 שפות.

משרדי החברה בפתח תקווה, יושבים בבניין די צנוע מבחינת גודלו, בטח ביחס לגלובל אי, אבל המיקום הוא אטרקטיבי מאוד מבחינת העובדים – מרחק הליכה קצרה מתחנת הרכבת של קריית אריה. משרדי החברה הראשיים של החברה נמצאים בלונדון ובישראל יושב צוות הפיתוח וגם ההנהלה, שמטבע הדברים לא הרבתה בתקופה האחרונה בטיסות על הקו. 

משרדי גלובל אי בפתח תקווה

שווי בבורסה בדולרים - 3.6 מיליארד

במשרדים בפתח תקווה עובדים (בפורמט היברידי משרד-בית, כמובן)  כ-300 הייטקיסטים, שמפתחים את המעצמה של גלובל אי ומפשטים לנו, הצרכנים את הקנייה באונליין והופכים אותה לחוויה עוד יותר נוחה. התחזיות האופטימיות של החברה בודאי גם גורמות לרבים מהם לחייך, נוכח העובדה שחברות הייטק מתגמלות את העובדים באופציות, שיתווספו לשכר הגבוה ממילא.

עוד עדות לחוזק החברה היא העסקה שנסגרה בנובמבר 2021 בה רכשה החברה את חברת Flow Commerce האמריקאית בלא פחות מחצי מיליארד דולר –  מחציתם במזומן ומחציתם במניות גלובל-אי אונליין. במאי 2021 גייסה החברה 375 מיליון דולר עם הנפקת ניירות הערך שלה בבורסת נאסד"ק לפי שווי של כ-3.6 מיליארד דולר.

יש לציין, כי למרות הצמיחה המהירה, החברה עדיין מפסידה תפעולית, בעיקר נוכח סעיף הוצאות השיווק והמכירה, שזינק, לפי דיווחי החברה, פי 10 (מ-10 מיליון ל-100 מיליון דולר).

גלובל אי בהנפקה - צפו:

עוד ב-טכנולוגיה

ביקור רמי גרינברג בבזק בינלאומי פתח תקווה

בזק בינלאומי TECH אירחה את ראש העיר רמי גרינברג במשרדי החברה בפתח תקווה

הביקור אצל חברת התקשורת במשרדים ברח' שחם התקיים עוד לפני הבחירות, שהסתיימו בניצחון מוחץ של גרינברג. קובי מזרחי, מנהל השיווק בחברה, הציג לראש העיר את כלל פעילותה בהיבט המקצועי ובהיבט הקהילתי, כולל שיתופי פעולה חדשים עם מיקרוסופט וחברות מובילות בתחום ה-IT, לצד פעילות התנדבותית ענפה של עובדות ועובדי החברה עם קהילות שונות בעיר.

המשך קריאה »
סאן ספארק פתח תקווה

"סאן ספארק" תפתח בקרוב מרכז טכנולוגי לילדים בפתח תקווה ברח' מבצע קדש

המרכז ייפתח כחלק משיתוף פעולה של רשת מרכזי הידע, יחד עם עיריית פתח תקווה ומקפ"ת, מתוך שאיפה לקדם בקרב הדור הצעיר חינוך טכנולוגי חדשני, המשלב מקצועות סייבר והייטק בעולם הדיגיטלי. המרכז החדש צפוי לקיים עשרות פעילויות, חוגים וקורסים באווירה המותאמת לילדי הגן, היסודי והתיכון – בו הילדים ירכשו ידע ומיומנות לטכנולוגיה ופיתוח חשיבה אינטלקטואלית.

המשך קריאה »
תדיראן טקס ראש השנה 2023

צפו: תדיראן אירחה כ-200 איש לטקס הרמת כוסית ראש השנה במשרדים בפתח תקווה

החברה, שמשרדיה הראשיים ברח' רבניצקי בסגולה, קיבלה את פניהם של בכירים בעירייה, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, ראש מנהלת העסקים והייטק שלמה בנימין, מהנדס העיר, איציק אוז'לבו ועוד רבים מאנשי הקהילה העסקית בעיר. בטקס הרימו כוסית ונשאו דברים, ביניהם, המנכ"ל והבעלים משה ממרוד, שאמר: "פתח תקווה היא עיר הברכה שלנו. מאחל שנמשיך לצמוח כאן".

המשך קריאה »

סייברארק: בקרוב יוקם מרכז בפתח תקווה שייתן מענה למתקפות סייבר בבינה מלאכותית

CyberArk, חברת הסייבר הישראלית-בינלאומית, שמשרדיה הראשיים נמצאים בקריית אריה, מדווחת כי הצורך להקמת המיזם, אליו מגייסת החברה בימים אלה מדעני נתונים, נולד בעקבות כך ש-93% מאנשי אבטחת המערכות, צופים כי בשנה הקרובה יותקפו באמצעים של בינה מלאכותית. פרץ רגב, מנהל מוצר ראשי: "תחום ה-AI – יא שלב טבעי באסטרטגיית המוצרים שלנו".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading