פארק הירקון פתח תקווה - בריכת החורף סמוך לאם המושבות

מקדמים את פארק הירקון פתח תקווה. בקרוב: עבודות פיתוח להקמת מתחמי כניסה

הכניסות יוקמו באיזור צומת הרחובות ראשון לציון-בן חור ובסמוך לבריכת החורף, בה מתבצעים כיום עבודות תחזוקה ושדרוג. מטרת העירייה היא לאפשר גישה נוחה לבריכה ולשבילי אגן הירקון – כבר עוד 4 חודשים – המועד המשוער לסיום העבודות. גרינברג: "התכנית תעלה את הדימוי העירוני של פתח תקווה".

אם עד היום, האופציה היחידה לבילוי פארק ויציאה מהמולה העירונית, הייתה הפארק הגדול של פתח תקווה, הרי שבעוד מספר שנים, אמורה לקום חלופה אטרקטיבית הרבה יותר. כפי שדיווחנו לפני מספר שבועות, הועדה המקומית אישרה לאחרונה את תכנית "פארק הירקון פתח תקווה" – תכנית דגל של העירייה, המעוניינת לקדם את הבילוי והפנאי של התושבים, לצד ההתפתחות העירונית המואצת.

השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה

סיום העבודות - תוך 4 חודשים

התכנית הגרנדיוזית, צפויה לעבור עוד הרבה קשיים ומכשולים בדרך שיהיה לנו ריאה ירוקה לא פחות אטרקטיבית מזו שבתל אביב, אבל היום העירייה דיווחה כי כבר בחודש הקרוב יתחילו עבודות הפיתוח, שיאפשרו להיכנס בצורה נוחה לאיזור של מה שאמור להיות הפארק העתידי. הכניסות יוקמו בצומת הרחובות ראשון לציון-אליהו בן חור בשכונת אם המושבות וכן בסמוך לבריכת החורף. 

בכל כניסה מתוכננים פרגולת כניסה, רחבה מרוצפת וספסלי ישיבה שיאפשרו התכנסות למבקרים ולמטיילים. העירייה צפויה לנטוע עצי ארץ ישראל ובוסתן ולהקים שלטי הסברה מפורטים על מערך השבילים ונקודות העניין שבדרך. 

בנוסף, לטובת מטיילי האופניים (ויש רבים כאלה בעיר), יוצבו מתקנים לקשירת ותיקון אופניים. העירייה עם צפויה להקים בכניסות נקודות של שתיית מים וכן מתחמי חניה לרכבים של המטיילים. נמסר כי העבודות יחלו בעוד כחודש וימשכו כ- 4 חודשים.

שלט המודיע על הקמת חניון תחנת רכבת סגולה, שהפארק אמור לעבור בסמוך לה

יהיה לונה פארק פתח תקווה?

תכנית פארק הירקון פתח תקווה כוללת שטח של כ-6000 דונמים על תוואי גדות נחל הירקון, שמתחיל בחוף הים בתל אביב, עד לדרך אם המושבות. אם הכל יילך לפי התכנית, בעוד שנים מספר, בילוי בפארק הירקון התל אביבי, תהיה אולי אופציה פחות אטרקטיבית לתושבי העיר, שיעדיפו את פארק הירקון פתח תקווה, שאמור לכלול מגוון של אפשרויות פנאי ובילוי כמו נקודות תצפית, מדשאות, גשרים, מסעדות, מגרשי ומוקדי ספורט ואפילו (אולי…) פארק שעשועים. 

"העירייה מתכננת תוספת משמעותית של שטחים ירוקים לנופש ופנאי לרווחת תושבי העיר", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "תכנית פארק הירקון תעלה את הדימוי העירוני ותאפשר ריאה ירוקה בהיקף משמעותי. שטחים פתוחים במרחב העירוני תורמים להקלה ולמרגוע ואנו ממשיכים לקדם את התכנית ביתר שאת מול הגורמים הרלוונטיים לרווחת התושבים כבר בשנים הקרובות."

עוד ב-מהנעשה בעיר

רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »
רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »