פארק הירקון פתח תקווה - בריכת החורף סמוך לאם המושבות

מקדמים את פארק הירקון פתח תקווה. בקרוב: עבודות פיתוח להקמת מתחמי כניסה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הכניסות יוקמו באיזור צומת הרחובות ראשון לציון-בן חור ובסמוך לבריכת החורף, בה מתבצעים כיום עבודות תחזוקה ושדרוג. מטרת העירייה היא לאפשר גישה נוחה לבריכה ולשבילי אגן הירקון – כבר עוד 4 חודשים – המועד המשוער לסיום העבודות. גרינברג: "התכנית תעלה את הדימוי העירוני של פתח תקווה".

אם עד היום, האופציה היחידה לבילוי פארק ויציאה מהמולה העירונית, הייתה הפארק הגדול של פתח תקווה, הרי שבעוד מספר שנים, אמורה לקום חלופה אטרקטיבית הרבה יותר. כפי שדיווחנו לפני מספר שבועות, הועדה המקומית אישרה לאחרונה את תכנית "פארק הירקון פתח תקווה" – תכנית דגל של העירייה, המעוניינת לקדם את הבילוי והפנאי של התושבים, לצד ההתפתחות העירונית המואצת.

השטח שממערב לכביש 40 - עליו אמור להיבנות פארק הירקון פתח תקווה

סיום העבודות - תוך 4 חודשים

התכנית הגרנדיוזית, צפויה לעבור עוד הרבה קשיים ומכשולים בדרך שיהיה לנו ריאה ירוקה לא פחות אטרקטיבית מזו שבתל אביב, אבל היום העירייה דיווחה כי כבר בחודש הקרוב יתחילו עבודות הפיתוח, שיאפשרו להיכנס בצורה נוחה לאיזור של מה שאמור להיות הפארק העתידי. הכניסות יוקמו בצומת הרחובות ראשון לציון-אליהו בן חור בשכונת אם המושבות וכן בסמוך לבריכת החורף. 

בכל כניסה מתוכננים פרגולת כניסה, רחבה מרוצפת וספסלי ישיבה שיאפשרו התכנסות למבקרים ולמטיילים. העירייה צפויה לנטוע עצי ארץ ישראל ובוסתן ולהקים שלטי הסברה מפורטים על מערך השבילים ונקודות העניין שבדרך. 

בנוסף, לטובת מטיילי האופניים (ויש רבים כאלה בעיר), יוצבו מתקנים לקשירת ותיקון אופניים. העירייה עם צפויה להקים בכניסות נקודות של שתיית מים וכן מתחמי חניה לרכבים של המטיילים. נמסר כי העבודות יחלו בעוד כחודש וימשכו כ- 4 חודשים.

שלט המודיע על הקמת חניון תחנת רכבת סגולה, שהפארק אמור לעבור בסמוך לה

יהיה לונה פארק פתח תקווה?

תכנית פארק הירקון פתח תקווה כוללת שטח של כ-6000 דונמים על תוואי גדות נחל הירקון, שמתחיל בחוף הים בתל אביב, עד לדרך אם המושבות. אם הכל יילך לפי התכנית, בעוד שנים מספר, בילוי בפארק הירקון התל אביבי, תהיה אולי אופציה פחות אטרקטיבית לתושבי העיר, שיעדיפו את פארק הירקון פתח תקווה, שאמור לכלול מגוון של אפשרויות פנאי ובילוי כמו נקודות תצפית, מדשאות, גשרים, מסעדות, מגרשי ומוקדי ספורט ואפילו (אולי…) פארק שעשועים. 

"העירייה מתכננת תוספת משמעותית של שטחים ירוקים לנופש ופנאי לרווחת תושבי העיר", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "תכנית פארק הירקון תעלה את הדימוי העירוני ותאפשר ריאה ירוקה בהיקף משמעותי. שטחים פתוחים במרחב העירוני תורמים להקלה ולמרגוע ואנו ממשיכים לקדם את התכנית ביתר שאת מול הגורמים הרלוונטיים לרווחת התושבים כבר בשנים הקרובות."

עוד ב-מהנעשה בעיר

הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading