פרויקט מרכז מסחרי הדקל 9 פתח תקווה

יוצא לדרך: הקמת מרכז מסחרי בנווה גן ביוזמת החל"פ בהשקעה של כ-15 מיליון ש"ח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לפי העירייה, מדובר בפרויקט ראשון מסוגו במודל של בנייה דרך החברה לפיתוח תקווה ולא דרך יזם פרטי. בדרך זו, הכסף אמור להישאר בעירייה ובחברה, במטרה להפנותו לפעילויות נוספות לטובת התושבים, שאמורים להיות המרוויחים העיקריים מהקומבינה החיובית. המרכז יכלול 1500 מ"ר על 2 קומות: אחת מסחרית והשנייה תיועד לפעילות ציבורית-קהילתית.

שכונת נווה גן היא אחת מהשכונות המפותחות והמתפתחות בפתח תקווה. אמנם כמות הפרויקטים החדשים למגורים הצטמצמה יחסית ונותר שובל אולי אחרון, הפרויקט של קטה על גיסין בצפון השכונה  – ועכשיו באמת הגיע הזמן להתמקד ברווחת התושבים של השכונה הצפופה, בה יש עשרות בניינים בני 20 קומות ומעלה (שבהערכה גסה, כל אחד מהם מכיל כ- 100 דיירים).

צפו בביקור במקום (23.2)

ביקרנו היום ברח' הדקל 9, שם הולך להיבנות הפרויקט. כיום בשטח אין בניין שנקרא הדקל 9, אבל יש במקום זה איזור חניה לא סלול (מעין חניון זמני), המשמש בעיקר את המבקרים של הדיירים (כי כמעט לכל הדיירים יש 2 חניות בטאבו). "אנחנו היינו מאוד בעד הפרויקט", אמר לנו אחד הדיירים. "מוכנים להתפשר על הרעש והבלאגן, כי הפרויקט הזה טוב וחשוב לנו". 

בהודעת העירייה צוין שיתוף הפעולה המלא עם הדיירים, שאף השתתפו בסקר שקבע את תמהיל החנויות לפי רצון והעדפת התושבים, בו יהיו, בין היתר: סופר שכונתי, בית קפה וממכר מזון, גלידריה, פיצוציה וחנויות נוספות שישרתו את הציבור. בימים אלה מפורסם מכרז לחברה מבצעת. המבנה יהיה מוכן לאכלוס ופעילות בעוד כשנה וחצי.

פרויקטים נוספים במודל דומה - בתכנון

בפתח תקווה יש עשרות מרכזים מסחריים קטנים מסוג זה ונראה שזה בהחלט הולך לשרת את התושבים, שלא יידרשו ללכת לקניון אם המושבות, או לקניון הגדול בשביל הסידורים והאוכל הקטנים. בהקשר זה, צפוי להיבנות ברח' אסירי ציון, מרכז מסחרי נוסף, בהיקף דומה – אך שם עדיין לא דווח על תכנית או יזם. 

"המודל העסקי והיזמי שבנינו להקמת המרכז המסחרי מביא לכך שכל הרווחים מהמיזם נשארים בעיר ויושקעו חזרה לפרויקטים עירוניים, לרווחת התושבים", מסר לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה. "אנו מתכננים פרויקטים נוספים במודל יזמי זה. אני שמח שהעיר פתח תקווה תהווה גם בנושא זה מודל לשאר הרשויות בישראל".

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading