פרויקט מרכז מסחרי הדקל 9 פתח תקווה

יוצא לדרך: הקמת מרכז מסחרי בנווה גן ביוזמת החל"פ בהשקעה של כ-15 מיליון ש"ח

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

לפי העירייה, מדובר בפרויקט ראשון מסוגו במודל של בנייה דרך החברה לפיתוח תקווה ולא דרך יזם פרטי. בדרך זו, הכסף אמור להישאר בעירייה ובחברה, במטרה להפנותו לפעילויות נוספות לטובת התושבים, שאמורים להיות המרוויחים העיקריים מהקומבינה החיובית. המרכז יכלול 1500 מ"ר על 2 קומות: אחת מסחרית והשנייה תיועד לפעילות ציבורית-קהילתית.

שכונת נווה גן היא אחת מהשכונות המפותחות והמתפתחות בפתח תקווה. אמנם כמות הפרויקטים החדשים למגורים הצטמצמה יחסית ונותר שובל אולי אחרון, הפרויקט של קטה על גיסין בצפון השכונה  – ועכשיו באמת הגיע הזמן להתמקד ברווחת התושבים של השכונה הצפופה, בה יש עשרות בניינים בני 20 קומות ומעלה (שבהערכה גסה, כל אחד מהם מכיל כ- 100 דיירים).

צפו בביקור במקום (23.2)

ביקרנו היום ברח' הדקל 9, שם הולך להיבנות הפרויקט. כיום בשטח אין בניין שנקרא הדקל 9, אבל יש במקום זה איזור חניה לא סלול (מעין חניון זמני), המשמש בעיקר את המבקרים של הדיירים (כי כמעט לכל הדיירים יש 2 חניות בטאבו). "אנחנו היינו מאוד בעד הפרויקט", אמר לנו אחד הדיירים. "מוכנים להתפשר על הרעש והבלאגן, כי הפרויקט הזה טוב וחשוב לנו". 

בהודעת העירייה צוין שיתוף הפעולה המלא עם הדיירים, שאף השתתפו בסקר שקבע את תמהיל החנויות לפי רצון והעדפת התושבים, בו יהיו, בין היתר: סופר שכונתי, בית קפה וממכר מזון, גלידריה, פיצוציה וחנויות נוספות שישרתו את הציבור. בימים אלה מפורסם מכרז לחברה מבצעת. המבנה יהיה מוכן לאכלוס ופעילות בעוד כשנה וחצי.

פרויקטים נוספים במודל דומה - בתכנון

בפתח תקווה יש עשרות מרכזים מסחריים קטנים מסוג זה ונראה שזה בהחלט הולך לשרת את התושבים, שלא יידרשו ללכת לקניון אם המושבות, או לקניון הגדול בשביל הסידורים והאוכל הקטנים. בהקשר זה, צפוי להיבנות ברח' אסירי ציון, מרכז מסחרי נוסף, בהיקף דומה – אך שם עדיין לא דווח על תכנית או יזם. 

"המודל העסקי והיזמי שבנינו להקמת המרכז המסחרי מביא לכך שכל הרווחים מהמיזם נשארים בעיר ויושקעו חזרה לפרויקטים עירוניים, לרווחת התושבים", מסר לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה. "אנו מתכננים פרויקטים נוספים במודל יזמי זה. אני שמח שהעיר פתח תקווה תהווה גם בנושא זה מודל לשאר הרשויות בישראל".

עוד בפתח תקווה

חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל