פרויקט מרכז מסחרי הדקל 9 פתח תקווה

יוצא לדרך: הקמת מרכז מסחרי בנווה גן ביוזמת החל"פ בהשקעה של כ-15 מיליון ש"ח

לפי העירייה, מדובר בפרויקט ראשון מסוגו במודל של בנייה דרך החברה לפיתוח תקווה ולא דרך יזם פרטי. בדרך זו, הכסף אמור להישאר בעירייה ובחברה, במטרה להפנותו לפעילויות נוספות לטובת התושבים, שאמורים להיות המרוויחים העיקריים מהקומבינה החיובית. המרכז יכלול 1500 מ"ר על 2 קומות: אחת מסחרית והשנייה תיועד לפעילות ציבורית-קהילתית.

שכונת נווה גן היא אחת מהשכונות המפותחות והמתפתחות בפתח תקווה. אמנם כמות הפרויקטים החדשים למגורים הצטמצמה יחסית ונותר שובל אולי אחרון, הפרויקט של קטה על גיסין בצפון השכונה  – ועכשיו באמת הגיע הזמן להתמקד ברווחת התושבים של השכונה הצפופה, בה יש עשרות בניינים בני 20 קומות ומעלה (שבהערכה גסה, כל אחד מהם מכיל כ- 100 דיירים).

צפו בביקור במקום (23.2)

ביקרנו היום ברח' הדקל 9, שם הולך להיבנות הפרויקט. כיום בשטח אין בניין שנקרא הדקל 9, אבל יש במקום זה איזור חניה לא סלול (מעין חניון זמני), המשמש בעיקר את המבקרים של הדיירים (כי כמעט לכל הדיירים יש 2 חניות בטאבו). "אנחנו היינו מאוד בעד הפרויקט", אמר לנו אחד הדיירים. "מוכנים להתפשר על הרעש והבלאגן, כי הפרויקט הזה טוב וחשוב לנו". 

בהודעת העירייה צוין שיתוף הפעולה המלא עם הדיירים, שאף השתתפו בסקר שקבע את תמהיל החנויות לפי רצון והעדפת התושבים, בו יהיו, בין היתר: סופר שכונתי, בית קפה וממכר מזון, גלידריה, פיצוציה וחנויות נוספות שישרתו את הציבור. בימים אלה מפורסם מכרז לחברה מבצעת. המבנה יהיה מוכן לאכלוס ופעילות בעוד כשנה וחצי.

פרויקטים נוספים במודל דומה - בתכנון

בפתח תקווה יש עשרות מרכזים מסחריים קטנים מסוג זה ונראה שזה בהחלט הולך לשרת את התושבים, שלא יידרשו ללכת לקניון אם המושבות, או לקניון הגדול בשביל הסידורים והאוכל הקטנים. בהקשר זה, צפוי להיבנות ברח' אסירי ציון, מרכז מסחרי נוסף, בהיקף דומה – אך שם עדיין לא דווח על תכנית או יזם. 

"המודל העסקי והיזמי שבנינו להקמת המרכז המסחרי מביא לכך שכל הרווחים מהמיזם נשארים בעיר ויושקעו חזרה לפרויקטים עירוניים, לרווחת התושבים", מסר לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה. "אנו מתכננים פרויקטים נוספים במודל יזמי זה. אני שמח שהעיר פתח תקווה תהווה גם בנושא זה מודל לשאר הרשויות בישראל".

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading