השוק הסיטונאי בפתח תקווה

השוק הסיטונאי בפתח תקווה תובע את הפניקס ברבע מיליון ש"ח בעקבות נזקי החורף

התביעה מתייחסת לנזקים שנגרמו לפני שנתיים (מרס 2020), אז פקדה את העיר סופה יוצאת דופן, שגרמה לכך שהגג, המכסה את מבנה השוק, עף ממקומו, פגע בסחורה והותיר אותה חשופה לגשמים במשך ימים ארוכים. הנזק היה כל כך גדול, מה שחייב את השוק להחליף את הגג כולו. צורי ויצחק, בעלי השוק: "המקרה גרם לנו נזק ישיר ועקיף לא יתואר".

השוק הסיטונאי לפירות וירקות בפתח תקווה הגיש בימים האחרונים לבית משפט השלום בעיר תביעת נזיקין, חריגה בגובהה, נגד חברת הביטוח הפניקס, בדרישה לתשלום של 258,828, בעקבות נזקים שנגרמו לגג המבנה ברח' נחשון 39, איזור תעשייה סגולה. לפי התביעה, גג המבנה התרומם וכתוצאה מכך נשברו כ–150 פלטות, ברגים נתלשו וחורים נפערו בגג.

צפו בביקור במקום (28.3.22)

כתוב את הכותרת כאן

חברת הביטוח הכירה בנזקים, אך שמאי מטעמה העריך את הנזק בסכום של כ-52 אלף שקלים בלבד. אולם לטענת בעלי השוק, עלות החלפת הגג עלתה הרבה יותר, היות והיה צורך להחליף אותו במלואו, גם עקב ההרס הרב שנגרם לו וגם עקב כך שהוא הכיל חומר אזבסט רב, מסוכן ומסרטן, שכתוצאה מכך, המשרד לאיכות הסביבה התעקש על החלפתו. 

בתביעה נטען כי הפניקס נמנעו מלהעביר את חוות הדעת של המומחים בצורה הנדרשת ולא הבהירה כיצד ולפי מה הבסיס לסכום שנקבע. "הסערה גרמה לשוק נזק רב, עקיף וישיר", טוענים צורי ויצחק, בעלי השוק הסיטונאי, שהוקם ב-2009. "בלילה אחד עף לנו 1000 מ"ר של גג. האזבסט נפל על הסחורה וגל הגג התפזר לכל עבר. במשך ימים הסחורה הייתה חשופה לגשמים.

מהפניקס נמסר: "מאחר ומדובר בתביעה משפטית, זו תדון במסגרת בית המשפט. עם זאת, נציין כי תביעת המבוטח מגלמת החלפה מלאה של הגג במקום שניתן לתקנו, והפניקס שילמה זה מכבר את סכום הנזק בהתאם להערכת המומחים מטעמה".

השוק הסיטונאי על המפה

עוד ב-מהנעשה בעיר

דריה קוניוך פתח תקווה

תעלומה: איפה הילדה דריה קוניוך בת ה-11 שנעלמה לפני 24 שעות במרכז פתח תקווה?

הילדה נראתה בפעם האחרונה אתמול בבוקר (רביעי, 17.4.24) ברחוב האחים שטרייט, סמוך לרחוב פינסקר. הדאגה לגורלה גבר מאוד, עקב הזמן הרב שחלף מאז היעלמותה והאיזור בו נעלמה – בו יש רבים של עוברים ושבים של אנשים שמגיעים ממקומות שונים לעיר. המשטרה מבקשת מהציבור לפנות אליה מכל מי שיודע דבר על מקום הימצאה. גובה: 1.5 מ', רזה, שיער ארוך, חלק ושחור.

המשך קריאה »
גן ילדים אם המושבות פתח תקווה

הפתעה נעימה: גני הילדים נפתחו הבוקר בפתח תקווה. חוזרים לשגרה גם בצהרונים

ההורים תושבי העיר התעוררו הבוקר עם ההודעה המפתיעה של פיקוד העורף, על כך שחוזרים לשגרה יממה מוקדם יותר, לאחר שבמוצאי שבת נקבע כי כל המוסדות החינוכיים, הקייטנות והטיולים יתבטלו ל-48 שעות, בעקבות המתקפה האיראנית. לפיכך, רוב גני הילדים בעיר של העירייה והפרטיים פתחו את השערים כבר ב-8:30 בבוקר וילמדו בהם עד 13:00. בצהרונים הילדים ישהו עד 16:00.

המשך קריאה »
יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading