השוק הסיטונאי בפתח תקווה

השוק הסיטונאי בפתח תקווה תובע את הפניקס ברבע מיליון ש"ח בעקבות נזקי החורף

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

התביעה מתייחסת לנזקים שנגרמו לפני שנתיים (מרס 2020), אז פקדה את העיר סופה יוצאת דופן, שגרמה לכך שהגג, המכסה את מבנה השוק, עף ממקומו, פגע בסחורה והותיר אותה חשופה לגשמים במשך ימים ארוכים. הנזק היה כל כך גדול, מה שחייב את השוק להחליף את הגג כולו. צורי ויצחק, בעלי השוק: "המקרה גרם לנו נזק ישיר ועקיף לא יתואר".

השוק הסיטונאי לפירות וירקות בפתח תקווה הגיש בימים האחרונים לבית משפט השלום בעיר תביעת נזיקין, חריגה בגובהה, נגד חברת הביטוח הפניקס, בדרישה לתשלום של 258,828, בעקבות נזקים שנגרמו לגג המבנה ברח' נחשון 39, איזור תעשייה סגולה. לפי התביעה, גג המבנה התרומם וכתוצאה מכך נשברו כ–150 פלטות, ברגים נתלשו וחורים נפערו בגג.

צפו בביקור במקום (28.3.22)

כתוב את הכותרת כאן

חברת הביטוח הכירה בנזקים, אך שמאי מטעמה העריך את הנזק בסכום של כ-52 אלף שקלים בלבד. אולם לטענת בעלי השוק, עלות החלפת הגג עלתה הרבה יותר, היות והיה צורך להחליף אותו במלואו, גם עקב ההרס הרב שנגרם לו וגם עקב כך שהוא הכיל חומר אזבסט רב, מסוכן ומסרטן, שכתוצאה מכך, המשרד לאיכות הסביבה התעקש על החלפתו. 

בתביעה נטען כי הפניקס נמנעו מלהעביר את חוות הדעת של המומחים בצורה הנדרשת ולא הבהירה כיצד ולפי מה הבסיס לסכום שנקבע. "הסערה גרמה לשוק נזק רב, עקיף וישיר", טוענים צורי ויצחק, בעלי השוק הסיטונאי, שהוקם ב-2009. "בלילה אחד עף לנו 1000 מ"ר של גג. האזבסט נפל על הסחורה וגל הגג התפזר לכל עבר. במשך ימים הסחורה הייתה חשופה לגשמים.

מהפניקס נמסר: "מאחר ומדובר בתביעה משפטית, זו תדון במסגרת בית המשפט. עם זאת, נציין כי תביעת המבוטח מגלמת החלפה מלאה של הגג במקום שניתן לתקנו, והפניקס שילמה זה מכבר את סכום הנזק בהתאם להערכת המומחים מטעמה".

השוק הסיטונאי על המפה

עוד בפתח תקווה

הקניון הגדול בפתח תקווה

יאללה לעבודה: יריד תעסוקה לצעירים ונוער יתקיים בקניון הגדול בפתח תקווה ב-26 לחודש

בעוד כחודש ייצאו אלפים מתלמידי העיר לחופש הגודל ועסקים רבים בפתח תקווה מקווים שאולי זה מה שיוציא אותם מהמצוקה אליה נקלעו: חוסר יכולת לתפעל את העסק, הנובע ממחסור בעובדים. בדיוק לשם כך, חברה העירייה, יחד עם הנהלת הקניון, ליוזמה חברתית בדמות יריד תעסוקה, יחיד מסוגו שייפתח במטרה לחבר את העסקים לצעירים המחפשים עבודה.

המשך קריאה »
כנס חדשנות ועסקים פתח תקווה 2022

צפו: כנס העסקים פתח תקווה 2022 – בונים על הרכבת הקלה ובטוחים שהבועה לא תתפוצץ

התנופה העסקית של העיר קיבלה היום ביטוי בדמות אירוע רב משתתפים, אותו ארגנה העירייה, בשיתוף החברה לפיתוח פתח תקווה על המרפסת של מגדל גלובל טאוורס. באירוע השתתפו ראש העיר, רמי גרינברג ושרת המדע אורית פרקש הכהן, לצד עשרות רבות של יזמים, אנשי עסקים, בעלי עסקים ובכירי המשק, שנוטלים חלק בפעילות העסקית של עיר המושבות.

המשך קריאה »
פארק הדר המושבות באם המושבות

בקרוב יחלו העבודות להקמת פארק "הדר המושבות" בשכונת אם המושבות החדשה

העירייה פרסמה היום שורה של פרויקטים חדשים, שנועדו לשפר פארקים ושטחים ציבוריים ירוקים בפתח תקווה וביניהם פארק ענק בשטח של 13 אלף מ"ר התחום בין הרחובות משה סנה, משה פלד ואריה בראון. פארקים נוספים הנמצאים בתהליכי תכנון ושדרוג: פארק יד לבנים, גינה לימודית ברח' ברנט, גן יסוד המעלה, גן מוריה ברינג וגן החייל ברחוב לוין.

המשך קריאה »
אוהדי הפועל פתח תקווה

משחק העלייה? הפועל פתח תקווה מקווים למלא אצטדיון ובונים על הכנסה של מעל 300 אלף ש"ח

תכונת שיא בקרב האוהדים הכחולים, לקראת המשחק החשוב ביותר של הקבוצה בשבע השנים האחרונות, כשתארח ביום ראשון (20:30) באצטדיון המושבה את מ.כ. כפר קאסם, שמתמודדת איתה בקרב ראש בראש על העלייה לליגת העל. בשלב הראשון, הנהלת הקבוצה הקצתה לאוהדי הקבוצה במכירה מוקדמת 4500 כרטיסים (בנוסף ל-1000 מנויים), שצפויים למלא את היציע המערבי.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל