השוק הסיטונאי בפתח תקווה

השוק הסיטונאי בפתח תקווה תובע את הפניקס ברבע מיליון ש"ח בעקבות נזקי החורף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

התביעה מתייחסת לנזקים שנגרמו לפני שנתיים (מרס 2020), אז פקדה את העיר סופה יוצאת דופן, שגרמה לכך שהגג, המכסה את מבנה השוק, עף ממקומו, פגע בסחורה והותיר אותה חשופה לגשמים במשך ימים ארוכים. הנזק היה כל כך גדול, מה שחייב את השוק להחליף את הגג כולו. צורי ויצחק, בעלי השוק: "המקרה גרם לנו נזק ישיר ועקיף לא יתואר".

השוק הסיטונאי לפירות וירקות בפתח תקווה הגיש בימים האחרונים לבית משפט השלום בעיר תביעת נזיקין, חריגה בגובהה, נגד חברת הביטוח הפניקס, בדרישה לתשלום של 258,828, בעקבות נזקים שנגרמו לגג המבנה ברח' נחשון 39, איזור תעשייה סגולה. לפי התביעה, גג המבנה התרומם וכתוצאה מכך נשברו כ–150 פלטות, ברגים נתלשו וחורים נפערו בגג.

צפו בביקור במקום (28.3.22)

כתוב את הכותרת כאן

חברת הביטוח הכירה בנזקים, אך שמאי מטעמה העריך את הנזק בסכום של כ-52 אלף שקלים בלבד. אולם לטענת בעלי השוק, עלות החלפת הגג עלתה הרבה יותר, היות והיה צורך להחליף אותו במלואו, גם עקב ההרס הרב שנגרם לו וגם עקב כך שהוא הכיל חומר אזבסט רב, מסוכן ומסרטן, שכתוצאה מכך, המשרד לאיכות הסביבה התעקש על החלפתו. 

בתביעה נטען כי הפניקס נמנעו מלהעביר את חוות הדעת של המומחים בצורה הנדרשת ולא הבהירה כיצד ולפי מה הבסיס לסכום שנקבע. "הסערה גרמה לשוק נזק רב, עקיף וישיר", טוענים צורי ויצחק, בעלי השוק הסיטונאי, שהוקם ב-2009. "בלילה אחד עף לנו 1000 מ"ר של גג. האזבסט נפל על הסחורה וגל הגג התפזר לכל עבר. במשך ימים הסחורה הייתה חשופה לגשמים.

מהפניקס נמסר: "מאחר ומדובר בתביעה משפטית, זו תדון במסגרת בית המשפט. עם זאת, נציין כי תביעת המבוטח מגלמת החלפה מלאה של הגג במקום שניתן לתקנו, והפניקס שילמה זה מכבר את סכום הנזק בהתאם להערכת המומחים מטעמה".

השוק הסיטונאי על המפה

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading