אוהדי מכבי פתח תקווה מתעמתים ביציע

מחאת אוהדי מכבי פ"ת עולה מדרגה: הבאנו ללוזון משקיע, אבל הוא לא מוכן לדבר איתנו

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

העונה הקשה שעוברת על קבוצת הכדורגל הבכירה של העיר, הגיעה במשחק במוצ"ש (0:0 חלש בבית מול הפועל חיפה) לשיא חדש, כאשר מקורביו של אבי לוזון, שישבו ביציע 3, התעמתו פיזית עם האוהדים השרופים בשער 2, שמתחילת המשחק לא הפסיקו לקלל את בעלי הקבוצה בקריאות קיצוניות כמו: "אבי לוזון מת" ו-"הלוואי ויהיה לך סרטן". צפו בעימותים מהיציע.

עימותים פיזיים בין אוהדי מכבי פתח תקווה ביציע

לוזון התיישב רחוק

מכבי פתח תקווה סובלת העונה לא רק מיכולת חלשה על הדשא (לפעמים חלשה להחריד, כמו במשחק הערב), אלא גם מדם רע ביציע, שמטבע הדברים גם משפיע על השחקנים. לאורך כל העונה, אי אפשר היה להתעלם מהמחאה ביציע, שבתחילתה בעיקר כוונה למאמן גיא לוזון, אחיינו של אבי, שאיתו הקבוצה ירדה ליגה, עלתה, הגיע לפלייאוף העליון וגמר הגביע, אך נכשלה העונה.

הכישלון, יחד עם המחאה, גרמו לגיא להתפטר, אך עבור האוהדים מדובר היה רק במערכה ראשונה. מאותו רגע עיקר האש כוונה לאבי, האיש החזק בקבוצה, כשהמטרה: להוציא מידיו את הקבוצה ולצאת לדרך חדשה, שתיתן פתח של תקווה לאוהדים, שכל כך מחכים להישגים ותארים. מבחינתם, נושא זה מקבל משנה תוקף, נוכח ההתפתחות של העיר. כמו שאמר אחד האוהדים בסיום המשחק: "אין סיבה שלא נהיה הפועל ב"ש".

המחאה לפני המשחק, עוד התארגנה לפניו, ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואצאפ של האוהדים השרופים, שמבחינתם, המשחק הזה מול הפועל חיפה, חשוב במאבק הירידה ככל שיהיה, הוא הזדמנות כמעט אחרונה (נותרו רק שני משחקי בית עד סוף העונה) להפגין את זעמם מול האיש החזק בקבוצה. לוזון, שאולי ניבא את חוזק המחאה, התיישב שלא כהרגלו מרוחק יותר מיציע 2.

זה לא ממש הזיז לאוהדים, שחלקם גידפו אותו בקריאות המייחלות למותו. הקריאות נשמעו היטב ביציע וסביר להניח כי הן גם הגיעו לאוזניהן של השחקנים, מה שבטח לא תרם לריכוז הנדרש במשחק כל כך חשוב. מיציע 2 נשמעו מדי פעם קולות חלשים של אוהדים (בעיקר ותיקים ומבוגרים), שדרשו להפסיק עם הקללות, אבל אלו היו טיפות קטנות בתוך הצונאמי של המוחים (גוש שכלל בין 50 ל-100 אוהדים להערכתנו).

יציע 4 של אוהדי מכבי פתח תקווה ל ראשונה העונה - כמעט מלא
יציע 4 של אוהדי מכבי פתח תקווה ל ראשונה העונה - כמעט מלא

יריקות ודחיפות ביציע 2

ראוי לציין את המועדון, שדווקא בתקופה הקשה, ואולי בגללה, הכניס ליציע 4 יותר מ-1000 אוהדים בחינם, לאחר שפיזר הודעה על כך בשכונות ובבתי הספר בעיר. אותם אוהדים, שלחלקם זאת הייתה פעם ראשונה במשחק כדורגל, לא ממש תרמו לאווירה והיו די שקטים לאורך כל המשחק. באמת, שאי אפשר לבוא אליהם בטענות, נוכח המשחק החלש של מכבי פתח תקווה.

הרגע הסוער ביותר במשחק (ואנחנו לא מתכוונים לכר הדשא), התרחש בסביבות הדקה ה-30, כשמקורבי משפחת לוזון, כבר לא יכלו לשאת את הקריאות וירדו מיציע 3 לכיוון יציע 2, שם התרכזו אוהדי המחאה והחלו להתעמת איתם פיזית. לדברי האוהדים, העימות אף היה מלווה ביריקות. סדרנים שנקראו במהרה למקום, הוציאו מהיציע דווקא את האוהדים המוחים, כפי שניתן לראות בתמונות. 

בסיום המשחק האוהדים המתינו ללוזון בחנייה, אך הוא יצא מיציאה אחורית, כנראה מתוךל רצון שלא להתעמת איתם. ובצדק, היות ובעימותים אחרים אחרי משחק, הוא לא תמיד הצליח להיות מאופק, מה שחימם את האוהדים עוד יותר. בהמתנה, שאלנו את האוהדים מה הם בעצם רוצים. אוקיי, לוזון ייצא מהקבוצה – ואז מה?

יציע 2 המוחה

"כל מה שאנחנו רוצים זה שאבי יישב איתנו", הם אומרים. לטענתם, נעשו בשבועות האחרונים פניות חוזרות לבעלים, אך הוא מסרב, בעיקר מכיוון שהוא פגוע מהם. האוהדים מעוניינים להבין ממנו, בצורה ברורה וחד משמעית, לאן מועדות פניה של הקבוצה. לטענתם, הוא הבטיח להם, שאם יבוא מישהו שיכול לקחת ממנו את הערבויות הכספיות של הקבוצה – הוא לא רק ייתן לו את הקבוצה, הוא גם ינשק אותו. 

"הבאנו משקיע, אך הוא סירב להיפגש איתו", טען אחד מבכירי האוהדים, שביקש להישאר בעילום שם. "גייסנו סכום כסף מסוים. אנחנו לא יודעים באמת כמה צריך, כי אין לנו את המספרים האמיתיים. אנחנו כאוהדים רוצים להחזיר לקבוצה את הזהות ומבקשים שהחשיבה תהיה לטווח הארוך. ביקשנו מאי: בוא תשב איתנו, תיפגש. רק תשמע אותנו. בלי משהו מחייב. והוא ממשיך לסרב".

מבירור עולה כי הסירוב העיקרי של לוזון להיפגש עם האוהדים נובע מכך, שהוא מרגיש פגוע, נוכח הקריאות הקשות אליו במשחקים. במצב העניינים הזה, נראה שהדיאלוג בין הצדדים תקוע. לפחות עד סוף העונה, שנקווה שהיא לא תסתיים בירידת ליגה.

תגובת המועדון:

מדובר באנשים שמתחזים כאוהדים ומעוניינים שהקבוצה תרד ליגה. אין לנו כל כוונה להתייחס אליהם. הנהלת מכבי פ"ת תעשה הכל כדי שהקבוצה תישאר בליגת העל ומגנה כל אלימות מילולית ואו פיזית. 

 

עוד בפתח תקווה

ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

אנמיה – הטור של ליאח דוד פיינר

חיוורון, חולשה, עייפות יתר, אי סבילות במאמץ, דופק מהיר, קוצר נשימה במאמץ וסחרחורת. אלו הם התסמינים של מחלת האנמיה הידועה לכולנו. מחלה זו שכיחה אצל כ-6% מאוכלוסיית העולם, כאשר האוכלוסיות בסיכון לחלות במחלה הם קשישים, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות או ריבוי מחלות, נשים צעירות בגיל הפוריות ואנשים עם מגבלות תזונתיות. כעת נפתח צוהר חדש לחקר המחלה כאשר נתגלתה קבוצת סיכון חדשה – מכבי פתח תקווה.

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

טסלפפה צריך להישאר – הטור של יוסי שושני

אחרי שהעונה באופן מעשי נגמרה בהפסד שלשום לנס ציונה (0:2) ותיגמר פורמלית ביום שישי הקרוב מול אשדוד באצטדיון המושבה (16:00), זה הזמן לא להסתכל יותר מדי אחורה ובמקום זה להסתכל קדימה. הטעם המר של ההחמצה, צריך להתחלף בטעם של חדשנות ומחשבה לעתיד לטווח הקצר וגם הארוך. למרות הקריסה ברגעי המשבר, עופר טסלפפה צריך להישאר בתפקיד.

המשך קריאה »
ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

הטור של ליאח דוד פיינר – סיירת חרם

בתלמוד הבבלי מסופר מעשה 'תנורו של עכנאי. לפי הסיפור, החרם והנידוי של רבי אליעזר היו כל כך קשים ופוגעים, כך שהובילו לנזקים חמורים וקשים לסנהדרין. נראה שחברי הנהלת מועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה דילגו על כמה שיעורי גמרא ולא למדו את הלקח, משום שחרם ונידוי הפכו לאמצעי שכיח במועדון. ליאח דוד פיינר, בעוד טור ביקורתי, שבוע לפני המשחק הגורלי בטדי מול הפועל י-ם

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

מעמד מחניק – הטור של יוסי שושני

כשהתחלתי אתמול החל משעות הצהרים לקבל עשרות הודעות לבקשת כרטיסים למשחק העונה, מיד הבנתי שלמשחק יגיעו המוני אוהדים, שיצרו מחזה, שלא נראה שנים רבות בהפועל פתח תקווה, אולי רק לפני 30 שנים. כן, בעונת הגביע. הגעתי שעתיים לפני שריקת הפתיחה ותוך זמן קצר הגיעו אלפי אנשים שהתקבצו בתורי ענק בכניסות לשערים. כמו שחזיתי בטורים הקודמים. כמעט – אצטדיון מלא.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל