אוהדי מכבי פתח תקווה מתעמתים ביציע

מחאת אוהדי מכבי פ"ת עולה מדרגה: הבאנו ללוזון משקיע, אבל הוא לא מוכן לדבר איתנו

העונה הקשה שעוברת על קבוצת הכדורגל הבכירה של העיר, הגיעה במשחק במוצ"ש (0:0 חלש בבית מול הפועל חיפה) לשיא חדש, כאשר מקורביו של אבי לוזון, שישבו ביציע 3, התעמתו פיזית עם האוהדים השרופים בשער 2, שמתחילת המשחק לא הפסיקו לקלל את בעלי הקבוצה בקריאות קיצוניות כמו: "אבי לוזון מת" ו-"הלוואי ויהיה לך סרטן". צפו בעימותים מהיציע.

עימותים פיזיים בין אוהדי מכבי פתח תקווה ביציע

לוזון התיישב רחוק

מכבי פתח תקווה סובלת העונה לא רק מיכולת חלשה על הדשא (לפעמים חלשה להחריד, כמו במשחק הערב), אלא גם מדם רע ביציע, שמטבע הדברים גם משפיע על השחקנים. לאורך כל העונה, אי אפשר היה להתעלם מהמחאה ביציע, שבתחילתה בעיקר כוונה למאמן גיא לוזון, אחיינו של אבי, שאיתו הקבוצה ירדה ליגה, עלתה, הגיע לפלייאוף העליון וגמר הגביע, אך נכשלה העונה.

הכישלון, יחד עם המחאה, גרמו לגיא להתפטר, אך עבור האוהדים מדובר היה רק במערכה ראשונה. מאותו רגע עיקר האש כוונה לאבי, האיש החזק בקבוצה, כשהמטרה: להוציא מידיו את הקבוצה ולצאת לדרך חדשה, שתיתן פתח של תקווה לאוהדים, שכל כך מחכים להישגים ותארים. מבחינתם, נושא זה מקבל משנה תוקף, נוכח ההתפתחות של העיר. כמו שאמר אחד האוהדים בסיום המשחק: "אין סיבה שלא נהיה הפועל ב"ש".

המחאה לפני המשחק, עוד התארגנה לפניו, ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואצאפ של האוהדים השרופים, שמבחינתם, המשחק הזה מול הפועל חיפה, חשוב במאבק הירידה ככל שיהיה, הוא הזדמנות כמעט אחרונה (נותרו רק שני משחקי בית עד סוף העונה) להפגין את זעמם מול האיש החזק בקבוצה. לוזון, שאולי ניבא את חוזק המחאה, התיישב שלא כהרגלו מרוחק יותר מיציע 2.

זה לא ממש הזיז לאוהדים, שחלקם גידפו אותו בקריאות המייחלות למותו. הקריאות נשמעו היטב ביציע וסביר להניח כי הן גם הגיעו לאוזניהן של השחקנים, מה שבטח לא תרם לריכוז הנדרש במשחק כל כך חשוב. מיציע 2 נשמעו מדי פעם קולות חלשים של אוהדים (בעיקר ותיקים ומבוגרים), שדרשו להפסיק עם הקללות, אבל אלו היו טיפות קטנות בתוך הצונאמי של המוחים (גוש שכלל בין 50 ל-100 אוהדים להערכתנו).

יציע 4 של אוהדי מכבי פתח תקווה ל ראשונה העונה - כמעט מלא
יציע 4 של אוהדי מכבי פתח תקווה ל ראשונה העונה - כמעט מלא

יריקות ודחיפות ביציע 2

ראוי לציין את המועדון, שדווקא בתקופה הקשה, ואולי בגללה, הכניס ליציע 4 יותר מ-1000 אוהדים בחינם, לאחר שפיזר הודעה על כך בשכונות ובבתי הספר בעיר. אותם אוהדים, שלחלקם זאת הייתה פעם ראשונה במשחק כדורגל, לא ממש תרמו לאווירה והיו די שקטים לאורך כל המשחק. באמת, שאי אפשר לבוא אליהם בטענות, נוכח המשחק החלש של מכבי פתח תקווה.

הרגע הסוער ביותר במשחק (ואנחנו לא מתכוונים לכר הדשא), התרחש בסביבות הדקה ה-30, כשמקורבי משפחת לוזון, כבר לא יכלו לשאת את הקריאות וירדו מיציע 3 לכיוון יציע 2, שם התרכזו אוהדי המחאה והחלו להתעמת איתם פיזית. לדברי האוהדים, העימות אף היה מלווה ביריקות. סדרנים שנקראו במהרה למקום, הוציאו מהיציע דווקא את האוהדים המוחים, כפי שניתן לראות בתמונות. 

בסיום המשחק האוהדים המתינו ללוזון בחנייה, אך הוא יצא מיציאה אחורית, כנראה מתוךל רצון שלא להתעמת איתם. ובצדק, היות ובעימותים אחרים אחרי משחק, הוא לא תמיד הצליח להיות מאופק, מה שחימם את האוהדים עוד יותר. בהמתנה, שאלנו את האוהדים מה הם בעצם רוצים. אוקיי, לוזון ייצא מהקבוצה – ואז מה?

יציע 2 המוחה

"כל מה שאנחנו רוצים זה שאבי יישב איתנו", הם אומרים. לטענתם, נעשו בשבועות האחרונים פניות חוזרות לבעלים, אך הוא מסרב, בעיקר מכיוון שהוא פגוע מהם. האוהדים מעוניינים להבין ממנו, בצורה ברורה וחד משמעית, לאן מועדות פניה של הקבוצה. לטענתם, הוא הבטיח להם, שאם יבוא מישהו שיכול לקחת ממנו את הערבויות הכספיות של הקבוצה – הוא לא רק ייתן לו את הקבוצה, הוא גם ינשק אותו. 

"הבאנו משקיע, אך הוא סירב להיפגש איתו", טען אחד מבכירי האוהדים, שביקש להישאר בעילום שם. "גייסנו סכום כסף מסוים. אנחנו לא יודעים באמת כמה צריך, כי אין לנו את המספרים האמיתיים. אנחנו כאוהדים רוצים להחזיר לקבוצה את הזהות ומבקשים שהחשיבה תהיה לטווח הארוך. ביקשנו מאי: בוא תשב איתנו, תיפגש. רק תשמע אותנו. בלי משהו מחייב. והוא ממשיך לסרב".

מבירור עולה כי הסירוב העיקרי של לוזון להיפגש עם האוהדים נובע מכך, שהוא מרגיש פגוע, נוכח הקריאות הקשות אליו במשחקים. במצב העניינים הזה, נראה שהדיאלוג בין הצדדים תקוע. לפחות עד סוף העונה, שנקווה שהיא לא תסתיים בירידת ליגה.

תגובת המועדון:

מדובר באנשים שמתחזים כאוהדים ומעוניינים שהקבוצה תרד ליגה. אין לנו כל כוונה להתייחס אליהם. הנהלת מכבי פ"ת תעשה הכל כדי שהקבוצה תישאר בליגת העל ומגנה כל אלימות מילולית ואו פיזית. 

 

עוד ב-ספורט

רגל ימין לקראת אירופה: מכבי פתח תקווה ניצחה את מכבי חיפה 1:3 בבת גלים

נכון, זה רק משחק אימון, מול הירוקים, שהיו בהרכב חסר, אבל אולי זה סימן לעונה מוצלחת עבור הפתח תקוואים מחזיקי הגביע, שעוד פחות מחודש ישחקו לראשונה באירופה מאז 2005. במשחק, שהיה סגור לקהל, החיפאים עם המאמן החדש-ישן ברק בכר, פתחו עם שער של דין דוד בדקה ה-30, אך מכבי החזירה עם שלישייה של לוגסי (32), קרצו (72 ודזנט (76) במשחק הבכורה של המאמן החדש דן רומן.

המשך קריאה »
הפועל מבנה פתח תקווה

"מבנה" תהיה נותנת החסות הראשית של הפועל פתח תקווה – גם בעונה הבאה

הקבוצה, שירדה העונה מליגת העל לאחר עונה אחת בלבד, הודיעה כי חברת הנדל"ן העסקי תתמוך בה גם בעונת 24/25 – כך על פי דיווח של המועדון. "שמחים וגאים על הבעת האמון בנו דווקא עכשיו, שיתוף הפעולה יביא להצלחות", אמר טים פלוטקין, המנכ"ל החדש. בהפועל גם מעודדים מקצב גיוס הכספים של עמותת האוהדים, שכבר הגיע לשני מיליון ש"ח, חודשיים לפני שריקת הפתיחה למשחק הראשון.

המשך קריאה »
אוהדי מכבי פתח תקווה - מתכוננים לבראגה?

מכבי פתח תקווה תפגוש את בראגה מפורטוגל בסיבוב השני של הליגה האירופית

ההגרלה שנערכה היום, קבעה כי הקבוצה הפתח תקוואית, שחוזרת לכדורגל האירופאי לאחר כמעט שני עשורים, תפגוש את הפורטוגזים החזקים לשני משחקים: הראשון יתקיים ב-25.7 בחוץ והשני יתקיים כעבור שבוע (1.8) במשחק ביתי, שלצערינו, ייערך בסופיה. במכבי יתנו עדיפות לרכישת חבילות למשחקים לבעלי מנויים ומצפים למאות אוהדים שילוו את הקבוצה בשני המשחקים באירופה.

המשך קריאה »
סטריטבול פתח תקווה 2024

בפעם השביעית: סטריטבול פתח תקווה 2024 יוצא לדרך ברביעי הבא בפארק אוחיון

הפארק הגדול יארח את טורניר הכדורסל המסורתי 3*3 בין התאריכים 19.6 (17:00) וה-20.6, כשהשנה הוא יוקדש לזכרו של סמל עמית הוד זיו ז"ל, לשעבר שחקן קבוצת הנוער של מכבי פ"ת בכדורסל, שנפל במלחמת 'חרבות ברזל'. האירוע יתקיים בשמונה מגרשים שונים ויכלול חוץ מהמשחקים גם תחרויות שלשות והטבעות. עלות רישום קבוצה הוא 120 ש"ח.

המשך קריאה »