ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

אנמיה – הטור של ליאח דוד פיינר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

חיוורון, חולשה, עייפות יתר, אי סבילות במאמץ, דופק מהיר, קוצר נשימה במאמץ וסחרחורת. אלו הם התסמינים של מחלת האנמיה הידועה לכולנו. מחלה זו שכיחה אצל כ-6% מאוכלוסיית העולם, כאשר האוכלוסיות בסיכון לחלות במחלה הם קשישים, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות או ריבוי מחלות, נשים צעירות בגיל הפוריות ואנשים עם מגבלות תזונתיות. כעת נפתח צוהר חדש לחקר המחלה כאשר נתגלתה קבוצת סיכון חדשה – מכבי פתח תקווה.

בשבת האחרונה התקיים המשחק הכי חשוב של מכבי פתח תקווה העונה, כאשר במסגרת המחזור הלפני אחרון של הפלייאוף התחתון פגשה קבוצה את הפועל ירושלים לקרב ישיר על ההישרדות בליגת העל. ניצחון, והחבורה בכחול מגיעה למחזור האחרון מעל הקו האדום, ואילו הפסד חורץ סופית את ירידת הקבוצה לליגה השנייה.

צפו בתקציר משחק הירידה של מכבי פתח תקווה

אך במקום שהחבורה בכחול תלחם על כל כדור, תרוץ ללא הפסקה ותלחץ את יריבתה בכל רגע נתון, הציגה הקבוצה משחק אנמי, חלש, נרפה ועצוב. גם המינוי של עומר גולן למאמן הקבוצה לא הועיל, ולמעשה הוא אפילו הזיק. גולן היה אנמי על הקווים לא פחות מאשר שחקניו על כר הדשא, הידיים בכיסים, העיניים הכבויות, וחוסר התגובתיות למהלך המשחק לא השאירו לקבוצה סיכוי. אך למרבה הצער, ירידת הליגה בשבת לא הפתיעה איש, אין מה לצפות מקבוצה חסרת זהות.

אין זהות בין השחקנים למועדון – מתוך 11 השחקנים שפתחו בהרכב הקבוצה, רק שחקן אחד גדל במועדון, ועוד 5 שחקנים נמצאים במועדון ארבעה חודשים בלבד. מועדון של שכירי חרב. 

אין זהות בין מחלקת הנוער לקבוצה הבוגרת – הרוב המוחלט של שחקני מחלקת הנוער שהוזמנו להגיע למשחק הבריזו ברגע האמת, והבודדים שהגיעו בכל זאת לא הביעו התעניינות מיוחדת במשחק או בגורל הקבוצה. לולא היו לבושים בחליפות עם סמל הקבוצה, לא היה ניתן לנחש שיש קשר בינם לבין המועדון.

אוהדי מכבי פתח תקווה ביציעים
אוהדי מכבי פתח תקווה ביציעים

אין זהות בין השחקנים לקהל האוהדים – כשתי דקות לאחר שריקת הסיום כבר כמעט ולא נשארו שחקנים כחולים על כר הדשא, כאשר לא היה אפילו שחקן אחד שמצא לנכון להתנצל על הכישלון המקצועי בפני קהל האוהדים. אנטיתזה מוחלטת לירידת הליגה הקודמת לפני שלוש שנים, בה התרחש רגע מיוחד בכדורגל הישראלי, בו אוהדי הקבוצה הכואבים עמדו ומחאו כפיים לשחקנים שנכשלו במשימתם, והשחקנים מבקשים את סליחת הקהל על הכישלון.

אין זהות בין קהל האוהדים למועדון – אין ספק שאוהדים רבים יצאו מאצטדיון טדי כעוסים ומאוכזבים, ירידת ליגה היא תמיד דבר כואב, אך כמעט ולא ניתן היה לראות עיניים דומעות ביציע, הסיבה לכך היא לא הלב שמתרגל, אלא המועדון שמשתנה. הקבוצה שירדה ליגה בשבת היא לא אהובתנו מכבי 'אבשלום' אלא מכבי 'לוזון', קבוצה שקשה להזיל עליה דמעה.

אובדן הזהות הזה הוא תמצית סיפור קריסתו של מועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה. האחריות על כך חונה אצל הנהלת המועדון, שבמו ידיהם פירקו ועודם מפרקים כל קשר זהותי, היסטורי ועכשווי שיש במועדון.

אוהדי מכבי פתח תקווה ביציעים
אוהדי מכבי פתח תקווה ביציעים

עתיד המועדון תלוי בשאלת הזהות – אם המועדון לא יימצא את הזהות מחדש סופו יהיה להיעלם, יקרוס מקצועית ויסבול מנטישה מוחלטת של האוהדים האחרונים שעוד נשארו. שיקום המועדון (ובשיקום איני מתכוון להעפלה מחודשת לליגת העל, אלא שיקום שורשי מהיסודות) יתבצע רק אם וכאשר המועדון יבנה את הזהות שלו מחדש, וזה יכול לקרות אך ורק בדחיפת קהל האוהדים ותחת ניהול מקצועי נטול אינטרסים זרים.

אוהדי מכבי פתח תקווה נמצאים כיום בצומת דרכים חשובה מעין כמותה, ואולי החשובה ביותר בתולדות המועדון. עלינו האוהדים לבחור בין האפשרות להילחם על עתיד המועדון, למען הזהות שלו ושלנו, מאבק ארוך ועיקש, שלא ידוע איך ומתי יסתיים, לבין האפשרות הפאסיבית ולאפשר להנהלה לחסל את המועדון מבפנים, בחירה שתוביל למותו של מועדון הכדורגל מכבי "אבשלום" פתח תקווה. 

אל תגידו לא ידענו, לא שמענו, לא חשבנו, לא הבנו – גורל המועדון בידנו.

עוד ב-ספורט

שכונת סירקין - הדמיה של רמ"י

שכונה ספורטיבית: הוצגה תכנית להקמת אולמות ומתקני ספורט ב"נוף ירקון" פ"ת

לפי התכנית, יוקמו בשכונה העתידית (שכונת סירקין) ארבעה מגרשי כדורגל תיקניים, שישמשו את גם את מכבי והפועל פתח תקווה, אולמות ספורט, קאנטרי קהילתי גדול ומגרש לאתלטיקה קלה עם כ-2500 מקומות ישיבה. בנוסף לאלה, צפויים להיבנות אולמות ספורט בגדלים שונים בבתי הספר שיוקמו בשכונה, שעתידה לאכלס כ-50 אלף תושבים חדשים שיגורו בכ-12,000 יחידות דיור.

המשך קריאה »
שחקני הפועל ומכבי פתח תקווה בתקופות מאושרות. הסכימו לקיזוז. צילום באדיבות דוברות הקבוצות

מכבי והפועל פתח תקווה מקצצות בשכר השחקנים ונערכות לחידוש ליגת העל

בשתי קבוצות הכדורגל הפתח תקוואיות, התקבלה הודעת הקיצוץ בהסכמה ובהבנה – זאת על פי מתווה ארגון השחקנים. במכבי לא יקצצו למי שמרוויח פחות מ-18 אלף ש"ח ברוטו ומבטיחים להחזיר את כספי הקיצוץ במידה והקבוצה תעפיל לפלייאוף העליון. בהפועל פתח תקווה יקצצו גם לכאלה שמרוויחים פחות מ-18 אלף ברוטו וגם לאנשי המקצוע. הליגה תחזור בעוד כשבועיים – ללא קהל.

המשך קריאה »
אצטדיון שלמה ביטוח - המנון לפני כל משחק

באצטדיון "שלמה ביטוח" פתח תקווה מבטיחים: מחידוש הליגה – המנון לפני כל משחק

ב-25.11.23 צפויה ליגת העל לחזור למגרשים – אך עדיין לא ידוע אם המשחקים ישוחקו עם קהל ביציעים. הכל כמובן תלוי במצב. אבל אם יש דבר אחד מובטח, אז מבחינת מנהל האצטדיון, ראובן כץ, שירת ההמנון תהיה אירוע קבוע לפני כל שריקת פתיחה. "מי שלא רוצה לשחק עם דגלי ישראל ביציע ולשמוע את התקווה לפני כל משחק, לא ישחק פה, כולל כפר קאסם", אמר לערוץ הספורט.

המשך קריאה »
רוכבים בתקווה אופניים 2023

אירוע האופניים של פתח תקווה – "רוכבים בתקווה 2023" נקבע ליום שישי 10/11

האירוע, בארגון ויוזמת עיריית פתח תקווה, ייערך בפעם החמישית – ולאור ההיענות מאירועים קודמים – מומלץ להירשם בהקדם. לרוכבי האופניים יוקצו שלושה מקצים בני 10, 20 ו-40 קילומטרים. הוא גם צפוי לכלול מופעי אקסטרים, הגרלות ופרסים. הרכיבה מתאימה לאופני שטח ואופני טנדם והמסלולים כוללים חציות מים. עלות הרשמה: 30 ש"ח. עם השכרות אופניים: 70 ש"ח.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading