פארק הדר המושבות באם המושבות

בקרוב יחלו העבודות להקמת פארק "הדר המושבות" בשכונת אם המושבות החדשה

העירייה פרסמה היום שורה של פרויקטים חדשים, שנועדו לשפר פארקים ושטחים ציבוריים ירוקים בפתח תקווה וביניהם פארק ענק בשטח של 13 אלף מ"ר התחום בין הרחובות משה סנה, משה פלד ואריה בראון. פארקים נוספים הנמצאים בתהליכי תכנון ושדרוג: פארק יד לבנים, גינה לימודית ברח' ברנט, גן יסוד המעלה, גן מוריה ברינג, גן י"א חללי מינכן וגן החייל ברחוב לוין. 

תושבי שכונת אם המושבות חוו בשנים האחרונות את השכונה שלהם הולכת ומצטופפת עם הקמת בנייני מגורים רבי קומות, המכילים עשרות דירות, בהן מתגוררים מאות תושבים. זו הסיבה שהם גם משוועים לריאות ירוקות כמו פארקים וגני שעשועים. לכן, היוזמה של העירייה יחד עם החברה לפיתוח פתח תקווה להקמת פארק" הדר המושבות" התקבלה בשביעות רצון בקרב תושבי השכונה.

צפו בביקור בשטח עליו ייבנה פארק "הדר המושבות"

מתקני נינג'ה וחנייה

על פי התכנון, הפארק ייבנה על שטח של 13 אלף מ"ר ויכלול שבילי הליכה, גינת משחקים מודרנית עם מתקני נינג'ה, ולאורכו יציבו ספסלי ישיבה ועמודי תאורה. למרות שמגרש החניה הזמני יהרס, בתכנון להקים לצד הפארק חניון מסודר וקבוע עם עשרות מקומות חניה. פארק זה יתווסף לפארקים וגנים, שכבר הוקמו באם המושבות החדשה: פארק לב הסביונים, גן שעשועים על שם חיים שפר, גן הפפיון, מתחם הסקייטפארק, גינת הצבעים על גיסין וגן אריה בראון, שאמור להתחבר לפארק "הדר המושבות".

בנוסף, העירייה מסרה כי בימים אלה היא מבצעת עבודות המשך בפארק יד לבנים, במסגרתן תותקן הצללה במתחם המזרקה, במקביל לשדרוג מתקני משחק והתקנת דשא סינטטי חדש. עבודות אלה יבוצעו בהמשך לחידוש מדרכות האספלט, התקנת פינת ישיבה מרוצפת וכן שולחנות פינג פונג, בדומה לאלה הקיימים בפארק הגדול.

השטח עליו ייבנה פארק הדר המושבות
השטח עליו ייבנה פארק הדר המושבות

העירייה גם בישרה על כוונתה להקים גינה לימודית ברחוב זרח ברנט במרכז העיר, שמטרתה תהיה חינוך לזהירות בדרכים והיא תכלול הדמייה של מסלולי כבישים ומערת תנועה לנסיעה עם רכבי ילדים על גבי דשא סינטטי, זאת בנוסף להצללה ותאורה. 

 לדברי העירייה, בכוונתה לבצע שדרוג בלמעלה מ-80 פארקים וגני שעשועים ברחבי פתח תקווה, ביניהם גן מוריה ברינג, גן החייל ברחוב לוין, הגינה ברחוב מנחם בגין פינת יהודה הנשיא בהדר גנים, גן זכריה ברחוב מנחם רצון בשכונת אחדות, הגינה ברחוב כץ 74, גן שלומוביץ ברחוב רינגלבלום, גן תל נטע ברחוב קפלן, הגן ברחוב טבצניק ועוד גינות רבות נוספות. 

תכנית פארק הדר המושבות

עוד ב-מהנעשה בעיר

רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »

צפו: כ-600 משרות הוצעו לבני הנוער של פתח תקווה ביריד תעסוקה בקניון הגדול

יריד התעסוקה, בשיתוף עיריית פתח תקווה ועופר הקניון הגדול, כבר הפך למסורת – וגם הפעם, הוצעו לעשרות רבות של מחפשי עבודה צעירים, עבודות קיץ שוות, כמו עבודה במקדונלד'ס, H&M, בורגר ראנץ', ניו דלי, מימדיון, לונה פארק ועוד ועוד. "זה מרגש. סוף סוף מצאתי עבודה. עבודה ראשונה שלי", אמרה עדי בן יוסף בת ה-17 מאם המושבות. מקדונלד'ס, מעסיק הנוער הבולט – זקוק לכ-30-40 עובדים בפ"ת.

המשך קריאה »
תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עיריית פתח תקווה מדווחת: נקדם את העיר בפרויקטים בהשקעה של 3.5 מיליארד ש"ח

שלושה חודשים אחרי הבחירות, שהעניקו לראש העיר רמי גרינברג עוד חמש שנים, הוא מכריז על תכנית פיתוח ענקית, שצפויה, אם הכל יילך כמתוכנן, להצעיד את העיר שלנו עוד יותר קדימה. התכנית מבוססת על תקציב בלתי שוטף, זאת בנוסף לתקציב העירייה השוטף ל-2024, שיעמוד על יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח – עלייה של כ-130 מיליון ₪ בהשקעות לתושב לעומת 2023.

המשך קריאה »