פארק הדר המושבות באם המושבות

בקרוב יחלו העבודות להקמת פארק "הדר המושבות" בשכונת אם המושבות החדשה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

העירייה פרסמה היום שורה של פרויקטים חדשים, שנועדו לשפר פארקים ושטחים ציבוריים ירוקים בפתח תקווה וביניהם פארק ענק בשטח של 13 אלף מ"ר התחום בין הרחובות משה סנה, משה פלד ואריה בראון. פארקים נוספים הנמצאים בתהליכי תכנון ושדרוג: פארק יד לבנים, גינה לימודית ברח' ברנט, גן יסוד המעלה, גן מוריה ברינג, גן י"א חללי מינכן וגן החייל ברחוב לוין. 

תושבי שכונת אם המושבות חוו בשנים האחרונות את השכונה שלהם הולכת ומצטופפת עם הקמת בנייני מגורים רבי קומות, המכילים עשרות דירות, בהן מתגוררים מאות תושבים. זו הסיבה שהם גם משוועים לריאות ירוקות כמו פארקים וגני שעשועים. לכן, היוזמה של העירייה יחד עם החברה לפיתוח פתח תקווה להקמת פארק" הדר המושבות" התקבלה בשביעות רצון בקרב תושבי השכונה.

צפו בביקור בשטח עליו ייבנה פארק "הדר המושבות"

מתקני נינג'ה וחנייה

על פי התכנון, הפארק ייבנה על שטח של 13 אלף מ"ר ויכלול שבילי הליכה, גינת משחקים מודרנית עם מתקני נינג'ה, ולאורכו יציבו ספסלי ישיבה ועמודי תאורה. למרות שמגרש החניה הזמני יהרס, בתכנון להקים לצד הפארק חניון מסודר וקבוע עם עשרות מקומות חניה. פארק זה יתווסף לפארקים וגנים, שכבר הוקמו באם המושבות החדשה: פארק לב הסביונים, גן שעשועים על שם חיים שפר, גן הפפיון, מתחם הסקייטפארק, גינת הצבעים על גיסין וגן אריה בראון, שאמור להתחבר לפארק "הדר המושבות".

בנוסף, העירייה מסרה כי בימים אלה היא מבצעת עבודות המשך בפארק יד לבנים, במסגרתן תותקן הצללה במתחם המזרקה, במקביל לשדרוג מתקני משחק והתקנת דשא סינטטי חדש. עבודות אלה יבוצעו בהמשך לחידוש מדרכות האספלט, התקנת פינת ישיבה מרוצפת וכן שולחנות פינג פונג, בדומה לאלה הקיימים בפארק הגדול.

השטח עליו ייבנה פארק הדר המושבות
השטח עליו ייבנה פארק הדר המושבות

העירייה גם בישרה על כוונתה להקים גינה לימודית ברחוב זרח ברנט במרכז העיר, שמטרתה תהיה חינוך לזהירות בדרכים והיא תכלול הדמייה של מסלולי כבישים ומערת תנועה לנסיעה עם רכבי ילדים על גבי דשא סינטטי, זאת בנוסף להצללה ותאורה. 

 לדברי העירייה, בכוונתה לבצע שדרוג בלמעלה מ-80 פארקים וגני שעשועים ברחבי פתח תקווה, ביניהם גן מוריה ברינג, גן החייל ברחוב לוין, הגינה ברחוב מנחם בגין פינת יהודה הנשיא בהדר גנים, גן זכריה ברחוב מנחם רצון בשכונת אחדות, הגינה ברחוב כץ 74, גן שלומוביץ ברחוב רינגלבלום, גן תל נטע ברחוב קפלן, הגן ברחוב טבצניק ועוד גינות רבות נוספות. 

תכנית פארק הדר המושבות

עוד בפתח תקווה

הקניון הגדול בפתח תקווה

יאללה לעבודה: יריד תעסוקה לצעירים ונוער יתקיים בקניון הגדול בפתח תקווה ב-26 לחודש

בעוד כחודש ייצאו אלפים מתלמידי העיר לחופש הגודל ועסקים רבים בפתח תקווה מקווים שאולי זה מה שיוציא אותם מהמצוקה אליה נקלעו: חוסר יכולת לתפעל את העסק, הנובע ממחסור בעובדים. בדיוק לשם כך, חברה העירייה, יחד עם הנהלת הקניון, ליוזמה חברתית בדמות יריד תעסוקה, יחיד מסוגו שייפתח במטרה לחבר את העסקים לצעירים המחפשים עבודה.

המשך קריאה »
כנס חדשנות ועסקים פתח תקווה 2022

צפו: כנס העסקים פתח תקווה 2022 – בונים על הרכבת הקלה ובטוחים שהבועה לא תתפוצץ

התנופה העסקית של העיר קיבלה היום ביטוי בדמות אירוע רב משתתפים, אותו ארגנה העירייה, בשיתוף החברה לפיתוח פתח תקווה על המרפסת של מגדל גלובל טאוורס. באירוע השתתפו ראש העיר, רמי גרינברג ושרת המדע אורית פרקש הכהן, לצד עשרות רבות של יזמים, אנשי עסקים, בעלי עסקים ובכירי המשק, שנוטלים חלק בפעילות העסקית של עיר המושבות.

המשך קריאה »
אוהדי הפועל פתח תקווה

משחק העלייה? הפועל פתח תקווה מקווים למלא אצטדיון ובונים על הכנסה של מעל 300 אלף ש"ח

תכונת שיא בקרב האוהדים הכחולים, לקראת המשחק החשוב ביותר של הקבוצה בשבע השנים האחרונות, כשתארח ביום ראשון (20:30) באצטדיון המושבה את מ.כ. כפר קאסם, שמתמודדת איתה בקרב ראש בראש על העלייה לליגת העל. בשלב הראשון, הנהלת הקבוצה הקצתה לאוהדי הקבוצה במכירה מוקדמת 4500 כרטיסים (בנוסף ל-1000 מנויים), שצפויים למלא את היציע המערבי.

המשך קריאה »
יום העצמאות 2022 פתח תקווה

לא צריך עומר אדם: ליאור נרקיס, אמיר דדון ונסרין קרדי – הזמרים הבולטים בעצמאות 2022

עיריית פתח תקווה הודיעה היום כי חגיגת יום העצמאות (4.5) תתקיים השנה בשלושה מוקדים בעיר: הבמה המרכזית, בה יופיעו הזמרים הבולטים, תהיה כמו תמיד בפארק הגדול. מוקד נוסף יהיה בכיכר המייסדים במרכז העיר והמוקד השלישי, המוקדש בעיקר לציבור הדתי, יהיה בשכונת הדר גנים בסמוך לאנדרטת חללי אסון המסוקים. מהעירייה גם נמסר כי לראשונה יתקיים טקס הדלקות משואות עירוני.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל