פארק הדר המושבות באם המושבות

בקרוב יחלו העבודות להקמת פארק "הדר המושבות" בשכונת אם המושבות החדשה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

העירייה פרסמה היום שורה של פרויקטים חדשים, שנועדו לשפר פארקים ושטחים ציבוריים ירוקים בפתח תקווה וביניהם פארק ענק בשטח של 13 אלף מ"ר התחום בין הרחובות משה סנה, משה פלד ואריה בראון. פארקים נוספים הנמצאים בתהליכי תכנון ושדרוג: פארק יד לבנים, גינה לימודית ברח' ברנט, גן יסוד המעלה, גן מוריה ברינג, גן י"א חללי מינכן וגן החייל ברחוב לוין. 

תושבי שכונת אם המושבות חוו בשנים האחרונות את השכונה שלהם הולכת ומצטופפת עם הקמת בנייני מגורים רבי קומות, המכילים עשרות דירות, בהן מתגוררים מאות תושבים. זו הסיבה שהם גם משוועים לריאות ירוקות כמו פארקים וגני שעשועים. לכן, היוזמה של העירייה יחד עם החברה לפיתוח פתח תקווה להקמת פארק" הדר המושבות" התקבלה בשביעות רצון בקרב תושבי השכונה.

צפו בביקור בשטח עליו ייבנה פארק "הדר המושבות"

מתקני נינג'ה וחנייה

על פי התכנון, הפארק ייבנה על שטח של 13 אלף מ"ר ויכלול שבילי הליכה, גינת משחקים מודרנית עם מתקני נינג'ה, ולאורכו יציבו ספסלי ישיבה ועמודי תאורה. למרות שמגרש החניה הזמני יהרס, בתכנון להקים לצד הפארק חניון מסודר וקבוע עם עשרות מקומות חניה. פארק זה יתווסף לפארקים וגנים, שכבר הוקמו באם המושבות החדשה: פארק לב הסביונים, גן שעשועים על שם חיים שפר, גן הפפיון, מתחם הסקייטפארק, גינת הצבעים על גיסין וגן אריה בראון, שאמור להתחבר לפארק "הדר המושבות".

בנוסף, העירייה מסרה כי בימים אלה היא מבצעת עבודות המשך בפארק יד לבנים, במסגרתן תותקן הצללה במתחם המזרקה, במקביל לשדרוג מתקני משחק והתקנת דשא סינטטי חדש. עבודות אלה יבוצעו בהמשך לחידוש מדרכות האספלט, התקנת פינת ישיבה מרוצפת וכן שולחנות פינג פונג, בדומה לאלה הקיימים בפארק הגדול.

השטח עליו ייבנה פארק הדר המושבות
השטח עליו ייבנה פארק הדר המושבות

העירייה גם בישרה על כוונתה להקים גינה לימודית ברחוב זרח ברנט במרכז העיר, שמטרתה תהיה חינוך לזהירות בדרכים והיא תכלול הדמייה של מסלולי כבישים ומערת תנועה לנסיעה עם רכבי ילדים על גבי דשא סינטטי, זאת בנוסף להצללה ותאורה. 

 לדברי העירייה, בכוונתה לבצע שדרוג בלמעלה מ-80 פארקים וגני שעשועים ברחבי פתח תקווה, ביניהם גן מוריה ברינג, גן החייל ברחוב לוין, הגינה ברחוב מנחם בגין פינת יהודה הנשיא בהדר גנים, גן זכריה ברחוב מנחם רצון בשכונת אחדות, הגינה ברחוב כץ 74, גן שלומוביץ ברחוב רינגלבלום, גן תל נטע ברחוב קפלן, הגן ברחוב טבצניק ועוד גינות רבות נוספות. 

תכנית פארק הדר המושבות

עוד ב-מהנעשה בעיר

הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading