אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

חברת אינטרגרין, היא אולי לא שם מוכר בעולם הנדל"ן הישראלי, אך כל מי שעובר ועובד במתחם ההייטק סמוך לאצטדיון, מכיר את השם ולו רק בגלל הלוגו הענק שמתנוסס במבנה הראשון של החברה, שהוקם לפני כ-8 שנים. מאז נבנו אינטרגרין 2 (רח' תנופה-פינת הפסגות) ואינטרגרין 3, שאמור להתאכלס בקרוב בעובדי הייטק, שיתווספו לחברות הקיימות ששוכנות במבנה, ביניהן: Payoneer, Clexio, ONE ו- TeraSky.

צפו בביקור באינטרגרין 3 לפני ההרחבה

אין בועה - יש ביקוש

לאחר קבלת היתר הבנייה, צפויים להיכנס לאינטרגרין 3 עובדים מחברות נוספות, שאמורים להתאכלס בקומת הקרקע ובקומה העליונה (7), שנמצאות כרגע ריקות. 

הקונספט החדשני שמביאה אינטרגרין, הוא מבני משרדים מודרנים, שמכוונים לחברות גדולות, המאכלסות קומות שלמות, כשהדגש הוא על בנייה ירוקה, עיצוב מינימליסטי, אך מוקפד בגימורים. אינטרגרין 3, מבטא טוב את הקונספט הזה. כשביקרנו במקום, קידם את פנינו מנכ"ל אינטרגרין, אודי דרזנר, שהוא אומנם תל אביבי, אבל יודע דבר או שניים על נדל"ן והייטק בפתח תקווה. 

"כל מי שמדבר על בועת נדל"ן ההייטק בפתח תקווה הוא טועה", אומר דרזנר בנחרצות. "נכון שבעקבות הקורונה, חברות רבות עוברות למודל היברידי של עבודה מהמשרד בשילוב עבודה מהבית, אבל הקורונה גם הביאה לפריחה כלכלית של חברות טכנולוגיה רבות, שזקוקות להגדיל את כוח האדם, ובהתאם לכך גם את גודל המשרדים. הביקוש רק יגדל". 

אודי דרזנר - מנכ"ל אינטרגרין
אודי דרזנר, מנכ"ל אינטרגרין על רקע אינטרגרין 3

מטר מרובע ב- 85-100 ש"ח

לדברי דרזנר, ההרחבה של אינטרגרין 3, הייתה על הפרק, כבר בשלב התכנון של המבנה, שנפתח לאכלוס ב-2019. ולכן, בדיוק כמו מבנים 1 +2, התכנון האדריכלי היה של קומות גבוהות מהסטנדרט, שאפשרו פיצול, לאחר שהתקבל היתר הבנייה. כך, מבנה שגדולו המקורי היה 10,000 מ"ר, לאחר ההיתר גדל ב-6,000 מ"ר נוספים והאכלוס יכול להתבצע בצורה פשוטה וחלקה, מבלי שזה יפריע לחברות שכבר עובדות במקום.

דרזנר משדר ביטחון כשהוא מדבר על הביקוש הגדל למשרדי הייטק בפתח תקווה ולכן גם היה מוכן לקחת עצמו סיכון כלכלי מחושב, בהשארת הקומות המורחבות לא מאוכלסות זמן ממושך עד קבלת ההיתר. למרות  שהמחיר (85 עד 100 ש"ח למ"ר ברמת הגמר), הוא גבוה יחסית למבנים אחרים בקריית אריה, באינטרגרין בטוחים שהקומות לא יישארו ריקות זמן רב. אגב, עם הוצאת ההיתר, גם בנק מזרחי, אשר פתח סניף חדש במפלס הקרקע, הצטרף לקהל השוכרים.

קומות קרקע, 1 ו-7 יאוכלסו בקרוב - אינטרגרין 3
קומות קרקע, 1 ו-7 יאוכלסו בקרוב - אינטרגרין 3

בונים על המטרו

בשנת 2020 נבחר פרויקט אינטרגרין על-ידי המועצה הישראלית לבנייה ירוקה כפרויקט ירוק מעורר השראה. בנימוקי הבחירה נכתב כי הבניין מתאפיין בתכנון השם דגש על רווחת המשתמש ומאפשר צריכת משאבים מושכלת על ידי – שימוש בתאורה טבעית, התקנת מערכת בקרת מים, שימוש במערכות מיזוג מהיעילות בארץ, הטמעת מערכת ניהול אנרגיה, עידוד שימוש באופניים ועוד.

"על אף התנודות הכלכליות אשר יוצרות כיום חוסר יציבות בשוק המשרדים, אנו מתכוונים להוציא בהקדם אלפי מ"ר נוספים לשוק מתוך אמונה במיקום המצויין של אזור התעסוקה קרית אריה ובך שלבנייני משרדים איכותיים תמיד יהיה ביקוש", אומר דרזנר. "חברות אשר צופות פני עתיד מבינות כיום כי בעוד שנתיים שלוש אזור התעסוקה קרית אריה יהיה אחד הנגישים ביותר בגוש דן עם פתיחתו של הקו האדום של הרכבת הקלה וקווי המטרו".

מבט מהקומה השביעית - רגע לפני אכלוס
מבט מהקומה השביעית - רגע לפני אכלוס

אינטרגרין 3 על המפה

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading