אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

חברת אינטרגרין, היא אולי לא שם מוכר בעולם הנדל"ן הישראלי, אך כל מי שעובר ועובד במתחם ההייטק סמוך לאצטדיון, מכיר את השם ולו רק בגלל הלוגו הענק שמתנוסס במבנה הראשון של החברה, שהוקם לפני כ-8 שנים. מאז נבנו אינטרגרין 2 (רח' תנופה-פינת הפסגות) ואינטרגרין 3, שאמור להתאכלס בקרוב בעובדי הייטק, שיתווספו לחברות הקיימות ששוכנות במבנה, ביניהן: Payoneer, Clexio, ONE ו- TeraSky.

צפו בביקור באינטרגרין 3 לפני ההרחבה

אין בועה - יש ביקוש

לאחר קבלת היתר הבנייה, צפויים להיכנס לאינטרגרין 3 עובדים מחברות נוספות, שאמורים להתאכלס בקומת הקרקע ובקומה העליונה (7), שנמצאות כרגע ריקות. 

הקונספט החדשני שמביאה אינטרגרין, הוא מבני משרדים מודרנים, שמכוונים לחברות גדולות, המאכלסות קומות שלמות, כשהדגש הוא על בנייה ירוקה, עיצוב מינימליסטי, אך מוקפד בגימורים. אינטרגרין 3, מבטא טוב את הקונספט הזה. כשביקרנו במקום, קידם את פנינו מנכ"ל אינטרגרין, אודי דרזנר, שהוא אומנם תל אביבי, אבל יודע דבר או שניים על נדל"ן והייטק בפתח תקווה. 

"כל מי שמדבר על בועת נדל"ן ההייטק בפתח תקווה הוא טועה", אומר דרזנר בנחרצות. "נכון שבעקבות הקורונה, חברות רבות עוברות למודל היברידי של עבודה מהמשרד בשילוב עבודה מהבית, אבל הקורונה גם הביאה לפריחה כלכלית של חברות טכנולוגיה רבות, שזקוקות להגדיל את כוח האדם, ובהתאם לכך גם את גודל המשרדים. הביקוש רק יגדל". 

אודי דרזנר - מנכ"ל אינטרגרין
אודי דרזנר, מנכ"ל אינטרגרין על רקע אינטרגרין 3

מטר מרובע ב- 85-100 ש"ח

לדברי דרזנר, ההרחבה של אינטרגרין 3, הייתה על הפרק, כבר בשלב התכנון של המבנה, שנפתח לאכלוס ב-2019. ולכן, בדיוק כמו מבנים 1 +2, התכנון האדריכלי היה של קומות גבוהות מהסטנדרט, שאפשרו פיצול, לאחר שהתקבל היתר הבנייה. כך, מבנה שגדולו המקורי היה 10,000 מ"ר, לאחר ההיתר גדל ב-6,000 מ"ר נוספים והאכלוס יכול להתבצע בצורה פשוטה וחלקה, מבלי שזה יפריע לחברות שכבר עובדות במקום.

דרזנר משדר ביטחון כשהוא מדבר על הביקוש הגדל למשרדי הייטק בפתח תקווה ולכן גם היה מוכן לקחת עצמו סיכון כלכלי מחושב, בהשארת הקומות המורחבות לא מאוכלסות זמן ממושך עד קבלת ההיתר. למרות  שהמחיר (85 עד 100 ש"ח למ"ר ברמת הגמר), הוא גבוה יחסית למבנים אחרים בקריית אריה, באינטרגרין בטוחים שהקומות לא יישארו ריקות זמן רב. אגב, עם הוצאת ההיתר, גם בנק מזרחי, אשר פתח סניף חדש במפלס הקרקע, הצטרף לקהל השוכרים.

קומות קרקע, 1 ו-7 יאוכלסו בקרוב - אינטרגרין 3
קומות קרקע, 1 ו-7 יאוכלסו בקרוב - אינטרגרין 3

בונים על המטרו

בשנת 2020 נבחר פרויקט אינטרגרין על-ידי המועצה הישראלית לבנייה ירוקה כפרויקט ירוק מעורר השראה. בנימוקי הבחירה נכתב כי הבניין מתאפיין בתכנון השם דגש על רווחת המשתמש ומאפשר צריכת משאבים מושכלת על ידי – שימוש בתאורה טבעית, התקנת מערכת בקרת מים, שימוש במערכות מיזוג מהיעילות בארץ, הטמעת מערכת ניהול אנרגיה, עידוד שימוש באופניים ועוד.

"על אף התנודות הכלכליות אשר יוצרות כיום חוסר יציבות בשוק המשרדים, אנו מתכוונים להוציא בהקדם אלפי מ"ר נוספים לשוק מתוך אמונה במיקום המצויין של אזור התעסוקה קרית אריה ובך שלבנייני משרדים איכותיים תמיד יהיה ביקוש", אומר דרזנר. "חברות אשר צופות פני עתיד מבינות כיום כי בעוד שנתיים שלוש אזור התעסוקה קרית אריה יהיה אחד הנגישים ביותר בגוש דן עם פתיחתו של הקו האדום של הרכבת הקלה וקווי המטרו".

מבט מהקומה השביעית - רגע לפני אכלוס
מבט מהקומה השביעית - רגע לפני אכלוס

אינטרגרין 3 על המפה

עוד בפתח תקווה

פרויקט פארק המוזיאונים של חברת שפיר

העירייה אישרה: פרויקט "פארק המוזיאונים" ברמת ורבר יוקם על ידי חברת שפיר מגורים

לפי הדיווח, חברת הבנייה הותיקה, תשקיע במתחם החדש כמיליארד שקלים, שיכלול שטח עילי של כ-100 אלף מ"ר, תשעה בנייני מגורים גדולים (מ-11 עד 30 קומות), שיאכלסו כ-2000 דיירים בכ-850 יחידות דיור. ביקור בשטח הישן והמוזנח סביב מתחם התרבות של פתח תקווה, רק הדגיש עד כמה המקום זקוק להתחדשות עירונית. גד גרשון: "דיירי הפרויקט שותפים לדרך".

המשך קריאה »
בוני התיכון בפתח תקווה

"בוני התיכון" הולכת חזק על התחדשות עירונית בפתח תקווה ולא רק בשלטי החוצות

חברת הנדל"ן הציבורית, הנסחרת כיום בשווי שוק של יותר מחצי מילארד ש"ח, פתחה בשבוע שעבר בקמפיין שלטי חוצות אגרסיבי, במטרה לעורר מודעות בקרב תושבי העיר על השליטה בפרויקטים פינוי-בינוי בפתח תקווה. השליטה ניכרת גם במעשים עם פרויקטים שיצאו לדרך ברחובות בלפור, ברנדה, שאול המלך, וייסבורג מסריק ושפרינצק. רן מלאך: "עובדים במקביל על פרויקטים נוספים".

המשך קריאה »
ארט פארק ART PARK פתח תקווה

ב-ART PARK ("ארט פארק") של קבוצת גבאי ברח' ארלוזורוב נשארו למכירה רק פנטהאוזים

פרויקט התחדשות עירונית נוסף בפתח תקווה בשלבים מתקדמים לפני אכלוס. 9 הקומות ב-2 המבנים, שאמורים להכיל 63 דירות סך הכל, כבר נבנו וכרגע העבודות בעיקר מתמקדות בגימורים פנים וחוץ. מחירי הפנטהאוזים שנותרו למכירה: 4.2 מיליון ש"ח והיזמים בונים על כך שהמחיר אטרקטיבי ביחס לפרויקטים דומים בתל אביב ורמת גן.

המשך קריאה »
פרויקט UPSIDE אפסייד פתח תקווה צה"ל 70-76

פרויקט UPSIDE (אפסייד) של עזרא חקשורי בצה"ל 70-76 יצא לדרך. 15 דירות כבר נמכרו

אחד מפרויקטי התמ"א 38 המשמעותיים בפתח תקווה, קיבל לאחרונה היתר בנייה והעבודות בו החלו. מדובר בפרויקט הכולל 4 מבנים בני שיקבלו שדרוג חזותי, חיזוק ותוספת בו יאוכלסו 40 דירות בנות 3 ו-4 חדרים וכן דירות גן ופנטהאוזים. המחירים אטרקטיביים, בטח ביחס להשתוללות השוק: דירת גן של 3 חדרים אפשר יהיה למצוא ב-1.9 מיליון ש"ח. ניר פרץ, מנכ"ל החברה: "רואים בפתח תקווה חלק ממטרופולין תל אביב".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading