תוקעים מזוזה - סניף מכבי גלובל

מכבי שירותי בריאות חנכה את סניף "מכבי גלובל": "90 אלף בעיר – מבוטחי מכבי"

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

לאירוע, שהתקיים בחצר סניף "מכבי גלובל", למרגלות "גלובל טאוורס" ברח' רבין, הגיעו קרוב ל-100 מוזמנים, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש והמנכ"לית סיגל דדון-לוי. הסניף, שכבר נפתח לפעילות לפני יותר מחצי שנה, נחנך בטקס גזירת סרט וקביעת מזוזה. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון-לוי. 

לפני ארבעה חודשים, בביקור שלנו בסניף, שבועות ספורים לאחר שהוא נפתח, התרשמנו קודם כל מגודלו. 4000 מ"ר הפרושים על פני שלוש קומות רחבות, שמהווים את הסניף הגדול של מכבי בעיר, אותו הם מעדיפים לכנות "מרכז רפואי" (ולא סתם, "קופת חולים"). מעבר לכך, הלוקיישן הכל כך אטרקטיבי, בלב העסקי-מסחרי העתידי של פתח תקווה, הליכה מתחנת הרכבת הקלה – בהחלט גורם לסניף להיות מבודל מאחרים.

צפו בביקור: טקס החניכה של מכבי גלובל

במרכז מוענקים מגוון שירותים רפואיים ביניהם: רפואת משפחה, ילדים, נשים ורופאים מומחים, אשפוז יום, מכוני פיזיותרפיה, סוכרת, שמע, בריאטריה, רנטגן ואולטרה סאונד ומכון ריפוי בעיסוק, מעבדה ואחיות, מוקד לרפואה דחופה במרכז וגם מכבי פארם ושירותי רפואה משלימה של 'מכבי טבעי' – הכול תחת קורת גג אחת.

"לאתר את הנכס הייתה משימה לא פשוטה", ציינה דדון-לוי בנאומה. "הבנתי שלא פשוט למצוא נכס כזה במיקום אסטרטגי ומשמעותי, אבל תוך מספר חודשים ובנחישות רבה, בחרנו במיקום הזה. והנה היו 6 שנים מאז אותו הסכם שסגרנו באמצעות קרן מכבי – סגרנו מעגל". לפי הדיווחים, בסניף "מכבי גלובל" הושקעו של עשרות מיליוני שקלים. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון לוי. "90 אלף אנשים, שליש מתושבי פתח תקווה הם מבוטחי מכבי"

את הטקס כיבדו בנוכחותם גם מנכ"ל משרד הבריאות הפרופסור נחמן אש, ראש העיר רמי גרינברג, יו"ר מכבי שירותי בריאות רן סער, וראש מחוז השרון במכבי ד"ר אנג'לה עירוני ומכובדים נוספים. מה שקצת העיב על החגיגה אלו התלונות של הנוכחים על הפקקים הרבים מהם סבלו בהגעתם. גם ראש העיר גרינברג, לא היה יכול שלהתעלם מהם, בדיוק כשהוא יצא מהכנס באיזור 17:30 לפנות ערב (ראו תמונה למטה). 

ידוע שהפקקים הם מכת מדינה, אבל מאות אלפי נוסעי המכוניות שעוברים מדי יום במרובע ז'בוטינסקי-רבין-משה דיין, שואלים את עצמם מה יקרה כשגם הרכבת תיכנס לפקק? האם היא תקל על העומס או רק תגביר אותו? לזה תוסיפו את העובדה שמסביב לצומת אושרו (ובדרך לאישור) תכניות בנייה של עוד 6-8 מגדלים בני 20 קומות במינימום. 

למרות שהעירייה כמובן אינה האחראית (ובטח לא הבלעדית) על הפקקים המטורפים שבצומת, אבל העתיד התחבורתי של הצומת הזה יכול לקבוע את עתיד התפתחותה העסקית של פתח תקווה. ומכאן – כאב הראש הוא לא רק של אלה שיתלבטו איך ומתי לצאת לקופת החולים, אלא גם של גרינברג. 

לצפייה בתמונות מהכנס - לחצו להגדלה

רמי גרינברג ליד הפקקים -אולי לא אחראי, אבל כאב הראש אצלו

רמי גרינברג לצד הפקקים בדרך רבין
רמי לוי מימין, פקקים משמאל

בעירייה ציינו כי אתמול היה ניסוי כלים של הרכבת הקלה. "הרכבת הקלה, כמו שאר פרויקטי הענק שמקודמים בתחום התחבורה הציבורית בעיר", מסרו בעירייה, "הם הפיתרון לפקקים ולא הבעיה. ריבוי והרכבים הפרטיים, יצרו כאוס תחבורתי בכל הארץ ובעיקר במרכז הארץ. תחבורת ההמונים ותחבורה ציבורית בפרט, היא המענה בנושא".

סניף מכבי גלובל על המפה

עוד בפתח תקווה

מי אמר שאין תיירות בפתח תקווה? מלון פרימה לינק בונה על תפוסה מלאה בקיץ

המלון (הרציני) היחיד בעיר הזמין אותנו להתארח ולטעום ניחוח מהמקום הכי בינלאומי בפתח תקווה. המלון, שנמצא במקום הכי אסטרטגי בפתח תקווה, סמוך לצומת העסקים העתידית, נתן לנו הצצה לתיירות פוסט קורונה. 70 אחוז בינלאומיים, 30 אחוז ישראלים, משלחות ספורט ואורחים של ההייטקיסטים. דניאל הרוש, מנהל המלון: "מלון פרימה פתח תקווה מתפתח יחד עם ההתפתחות העסקית של העיר".

המשך קריאה »

שוב עבודות חשמל חוסמות את מוטה גור. בחברת חשמל מבטיחים: פעם אחרונה

בפעם השלישית בשנה האחרונה, העסקים בקניון ובמתחם אולימפיה והמכוניות העוברות והשבות בכביש הסואן, סובלים מחפירות סטייל "תעלת בלאומיך", שחוסמות את הציר, הצר ממילא ומקשות עוד יותר על התנועה הבעייתית ברחוב, עליה כבר דיווחנו לפני מספר חודשים.הסיבה לחפירות: הדרישה הגוברת לאספקת חשמל ומתח גבוה, בעקבות הקמת בנייני המשרדים והמסחר המאסיבית באיזור.

המשך קריאה »
מבני מגורים בפתח תקווה - משלמים פחות ארנונה

תושבי פתח תקווה ומשלמים ארנונה? צפו להחזר ממוצע של 160 ש"ח למשפחה ב-2023

לפי הדיווח, העירייה ביקשה ממשרד הפנים שלא להעלות את הארנונה למגורים בשיעור עליית המדד (1.37 אחוז). המשמעות היא שבחישוב השנתי יוחזרו כ-15 מיליון ש"ח, לכ-90 אלף בתי אב משלמי ארנונה למגורים בעיר. רמי גרינברג: "למרות ההקפאה, נמשיך לקדם פרוייקטים במיליוני שקלים. יותר מבני ציבור, יותר פארקים חדשים ויותר איכות חיים". מאיפה הכסף? מהארנונה לעסקים, כמובן.

המשך קריאה »
יריד תעסוקה לצעירים בפתח תקווה

צפו: כ-600 בני נוער ביקרו ביריד התעסוקה לצעירים של עיריית פתח תקווה בקניון הגדול

נראה שהיוזמה של העירייה נחלה הצלחה יחסית, כשרבים ממחפשי העבודה לחופש הגדול, מצאו את מבוקשם, הודות לעשרות המעסיקים שהגיעו ליריד שהתקיים אמש, ביניהם נציגים של חנויות אופנה, מסעדות, מתחמי אטרקציות וקייטנות, מפעלים, חברות ביטוח ואפילו משטרת ישראל. חבל שהחלק השני של היריד, שהיה מיועד לבני 18 פלוס, נותר די שומם.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading