תוקעים מזוזה - סניף מכבי גלובל

מכבי שירותי בריאות חנכה את סניף "מכבי גלובל": "90 אלף בעיר – מבוטחי מכבי"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לאירוע, שהתקיים בחצר סניף "מכבי גלובל", למרגלות "גלובל טאוורס" ברח' רבין, הגיעו קרוב ל-100 מוזמנים, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש והמנכ"לית סיגל דדון-לוי. הסניף, שכבר נפתח לפעילות לפני יותר מחצי שנה, נחנך בטקס גזירת סרט וקביעת מזוזה. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון-לוי. 

לפני ארבעה חודשים, בביקור שלנו בסניף, שבועות ספורים לאחר שהוא נפתח, התרשמנו קודם כל מגודלו. 4000 מ"ר הפרושים על פני שלוש קומות רחבות, שמהווים את הסניף הגדול של מכבי בעיר, אותו הם מעדיפים לכנות "מרכז רפואי" (ולא סתם, "קופת חולים"). מעבר לכך, הלוקיישן הכל כך אטרקטיבי, בלב העסקי-מסחרי העתידי של פתח תקווה, הליכה מתחנת הרכבת הקלה – בהחלט גורם לסניף להיות מבודל מאחרים.

צפו בביקור: טקס החניכה של מכבי גלובל

במרכז מוענקים מגוון שירותים רפואיים ביניהם: רפואת משפחה, ילדים, נשים ורופאים מומחים, אשפוז יום, מכוני פיזיותרפיה, סוכרת, שמע, בריאטריה, רנטגן ואולטרה סאונד ומכון ריפוי בעיסוק, מעבדה ואחיות, מוקד לרפואה דחופה במרכז וגם מכבי פארם ושירותי רפואה משלימה של 'מכבי טבעי' – הכול תחת קורת גג אחת.

"לאתר את הנכס הייתה משימה לא פשוטה", ציינה דדון-לוי בנאומה. "הבנתי שלא פשוט למצוא נכס כזה במיקום אסטרטגי ומשמעותי, אבל תוך מספר חודשים ובנחישות רבה, בחרנו במיקום הזה. והנה היו 6 שנים מאז אותו הסכם שסגרנו באמצעות קרן מכבי – סגרנו מעגל". לפי הדיווחים, בסניף "מכבי גלובל" הושקעו של עשרות מיליוני שקלים. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון לוי. "90 אלף אנשים, שליש מתושבי פתח תקווה הם מבוטחי מכבי"

את הטקס כיבדו בנוכחותם גם מנכ"ל משרד הבריאות הפרופסור נחמן אש, ראש העיר רמי גרינברג, יו"ר מכבי שירותי בריאות רן סער, וראש מחוז השרון במכבי ד"ר אנג'לה עירוני ומכובדים נוספים. מה שקצת העיב על החגיגה אלו התלונות של הנוכחים על הפקקים הרבים מהם סבלו בהגעתם. גם ראש העיר גרינברג, לא היה יכול שלהתעלם מהם, בדיוק כשהוא יצא מהכנס באיזור 17:30 לפנות ערב (ראו תמונה למטה). 

ידוע שהפקקים הם מכת מדינה, אבל מאות אלפי נוסעי המכוניות שעוברים מדי יום במרובע ז'בוטינסקי-רבין-משה דיין, שואלים את עצמם מה יקרה כשגם הרכבת תיכנס לפקק? האם היא תקל על העומס או רק תגביר אותו? לזה תוסיפו את העובדה שמסביב לצומת אושרו (ובדרך לאישור) תכניות בנייה של עוד 6-8 מגדלים בני 20 קומות במינימום. 

למרות שהעירייה כמובן אינה האחראית (ובטח לא הבלעדית) על הפקקים המטורפים שבצומת, אבל העתיד התחבורתי של הצומת הזה יכול לקבוע את עתיד התפתחותה העסקית של פתח תקווה. ומכאן – כאב הראש הוא לא רק של אלה שיתלבטו איך ומתי לצאת לקופת החולים, אלא גם של גרינברג. 

לצפייה בתמונות מהכנס - לחצו להגדלה

רמי גרינברג ליד הפקקים -אולי לא אחראי, אבל כאב הראש אצלו

רמי גרינברג לצד הפקקים בדרך רבין
רמי לוי מימין, פקקים משמאל

בעירייה ציינו כי אתמול היה ניסוי כלים של הרכבת הקלה. "הרכבת הקלה, כמו שאר פרויקטי הענק שמקודמים בתחום התחבורה הציבורית בעיר", מסרו בעירייה, "הם הפיתרון לפקקים ולא הבעיה. ריבוי והרכבים הפרטיים, יצרו כאוס תחבורתי בכל הארץ ובעיקר במרכז הארץ. תחבורת ההמונים ותחבורה ציבורית בפרט, היא המענה בנושא".

סניף מכבי גלובל על המפה

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading