תוקעים מזוזה - סניף מכבי גלובל

מכבי שירותי בריאות חנכה את סניף "מכבי גלובל": "90 אלף בעיר – מבוטחי מכבי"

לאירוע, שהתקיים בחצר סניף "מכבי גלובל", למרגלות "גלובל טאוורס" ברח' רבין, הגיעו קרוב ל-100 מוזמנים, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש והמנכ"לית סיגל דדון-לוי. הסניף, שכבר נפתח לפעילות לפני יותר מחצי שנה, נחנך בטקס גזירת סרט וקביעת מזוזה. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון-לוי. 

לפני ארבעה חודשים, בביקור שלנו בסניף, שבועות ספורים לאחר שהוא נפתח, התרשמנו קודם כל מגודלו. 4000 מ"ר הפרושים על פני שלוש קומות רחבות, שמהווים את הסניף הגדול של מכבי בעיר, אותו הם מעדיפים לכנות "מרכז רפואי" (ולא סתם, "קופת חולים"). מעבר לכך, הלוקיישן הכל כך אטרקטיבי, בלב העסקי-מסחרי העתידי של פתח תקווה, הליכה מתחנת הרכבת הקלה – בהחלט גורם לסניף להיות מבודל מאחרים.

צפו בביקור: טקס החניכה של מכבי גלובל

במרכז מוענקים מגוון שירותים רפואיים ביניהם: רפואת משפחה, ילדים, נשים ורופאים מומחים, אשפוז יום, מכוני פיזיותרפיה, סוכרת, שמע, בריאטריה, רנטגן ואולטרה סאונד ומכון ריפוי בעיסוק, מעבדה ואחיות, מוקד לרפואה דחופה במרכז וגם מכבי פארם ושירותי רפואה משלימה של 'מכבי טבעי' – הכול תחת קורת גג אחת.

"לאתר את הנכס הייתה משימה לא פשוטה", ציינה דדון-לוי בנאומה. "הבנתי שלא פשוט למצוא נכס כזה במיקום אסטרטגי ומשמעותי, אבל תוך מספר חודשים ובנחישות רבה, בחרנו במיקום הזה. והנה היו 6 שנים מאז אותו הסכם שסגרנו באמצעות קרן מכבי – סגרנו מעגל". לפי הדיווחים, בסניף "מכבי גלובל" הושקעו של עשרות מיליוני שקלים. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון לוי. "90 אלף אנשים, שליש מתושבי פתח תקווה הם מבוטחי מכבי"

את הטקס כיבדו בנוכחותם גם מנכ"ל משרד הבריאות הפרופסור נחמן אש, ראש העיר רמי גרינברג, יו"ר מכבי שירותי בריאות רן סער, וראש מחוז השרון במכבי ד"ר אנג'לה עירוני ומכובדים נוספים. מה שקצת העיב על החגיגה אלו התלונות של הנוכחים על הפקקים הרבים מהם סבלו בהגעתם. גם ראש העיר גרינברג, לא היה יכול שלהתעלם מהם, בדיוק כשהוא יצא מהכנס באיזור 17:30 לפנות ערב (ראו תמונה למטה). 

ידוע שהפקקים הם מכת מדינה, אבל מאות אלפי נוסעי המכוניות שעוברים מדי יום במרובע ז'בוטינסקי-רבין-משה דיין, שואלים את עצמם מה יקרה כשגם הרכבת תיכנס לפקק? האם היא תקל על העומס או רק תגביר אותו? לזה תוסיפו את העובדה שמסביב לצומת אושרו (ובדרך לאישור) תכניות בנייה של עוד 6-8 מגדלים בני 20 קומות במינימום. 

למרות שהעירייה כמובן אינה האחראית (ובטח לא הבלעדית) על הפקקים המטורפים שבצומת, אבל העתיד התחבורתי של הצומת הזה יכול לקבוע את עתיד התפתחותה העסקית של פתח תקווה. ומכאן – כאב הראש הוא לא רק של אלה שיתלבטו איך ומתי לצאת לקופת החולים, אלא גם של גרינברג. 

לצפייה בתמונות מהכנס - לחצו להגדלה

רמי גרינברג ליד הפקקים -אולי לא אחראי, אבל כאב הראש אצלו

רמי גרינברג לצד הפקקים בדרך רבין
רמי לוי מימין, פקקים משמאל

בעירייה ציינו כי אתמול היה ניסוי כלים של הרכבת הקלה. "הרכבת הקלה, כמו שאר פרויקטי הענק שמקודמים בתחום התחבורה הציבורית בעיר", מסרו בעירייה, "הם הפיתרון לפקקים ולא הבעיה. ריבוי והרכבים הפרטיים, יצרו כאוס תחבורתי בכל הארץ ובעיקר במרכז הארץ. תחבורת ההמונים ותחבורה ציבורית בפרט, היא המענה בנושא".

סניף מכבי גלובל על המפה

עוד ב-מהנעשה בעיר

תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עיריית פתח תקווה מדווחת: נקדם את העיר בפרויקטים בהשקעה של 3.5 מיליארד ש"ח

שלושה חודשים אחרי הבחירות, שהעניקו לראש העיר רמי גרינברג עוד חמש שנים, הוא מכריז על תכנית פיתוח ענקית, שצפויה, אם הכל יילך כמתוכנן, להצעיד את העיר שלנו עוד יותר קדימה. התכנית מבוססת על תקציב בלתי שוטף, זאת בנוסף לתקציב העירייה השוטף ל-2024, שיעמוד על יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח – עלייה של כ-130 מיליון ₪ בהשקעות לתושב לעומת 2023.

המשך קריאה »
על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »
יום הזיכרון יום השואה פתח תקווה

לקראת הימים העצובים: מה הלו"ז של אירועי יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה?

לאחר שהודיעה כבר לפני מספר שבועות על ביטול מסיבת יום העצמאות המסורתית הגדולה בפארק הגדול, עיריית פתח תקווה פרסמה היום את לוח הזמנים המעודכן לימי האבל, שהשנה צפויים להיות קשים מהרגיל, בעקבות המלחמה שעדיין מדממת. יום ראשון (5.5) ב-20:00, יתקיים טקס יום השואה המרכזי בהיכל התרבות וביום ראשון שאחריו (12.5) ייערך טקס יום הזיכרון המרכזי ביד לבנים. בנוסף לכך יערכו עוד עשרות אירועים ברחבי העיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading