פתח תקווה - חניון תחנת רכבת סגולה החדש

הודעה לנוסעים: הסתיימה בנייתו של חניון בן 300 מקומות בתחנת הרכבת סגולה

בשורה משמחת לקהל הנוסעים של תחנת הרכבת בסגולה. התחנה השלימה את הבנייה וההכשרה של חניון חדש בסמוך לתחנה, ובקרוב יהיו עוד 300 מקומות חנייה לרווחת הנוסעים. דבר זה אינו סוף פסוק, ובימים אלה עובדים על הרחבה של עוד 200 מקומות חנייה המתוכננים לתקופה הקרובה. מביקור במקום היום (18:00), עולה כי התפוסה של החניות נמוכה מהצפוי ודרכי גישה בעייתיים.

החניון ימשיך להיות ללא עלות, כמו שהיה בעבר ויכלול מקומות חנייה חדשים. כמו כן, חלק ממקומות חנייה אלה יהיו מונגשים ומיועדים לטובת נוסעים בעלי מוגבלויות. חוץ מהרחבת החניון, רכבת ישראל הוסיפה לתחנה מסוף תחבורה ציבורית מתקדם, המתוכנן להיפתח כבר בשבועות הקרובים. בנוסף, בוצעו עבודות שדרוג של הסדרי התנועה בסביבת התחנה והחניון החדש.

צפו בביקור בחניון תחנת הרכבת סגולה בפתח תקווה (15.6)

מהעירייה נמסר כי השדרוג התבקש, היות ובתחנה עוברים למעלה מ-100 אלף נוסעים בחודש. בעירייה תולים תקוות בכך כי תושבי פתח תקווה יוותרו על יציאה מהעיר עם הרכב הפרטי ויעדיפו להשאירו בחנייה החדשה ולקחת רכבת – ובכך להקל על עומסי התנועה בכניסות וביציאות של העיר. 

הרחבת החניון היא חלק מרצף השינויים והחידושים, אשר בוצעו בתחנה בתקופה האחרונה. בין היתר, נבנה אולם נוסעים חדש מקורה וממוזג, בוצע ריצוף לתחנה, הותקנו שירותים חדשים, מערכות התאורה, מיזוג ועוד.

מביקור שכתבנו ביצע במקום, עולה כי החנייה הייתה ריקה (בשעה 18:00 לערך, שעה שהיינו מצפים לתפוסה יותר מלאה של חונים החוזרים מהעבודה), זאת למרות שיש אליה דרך גישה. יכול להיות שתושבי פתח תקווה עדיין מעדיפים את המכונית הפרטית, או מעדיפים לעבוד מהבית? כנראה ששתי התשובות נכונות. בנוסף, ניכר כי עוד לא מעט עבודה על דרכי הגישה מהחנייה לתחנה

"אחרי תהליך ארוך, אני שמח מאוד שפרויקט הקמת החניון המוסדר נמצא לקראת שלבי סיום מתקדמים", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "אני מודה לרכבת ישראל ולכלל הגורמים בעירייה, שלקחו חלק בקידום הפרויקט החשוב הזה. העירייה תמשיך לפעול בכל האמצעים והדרכים העומדים לרשותה כדי שהתחבורה הציבורית בעיר תהיה נוחה ויעילה לכלל התושבים והמשתמשים."

צפו בגלריית תמונות מהביקור במקום (15.6) - לחצו להגדלה

תחנת רכבת סגולה על המפה

עוד ב-רכב ותחבורה

כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »
אוטובוסים בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה: תגברנו את התחבורה הציבורית בעיר ב-10 קווי אוטובוסים

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף העירייה, מודיעים היום על תגבור קווים בסך של כ-200 נסיעות ביום. הקוים שיתוגברו: קוי האוטובוס 76, 77, 78 של חברת מטרופולין, קו 20, 22, 44, 64, 99 של אפיקים אלקטרה וקוים 51 ו-38 של חברת דן. גרינברג: "נפחית שימוש ברכב פרטי, נקל על העומסים בכבישים, נצמצם פגיעה באיכות הסביבה ובחיי אדם".

המשך קריאה »