פסולת אלקטרונית בפתח תקווה

זורקים את הטלוויזיה לפח? העירייה משתפת פעולה עם מ.א.י לפינוי פסולת אלקטרונית

התופעה של מקררים, מסכים, מחשבים, תנורים, מכונות כביסה ושלל מוצרי חשמל, שמחליפים אותם בדגם משופר יותר, ניצבים על המדרכות ומחכים לאיסוף האשפה, מוכרת בכל שכונות פתח תקווה. לפעמים הם מונחים שם זמן רב, עד שבאים לאסוף אותם. מעבר לזיהום, מדובר גם במפגע בטיחותי. היום התבשרנו על כך שהעירייה תשתף פעולה עם תאגיד מחזור האלקטרוני מ.א.י על מנת לשפר את המצב. 

 
תחום מיחזור האשפה בישראל נמצא בהתקדמות בשנים האחרונות: יש יותר מודעות בנושא, יש פחים המיועדים למחזור בכל חדר אשפה ואפילו מכולות פיקדון בקבוקים במרכזי הקניות. למרות זאת, עדיין מיחזור הפסולת האלקטרונית, הוא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר העומדים לנגד עינייה של שמירה על סביבה ירוקה במדינה. במיוחד בהקשר של הפרדת הפסולת והשמירה על איכות הסביבה.

פתח תקווה News

בשנים האחרונות, עיריית פתח תקווה מקדמת באופן נרחב את המיחזור והפרדת הפסולת, ובתקופה האחרונה החלה גם לקדם את מיחזור והפסלות האלקטרונית. העירייה חתמה על הסכם עם תאגיד מיחזור אלקטרוניקה מ.א.י – העוסק באיסוף פסולת אלקטרונית וטיפול בה לאחר מכן. בהסכם החברה תהיה אחראית על איסוף פסולת אלקטרונית שנאספה בעיר. 

בשנת 2014, חוק הפסולת האלקטרונית בישראל נכנס לתוקפו. מטרת החוק הייתה לקבוע הסדרים בעניין טיפול סביבתי בציוד חשמלי אלקטרוני, כמו מצברים וסוללות. החוק נותן אפשרות לציבור להפריד את הפסולת ולהשליך לתשתית המתאימה. עד היום, 60% מהרשויות בישראל התקשרו עם תאגיד מחזור לצורך מימון הסדרי הפרדה לפסולת האלקטרונית.

פסולת חשמלית ופסולת אלקטרונית, מורכבות בדרך כלל מנורות וסוללות הכוללת מתכות כבדות, פלסטיק, גזים, שמנים ועוד. חומרים הנחשבים למזהים ביותר במידה ויגיעו לטיפול לא סביבתי, או לשרפה בשטחים פתוחים. המתכות הכבדות והשמנים הנפלטים מהם יכולים לזלוג לקרקע ולמקורות מים ולזהמם, ובעת שריפה של הפסולת על כל מרכיביה נוצר זיהום אוויר חמור. על כן פסולת זו מחייבת טיפול מיוחד.


מראש העיר רמי גרינברג נמסר "פסולת אלקטרונית היא רק 2% מהפסולת הביתית שלנו, אך מהווה 70% מגורם הזיהום של המים, האוויר והיבשה". הוא מוסיף כי "הטיפול בפסולת אלקטרונית מחייב טיפול אחר מיחזור פסולת רגילה ומתכלה ולכן יצרנו קשר עם תאגיד מ.א. י המתמחה בנושא ומספקת מענה הולם. במקרים מסוימים נאספת הפסולת מהבית ובמקרים אחרים היא נאספת ממתחמי האיסוף. פסולת אלקטרונית היא כאמור גורם מזהם משמעותי וכולי תקווה כי כעת נמצא הפתרון לטיפול במפגע משמעותי זה".

מיקומי האיסוף למוצרי אלקטרוניקה קטנים ובינוניים:

עוד ב-מהנעשה בעיר

תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עיריית פתח תקווה מדווחת: נקדם את העיר בפרויקטים בהשקעה של 3.5 מיליארד ש"ח

שלושה חודשים אחרי הבחירות, שהעניקו לראש העיר רמי גרינברג עוד חמש שנים, הוא מכריז על תכנית פיתוח ענקית, שצפויה, אם הכל יילך כמתוכנן, להצעיד את העיר שלנו עוד יותר קדימה. התכנית מבוססת על תקציב בלתי שוטף, זאת בנוסף לתקציב העירייה השוטף ל-2024, שיעמוד על יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח – עלייה של כ-130 מיליון ₪ בהשקעות לתושב לעומת 2023.

המשך קריאה »
על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »
יום הזיכרון יום השואה פתח תקווה

לקראת הימים העצובים: מה הלו"ז של אירועי יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה?

לאחר שהודיעה כבר לפני מספר שבועות על ביטול מסיבת יום העצמאות המסורתית הגדולה בפארק הגדול, עיריית פתח תקווה פרסמה היום את לוח הזמנים המעודכן לימי האבל, שהשנה צפויים להיות קשים מהרגיל, בעקבות המלחמה שעדיין מדממת. יום ראשון (5.5) ב-20:00, יתקיים טקס יום השואה המרכזי בהיכל התרבות וביום ראשון שאחריו (12.5) ייערך טקס יום הזיכרון המרכזי ביד לבנים. בנוסף לכך יערכו עוד עשרות אירועים ברחבי העיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading