פסולת אלקטרונית בפתח תקווה

זורקים את הטלוויזיה לפח? העירייה משתפת פעולה עם מ.א.י לפינוי פסולת אלקטרונית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

התופעה של מקררים, מסכים, מחשבים, תנורים, מכונות כביסה ושלל מוצרי חשמל, שמחליפים אותם בדגם משופר יותר, ניצבים על המדרכות ומחכים לאיסוף האשפה, מוכרת בכל שכונות פתח תקווה. לפעמים הם מונחים שם זמן רב, עד שבאים לאסוף אותם. מעבר לזיהום, מדובר גם במפגע בטיחותי. היום התבשרנו על כך שהעירייה תשתף פעולה עם תאגיד מחזור האלקטרוני מ.א.י על מנת לשפר את המצב. 

 
תחום מיחזור האשפה בישראל נמצא בהתקדמות בשנים האחרונות: יש יותר מודעות בנושא, יש פחים המיועדים למחזור בכל חדר אשפה ואפילו מכולות פיקדון בקבוקים במרכזי הקניות. למרות זאת, עדיין מיחזור הפסולת האלקטרונית, הוא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר העומדים לנגד עינייה של שמירה על סביבה ירוקה במדינה. במיוחד בהקשר של הפרדת הפסולת והשמירה על איכות הסביבה.

פתח תקווה News

בשנים האחרונות, עיריית פתח תקווה מקדמת באופן נרחב את המיחזור והפרדת הפסולת, ובתקופה האחרונה החלה גם לקדם את מיחזור והפסלות האלקטרונית. העירייה חתמה על הסכם עם תאגיד מיחזור אלקטרוניקה מ.א.י – העוסק באיסוף פסולת אלקטרונית וטיפול בה לאחר מכן. בהסכם החברה תהיה אחראית על איסוף פסולת אלקטרונית שנאספה בעיר. 

בשנת 2014, חוק הפסולת האלקטרונית בישראל נכנס לתוקפו. מטרת החוק הייתה לקבוע הסדרים בעניין טיפול סביבתי בציוד חשמלי אלקטרוני, כמו מצברים וסוללות. החוק נותן אפשרות לציבור להפריד את הפסולת ולהשליך לתשתית המתאימה. עד היום, 60% מהרשויות בישראל התקשרו עם תאגיד מחזור לצורך מימון הסדרי הפרדה לפסולת האלקטרונית.

פסולת חשמלית ופסולת אלקטרונית, מורכבות בדרך כלל מנורות וסוללות הכוללת מתכות כבדות, פלסטיק, גזים, שמנים ועוד. חומרים הנחשבים למזהים ביותר במידה ויגיעו לטיפול לא סביבתי, או לשרפה בשטחים פתוחים. המתכות הכבדות והשמנים הנפלטים מהם יכולים לזלוג לקרקע ולמקורות מים ולזהמם, ובעת שריפה של הפסולת על כל מרכיביה נוצר זיהום אוויר חמור. על כן פסולת זו מחייבת טיפול מיוחד.


מראש העיר רמי גרינברג נמסר "פסולת אלקטרונית היא רק 2% מהפסולת הביתית שלנו, אך מהווה 70% מגורם הזיהום של המים, האוויר והיבשה". הוא מוסיף כי "הטיפול בפסולת אלקטרונית מחייב טיפול אחר מיחזור פסולת רגילה ומתכלה ולכן יצרנו קשר עם תאגיד מ.א. י המתמחה בנושא ומספקת מענה הולם. במקרים מסוימים נאספת הפסולת מהבית ובמקרים אחרים היא נאספת ממתחמי האיסוף. פסולת אלקטרונית היא כאמור גורם מזהם משמעותי וכולי תקווה כי כעת נמצא הפתרון לטיפול במפגע משמעותי זה".

מיקומי האיסוף למוצרי אלקטרוניקה קטנים ובינוניים:

עוד ב-מהנעשה בעיר

הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading