יניב גרטי (משמאל) עם ילדי פתח תקווה בביתא ספר

"הכיפה הגאודזית": שיתוף פעולה ייחודי בין אינטל פתח תקווה לעירייה ב"ביתא ספר"

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי (בתמונה: משמאל), הגיע למרכז החדשנות החינוכי ברח' שפירא לחנוך פרויקט קהילתי של ענקית הטכנולוגיה. מדובר בסביבה פיזית-טכנולוגית, בדמות כיפה, שבה מעצבים בני הנוער חוויות בהקשרים קהילתיים-חברתיים מגוונים. מטרת הפרויקט: לחזק חוסן קהילתי, להגביר מוטיבציה פנימית ללמידה ולייצר תחושת מסוגלות, לפיה כל תלמיד יכול להצליח.

בשיתוף פעולה יוצא דופן בין מתנדבי אינטל, שמרכז הפיתוח הענק שלה יושב בפתח תקווה, לצוות החדשנות של העירייה ו"ביתא ספר" – המרחב לחדשות חינוכית ברח' שיפרא, הוקמה כיפה גאודזית (כיפה המורכבת ממוטות משולשים), בה אמורה להתרחש התנסות בלמידה חדשנית וסוחפת המערבת את כל החושים, בה התלמידים פעילים, מתכננים, חוקרים, בונים, לומדים ומלמדים.

המטרה של שיתוף פעולה זה, היא לגרום לשינוי בתהליך הלמידה והיא כוללת מחשב עם יכולות עיבוד גראפי מקצועיות המבוסס על שבב אינטל, מערכת הקרנה אינטראקטיבית וממשקים נוספים כגון בקר (שלט משחקים), מצלמת "ריל-סנס" חיישני מגע ועוד. המערכת הטכנולוגית תאפשר למשתמשים ליצור ולשלב תוכן ממקורות מגוונים – צילום, איור, וידאו, אנימציה, צילום 360 וסאונד. המשתתפים למעשה, יוכלו לשלוט באופן ההקרנה של התוכן על גבי הכיפה בזמן אמיתי.

הפרויקט הקהילתי הוא חלק ממודל המעורבות של אינטל בשם "מחדשים ביחד חוסן", שמטרתו להוות אבן שואבת לתהליכי חדשנות פורצי דרך הנוגעים לאיכות החיים בפתח תקווה. הוא כולל שיתוף פעולה ייחודי בין המתנדבים הטכנולוגים של אינטל, צוות החדשנות של של העירייה ומרחב ביתא ספר, השלוחה של הבית לחדשנות בעיר, ואחת ממטרותיו היא לקדם תושבות פעילה בקרב מגוון גילים.

יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, עם בני נוער בכיפה הגאודזית במתחם החדשות החינוכית "ביתא ספר"
יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, עם בני נוער בכיפה הגאודזית במתחם החדשות החינוכית "ביתא ספר". (צילומים: יונה קפלן)

הפרויקט מספק דוגמה מצוינת לחשיבות של פתיחת מרחבי חשיבה משותפים לתושבים, אנשי ונשות הייטק ותעשייה, תלמידות ותלמידים וכדומה. "חזונה של אינטל הוא ליצור טכנולוגיה שמשנה את העולם ומסייעת לאנושות. אנו מאמינים כי כדי אחת הדרכים להשגת החזון היא יצירת פעילות ענפה למען וביחד עם הקהילה העושה שימוש בטכנולוגיה ככלי המאפשר לנו לגעת בחייהם של אנשים וליצור עבורם חוויות חדשניות", אמר מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי, שביקר במקום. 

עוד ציין גרטי כי מבקש למסור תודה רבה לראש העיר רמי גרינברג ולצוות עיריית פתח תקווה על שיתוף הפעולה ארוך השנים, שמצדו הוסיף כי "פתח תקווה גאה להיות שותפה בתוכנית הכיפה הגאודזית הטכנולוגית. אנו מקדמים למידה חדשנית וחקר בכל מוסדות החינוך בעיר ושמחים על שיתוף הפעולה החשוב עם אינטל, המאפשר לתלמידים ולתלמידות לרכוש כישורים טכנולוגיים ודיגיטליים במסגרת הבית לחדשנות".

לדברי רחל אלון, יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי: "שיתוף הפעולה הארוך סביב פיתוחים וחדשנות יצר אצל כולנו הרחבה של תחושת המסוגלות והתיישב בבסיס תפיסת העולם שיצרנו- EduPassion, דרכה אנו למדים שמעבר לעיוורון ישנו שדה רחב של אפשרות." לדברי התלמיד אדם, אחד ממשתפי הפרויקט: "לקחת חלק בפרויקט זה בעצם לעשות משהו שמעשיר את העולם שלנו בכלים, ידע וחברים ולהתעסק בנושאים מסקרנים מאוד."

הפרויקט הקהילתי בפתח תקווה נבחר כפיילוט גלובלי של אינטל העולמית במסגרת החסות שנותן הארגון העולמי למשחקים האולימפיים, לרבות משחקי החורף והמשחקים הפראלימפיים. אינטל מאמינה כי פרויקטים קהילתיים מעבירים לקהילה את הערכים של התנועה האולימפית ומחזקים יכולות כגון שבירת שיאי היכולת האנושית, חוסן, גיוון, הכלה, הוגנות ושוויון בהזדמנויות.

עוד ב-טכנולוגיה

משרדי קלאודינרי בפתח תקווה

בפעם החמישית ברציפות: קלאודינרי מפתח תקווה בין 100 חברות הענן המובילות בעולם

המגזין היוקרתי פורבס, הידוע בדירוג המיליארדרים השנתי שלו, הכניס את חברת ההייטק לרשימה מכובדת: "פתרונות חוויית המדיה מעצימים כמעט 10,000 לקוחות ויותר ממיליון משתמשים ברחבי העולם". ענקית הסחר Shopify הפכה לאחרונה שמשתפת פעולה עם קלאודינרי

המשך קריאה »
משרדי OSR בפתח תקווה

גיוסים באוטו-טק: חברת OSR (או.אס.אר) מפתח תקווה הודיעה על גיוס 100 עובדים

חברת טכנולוגיית הרכב השוויצרית-ישראלית, שמשרדי מרכז המחקר והפיתוח שלה, נמצאים במגדל אמות פלטיניום בעיר (אפעל 25), מעוניינת להכפיל את מצבת כוח האדם. בניגוד למגמה של צמצום ופיטורים בחברות טכנולוגיה והייטק, OSR מחפשת להתרחב, נוכח הביקוש לפתרונות טכנולוגיים עבור רכבים חכמים. הבעלים, אורית שיפמן: "אנו במגמת צמיחה, היום יותר מתמיד".

המשך קריאה »
עובדי חברת סייברינט

חברת הסייבר סייברינט מפתח תקווה הודיעה על גיוס עשרות עובדים

המשבר הכלכלי העולמי משפיע גם על חברות ההיי-טק בישראל, אך מי שהודיעה דווקא על גיוס של עשרות עובדים חדשים היא חברת סייברינט (CyberInt) מפתח תקווה. בסטארט-אפ הסייבר הישראלי, שהודיע בחודש שעבר על גיוס של 28 מיליון דולר, צפויים לגייס מספר רב של עובדים בתפקידים טכנולוגיים: תפקידי פיתוח (ממפתחים ועד לראשי צוותים), מנהלי מוצר, אנשי שיווק, מכירות ומודיעין.

המשך קריאה »
שלט חוצות של קבוצת מלם תים

קבוצת מלם תים יצאה בקמפיין שילוט חוצות ייחודי לציון המעבר לפארק גיסין

בשבוע שעבר החלו להיכנס ראשוני העובדים של חברת הטכנולוגיה, לה כמעט 200 עובדים מפתח תקווה (מתוך כ-1200 היושבים במשרדים), למתחם החדש בפרויקט של ישרס בשיתוף BST, על פינת גיסין-באזל. במקביל, דאגו בחברה לציין את המעבר עם מספר שלטים במקומות אסטרטגיים בעיר. לדברי קבוצת מלם תים: "חשוב לנו לשתף במעבר את תושבי פתח תקווה".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading