יניב גרטי (משמאל) עם ילדי פתח תקווה בביתא ספר

"הכיפה הגאודזית": שיתוף פעולה ייחודי בין אינטל פתח תקווה לעירייה ב"ביתא ספר"

מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי (בתמונה: משמאל), הגיע למרכז החדשנות החינוכי ברח' שפירא לחנוך פרויקט קהילתי של ענקית הטכנולוגיה. מדובר בסביבה פיזית-טכנולוגית, בדמות כיפה, שבה מעצבים בני הנוער חוויות בהקשרים קהילתיים-חברתיים מגוונים. מטרת הפרויקט: לחזק חוסן קהילתי, להגביר מוטיבציה פנימית ללמידה ולייצר תחושת מסוגלות, לפיה כל תלמיד יכול להצליח.

בשיתוף פעולה יוצא דופן בין מתנדבי אינטל, שמרכז הפיתוח הענק שלה יושב בפתח תקווה, לצוות החדשנות של העירייה ו"ביתא ספר" – המרחב לחדשות חינוכית ברח' שיפרא, הוקמה כיפה גאודזית (כיפה המורכבת ממוטות משולשים), בה אמורה להתרחש התנסות בלמידה חדשנית וסוחפת המערבת את כל החושים, בה התלמידים פעילים, מתכננים, חוקרים, בונים, לומדים ומלמדים.

המטרה של שיתוף פעולה זה, היא לגרום לשינוי בתהליך הלמידה והיא כוללת מחשב עם יכולות עיבוד גראפי מקצועיות המבוסס על שבב אינטל, מערכת הקרנה אינטראקטיבית וממשקים נוספים כגון בקר (שלט משחקים), מצלמת "ריל-סנס" חיישני מגע ועוד. המערכת הטכנולוגית תאפשר למשתמשים ליצור ולשלב תוכן ממקורות מגוונים – צילום, איור, וידאו, אנימציה, צילום 360 וסאונד. המשתתפים למעשה, יוכלו לשלוט באופן ההקרנה של התוכן על גבי הכיפה בזמן אמיתי.

הפרויקט הקהילתי הוא חלק ממודל המעורבות של אינטל בשם "מחדשים ביחד חוסן", שמטרתו להוות אבן שואבת לתהליכי חדשנות פורצי דרך הנוגעים לאיכות החיים בפתח תקווה. הוא כולל שיתוף פעולה ייחודי בין המתנדבים הטכנולוגים של אינטל, צוות החדשנות של של העירייה ומרחב ביתא ספר, השלוחה של הבית לחדשנות בעיר, ואחת ממטרותיו היא לקדם תושבות פעילה בקרב מגוון גילים.

יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, עם בני נוער בכיפה הגאודזית במתחם החדשות החינוכית "ביתא ספר"
יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, עם בני נוער בכיפה הגאודזית במתחם החדשות החינוכית "ביתא ספר". (צילומים: יונה קפלן)

הפרויקט מספק דוגמה מצוינת לחשיבות של פתיחת מרחבי חשיבה משותפים לתושבים, אנשי ונשות הייטק ותעשייה, תלמידות ותלמידים וכדומה. "חזונה של אינטל הוא ליצור טכנולוגיה שמשנה את העולם ומסייעת לאנושות. אנו מאמינים כי כדי אחת הדרכים להשגת החזון היא יצירת פעילות ענפה למען וביחד עם הקהילה העושה שימוש בטכנולוגיה ככלי המאפשר לנו לגעת בחייהם של אנשים וליצור עבורם חוויות חדשניות", אמר מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי, שביקר במקום. 

עוד ציין גרטי כי מבקש למסור תודה רבה לראש העיר רמי גרינברג ולצוות עיריית פתח תקווה על שיתוף הפעולה ארוך השנים, שמצדו הוסיף כי "פתח תקווה גאה להיות שותפה בתוכנית הכיפה הגאודזית הטכנולוגית. אנו מקדמים למידה חדשנית וחקר בכל מוסדות החינוך בעיר ושמחים על שיתוף הפעולה החשוב עם אינטל, המאפשר לתלמידים ולתלמידות לרכוש כישורים טכנולוגיים ודיגיטליים במסגרת הבית לחדשנות".

לדברי רחל אלון, יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי: "שיתוף הפעולה הארוך סביב פיתוחים וחדשנות יצר אצל כולנו הרחבה של תחושת המסוגלות והתיישב בבסיס תפיסת העולם שיצרנו- EduPassion, דרכה אנו למדים שמעבר לעיוורון ישנו שדה רחב של אפשרות." לדברי התלמיד אדם, אחד ממשתפי הפרויקט: "לקחת חלק בפרויקט זה בעצם לעשות משהו שמעשיר את העולם שלנו בכלים, ידע וחברים ולהתעסק בנושאים מסקרנים מאוד."

הפרויקט הקהילתי בפתח תקווה נבחר כפיילוט גלובלי של אינטל העולמית במסגרת החסות שנותן הארגון העולמי למשחקים האולימפיים, לרבות משחקי החורף והמשחקים הפראלימפיים. אינטל מאמינה כי פרויקטים קהילתיים מעבירים לקהילה את הערכים של התנועה האולימפית ומחזקים יכולות כגון שבירת שיאי היכולת האנושית, חוסן, גיוון, הכלה, הוגנות ושוויון בהזדמנויות.

עוד ב-טכנולוגיה

סטאדיקום פתח תקווה

החל מהעונה הבאה: שדרוג בחווית הצפייה במשחקי הכדורגל באצטדיון "שלמה ביטוח"

לפני מספר חודשים חברת Stadicom (סטאדיקום) החלה להריץ אפליקציה המבוססת על טכנולוגיה חדשנית, הנשענת על תשתית סלולר G5 פרטית – כשהאצטדיון העירוני של פתח תקווה נבחר לפיילוט, בדרך להיות האצטדיון החכם הראשון בישראל. הצופים יוכלו לראשונה ליהנות משירותי וידאו איכותיים, הילוכים חוזרים, זויות צילום חדשות, לשלוח ווינר – ואפילו להזמין אוכל מהמזנון. איך זה יעבוד?

המשך קריאה »
MRI בילינסון פתח תקווה

בקצב הלב: בבית החולים בילינסון פתח תקווה החלו בהקמת מתחם MRI עם מכשיר חדש

המכשיר, שנרכש מחברת פיליפס, מסוג טסלה 1.5, יתווסף למערך הדימות של בית החולים הפתח תקוואי, שכבר כולל מערכות דימות מתקדמות וחכמות רבות, שגם משלבות בינה מלאכותית. ההערכה היא כי המכשיר ייכנס לעבודה שוטפת בעוד מספר חודשים והוא צפוי להגדיל את זמינות התורים לביצוע בדיקת MRI, שעשויה להציל חיים. מכשיר ה-MRI נרכש בזכות תרומה של קרן עזריאלי.

המשך קריאה »
אירוע חברה פתח תקווה - גילת לוויני תקשורת - יקבי ירושלים פתח תקווה

צפו: גילת רשתות לווין אירחה בכירות הייטק בבוטיק היין של יקבי ירושלים בפתח תקווה לאירוע חברה

חברת תקשורת הלווינים הגלובאלית, בחרה לארח את האירוע המיוחד והאינטימי בבוטיק היין JERUZ YARD בפארק יד לבנים, מרחק 10 דקות נסיעה מהמשרדים של החברה בקריית אריה. לאhרוע הגיעו עשרות עובדות בכירות בגילת, שקיבלו במקום הרצאות ושיחות אחת על אחת, עם חברות WOMAN2WOMAN ועמותת יוצאות 8200, שמריצות תכניות מנטורינג להעצים נשים בהייטק הישראלי. צפו בביקור באירוע.

המשך קריאה »
אודי מוקדי - סייברארק CYBERARK פתח תקווה

כבוד: סייברארק מפתח תקווה רוכשת את ונאפי (VENAFI) ב-1.54 מיליארד דולר

ענקית הסייבר הפתח תקוואית, שלפי העדכון האחרון נסחרת בנאסדק בשווי של 10.2 מיליארד דולר, ובמשרדיה בקריית אריה יושבים מאות עובדים, חלקם גרים בעיר, רוכשת את חברת ניהול הזהויות הבינלאומית במיליארד דולר מזומן ועוד כ-540 מיליון במניות. "צעד נוסף במימוש החזון שלנו לבנות חברת ענק גלובלית כחול-לבן, שנותנת מענה לאתגרים בעולם הסייבר", אמר אודי מוקדי, יו"ר ומייסד.

המשך קריאה »