רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

הלם בחיים עוזר: רמי גרינברג נעצר שוב – הפעם בחשד לעבירת שוחד

בפעם השנייה תוך חודשיים, המשטרה דורשת לחקירה את ראש העיר של פתח תקווה, שבניגוד לפעם הקודמת, היום (רביעי) הוא נעצר (ולא רק עוכב) ובית המשפט אף האריך את מעצרו בשישה ימים נוספים. הוא נעצר יחד עם מנכ"ל העירייה, רו"ח יאיר בניטה ושני בכירים נוספים. החשד: בבחירות 2018, גרינברג שיחד בעלי עסקים, להעביר לקמפיין מאות אלפי שקלים – בתמורה לקידום עסקיהם.

נראה כי החשדות וגם העבירה (עבירת שוחד), חמורות הרבה יותר מהחשד לסחיטה באיומים, עליו נחקר בעקבות תלונתו של פעיל הציבור, ירון קדושים, שבראיון וידאו בלעדי לפתח תקווה NEWS, גם רמז שזהו סוג של קצה קרחון. הפעם מדובר בחדש לעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה וחוק מס ערך מוסף.

המשטרה חושדת כי במהלך  מערכת הבחירות לרשויות המקומיות ב-2018, בעלי עניין העבירו כספים בסך מאות אלפי שקלים לקמפיין של גרינברג ובתמורה לכך, הוא הבטיח שיפעל לקידום ענייניהם העסקיים, אם וכאשר ייבחר.  החקירה התנהלה בשיתוף יחידת יהלום של רשות המסים ומלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

נציג המשטרה אמר בדיון כי "מדובר מדובר בחקירה סמויה שהחלה לפני מספר רב של חודשים ועברה לשלב הגלוי". והוסיף כי חומר החקירה מבוסס על תשתית ראייתית שמקימה חשד סביר לקיומן של העבירות המיוחסות לחשודים. אם זה לא מספיק, במשטרה ציינו כי הם קיבלו אינדיקציה לכך שגרינברג ניסה לשבש חקירה וככל הנראה החוקרים מחזיקים בהקלטות של שתי שיחות טלפון שבהן הוא עשה זאת לכאורה.

על כך הגיב בדיון סנגורו של גרינברג, עורך הדין עופר ברטל, שמחה על המעצר, דווקא ביום הפריימריז בליכוד, שהיא גם במקרה, מפלגתו של גרינברג. "מדובר באדם שהיה קצין משטרה ותובע, לוחם בצה"ל", מסר ברטל. "הדבר האחרון שהוא יעשה זה לשבש חקירה. מסע הבחירות של ראש העירייה התנהל על פי חוק. דוח מפורט הוגש על כל הוצאה והכנסה למבקר המדינה ואושר על ידו".

השופט גיל גבאי, טען בדיון שכמובן אין שום קשר בין הפריימריז למועד המעצר היות ו""המעצר אמור היה להתרחש כבר לפני כמה ימים, ובשל המצב הביטחוני זה נדחה להיום". השופט ציין כי "קיימת עילת מעצר בשל חשש משיבוש החקירה, ויש 79 פעולות חקירה שהמשטרה מבקשת לבצע. איני מתעלם מהרקע של החשוד אך אין מנוס מהארכת מעצרו".

עוד ב-מהנעשה בעיר

תסביר לנו: יוסף חדאד מגיע לפתח תקווה להרצאה בעופר הקניון הגדול ב-21.7

בעוד שבוע, ביום ראשון הבא (19:00), יגיע למתחם הקולנוע הוט סינמה שבקניון, הערבי-ישראלי, שהפך המסביר ללאומי, שכל אחד מאיתנו אוהב לשמוע, לערב אישי תחת הכותרת: "גאה להיות ערבי וגאה להיות ישראלי". חדאד יספר על חוויותיו האישיות – מהילדות בנצרת ועד הבחירה להתנדב לשרות בצה"ל, הפציעה הקשה במלחמת לבנון השניה ועוד היום, איך הגיע להיות הפנים של ההסברה הישראלית בעולם.

המשך קריאה »
צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »