רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

הלם בחיים עוזר: רמי גרינברג נעצר שוב – הפעם בחשד לעבירת שוחד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בפעם השנייה תוך חודשיים, המשטרה דורשת לחקירה את ראש העיר של פתח תקווה, שבניגוד לפעם הקודמת, היום (רביעי) הוא נעצר (ולא רק עוכב) ובית המשפט אף האריך את מעצרו בשישה ימים נוספים. הוא נעצר יחד עם מנכ"ל העירייה, רו"ח יאיר בניטה ושני בכירים נוספים. החשד: בבחירות 2018, גרינברג שיחד בעלי עסקים, להעביר לקמפיין מאות אלפי שקלים – בתמורה לקידום עסקיהם.

נראה כי החשדות וגם העבירה (עבירת שוחד), חמורות הרבה יותר מהחשד לסחיטה באיומים, עליו נחקר בעקבות תלונתו של פעיל הציבור, ירון קדושים, שבראיון וידאו בלעדי לפתח תקווה NEWS, גם רמז שזהו סוג של קצה קרחון. הפעם מדובר בחדש לעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה וחוק מס ערך מוסף.

המשטרה חושדת כי במהלך  מערכת הבחירות לרשויות המקומיות ב-2018, בעלי עניין העבירו כספים בסך מאות אלפי שקלים לקמפיין של גרינברג ובתמורה לכך, הוא הבטיח שיפעל לקידום ענייניהם העסקיים, אם וכאשר ייבחר.  החקירה התנהלה בשיתוף יחידת יהלום של רשות המסים ומלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

נציג המשטרה אמר בדיון כי "מדובר מדובר בחקירה סמויה שהחלה לפני מספר רב של חודשים ועברה לשלב הגלוי". והוסיף כי חומר החקירה מבוסס על תשתית ראייתית שמקימה חשד סביר לקיומן של העבירות המיוחסות לחשודים. אם זה לא מספיק, במשטרה ציינו כי הם קיבלו אינדיקציה לכך שגרינברג ניסה לשבש חקירה וככל הנראה החוקרים מחזיקים בהקלטות של שתי שיחות טלפון שבהן הוא עשה זאת לכאורה.

על כך הגיב בדיון סנגורו של גרינברג, עורך הדין עופר ברטל, שמחה על המעצר, דווקא ביום הפריימריז בליכוד, שהיא גם במקרה, מפלגתו של גרינברג. "מדובר באדם שהיה קצין משטרה ותובע, לוחם בצה"ל", מסר ברטל. "הדבר האחרון שהוא יעשה זה לשבש חקירה. מסע הבחירות של ראש העירייה התנהל על פי חוק. דוח מפורט הוגש על כל הוצאה והכנסה למבקר המדינה ואושר על ידו".

השופט גיל גבאי, טען בדיון שכמובן אין שום קשר בין הפריימריז למועד המעצר היות ו""המעצר אמור היה להתרחש כבר לפני כמה ימים, ובשל המצב הביטחוני זה נדחה להיום". השופט ציין כי "קיימת עילת מעצר בשל חשש משיבוש החקירה, ויש 79 פעולות חקירה שהמשטרה מבקשת לבצע. איני מתעלם מהרקע של החשוד אך אין מנוס מהארכת מעצרו".

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading