רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

הלם בחיים עוזר: רמי גרינברג נעצר שוב – הפעם בחשד לעבירת שוחד

בפעם השנייה תוך חודשיים, המשטרה דורשת לחקירה את ראש העיר של פתח תקווה, שבניגוד לפעם הקודמת, היום (רביעי) הוא נעצר (ולא רק עוכב) ובית המשפט אף האריך את מעצרו בשישה ימים נוספים. הוא נעצר יחד עם מנכ"ל העירייה, רו"ח יאיר בניטה ושני בכירים נוספים. החשד: בבחירות 2018, גרינברג שיחד בעלי עסקים, להעביר לקמפיין מאות אלפי שקלים – בתמורה לקידום עסקיהם.

נראה כי החשדות וגם העבירה (עבירת שוחד), חמורות הרבה יותר מהחשד לסחיטה באיומים, עליו נחקר בעקבות תלונתו של פעיל הציבור, ירון קדושים, שבראיון וידאו בלעדי לפתח תקווה NEWS, גם רמז שזהו סוג של קצה קרחון. הפעם מדובר בחדש לעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה וחוק מס ערך מוסף.

המשטרה חושדת כי במהלך  מערכת הבחירות לרשויות המקומיות ב-2018, בעלי עניין העבירו כספים בסך מאות אלפי שקלים לקמפיין של גרינברג ובתמורה לכך, הוא הבטיח שיפעל לקידום ענייניהם העסקיים, אם וכאשר ייבחר.  החקירה התנהלה בשיתוף יחידת יהלום של רשות המסים ומלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

נציג המשטרה אמר בדיון כי "מדובר מדובר בחקירה סמויה שהחלה לפני מספר רב של חודשים ועברה לשלב הגלוי". והוסיף כי חומר החקירה מבוסס על תשתית ראייתית שמקימה חשד סביר לקיומן של העבירות המיוחסות לחשודים. אם זה לא מספיק, במשטרה ציינו כי הם קיבלו אינדיקציה לכך שגרינברג ניסה לשבש חקירה וככל הנראה החוקרים מחזיקים בהקלטות של שתי שיחות טלפון שבהן הוא עשה זאת לכאורה.

על כך הגיב בדיון סנגורו של גרינברג, עורך הדין עופר ברטל, שמחה על המעצר, דווקא ביום הפריימריז בליכוד, שהיא גם במקרה, מפלגתו של גרינברג. "מדובר באדם שהיה קצין משטרה ותובע, לוחם בצה"ל", מסר ברטל. "הדבר האחרון שהוא יעשה זה לשבש חקירה. מסע הבחירות של ראש העירייה התנהל על פי חוק. דוח מפורט הוגש על כל הוצאה והכנסה למבקר המדינה ואושר על ידו".

השופט גיל גבאי, טען בדיון שכמובן אין שום קשר בין הפריימריז למועד המעצר היות ו""המעצר אמור היה להתרחש כבר לפני כמה ימים, ובשל המצב הביטחוני זה נדחה להיום". השופט ציין כי "קיימת עילת מעצר בשל חשש משיבוש החקירה, ויש 79 פעולות חקירה שהמשטרה מבקשת לבצע. איני מתעלם מהרקע של החשוד אך אין מנוס מהארכת מעצרו".

עוד ב-מהנעשה בעיר

יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג משמאל מברך תושב פתח תקווה פורים שמח. צילום: ליאור שמחי

למרות הכל, חוגגים: העדלאידע במרכז פתח תקווה התקיימה. גרינברג התחפש לקאובוי

לא כולם שלמים עם זה. לא כולם באמת שמחים מהלב, אבל המסורת חייבת להימשך. אלפים רבים של תושבים החלו לזרום משעות הצהרים לרח' חיים עוזר, לבמה המרכזית, סמוך לעיריית פתח תקווה, שהחליטה לקיים את האירוע, זאת למרות קולות של ביקורת, שזה לא העת לחגוג, כשיש לנו חטופים בעזה וכל יום נהרג חייל. ב-12:15 תעלה לבמה כוכבת הילדים מיכל הקטנה ולאחריה משפחת ספיר. וידאו – בקרוב.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading