ירון קדושים מדבר על רמי גרינברג

צפו בירון קדושים מדבר על רמי גרינברג: "עברתי שנים ארוכות עם מעשים של בריונות"

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

פעיל השכונות מהדר גנים, פגש את פתח תקווה NEWS לשיחה צפופה בעמישב. האופוזיציונר הבולט בפתח תקווה לראש עיר, שכמעט אין לו מתנגדים, היה בין היחידים שידעו על החקירה הסמויה, שניהלה המשטרה, היות והוא זה שהגיש את התלונה, בעקבות האיום לפטר את אשתו מהמוסד החרדי בה לימדה. "אלו לא ימים פשוטים. לא נוח להיות מעורב בפרשייה פלילית. גם כמתלונן".

מהתחושה של השבוע האחרון, עולה הרושם כי תושבי פתח תקווה, די אדישים לחקירת החשדות נגד רמי גרינברג, בעקבות התלונה שהגיש ירון קדושים, כבר לפני שלוש שנים. התחושה קיבלה ביטוי, שהתושבים, שאינם מצויים במה שקורה במשרדי העירייה בחיים עוזר, כלל לא ידעו כי ראש העיר, שבמשך יומיים הוטל צו איסור פרסום על שמו, הוא זה שמעורב בפרשייה.

צפו בראיון הוידאו: ירון קדושים בעמישב

"בטוח שהצדק ייעשה"

גם לאחר פרסום שמו, גרינברג עדיין מקבל מהתושבים תמיכה מקיר לקיר, שביטוי שלה היה ניתן לראות לפני ההופעה של עדן בן זקן בפארק הגדול, בו הוזכר שמו על הבמה (הפעם הוא נמנע מלעלות עליה…), לצד תשואות ומחיאות כפיים מהקהל. הודעת הפייסבוק אותה הוציא גרינברג יום לפני, נתנה לתושבים את ההכרה שיש מי שדואג להם, בטח אם הוא מפרסם את הטלפון שלו.

לקדושים יש עבר של מאבקים לאורך הקדנציה של גרינברג, כשהמיקוד היה בעיקר התנגדות בקשורות לתכנון "תכנית סירקין", לצד הכוונה לסגור צמתים בכביש 40. "ההחלטות האלה הן הרות גורל לעשות אלפי תושבים", מציין קדושים. "למרות שעברתי שנים קשות של ביריונות, איומים, הוצה מקבוצות וואצאפ, לא נשברתי ופעלתי למען התושבים".

קדושים מדגיש כי הוא למתנגד לבנייה בפתח תקווה ובסירקין בפרט, אלא חושב שהדברים צריכים להיעשות לא בצורה אימפולסיבית ולא דמוקרטית, אלא בתיאום עם תושבי השכונות והבנה לצרכים שלהם. 

בבסיס התלונה של קדושים, עמד האיום, לכאורה, מצד גרינברג ואנשי העירייה, לפטר את אשתו ממוסד הלימודים החרדי בו עבדה. "עברתי ימים לא פשוטים", הוא מספר. "קיבלתי הרבה תמיכה, גם מבכירים בעירייה. חשוב לי להדגיש שהמעסיקים של אשתי הם גם חברים שלי ואנשים שאני מאוד מעריך. שמו אותם בנקודה בעייתית. הם ידעו שיש בעיה. אני סומך על אכיפת החוק ובטוח שהצדק ייעשה".

עוד ב-מהנעשה בעיר

רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

הלם בחיים עוזר: רמי גרינברג נעצר שוב – הפעם בחשד לעבירת שוחד

בפעם השנייה תוך חודשיים, המשטרה דורשת לחקירה את ראש העיר של פתח תקווה, שבניגוד לפעם הקודמת, היום (רביעי) הוא נעצר (ולא רק עוכב) ובית המשפט אף האריך את מעצרו בשישה ימים נוספים. הוא נעצר יחד עם מנכ"ל העירייה, רו"ח יאיר בניטה ושני בכירים נוספים. החשד: בבחירות 2018, גרינברג שיחד בעלי עסקים, להעביר לקמפיין מאות אלפי שקלים – בתמורה לקידום עסקיהם.

המשך קריאה »
נחל שילה

בעלות של 10.5 מיליון ש"ח: עיריית פתח תקווה תשקם את נחל שילה

העירייה הודיעה כי היא מקדמת את פרויקט שיקום נחל שילה, הכולל שיפוץ במקטע שבין חורשת התעשיינים ועד למעביר המים מתחת לכביש 5 בשלושה מקטעים. משך העבודות: כ-9 חודשים. ראש העיר, רמי גרינברג: "נחל שילה הוא פנינת טבע שהוזנחה במשך שנים". לדברי העירייה, הנחל וסביבתו יעברו שיקום נופי-אקולוגי ליצירת מרחב של טבע עירוני למטרות חינוך, טיול, בילוי ופנאי.

המשך קריאה »
רמי גרינברג בכנס יזמים במלון פרימה לינק פתח תקווה

צפו ברמי גרינברג משדר "עסקים" כרגיל בכנס יזמים: "אין קיום לעיר בלי עסקים"

בכנס יזמים יחסית אינטימי, אליו הגיעו כ-50 איש, לקומת העסקים של מלון "פרימה לינק", ראש העירייה הראה שהוא הולך קדימה, בלי לתת להסחות דעת (והיו כאלה החודש) להפריע לממש את האסטרטגיה שלו – להוביל את פתח תקווה להיות אימפריה של עסקים. את הכנס יזם ראש מינהל העסקים בעיר, שלמה בנימין, שהבטיח: "הרכת הקלה תחל לפעול בנובמבר".

המשך קריאה »
רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

ראש העיר רמי גרינברג בהתייחסות ראשונה לחקירה המשטרתית: "אין לי מה להסתיר"

גירנברג, שגם היום לא יוכל להיכנס למשרדי העירייה בהוראות המשטרה, פרסום בעמוד הפייסבוק שלו, כי הוא איש הציבור, שעוכב לחקירה בעקבות חשד לעבירות מרמה, הפרת אמונים, שוחד וסחיטה באיומים. כזכור, שלושה ממקורביו נחקרו גם הם. "לצערי בשליחות הציבורית יש הרבה אנטריגות, שנאה ללא סיבה ורצון של מתחרים רק להכשיל".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading