פותחים את שנת הלימודים בפתח תקווה

1 בספטמבר: צפו ברמי גרינברג מבקר ב-6 בתי ספר וסופג ביקורת מהורי החינוך המיוחד

ראש העיר פתח את שנת הלימודים החדשה בביקור מקיף במוסדות הלימוד של פתח תקווה, הכוללים יותר מ-13 אלף ילדי גן ב-575 גנים פלוס יותר מ-28 אלף תלמידים בביסודי (שלום כיתה א' ליותר מ-3000), יותר מ-22 אלף בתיכונים (יותר מ-2000 י"בניקים) וכ-4000 בחינוך המיוחד, שהוריהם מחו על קיצור יום הלימודים וביקשו את עזרתו: "זה פוגע לנו לא רק בילדים, אלא גם בפרנסה".

להרבה מתושבי פתח תקווה נדמה שראש העיר "משכפל את עצמו". גם התושבים הותיקים לא זוכרים ראש עיר שמבקר בכל כך הרבה מקומות ביום אחד. זה קיבל ביטוי בעיקר היום, ה-1 בספטמבר, יום פתיחת הלימודים, כשביקר בלא פחות משישה בתי ספר ביום אחד: בי"ס יסודי עין גנים, שש-שנתי רמון החדש, יסודי פאול קור, שש-שנתי ארנס, אולפנת הדר גנים ומורשה בנים.

צפו בסיור האינטנסיבי של גרינברג לצד מחאת החינוך המיוחד

"ההורים צריכים לחפש עבודה חדשה"

"שמחתי לפגוש את התלמידות, התלמידים וצוותי ההוראה ביום חגיגי זה ולראות את השמחה האמיתית לחזור לספסל הלימודים" מסר אחרי ביקוריו. "תלמידי ותלמידות פתח תקווה נמצאים בראש סדר העדיפויות העירוני ואנחנו נמשיך לפעול למענם בכל היבט שיידרש. השקענו השנה עשרות מיליוני שקלים בשיפוץ מבני חינוך, שדרוג, מחשוב, הנגשה והצללה, ועשרות רבות של מיליונים השקענו גם בבינוי בתי ספר, גנים ומעונות חדשים".

מה שאולי קלקל לראש העיר את היום החגיגי היא מחאת הורי החינוך היוחד, שגילו כי קיצרו את יום הלימודים בגנים מ-16:45 לשעה 15:00. "לצערינו, ראש העיר מגלגל את העניין למשרד החינוך, אבל אנחנו מצפים שהוא יעזור לנו", אומרת קרינה שחר, אם לשני ילדים אוטיסטים, שעכשיו צריכים לחזור הבייתה יותר מוקדם. "נכון שמדבר בהחלטה רוחבית, אבל אנחנו רוצים שראש העיר יעמוד על הרגליים האחוריות. אני סומכת עליו, כי הוא איש של עשייה".

מחאת ההורים הגיעה עד פתח העירייה וכללה עשרות הורים. גרינברג עצמו, לא התעלם מהם וירד לדבר איתם ולהסביר להם את עמדתו ועמדת העירייה. "ההורים צריכים לקצר את המשרה שלהם ברגע אחד", סיפרה לפתח תקווה NEWS, גבריאלה וינברגר, אמא לילד עם צרכים מיוחדים, שגם היא ביקרה במקום.

"בן אדם שעבד עד 16:00 היום צריך לסיים ב-14:00", היא אומרת. "זה הזוי שמשרד החינוך מטיל גזירה כזאת בסוף אוגוסט על ההורים שמנסים רק להתפרנס. חלק מאיתנו צריכים לשנות מקום עבודה בגלל זה. דבר שני, מדובר בילדים מיוחדים, שחלקם עם אוטיזם, שחייים מסגרת ארוכה שחייבים מסגרת ארוכה ולא להיות סתם בבית עם בייביסיטר. זה המהות של החינוך המיוחד – וחבל שהם לא מבינים את זה".

רמי גרינברג בבתי הספר. ההורים מוחים בעירייה
רמי גרינברג בבתי הספר. ההורים מוחים בעירייה

העירייה: עושים מאמצים לטפל בעניין בלוחות זמנים בלתי אפשריים

העירייה מסרה כי "משרד החינוך הוא המעסיק והמפעיל של הגננות במדינת ישראל ובשנים האחרונות הוא מתמודד עם קושי בגיוס גננות בכל הארץ. בשבוע שעבר התקבלה החלטה במטה משרד החינוך, לפיה גני התקשורת בפתח תקווה, יפעלו במתכונת מקוצרת עד השעה 15:10 לאור מחסור בגננות. מרגע קבלת ההודעה, דרשנו ממשרד החינוך לתת מענה מקצועי עד השעה 16:45 כפי שהיה עד כה, ובמקביל המשכנו בהיערכות לפתיחת שנת הלימודים באופן מיטבי".

עוד הוסיפה העירייה כי היא מנסה לבחון פתרונות וחלופות, על מנת להאריך את יום הלימודים (עד שעה 16:45) ולהקל על ההורים, כולל הצעה לגננות לעבוד עבודה נוספת במימון העירייה, על מנת לצמצם את החוסר. "העירייה מוכנה להשקיע משאבים כספיים ואחרים, אך בפועל נדרשת הסכמת הגננות שהן עובדות משרד החינוך כאמור", נמסר.

"העירייה תמשיך וממשיכה לעשות את מירב המאמצים, גם בלוחות זמנים בלתי אפשריים, על מנת לתת מענה בכל המסגרות החינוכיות בעיר ובפרט בחינוך המיוחד. לקראת שנת הלימודים הקרובה ובתוך זמן קצר מרגע קבלת ההודעה ממשרד החינוך נערכנו לפתיחת עוד שבעה גנים של חינוך מיוחד. הדר נכון גם להוספת כיתות תקשורת בהתראה קצרה, בבתי הספר ברחבי העיר.כל זה ועוד שהינו באחריות העירייה נעשה וייעשה בצורה המיטבית".

 

עוד חדש בפתח תקווה

סופר יודה פתח תקווה

סופר יודה פתח תקווה פתחו חנות חדשה בז'בוטינסקי 63, ליד תחנת פז YELLOW. פתוח 24-7

הסופר החדש, בגודל של כ-250 מ"ר, שנמצא בבעלות קבוצת פז, החליף את "סופר מאמא", הסופר הקודם שהיה במקום. הסופר צפוי לקבל תנועה מתמדת מהמבקרים בתחנת הדלק, שיחפשו מוצרים שאין בחנות הילו הקטנה וכן מהעוברים והשבים, בעיקר נוסעי הרכבת הקלה והעובדים במשרדים בב.ס.ר סיטי. בסופר אפשר למצוא גם פירות, ירקות ומאפים טריים. הסופר יהיה פתוח כל הזמן, כולל שבת

המשך קריאה »
אירוע יקבי ירושלים פתח תקווה - TOUGH MUDDER

צפו: יקבי ירושלים פתח תקווה אירח יקבים מקו העימות באירוע התרמה לילדים חולי סרטן

האירוע, שהתקיים אמש (חמישי, 23.5), אורגן על ידי נבחרת Tough Mudders, המורכבת מעשרות מנהלים בכירים במשק הישראלי, המתמודדים בקביעות באחד מאתגרי המכשולים הקשוחים בעולם – הכל למען ילדי "גדולים מהחיים". באירוע, שנועד לתרום להקמת "גני חלומות" לילדים חולי סרטן, נכחו אנשי הנבחרת, בעלי יקבים מקו העימות, עובדי עירייה ותושבי פתח תקווה, שבילו עם כוס יין – ועל הדרך גם תרמו למטרה טובה.

המשך קריאה »
רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »

צפו: כ-600 משרות הוצעו לבני הנוער של פתח תקווה ביריד תעסוקה בקניון הגדול

יריד התעסוקה, בשיתוף עיריית פתח תקווה ועופר הקניון הגדול, כבר הפך למסורת – וגם הפעם, הוצעו לעשרות רבות של מחפשי עבודה צעירים, עבודות קיץ שוות, כמו עבודה במקדונלד'ס, H&M, בורגר ראנץ', ניו דלי, מימדיון, לונה פארק ועוד ועוד. "זה מרגש. סוף סוף מצאתי עבודה. עבודה ראשונה שלי", אמרה עדי בן יוסף בת ה-17 מאם המושבות. מקדונלד'ס, מעסיק הנוער הבולט – זקוק לכ-30-40 עובדים בפ"ת.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading