מחוץ למשרדי אלמו בפתח תקווה

700 מיליון דולר: חברת אלמו מפתח תקווה נמכרה לתאגיד בוש הגרמני בעסקת ענק


החברה, שהוקמה לפני כ-35 שנים ומספקת פתרונות בקרה מדויקים למערכות רובוטיות, חתמה הבוקר על הסכם אקזיט מרשים, במיוחד נוכח העובדה, שהחברה מוחזקת כולה בידי בעל מניות פרטי – חיים מונהייט. החברה, לה בניין משרדים ברח' עמל 60, מעסיקה כ-330 עובדים בפתח תקווה – רובם מהנדסים, עובדי ייצור ועובדי פיתוח. בחברה סירבו להתייחס לעסקה, שפורסמה לראשונה בכלכליסט.

לפעמים האקזיטים הגדולים של פתח תקווה יוצאים ממקומות מפתיעים, בטח כשלא מדובר בחברת הייטק, אלא בחברת טכנולוגיה תעשייתית. ELMO MOTION CONTROL (או פשוט: אלמו), הוקמה על ידי מונהייט כבר ב-1988, אך רק היום, ביצעה את האקזיט הגדול, כשנמכרה לתאגיד הענק הגרמני בוש בסכום, שאם נתרגם אותו לשקלים, שווה יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח.

משרדי אלמו בפתח תקווה
משרדי אלמו בפתח תקווה

עסקת הענק של אלמו, הפתיעה אנשים רבים בתעשיית הרובוטיקה הישראלית, במיוחד נוכח גודל החברה שרכשה אותה. בוש (BOSCH) הגרמנית, שכולנו מכירים בעיקר ממוצרי החשמל, מעסיקה 31 אלף עובדים ברחבי העולם. התחום המשני שלה הוא אוטומציה במפעלי תעשיעה באמצעות החברה הבת Bosch Rexroth, שהיא למעשה זו שביצעה את הרכישה.

אלמו, המספקת פתרונות בקרת הינע מדויקים (Motion Control), למערכות רובוטיות וציוד אלקטרו־מכני, יושבת בדיוק על משבצת התחומים שבוש מחפשת בהם לבלוט ולהתפתח: הידראוליקה, טכנולוגיית הינע ובקרה חשמלית. ברוב השנים המשרדים הראשיים היו ונותרו בפתח תקווה. במשרדים הנוכחיים הם נמצאים כבר שמונה שנים, כשלפני כן החברה ישבה בגיסין 64 (בניין "כלי זמר").

 

חיים מונהייט (מימין) ותומאס פכנר נציג בוש. קרדיט צילום: אינגה אבשלום שיליאן
חיים מונהייט (מימין) ותומאס פכנר נציג בוש. קרדיט צילום: אינגה אבשלום שיליאן

לפי כלכליסט, אלמו תישאר חברה ישראלית ועובדיה ימשיכו לפעול בחברה תחת בוש ולא יהיה שינויים בשדרה הניהולית, כשחיים מונהייט ימשיך להיות הבעלים ובנו, בן מונהייט, ימשיך לשמש כסמנכ"ל. כשביקרנו במקום, שוחחנו עם עובדים, שלא הסתירו חיוך, אך לא הסכימו לומר שום דבר לציטוט. גם בחברה עצמה ביקשו לא להגיב או להתייחס ונראה שהם פועלים תחת מעטה של סודיות.

סביר להניח שעסקת המכירה, תזניק את הביקוש לעובדים בקרב אלמו, שכיום מעסיקה כ-330 עובדים בפתח תקווה (שליש מהחברה), כשהשאר עובדים תחת חברות-בנות בארה"ב, גרמניה, אנגליה, איטליה, פולין, סין, דרום קוריאה וסינגפור. לפי כלכליסט, מי שניהל את תהליך המכירה היה בנק רוטשילד ומי שייצג את אלמו בעסקה היה משרד עורכי דין מיתר.

 

חיים מונהייט בין נציגי BOSCH במשרדי ELMO
חיים מונהייט בין נציגי BOSCH היום במשרדי ELMO. צילום: אלמו

"אני גאה על הצטרפותה של אלמו למשפחת Bosch", מסר חיים מונהייט, המנכ׳׳ל והמייסד "שילוב הכוחות יבטיח את המשך ההצלחה והצמיחה של אלמו. אני מברך על כך ש-Bosch תמשיך ותטפח את אלמו כמרכז מצוינות ישראלי וכחברה ישראלית. אני בטוח שאנשי אלמו המסורים והכישרוניים ימשיכו ביתר שאת לפתח ולייצר טכנולוגיות ומוצרים חדשניים, מרתקים, ומובילים בעולמנו, ויביאו את אלמו ואת עצמם לשיאים חדשים".

משרדי אלמו בפתח תקווה

אלמו ELMO MOTION CONTROL פתח תקווה על המפה

עוד ב-טכנולוגיה

קווליטסט QUALITEST פתח תקווה

חברת קווליטסט מפתח תקווה הכריזה על פרויקט חדש: קירוב בדואים להייטק

בשורה מאחדת ליום העצמאות: חברת התוכנה, הידועה כמובילה בעולם בתחום ה-Quality Engineering (הנדסת איכות) מבוסס AI, הוכיחה מזה שנים את הצלחתה בהכשרת עובדים מהפריפריה להייטק הישראלי. לאחרונה בישרה על כך שהיא בנתה תכנית המיועדת לאנשי הפזורה הבדואית בחורה. מנכ"ל החברה, שי ליברמן, מסר: ""יש אלפי מוחות מצוינים בפריפריה, ועלינו לפתוח בפניהם את הדלת להייטק".

המשך קריאה »
משרדי יד2 בחוגי ONE פתח תקווה

ברוכים הבאים: משרדי יד2 (YAD2) עברו מבני ברק לפתח תקווה – למגדל חוגי ONE

החברה לה שייך אחד מאתרי האינטרנט הגדולים בישראל, הופכת להיות חלק מהעיר שלנו, לאחר שבשבוע האחרון החלו להתמקם 310 עובדי החברה, בקומות 19-20 במגדל האייקוני בבעלות קבוצת "ששון חוגי" ברחוב המגשימים-פינת השילוח. החברה שכרה שתי קומות במגדל ותעביר אליו את כל המחלקות של החברה, כולל את דרושים IL – בעסקה הכוללת שכירות לפחות לשבע שנים.. בקרוב יעברו לבניין גם עובדי חברת הביטוח "שקל"

המשך קריאה »

חברת READY אירחה בב.ס.ר סיטי מפגש מרגש עם שתי משפחות חטופים

קבוצת ההייטק, העוסקת בפיתוח R&D 360, אירחה השבוע במשרדיה החדשים בפתח תקווה את נשות עמותת "פני"ם חדשות" לערב אופטימי של הרמת כוסית לקראת פסח ומפגש עם משפחות של שניים מהחטופים לעזה, שהביאו את סיפורם: ענבל צח, ששבעה מבני משפחתה נחטפו לעזה, שישה מתוכם חזרו, אך בן דודה טל שהם, עדיין שם, וכן ורד ואביבית, אימו ואחותו של חנן יבלונקה, שנחטף ממסיבת נובה.

המשך קריאה »

עוד עובדים בעיר? חברת ההייטק סלברייט (Cellebrite) מגייסת 30 עובדים למשרדים בפתח תקווה

ענקית ההייטק, שמשרדיה בפארק עופר WEST מאוכלסים בכ-500 עובדים (מתוך 1000 סה"כ), מחפשת כח אדם חדש, לאור התרחבות החברה, שעוסקת בפתרונות לחקירות דיגיטליות. המשרות הפנויות הן בתחומים R&D, HR, IT, ו-Operations. בחברה מדווחים כי עשרות משרות נוספות נפתחו באירופה, ארה"ב, אוסטרליה והמזרח הרחוק. תדמור-אילת: "אנחנו קולטים טאלנטים שמחפשים עבודה עם משמעות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading