מחוץ למשרדי אלמו בפתח תקווה

700 מיליון דולר: חברת אלמו מפתח תקווה נמכרה לתאגיד בוש הגרמני בעסקת ענק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp


החברה, שהוקמה לפני כ-35 שנים ומספקת פתרונות בקרה מדויקים למערכות רובוטיות, חתמה הבוקר על הסכם אקזיט מרשים, במיוחד נוכח העובדה, שהחברה מוחזקת כולה בידי בעל מניות פרטי – חיים מונהייט. החברה, לה בניין משרדים ברח' עמל 60, מעסיקה כ-330 עובדים בפתח תקווה – רובם מהנדסים, עובדי ייצור ועובדי פיתוח. בחברה סירבו להתייחס לעסקה, שפורסמה לראשונה בכלכליסט.

לפעמים האקזיטים הגדולים של פתח תקווה יוצאים ממקומות מפתיעים, בטח כשלא מדובר בחברת הייטק, אלא בחברת טכנולוגיה תעשייתית. ELMO MOTION CONTROL (או פשוט: אלמו), הוקמה על ידי מונהייט כבר ב-1988, אך רק היום, ביצעה את האקזיט הגדול, כשנמכרה לתאגיד הענק הגרמני בוש בסכום, שאם נתרגם אותו לשקלים, שווה יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח.

משרדי אלמו בפתח תקווה
משרדי אלמו בפתח תקווה

עסקת הענק של אלמו, הפתיעה אנשים רבים בתעשיית הרובוטיקה הישראלית, במיוחד נוכח גודל החברה שרכשה אותה. בוש (BOSCH) הגרמנית, שכולנו מכירים בעיקר ממוצרי החשמל, מעסיקה 31 אלף עובדים ברחבי העולם. התחום המשני שלה הוא אוטומציה במפעלי תעשיעה באמצעות החברה הבת Bosch Rexroth, שהיא למעשה זו שביצעה את הרכישה.

אלמו, המספקת פתרונות בקרת הינע מדויקים (Motion Control), למערכות רובוטיות וציוד אלקטרו־מכני, יושבת בדיוק על משבצת התחומים שבוש מחפשת בהם לבלוט ולהתפתח: הידראוליקה, טכנולוגיית הינע ובקרה חשמלית. ברוב השנים המשרדים הראשיים היו ונותרו בפתח תקווה. במשרדים הנוכחיים הם נמצאים כבר שמונה שנים, כשלפני כן החברה ישבה בגיסין 64 (בניין "כלי זמר").

 

חיים מונהייט (מימין) ותומאס פכנר נציג בוש. קרדיט צילום: אינגה אבשלום שיליאן
חיים מונהייט (מימין) ותומאס פכנר נציג בוש. קרדיט צילום: אינגה אבשלום שיליאן

לפי כלכליסט, אלמו תישאר חברה ישראלית ועובדיה ימשיכו לפעול בחברה תחת בוש ולא יהיה שינויים בשדרה הניהולית, כשחיים מונהייט ימשיך להיות הבעלים ובנו, בן מונהייט, ימשיך לשמש כסמנכ"ל. כשביקרנו במקום, שוחחנו עם עובדים, שלא הסתירו חיוך, אך לא הסכימו לומר שום דבר לציטוט. גם בחברה עצמה ביקשו לא להגיב או להתייחס ונראה שהם פועלים תחת מעטה של סודיות.

סביר להניח שעסקת המכירה, תזניק את הביקוש לעובדים בקרב אלמו, שכיום מעסיקה כ-330 עובדים בפתח תקווה (שליש מהחברה), כשהשאר עובדים תחת חברות-בנות בארה"ב, גרמניה, אנגליה, איטליה, פולין, סין, דרום קוריאה וסינגפור. לפי כלכליסט, מי שניהל את תהליך המכירה היה בנק רוטשילד ומי שייצג את אלמו בעסקה היה משרד עורכי דין מיתר.

 

חיים מונהייט בין נציגי BOSCH במשרדי ELMO
חיים מונהייט בין נציגי BOSCH היום במשרדי ELMO. צילום: אלמו

"אני גאה על הצטרפותה של אלמו למשפחת Bosch", מסר חיים מונהייט, המנכ׳׳ל והמייסד "שילוב הכוחות יבטיח את המשך ההצלחה והצמיחה של אלמו. אני מברך על כך ש-Bosch תמשיך ותטפח את אלמו כמרכז מצוינות ישראלי וכחברה ישראלית. אני בטוח שאנשי אלמו המסורים והכישרוניים ימשיכו ביתר שאת לפתח ולייצר טכנולוגיות ומוצרים חדשניים, מרתקים, ומובילים בעולמנו, ויביאו את אלמו ואת עצמם לשיאים חדשים".

משרדי אלמו בפתח תקווה

אלמו ELMO MOTION CONTROL פתח תקווה על המפה

עוד ב-טכנולוגיה

תדיראן טקס ראש השנה 2023

צפו: תדיראן אירחה כ-200 איש לטקס הרמת כוסית ראש השנה במשרדים בפתח תקווה

החברה, שמשרדיה הראשיים ברח' רבניצקי בסגולה, קיבלה את פניהם של בכירים בעירייה, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, ראש מנהלת העסקים והייטק שלמה בנימין, מהנדס העיר, איציק אוז'לבו ועוד רבים מאנשי הקהילה העסקית בעיר. בטקס הרימו כוסית ונשאו דברים, ביניהם, המנכ"ל והבעלים משה ממרוד, שאמר: "פתח תקווה היא עיר הברכה שלנו. מאחל שנמשיך לצמוח כאן".

המשך קריאה »

סייברארק: בקרוב יוקם מרכז בפתח תקווה שייתן מענה למתקפות סייבר בבינה מלאכותית

CyberArk, חברת הסייבר הישראלית-בינלאומית, שמשרדיה הראשיים נמצאים בקריית אריה, מדווחת כי הצורך להקמת המיזם, אליו מגייסת החברה בימים אלה מדעני נתונים, נולד בעקבות כך ש-93% מאנשי אבטחת המערכות, צופים כי בשנה הקרובה יותקפו באמצעים של בינה מלאכותית. פרץ רגב, מנהל מוצר ראשי: "תחום ה-AI – יא שלב טבעי באסטרטגיית המוצרים שלנו".

המשך קריאה »
חברות מסחריות בקמפיין שלטי חוצות בשיתוף עם עיריית פתח תקווה

פנגו, תדיראן, גילת, הדיה, לקסוס ואליין – חברו לעיריית פ"ת בקמפיין שילוט מאסיבי

החברות הפתח תקוואיות, הקטר של העיר, שיתפו פעולה עם העירייה במהלך שנועד לחזק את המיתוג של שני הצדדים עם הסלוגן: "גם הם בחרו בפתח תקווה" – כשברקע תמונות צוות של אנשי החברות מחייכים. לכל חברה הקצו שלטים, שפוזרו בעיקר באזורי התעשייה ובאזורים המסחריים של העיר, על הדרכים הראשיות ובצמתים מרכזיים. בפ"ת 10,000 חברות עם מעל ל-200 אלף עובדים – והיד עוד נטויה

המשך קריאה »
הכר את העובד - פתח תקווה NEWS

חדש בפתח תקווה NEWS: "הכר את העובד" – צפו באנשי ההייטק והטכנולוגיה של העיר

על פי הערכות של מינהל העסקים וההייטק בעירייה, יש לא פחות מ-200 אלף אנשים שעובדים במשרדי העיר, מתוכם כ-50 אלף בתעשיית הטכנולוגיה וההייטק המפותחת של פתח תקווה. חלק גדול מהם גם גרים בעיר עם משפחותיהם וחיים בה. אבל מה? לא כולם מכירים אותם – ובטוח לא מכירים את כולם. בשביל זה אנחנו כאן – במדור חדש שיתנו לכם הצצה לעובדים מעניינים וגם למשרדים, הלא פחות מעניינים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading