פינוי בינוי מתחם ארגוב פתח תקווה

העירייה ממשיכה לקדם את מתחם ארגוב: התחדשות עירונית עם 908 יחידות דיור

עיריית פתח תקווה דיווחה כי אתמול התקיים דיון להפקדה של המתחם, שהולך להפוך מקצה לקצה את שכונת אחדות הותיקה. במקום 10 מבני רכבת ישנים ומוזנחים בני שלוש קומות כל אחד, צפויה לקום שכונה חדשה ונוצצת, שתכיל בחישוב גס כ-3000 עד 4000 תושבים, שרובם יהיו חדשים. יזמי התכנית הם "שיכון ובינוי" ומי שמקדם את המהלך זו מנהלת כרמים להתחדשות עירונית.

באפריל האחרון סיירנו בשטח עליו הולך להיבנות "מתחם ארגוב" העתידי וגילינו מבנים שבושה לגור בהם. גם כאן, מצאנו שיכונים מוזנחים עם תחזוקה לקויה, שההבדל בינם לבין השכונות המטופחות והחדשות של העיר הוא שמיים וארץ. זאת הסיבה העיקרית שעיריית פתח תקווה, בשיתוף כל הגורמים המוסמכים, פועלת להעביר את הפרויקט מדיון להפקדה לטרקטורים שיעלו על הקרקע.

צפו בביקור של פתח תקווה NEWS בשטח - אפריל 2022

התחדשות גם בפינוי האשפה

במקום 240 יחידות דירות ללא חנייה ובמצב הנדסי רעוע, תיבנה שכונה חדשה, בסגנון עירוב שימושים (מגורים, מסחרי, קהילתי) עם 908 יחידות דיור שיהנו ממרתפי חנייה תת קרקעיים. הרעיון הוא לבנות מגדלי מגורים ומבני מגורים מרקמיים, תוך שילוב של חללים ירוקים, מבני ציבור, שטחי מסחר ומשרדים. התכנית גם כוללת פינוי אשפה במערכת פינוי פנאומטית ירוקה, שצפויה להקטין את כמות תנועת רכבי פינוי אשפה בסביבה.

לדברי העירייה, התכנית תואמת את תכנית שכונת אחדות ואת תכנית המתאר הכוללנית המקודמות בימים אלו, וכוללת את שימורו ופיתוחו של גן ארגוב, בנוסף לתוספת מערך שטחים ציבוריים לרווחת תושבי השכונה. התכנית גם צפויה לחזק את ההליכתיות בשכונה (הליכה ברגל ברחבי השכונה כחלק מהקיימות והנגישות המרחבית) ואת תפקודו של רחוב שפרינצק, המהווה את חלקה הדרומי של 'שדרת מרכז העיר'.

תכנית פינוי בינוי מתחם ארגוב
תכנית פינוי בינוי מתחם ארגוב

היזמים: שיכון ובינוי

יזמי התכנית עם חברת הנדל"ן הגדולה "שיכון ובינוי", שמתמחה בהתחדשות עירונית ובמיוחד בפרויקטים גדולים של פינוי-בינוי. את התכנית מלווה משרד האדריכלים של גיא מילוסבסקי, שגם תרם את ההדמיה המופיעה בכתבה.

" התחדשות עירונית היא כורח המציאות", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "היא זו שתאפשר לתושבי השכונות הוותיקות לשפר את איכות חייהן ולשנות את המרחב בו הם חיים לנעים, נוח ובטוח יותר. ההתחדשות העירונית באזור תאפשר גם קליטת תושבים חדשים ובכלל זה צעירים, עם דירות שמותאמות לצרכים שלהם".

עוד ב-נדלן

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »
כאן הוקם לאונג' עופר פתח תקווה

270 מיליון ש"ח: מליסרון דיווחה על 4 חוזי ענק של השכרת משרדים בפתח תקווה

קבוצת הנדל"ן המסחרי הציבורית, שבבעלותה פארקי ההייטק, עופר EAST & WEST, סגרה עם פתיחת 2024 על המשך חוזי השכרה של כ-30 אלף מ"ר שטחי משרדים מול החברות Nanox ,Kyndryl, פלאפון ו-Marvell. מליסרון הצליחה לשמר את החברות במתחם שלה, זאת למרות התחרות ההולכת והגוברת בשוק נדל"ן המשרדים בפתח תקווה. החוזים כוללים גם תקופות אופציות להמשך.

המשך קריאה »
אורלוב 31 פתח תקווה - לפני אחרי

צפו: אורלוב 31 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה. מה יהיה בבניין החדש?

חברת הנדל"ן, לה יש כיום תשעה פרויקטים משווקים בעיר, מעלה הילוך עם פרויקט התחדשות עירונית נוסף, לאחר שנהרס הבניין הישן והמוזנח בן ה-60 בשכונת קרול, כשבמקומו צפוי לקום בעוד כ-3-4 שנים, בניין מגורים חדש ומודרני בן 9 קומות עם 36 יחידות דיור. האטרקטיביות של הפרויקט נשענת על הלוקיישן – מרחק הליכה של דקה מתחנת הרכבת הקלה של פינסקר.

המשך קריאה »

אמות השקעות מחפשת דייר חדש: 6 קומות להשכרה במגדל פלטינום בפתח תקווה

חברת הנדל"ן המסחרי הותיקה החלה לחפש חברה, שתאכלס את קומות 16 עד 21 (מתוך 22), של מגדל המשרדים האייקוני הצופה אל כביש 4, מדובר על שטח של 7500 מ"ר ברמת גימור גבוהה, כשהעדיפות של אמות היא להשכיר אותו לשוכר אחד לטווח ארוך. בין החברות השוכרות בבניין: אלקטרה, אקסלנס, מימון ישיר, ASUS, טקדה, BOLT, PING ועוד.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading