פינוי בינוי מתחם ארגוב פתח תקווה

העירייה ממשיכה לקדם את מתחם ארגוב: התחדשות עירונית עם 908 יחידות דיור

עיריית פתח תקווה דיווחה כי אתמול התקיים דיון להפקדה של המתחם, שהולך להפוך מקצה לקצה את שכונת אחדות הותיקה. במקום 10 מבני רכבת ישנים ומוזנחים בני שלוש קומות כל אחד, צפויה לקום שכונה חדשה ונוצצת, שתכיל בחישוב גס כ-3000 עד 4000 תושבים, שרובם יהיו חדשים. יזמי התכנית הם "שיכון ובינוי" ומי שמקדם את המהלך זו מנהלת כרמים להתחדשות עירונית.

באפריל האחרון סיירנו בשטח עליו הולך להיבנות "מתחם ארגוב" העתידי וגילינו מבנים שבושה לגור בהם. גם כאן, מצאנו שיכונים מוזנחים עם תחזוקה לקויה, שההבדל בינם לבין השכונות המטופחות והחדשות של העיר הוא שמיים וארץ. זאת הסיבה העיקרית שעיריית פתח תקווה, בשיתוף כל הגורמים המוסמכים, פועלת להעביר את הפרויקט מדיון להפקדה לטרקטורים שיעלו על הקרקע.

צפו בביקור של פתח תקווה NEWS בשטח - אפריל 2022

התחדשות גם בפינוי האשפה

במקום 240 יחידות דירות ללא חנייה ובמצב הנדסי רעוע, תיבנה שכונה חדשה, בסגנון עירוב שימושים (מגורים, מסחרי, קהילתי) עם 908 יחידות דיור שיהנו ממרתפי חנייה תת קרקעיים. הרעיון הוא לבנות מגדלי מגורים ומבני מגורים מרקמיים, תוך שילוב של חללים ירוקים, מבני ציבור, שטחי מסחר ומשרדים. התכנית גם כוללת פינוי אשפה במערכת פינוי פנאומטית ירוקה, שצפויה להקטין את כמות תנועת רכבי פינוי אשפה בסביבה.

לדברי העירייה, התכנית תואמת את תכנית שכונת אחדות ואת תכנית המתאר הכוללנית המקודמות בימים אלו, וכוללת את שימורו ופיתוחו של גן ארגוב, בנוסף לתוספת מערך שטחים ציבוריים לרווחת תושבי השכונה. התכנית גם צפויה לחזק את ההליכתיות בשכונה (הליכה ברגל ברחבי השכונה כחלק מהקיימות והנגישות המרחבית) ואת תפקודו של רחוב שפרינצק, המהווה את חלקה הדרומי של 'שדרת מרכז העיר'.

תכנית פינוי בינוי מתחם ארגוב
תכנית פינוי בינוי מתחם ארגוב

היזמים: שיכון ובינוי

יזמי התכנית עם חברת הנדל"ן הגדולה "שיכון ובינוי", שמתמחה בהתחדשות עירונית ובמיוחד בפרויקטים גדולים של פינוי-בינוי. את התכנית מלווה משרד האדריכלים של גיא מילוסבסקי, שגם תרם את ההדמיה המופיעה בכתבה.

" התחדשות עירונית היא כורח המציאות", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "היא זו שתאפשר לתושבי השכונות הוותיקות לשפר את איכות חייהן ולשנות את המרחב בו הם חיים לנעים, נוח ובטוח יותר. ההתחדשות העירונית באזור תאפשר גם קליטת תושבים חדשים ובכלל זה צעירים, עם דירות שמותאמות לצרכים שלהם".

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading