פינוי בינוי מתחם ארגוב פתח תקווה

תכנית התחדשות עירונית נוספת בשכונת אחדות מעלה הילוך – מתחם ארגוב של "שיכון ובינוי"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עיריית פתח תקווה דיווחה היום על קידומה של תכנית "פינוי בינוי" נוספת בדרום-מזרח העיר. לפי התכנית, שטח של 28 דונם, הכוללים בתחומם גם את גן ארגוב, ועוד 10 מבני "רכבת" ישנים ומוזנחים, אמורים להפוך לתשעה בניינים (בעלי מספר קומות שונות) שיכילו לא פחות מ-908 יחידות דיור. התכנית כרגע בסטטוס ועדת ערר.

שכונת אחדות הותיקה, שכבר דיווחנו לא מזמן על תכניות התחדשות עירונית שנרקמות בה, היא אחת מהשכונות בעלי החתך הסוציו-אקונומי הנמוך בפתח תקווה. בשיכונים שבתוכה גרים בעיקר יוצאי אתיופיה וברית המועצות לשעבר, לצד תושבים ותיקים. ביקרנו היום במתחם הארגוב וגילינו עד כמה המקום זקוק דחוף לשיפור והתחדשות.

צפו בביקור במתחם ארגוב לקראת פינוי בינוי (13.4.22)

גם כאן, כמו במתחם הצפוי להתחדש בעמישב, גילינו שיכונים מוזנחים עם תחזוקה לקויה, שההבדל בינם לבין השכונות המטופחות והחדשות הוא שמיים וארץ. זאת הסיבה העיקרית שעיריית פתח תקווה, בשיתוף המינהלת להתחדשות עירונית "כרמים", מקדמות בימים אלה מול הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה את ההתחדשות העירונית במתחם הממוקם בצפון שכונת אחדות. 

בשטח התכנית, כ-28 דונמים, אותו תוחמים הרחובות שפרינצק ומינץ, שוכן גן ארגוב, שדווקא שופץ לאחרונה. התכנית מציעה פינוי של עשרה מבני שיכון בני 3 קומות, שבהם גרים כיום מאות תושבים בכ-240 יחידות דיור. במקומם אמורים לקום תשעה מבנים, שיכילו לא פחות מ-908 יחידות דיור, שזה אומר לפחות 20 קומות בממוצע לכל אחד. במסגרת התכנית יפותח הגן, סביבו יקומו המבנים. 

תכנית פינוי בינוי מתחם ארגוב
תכנית פינוי בינוי מתחם ארגוב

התכנית, כמו כל תכנית פינוי-בינוי גם אמורה לכלול מערך של שטחים ציבוריים לרווחת תושבי השכונה. "אני מודה לכל השותפים לקידום ההתחדשות במתחם ארגוב – התחדשות לה התושבים מייחלים שנים רבות", מסר ראש העיר, רמי גרינברג, שהבטיח לדאוג לצרכי התושבים, שיגורו במתחם, בכל פרמטר – מבני ציבור, תשתיות, מוסדות חינוך, גינות ציבוריות ומענה תחבורתי מקיף. 

יזמי התכנית עם חברת הנדל"ן הגדולה "שיכון ובינוי", שמתמחה בהתחדשות עירונית ובמיוחד בפרויקטים גדולים של פינוי-בינוי. את התכנית מלווה משרד האדריכלים של גיא מילוסבסקי, שגם תרם את ההדמיה המופיעה בכתבה.

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading