פינוי בינוי מתחם ארגוב פתח תקווה

תכנית התחדשות עירונית נוספת בשכונת אחדות מעלה הילוך – מתחם ארגוב של "שיכון ובינוי"

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

עיריית פתח תקווה דיווחה היום על קידומה של תכנית "פינוי בינוי" נוספת בדרום-מזרח העיר. לפי התכנית, שטח של 28 דונם, הכוללים בתחומם גם את גן ארגוב, ועוד 10 מבני "רכבת" ישנים ומוזנחים, אמורים להפוך לתשעה בניינים (בעלי מספר קומות שונות) שיכילו לא פחות מ-908 יחידות דיור. התכנית כרגע בסטטוס ועדת ערר.

שכונת אחדות הותיקה, שכבר דיווחנו לא מזמן על תכניות התחדשות עירונית שנרקמות בה, היא אחת מהשכונות בעלי החתך הסוציו-אקונומי הנמוך בפתח תקווה. בשיכונים שבתוכה גרים בעיקר יוצאי אתיופיה וברית המועצות לשעבר, לצד תושבים ותיקים. ביקרנו היום במתחם הארגוב וגילינו עד כמה המקום זקוק דחוף לשיפור והתחדשות.

צפו בביקור במתחם ארגוב לקראת פינוי בינוי (13.4.22)

גם כאן, כמו במתחם הצפוי להתחדש בעמישב, גילינו שיכונים מוזנחים עם תחזוקה לקויה, שההבדל בינם לבין השכונות המטופחות והחדשות הוא שמיים וארץ. זאת הסיבה העיקרית שעיריית פתח תקווה, בשיתוף המינהלת להתחדשות עירונית "כרמים", מקדמות בימים אלה מול הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה את ההתחדשות העירונית במתחם הממוקם בצפון שכונת אחדות. 

בשטח התכנית, כ-28 דונמים, אותו תוחמים הרחובות שפרינצק ומינץ, שוכן גן ארגוב, שדווקא שופץ לאחרונה. התכנית מציעה פינוי של עשרה מבני שיכון בני 3 קומות, שבהם גרים כיום מאות תושבים בכ-240 יחידות דיור. במקומם אמורים לקום תשעה מבנים, שיכילו לא פחות מ-908 יחידות דיור, שזה אומר לפחות 20 קומות בממוצע לכל אחד. במסגרת התכנית יפותח הגן, סביבו יקומו המבנים. 

תכנית פינוי בינוי מתחם ארגוב
תכנית פינוי בינוי מתחם ארגוב

התכנית, כמו כל תכנית פינוי-בינוי גם אמורה לכלול מערך של שטחים ציבוריים לרווחת תושבי השכונה. "אני מודה לכל השותפים לקידום ההתחדשות במתחם ארגוב – התחדשות לה התושבים מייחלים שנים רבות", מסר ראש העיר, רמי גרינברג, שהבטיח לדאוג לצרכי התושבים, שיגורו במתחם, בכל פרמטר – מבני ציבור, תשתיות, מוסדות חינוך, גינות ציבוריות ומענה תחבורתי מקיף. 

יזמי התכנית עם חברת הנדל"ן הגדולה "שיכון ובינוי", שמתמחה בהתחדשות עירונית ובמיוחד בפרויקטים גדולים של פינוי-בינוי. את התכנית מלווה משרד האדריכלים של גיא מילוסבסקי, שגם תרם את ההדמיה המופיעה בכתבה.

עוד בפתח תקווה

מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח

יש שכן ל"גלובל טאוורס": רבוע כחול נדל"ן רוכשת מגדל משרדים צמוד ב-377 מיליון ש"ח

חברת הנדל"ן, השייכת לקונצרן "אלון רבוע כחול", תהיה הבעלים של המגדל, הצפוי להתנשא לגובה של 24 קומות בשטח כולל של כ-37 אלף מ"ר (משרדים ומסחר) ולהתאכלס באלפי עובדים ב-2025. גם היא, כמו היזמים של מתחם ביג ולנדרובר הסמוכים, בונה על התנופה העסקית והמסחרית הצפויה בצומת ז'בוטינסקי-משה דיין-רבין, בו יעבור הקו אדום של הרכבת הקלה.

המשך קריאה »
אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל