בר כוכבא 3-9 פתח תקווה

מתחם בר כוכבא 3-9 אושר ע"י הועדה המקומית: מגדל של 25 קומות ו-150 יח"ד. צפו בביקור במקום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מנהלת כרמים להתחדשות עירונית פרסמה כי הפרויקט בלב מרכז העיר מעלה שלב והוא צפוי להיות להפקדה בועדה המחוזית, לפני היתר הריסה ובנייה. מדובר על שטח של 4.5 דונם הכולל שני מבנים בהם נמצאים חנויות BOOOM ואת הפאב "דון בר", שצפויים להיהרס. מביקור במקום עולה כי האיזור המוזנח זקוק בדחיפות להתחדשות עירונית. המבנה הנטוש בבר כוכבא 1 עדיין בסימן שאלה.

אחד מהפרויקטים המסקרנים בעיר של התחדשות עירונית למגורים, מעביר הילוך. בר כוכבא 3-9 הוא פרויקט מתבקש מבחינת העירייה, לא רק בגלל שהיא נמצאת מרחק שתי דקות הליכה ממנו. הלוקיישן נושק לכיכר המייסדים ונמצא בצומת הרחובות הכי מרכזיים במרכז העיר – חיים עוזר ויהושע שטמפפר. לא סתם מסמנים את הפרויקט הזה כסוג של פרויקט דגל, מבחינת ההתחדשות של מרכז-מרכז העיר.

צפו בביקור בבר כוכבא 3-9 פתח תקווה

BOOOM ו"דון בר" יהרסו

במקום צפוי לקום מגדל של 25 קומות עם 150 יחידות דיור. שלוש הקומות הראשונות יהיה קומות של מסחר ותעסוקה. יזם הפריקט, שעובד לקידומו בשיתוף הפעולה של מנהלת כרמים, הוא איש העסקים, רוני מלכה (מחברת "מאיה מיה נכסים"), שבבעלותו ובבעלות אשתו ענת, חנות מוצרי כתיבה וצעצועים, בשם "מאיה מיה", שקיימת כבר מ-1975 ונמצאת לא רחוק מהפרויקט – בחיים עוזר 23.

מלכה, שרכש בהדרגה ולאורך שנים את השטח של בר כוכבא 3-9, הוא שם די מפתיע בקרב יזמי ההתחדשות העירונית של פתח תקווה, היות והוא לא ידוע כיזם נדל"ן. מי שרשום כמתכנן האדריכלי של הפרויקט, שגם מסר את ההדמייה, הוא משרד האדריכלים של נעמה מליס. לפי ההדמייה מדובר במגדל אייקוני, שעתיד לשנות את הנוף העירוני של מרכז העיר.

לפי התכנית, במסגרת הפינוי-בינוי, ייהרסו המבנים הענקיים של רשת הקמעונאות BOOOM (קבוצת להב), שפתחה את הסניף שם רק לפני שנים בודדות. כמו כן צפוי להיהרס ה"דון בר", שנפתח רק לפני שנה פלוס. בעלי העסקים עמם דיברנו בביקור במתחם, אינם חוששים מהתכנית ודווקא רואים בה הכרח, נוכח המצב הדי-מוזנח של המקום. אחד מהיתרונות של פרויקטים מסוג בר כוכבא 3-9, הוא שיפור ההלכתיות ולפי התכנית, מתוכננים גם מעברים להולכי רגל, שיובילו לשטח ציבורי ופתוח עם צמחייה.

תרשים התמצאות בר כוכבא 3-9 פתח תקווה
תרשים התמצאות בר כוכבא 3-9 פתח תקווה
תשריט מוצע - בר כוכבא 3-9 פתח תקווה
תשריט מוצע - בר כוכבא 3-9 פתח תקווה

מה יהיה עם בר כוכבא 1?

מה שמעורר לא מעט סימני שאלה, הוא עתידו של מבנה המגורים הנטוש בבר כוכבא 1, זאת נוכח סמיכותו לפרויקט. על פי התוכניות, הוא אינו צפוי להריסה במסגרת הפרויקט, המבנה נמצא במצב נטוש מדצמבר 2016, אז כוחות משטרה וכיבוי אש אטמו את הנכס, לאחר שפינו ממנו את דיירים, כ-80 במספר. האיטום התבצע לאחר שריפה שפרצה בבניין כמה ימים קודם לכן, סכנות בטיחותיות ועקב מגורים של עובדים זרים ללא היתר.

מאז, חלפו כמעט שש שנים והבניין עדיין עומד על תילו נטוש, אטום ונעול, כשמהבקרים היחידים בו הם בעיקר ציפורים ועופות, שמוצאים בבניין מכסה, אליו ניתן להיכנס דרך החלונות הגדולים והפרוצים. הסיבות למצב התקוע הן בעיקר בירוקרטיות, עקב המצב המסובך של מבנה ישן, שעומד על מספר עסקים בקומת הקרקע, ביניהם: מרקט בעיר, בא לי בלון, רדיו אורון, מאפייה ועוד.


בר כוכבא 1 פתח תקווה - אז ועכשיו

קשה לדמיין את ההתחדשות הצפויה של בר כוכבא 3-9, מבלי הריסה של בר כוכבא 1. מגורמים המקורבים לפרויקט, נמסר שיש נסיונות של בעלי הנכסים והיזם לקדם תכנון פינוי בינוי גם למבנה הנטוש, אלא שעדיין לא הוגשה תכנית. זה לא מפריע לחברת הנדל"ן LEE MARSHAL, לפרסם באתר האינטרנט שלה, כי היא מקדמת את הפינוי והבינוי של בר כוכבא 1, פרויקט שלוטשים אליו עיניים יזמים רבים.

חברת לי מרשל כבר פרסמה תכנון פינוי-בינוי בבר כוכבא 1 פתח תקווה

בר כוכבא 3-9 פתח תקווה על המפה

עוד ב-נדלן

גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »
עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה הדר גנים עמישב

נלחמים ובונים: פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 אושר לאחר התנגדויות. במהלך 2024 יחלו בנייה ופינוי

פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול בעמישב הדר גנים עולה שלב, לאחר שהועדה המחוזית לתכנון ובנייה פתח תקווה, אישרה להתקדם לעבר היתרים, לקראת הריסה של 48 יחידות דיור בשלושה מבנים ישנים ומוזנחים, שיוחלפו בלא פחות מ-175 יחידות דיור בשלושה מבנים מודרניים.יזמי הפרויקט הם בינו נדל"ן, לה מספר פרויקטים נוספים בשכונה, יחד עם ונטורה ניהול ופיקוח נדל"ן.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading