רמי גרינברג עם יוצאי אתיופיה בהנחת אבן הפינה למוזיאון יוצאי אתיופיה בפתח תקווה

צפו: טקס הנחת אבן פינה למוזיאון החדש של מורשת יהודי אתיופיה בפתח תקווה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ראש העיר, רמי גרינברג וראשי הקהילה האתיופית בעיר, חנכו היום את תחילתו של פרויקט הקמת המוזיאון, שאמור להיבנות בשנים הקרובות בשטח החווה החקלאית ברח' קפלן 34. בטקס נכחו כעשרות מאנשי העדה בעיר, ביניהם קייס מלאקו פקדו והרב משה מנדפרו, יחד עם מנהלי אגפים, פעילים, נציגי המחלקה לעבודה סוציאלית, צוות החווה החקלאית ונציגי אגף הקליטה.

פתח תקווה היא אחת מהערים המובילות בישראל באחוז יוצאי אתיופיה מכלל האוכלוסיה. לפי הנתונים, רק בנתניה, ראשון לציון ובאר שבע, יש ריכוז גבוה יותר של אנשי העדה, שההערכות הן כי מספרם בעיר כבר חצה את ה-10,000, כ-3.5 אחוז מאנשי העיר. לכן, זה היה אך טבעי לפעול להקמת מוזיאון מורשת. "המוזיאון צפוי להצטרף לעשייה הרחבה שאנו מקדמים לטובת הקהילה ולשימור המסורת שלה", אמר גרינברג באירוע.

צפו בחשיפת השלט של המוזיאון

רק לאחרונה נפתח מוזיאון לעליית יהודי אתיופיה באגף הקליטה שברחוב חובבי ציון והמוזיאון הנוסף הוא המשך של תכנית העירייה של "חזרה לשורשים", בה היא יוזמת ומקיימת טיולים לבני הקהילה, קורס מנהיגות לתושבים מקרב הקהילה, סדנאות, אירועים ועוד. המוזיאון, ברח' קפלן 34, יוקם על שטח החווה החקלאית, בסמוך לגידולים החקלאיים המסורתיים, אותם מגדלים חברי הקהילה.

מרכז המורשת  צפוי לתאר את חיי הקהילה באתיופיה, יציג מנהגים ויספר את סיפורי עלייה. הוא יתפרש גם על השטח הפתוח סביב, שם יוצגו כלי עבודה מסורתיים לקחלאות וכלים מסורתיים למלאכת יד ובישול. יש לציין כי לפני כחמש שנים נפתח מרכז המורשת הרוחנית של יוצאי אתיופיה בעיר, הממוקם בשכונת שעריה, ברחוב עובדיה.

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading