רמי גרינברג עם יוצאי אתיופיה בהנחת אבן הפינה למוזיאון יוצאי אתיופיה בפתח תקווה

צפו: טקס הנחת אבן פינה למוזיאון החדש של מורשת יהודי אתיופיה בפתח תקווה

ראש העיר, רמי גרינברג וראשי הקהילה האתיופית בעיר, חנכו היום את תחילתו של פרויקט הקמת המוזיאון, שאמור להיבנות בשנים הקרובות בשטח החווה החקלאית ברח' קפלן 34. בטקס נכחו כעשרות מאנשי העדה בעיר, ביניהם קייס מלאקו פקדו והרב משה מנדפרו, יחד עם מנהלי אגפים, פעילים, נציגי המחלקה לעבודה סוציאלית, צוות החווה החקלאית ונציגי אגף הקליטה.

פתח תקווה היא אחת מהערים המובילות בישראל באחוז יוצאי אתיופיה מכלל האוכלוסיה. לפי הנתונים, רק בנתניה, ראשון לציון ובאר שבע, יש ריכוז גבוה יותר של אנשי העדה, שההערכות הן כי מספרם בעיר כבר חצה את ה-10,000, כ-3.5 אחוז מאנשי העיר. לכן, זה היה אך טבעי לפעול להקמת מוזיאון מורשת. "המוזיאון צפוי להצטרף לעשייה הרחבה שאנו מקדמים לטובת הקהילה ולשימור המסורת שלה", אמר גרינברג באירוע.

צפו בחשיפת השלט של המוזיאון

רק לאחרונה נפתח מוזיאון לעליית יהודי אתיופיה באגף הקליטה שברחוב חובבי ציון והמוזיאון הנוסף הוא המשך של תכנית העירייה של "חזרה לשורשים", בה היא יוזמת ומקיימת טיולים לבני הקהילה, קורס מנהיגות לתושבים מקרב הקהילה, סדנאות, אירועים ועוד. המוזיאון, ברח' קפלן 34, יוקם על שטח החווה החקלאית, בסמוך לגידולים החקלאיים המסורתיים, אותם מגדלים חברי הקהילה.

מרכז המורשת  צפוי לתאר את חיי הקהילה באתיופיה, יציג מנהגים ויספר את סיפורי עלייה. הוא יתפרש גם על השטח הפתוח סביב, שם יוצגו כלי עבודה מסורתיים לקחלאות וכלים מסורתיים למלאכת יד ובישול. יש לציין כי לפני כחמש שנים נפתח מרכז המורשת הרוחנית של יוצאי אתיופיה בעיר, הממוקם בשכונת שעריה, ברחוב עובדיה.

עוד ב-מהנעשה בעיר

דריה קוניוך פתח תקווה

תעלומה: איפה הילדה דריה קוניוך בת ה-11 שנעלמה לפני 24 שעות במרכז פתח תקווה?

הילדה נראתה בפעם האחרונה אתמול בבוקר (רביעי, 17.4.24) ברחוב האחים שטרייט, סמוך לרחוב פינסקר. הדאגה לגורלה גבר מאוד, עקב הזמן הרב שחלף מאז היעלמותה והאיזור בו נעלמה – בו יש רבים של עוברים ושבים של אנשים שמגיעים ממקומות שונים לעיר. המשטרה מבקשת מהציבור לפנות אליה מכל מי שיודע דבר על מקום הימצאה. גובה: 1.5 מ', רזה, שיער ארוך, חלק ושחור.

המשך קריאה »
יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading