רמי גרינברג עם יוצאי אתיופיה בהנחת אבן הפינה למוזיאון יוצאי אתיופיה בפתח תקווה

צפו: טקס הנחת אבן פינה למוזיאון החדש של מורשת יהודי אתיופיה בפתח תקווה

ראש העיר, רמי גרינברג וראשי הקהילה האתיופית בעיר, חנכו היום את תחילתו של פרויקט הקמת המוזיאון, שאמור להיבנות בשנים הקרובות בשטח החווה החקלאית ברח' קפלן 34. בטקס נכחו כעשרות מאנשי העדה בעיר, ביניהם קייס מלאקו פקדו והרב משה מנדפרו, יחד עם מנהלי אגפים, פעילים, נציגי המחלקה לעבודה סוציאלית, צוות החווה החקלאית ונציגי אגף הקליטה.

פתח תקווה היא אחת מהערים המובילות בישראל באחוז יוצאי אתיופיה מכלל האוכלוסיה. לפי הנתונים, רק בנתניה, ראשון לציון ובאר שבע, יש ריכוז גבוה יותר של אנשי העדה, שההערכות הן כי מספרם בעיר כבר חצה את ה-10,000, כ-3.5 אחוז מאנשי העיר. לכן, זה היה אך טבעי לפעול להקמת מוזיאון מורשת. "המוזיאון צפוי להצטרף לעשייה הרחבה שאנו מקדמים לטובת הקהילה ולשימור המסורת שלה", אמר גרינברג באירוע.

צפו בחשיפת השלט של המוזיאון

רק לאחרונה נפתח מוזיאון לעליית יהודי אתיופיה באגף הקליטה שברחוב חובבי ציון והמוזיאון הנוסף הוא המשך של תכנית העירייה של "חזרה לשורשים", בה היא יוזמת ומקיימת טיולים לבני הקהילה, קורס מנהיגות לתושבים מקרב הקהילה, סדנאות, אירועים ועוד. המוזיאון, ברח' קפלן 34, יוקם על שטח החווה החקלאית, בסמוך לגידולים החקלאיים המסורתיים, אותם מגדלים חברי הקהילה.

מרכז המורשת  צפוי לתאר את חיי הקהילה באתיופיה, יציג מנהגים ויספר את סיפורי עלייה. הוא יתפרש גם על השטח הפתוח סביב, שם יוצגו כלי עבודה מסורתיים לקחלאות וכלים מסורתיים למלאכת יד ובישול. יש לציין כי לפני כחמש שנים נפתח מרכז המורשת הרוחנית של יוצאי אתיופיה בעיר, הממוקם בשכונת שעריה, ברחוב עובדיה.

עוד ב-מהנעשה בעיר

תסביר לנו: יוסף חדאד מגיע לפתח תקווה להרצאה בעופר הקניון הגדול ב-21.7

בעוד שבוע, ביום ראשון הבא (19:00), יגיע למתחם הקולנוע הוט סינמה שבקניון, הערבי-ישראלי, שהפך המסביר ללאומי, שכל אחד מאיתנו אוהב לשמוע, לערב אישי תחת הכותרת: "גאה להיות ערבי וגאה להיות ישראלי". חדאד יספר על חוויותיו האישיות – מהילדות בנצרת ועד הבחירה להתנדב לשרות בצה"ל, הפציעה הקשה במלחמת לבנון השניה ועוד היום, איך הגיע להיות הפנים של ההסברה הישראלית בעולם.

המשך קריאה »
צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »