מבני מגורים בפתח תקווה - משלמים פחות ארנונה

"מתנה" לסוף שנה: סופית – עיריית פתח תקווה תזכה כל בית אב בעיר ב-160 ש"ח בארנונה

בית המשפט כפה את ההחזר על מספר רשויות בעקבות פערים חישוביים שנעשו בשנים קודמות. העירייה הודיעה אתמול כי היא אכן תבצע את ההחזר בחיוב הקרוב (דצמבר) ועבור אלה המשלמים את מסי הארנונה שנה מראש, הם יקבלו את הזיכוי בחיוב לשנת 2023. הזיכוי יחול על כל בית אב בעיר (כמובן לא כולל משרדים) וההחזר הכולל נאמד בכ-15 מיליון ש"ח. 

המהלך, עליו דיווחנו כבר לפני חצי שנה, נכפה על הרשויות בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה לבית המשפט, שבחן את הטענות וקבע כי באותן שנים, אופן חישוב הארנונה היה שגוי ועל כן על הרשויות לשיב לתושבים את הכסף שנגבה מהם. במקביל, העירייה ביקשה ממשרד הפנים להפחית את שיעור העלייה בארנונה ב-1.37 אחוזים,  כפי שתוכנן על ידי המדינה. 

בינתיים, כפי שמציינים בעירייה, בקשתה ממתינה לאישור משרד הפנים. ראש העירייה, רמי גרינברג, התייחס להחזר והפחתת הארנונה ומסר כי: "פעולות אלו מתאפשרות, לאור ההתנהלות הכלכלית בה נקטנו בשנים האחרונות". הוא הוסיף כי העירייה פעלה  לייעול המערכת העירונית. "הקצאנו תקציבים מוגדלים לשדרוג העיר ואיכות החיים בה. נמשיך את מגמת הצמיחה וההתחדשות ביתר שאת".

העסקים משלמים, התושבים נהנים

יש לציין כי אחת מהסיבות לכך שלגרינברג מתאפשר להוריד את הארנונה לתושבים ובמקביל להמשיך לפתח ולטפח את העיר, היא הגידול המאסיבי בפעילות העסקית בעיר. כנס העסקים של עיריית פתח תקווה, אותו סיקרנו לפני מספר חודשים, סיפק נתונים מרשימים על ההתפתחות העסקית של העיר, לפיהם עד 2030 צפויים להתווסף אלפי משלמי ארנונה עסקית מהכיסים של בעלי עסקים קטנים (חנויות ומסעדות) ועד חברות ענק כמו אינטל וסייברארק בהווה ועזריאלי ופוקס בעתיד, המחזיקות בבניינים שלמים, חלקם רבי קומות. 

עם הכוונה להוריד את תשלומי הארנונה למגורים, לא יהיה זה מפתיע לגלות כי לעיריית פתח תקווה ישנו תמריץ להביא כמה שיותר עסקים לתחומה, שכן אלו הם בעצם מקור ההכנסה העיקרי שלה. מנגד, התושבים החדשים שיתווספו לתחומה, יצרכו את שירותיה ויגדילו את הוצאותיה. האסטרטגיה הזו כנראה תמשיך להוכיח את עצמה גם בשנים הבאות, כמו שקרה בתקופת הקורונה, בה העירייה סיימה מאוזנת, ובמקביל השירותים לתושבים עלו בפרמטרים רבים.

עוד ב-מהנעשה בעיר

תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עיריית פתח תקווה מדווחת: נקדם את העיר בפרויקטים בהשקעה של 3.5 מיליארד ש"ח

שלושה חודשים אחרי הבחירות, שהעניקו לראש העיר רמי גרינברג עוד חמש שנים, הוא מכריז על תכנית פיתוח ענקית, שצפויה, אם הכל יילך כמתוכנן, להצעיד את העיר שלנו עוד יותר קדימה. התכנית מבוססת על תקציב בלתי שוטף, זאת בנוסף לתקציב העירייה השוטף ל-2024, שיעמוד על יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח – עלייה של כ-130 מיליון ₪ בהשקעות לתושב לעומת 2023.

המשך קריאה »
על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »
יום הזיכרון יום השואה פתח תקווה

לקראת הימים העצובים: מה הלו"ז של אירועי יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה?

לאחר שהודיעה כבר לפני מספר שבועות על ביטול מסיבת יום העצמאות המסורתית הגדולה בפארק הגדול, עיריית פתח תקווה פרסמה היום את לוח הזמנים המעודכן לימי האבל, שהשנה צפויים להיות קשים מהרגיל, בעקבות המלחמה שעדיין מדממת. יום ראשון (5.5) ב-20:00, יתקיים טקס יום השואה המרכזי בהיכל התרבות וביום ראשון שאחריו (12.5) ייערך טקס יום הזיכרון המרכזי ביד לבנים. בנוסף לכך יערכו עוד עשרות אירועים ברחבי העיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading