מבני מגורים בפתח תקווה - משלמים פחות ארנונה

"מתנה" לסוף שנה: סופית – עיריית פתח תקווה תזכה כל בית אב בעיר ב-160 ש"ח בארנונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בית המשפט כפה את ההחזר על מספר רשויות בעקבות פערים חישוביים שנעשו בשנים קודמות. העירייה הודיעה אתמול כי היא אכן תבצע את ההחזר בחיוב הקרוב (דצמבר) ועבור אלה המשלמים את מסי הארנונה שנה מראש, הם יקבלו את הזיכוי בחיוב לשנת 2023. הזיכוי יחול על כל בית אב בעיר (כמובן לא כולל משרדים) וההחזר הכולל נאמד בכ-15 מיליון ש"ח. 

המהלך, עליו דיווחנו כבר לפני חצי שנה, נכפה על הרשויות בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה לבית המשפט, שבחן את הטענות וקבע כי באותן שנים, אופן חישוב הארנונה היה שגוי ועל כן על הרשויות לשיב לתושבים את הכסף שנגבה מהם. במקביל, העירייה ביקשה ממשרד הפנים להפחית את שיעור העלייה בארנונה ב-1.37 אחוזים,  כפי שתוכנן על ידי המדינה. 

בינתיים, כפי שמציינים בעירייה, בקשתה ממתינה לאישור משרד הפנים. ראש העירייה, רמי גרינברג, התייחס להחזר והפחתת הארנונה ומסר כי: "פעולות אלו מתאפשרות, לאור ההתנהלות הכלכלית בה נקטנו בשנים האחרונות". הוא הוסיף כי העירייה פעלה  לייעול המערכת העירונית. "הקצאנו תקציבים מוגדלים לשדרוג העיר ואיכות החיים בה. נמשיך את מגמת הצמיחה וההתחדשות ביתר שאת".

העסקים משלמים, התושבים נהנים

יש לציין כי אחת מהסיבות לכך שלגרינברג מתאפשר להוריד את הארנונה לתושבים ובמקביל להמשיך לפתח ולטפח את העיר, היא הגידול המאסיבי בפעילות העסקית בעיר. כנס העסקים של עיריית פתח תקווה, אותו סיקרנו לפני מספר חודשים, סיפק נתונים מרשימים על ההתפתחות העסקית של העיר, לפיהם עד 2030 צפויים להתווסף אלפי משלמי ארנונה עסקית מהכיסים של בעלי עסקים קטנים (חנויות ומסעדות) ועד חברות ענק כמו אינטל וסייברארק בהווה ועזריאלי ופוקס בעתיד, המחזיקות בבניינים שלמים, חלקם רבי קומות. 

עם הכוונה להוריד את תשלומי הארנונה למגורים, לא יהיה זה מפתיע לגלות כי לעיריית פתח תקווה ישנו תמריץ להביא כמה שיותר עסקים לתחומה, שכן אלו הם בעצם מקור ההכנסה העיקרי שלה. מנגד, התושבים החדשים שיתווספו לתחומה, יצרכו את שירותיה ויגדילו את הוצאותיה. האסטרטגיה הזו כנראה תמשיך להוכיח את עצמה גם בשנים הבאות, כמו שקרה בתקופת הקורונה, בה העירייה סיימה מאוזנת, ובמקביל השירותים לתושבים עלו בפרמטרים רבים.

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading