עו"ד נטלי ברדוגו - דיני משפחה בפתח תקווה

הטור של עו"ד נטלי ברדוגו – עברתי להתגורר עם בני מעבר לקו הירוק לאחר הגירושין, האם אני חשופה לתביעה?

הם גרושים כבר מזה מספר שנים. יש להם בן אחד, שהשנה מלאו לו 10 שנים. הם התגרשו כאשר הבן היה במעון. מאז הגירושין, האם התגוררה יחד עם בנה בפתח תקווה. כעת, לאחר מספר שנים, רצתה לשדרג את מקום מגוריה. מאחר והשכירות בעיר יקרה, החליטה לעבור להתגורר באריאל בדירה מרווחת. "המעבר לא שינה בכלום את החיים של בני", היא אמרה. "הוא נשאר ללמוד באותו בית ספר עם אותם החברים".

שאלתי, "האם יש לכם הסכם גירושין שמסדיר מעברים"? היא השיבה כי אין ביניהם שום הסדר כזה. במקרה כזה, אמרתי, בית המשפט יצטרך להכריע. "האם הודעת לאב על המעבר"? שאלתי. היא השיבה כי הודיעה לו שבועיים טרם המעבר ואף מסרה לו את הכתובת.

"רציתי שהאב יהיה חלק מן המעבר" היא אמרה. "אני והבן כל כך שמחנו, על הדירה החדשה, החדרים הגדולים, האווירה הירוקה. אפילו הזמנתי אותו לדירה החדשה שיבוא לראות, אבל הוא היה "חמוץ" לחלוטין. ברגע ששמע על המעבר אמר לבננו, כי מבחינתו, לא יקום ולא יהיה – והוא יעשה הכל כדי למנוע את המעבר". 

 "היכן הוא מתגורר"? שאלתי. היא השיבה כי האב מתגורר בנס ציונה בקרבת משפחתו. "מה הם זמני השהות שלו עם הבן"? היא השיבה כי האב רואה את הבן פעמיים בשבוע למספר שעות וכן לוקח אותו כל סוף שבוע שני ללינה.

מחלוקת עם אריאל ברקע
מחלוקת עם אריאל ברקע

"הוא איים שיגיש כנגדי בקשה לצו מניעה כנגד המעבר. מההיכרות שלי, לצערי, הוא לא רק מאיים אלא גם עושה". אמרה וציינה שמבחינתו, המעבר לא מקובל, מוסיף לו זמן וקילומטראז' בנסיעה, והוא ממש מפחד לנסוע מעבר לקו הירוק. "אמרתי לו, שהשליטה שלו על החיים שלי הסתיימה, אני אגור איפה שאני רוצה.  האם אני בכל זאת  חשופה לתביעה"?, שאלה.   

 השבתי לה, כי השיקול אותו בית המשפט לענייני משפחה ישקול, בבואו לדון במקרה, הוא טובת בנם. זהו השיקול המרכזי. בית המשפט בוחן האם המעבר יפגע בזמני השהות של האב עם הבן. היא השיבה: "מה קרה, הוא לא יכול לנסוע עוד 10 דקות"? אמרתי לה שזה לא מדויק. בית המשפט יבחן מהו הזמן שלוקח להגיע לאריאל בשעות העומס.

מעבר דירה בגירושין - האם יש עילה לתביעה?

לעניין המעבר מעבר לקו הירוק, הסברתי לה, כי בית המשפט יבחן את סידורי האבטחה הספציפיים במקום. אריאל היא בכל זאת עיר ולא יישוב מבודד. אם כי לא ניתן להתעלם שכרוך בכך סיכון. "במקרה שלכם", הוספתי. "אין שינוי של המסגרת הלימודית. כלומר, לכאורה אין בעיה שתגורי איפה שאת רוצה – ובלבד שזמני השהות לא יפגעו". 

"השאלה היא מי ההורה שיצטרך לבצע את הנסיעות לבית הספר", ציינתי. "בית המשפט יוכל גם למנות גורמים חיצוניים כמו עובדת סוציאלית, שיתנו חוות דעת בשאלה זו.כמובן שדרך המלך הינה להגיע להסכמות ביניכם, כדי שבנכם לא יסבול. במקרה שלכם, אולי שווה לשקול את הרחבת זמני השהות לאב, כך שיכללו לינה. במקום להגיע פעמיים באמצע השבוע, האב יוכל להגיע פעם אחת. הבן ישן אצלו בנס ציונה והוא יביא אותו למחרת לבית הספר. כך, הוא לא יצטרך לנסוע מעבר לקו הירוק. בסופי השבוע יוכל האב להחזיר את בנכם ישירות לבית הספר בבוקר". 

 היא אמרה שתחשוב על הדברים. אני מקווה שתצליחו להגיע להסכמות. בהצלחה!

עו"ד נטלי ברדוגו מפתח תקווה עוסקת שנים רבות בדיני משפחה. משרדה נמצא ברחוב מוטה גור 7, בניין C, קומה 2 (פארק אולימפיה).
טלפון: 03-5295777.
דואר אלקטרוני: n.berdugolaw@gmail.com
אתר: WWW.FAMILYDIN.CO.IL

עוד ב-טורים בעלי מקצוע

עו"ד נטלי ברדוגו - דיני משפחה בפתח תקווה

הטור של עו"ד נטלי ברדוגו – בעלי רוצה להתגרש ולהפסיק את טיפולי הפוריות. האם אוכל לפעול נגדו מבחינה משפטית?

היא הגיעה למשרדי בפתח תקווה, אישה בתחילת שנות ה-40 לחייה, יפה ומטופחת. היא נשואה מזה שלוש שנים, אבל "לא באושר", הקפידה לציין. "הנישואים האלה היו מבחינתי סוג של אילוץ. יצאתי עם גברים רבים, אבל עם אף אחד מהם הקשר לא הבשיל לחתונה. אני מגיעה ממשפחה שמרנית והופעל עליי לחץ כבד להתחתן.

המשך קריאה »
עו"ד נטלי ברדוגו - דיני משפחה בפתח תקווה

עורכת דין נטלי ברדוגו: מה ההבדל בין הסכם ממון לצוואה? סיפור מקרה

הם הגיעו למשרדי בפתח תקווה להתייעצות לגבי הסדרת היחסים הרכושיים ביניהם. את שניהם אני מכירה שנים ארוכות – רונן ושמחה. כבר אישרתי עבורם הסכם ממון בעבר. עבור שניהם זוהי זוגיות שניה. הוא הגיע לזוגיות עם שני בנים והיא עם שתי בנות. הם ביחד כבר כמעט שני עשורים ועתה רצו לערוך הסכם חדש המתייחס למצבם זה עתה ולעתיד.

המשך קריאה »
עו"ד נטלי ברדוגו - דיני משפחה בפתח תקווה

הטור של עו"ד נטלי ברדוגו: מה אני יכול לעשות אם אני סובל מניכור הורי?

הוא הגיע למשרדי בפתח תקווה, גבר בשנות ה-40 לחייו שעבר "דבר אחד או שניים" בחיים. הוא דיבר בקול נמוך. מתקשה לתת אמון. סיפר שליבו קרוע. יש לו ילדה בת 7 אותה לא ראה מזה שנתיים. הוא "מת" לראות אותה, אבל גרושתו אינה מאפשרת. "גרושתי אומרת שהבת שלי שגידלתי במשך 6 שנים לא רוצה לראות אותי" אמר בעצב.

המשך קריאה »
עו"ד נטלי ברדוגו - דיני משפחה בפתח תקווה

הטור של עו"ד נטלי ברדוגו: המחדל באסותא – האם האם תוכר כאמה של התינוקת?

את הטור הקודם בנושא מחדל ההפריה, שכל המדינה מדברת עליו, כתבתי לפני שנולדה סופיה, תינוקת המבחנה, השבוע. התינוקת נולדה לאישה שנשאה אותה ברחמה, לאחר שנתיים של טיפולי פוריות ואחרי ניתוח צנתור בלבה, שעברה בעודה ברחם ואותו שרדה בהצלחה. כעת, לאח לידתה, השאלה המשפטית בנוגע למקרה, מקבלת משנה תוקף ולפניכם כמה הרהורים שלי בנושא.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading