מחלצים את הפקק בכניסה לדרך אם המושבות? הועדה המחוזית מקדמת רמפה במרטין גהל

במסגרת קידום אישורי הפרויקטים לבנייה באיזור קריית אריה (פארקטק), נמסר כי תכנית "רמפת אם המושבות לכביש 4 צפון", עברה שלב נוסף בדרך לאישור תחילת הקמתה, במה שיכול להקל את הפקקים בכניסה לעיר מכביש 4 לאיזור ההייטק. התכנית, שהוגשה לאישור כבר לפני 8 שנים (2014), כנראה צפויה לצאת לפועל בקרוב, מותנה בהסגרת התנגדויות.

נוכח ההתפתחות העסקית המואצת של פתח תקווה, איזור התעשייה, ביניהם הפארקטק, שרק השבוע דיווחנו על עוד שני פרויקטים תעסוקתיים-מסחריים גדולים, שצפויים לאכלס אלפי עובדים חדשים, צפוי עד סוף העשור להיות עמוס הרבה יותר מכפי שהוא היום. כולם בונים שהרכבת הקלה, תקל על העומס התחבורתי, אבל אי אפשר לסמוך על זה שאנשי ההייטק ייפרדו מהרכב הפרטי ויעברו לתחבורה הציבורית.

תרשים סביבה של רמפת מרטין גהל דרך אם המושבות
תרשים סביבה של רמפת מרטין גהל דרך אם המושבות

משום כך, העירייה, ממשיכה לפעול כדי למצוא פתרונות תחבורה, שיקלו על העומסים. אחד מהם הוא תכנית "רמפת אם המושבות", שצפויה להקל ביציאה ובכניסה מכביש 4 ואליו, בחיבור לרח' מרטין גהל (צמוד לפארק עופר). העירייה דיווחה כי היא פועלת לקידום התכנית ובימים האחרונים נעשה עוד צעד בדרך לאישורה. יש לציין כי מדובר בפרויקט הנדסאי מורכב ביותר, היות ומדובר בעבודות שיידרשו להתבצע מבלי לפגוע בתנועה הקיימת.

במסגרת התכנית תיבנה רמפת גישה מדרך אם המושבות בפתח תקווה לכביש 4 צפונה, עם גשר מעל מסילות הרכבת. בנוסף, היא תייצר שביל אופניים מדרך אם המושבות צפונה לכוון פארק נחל הירקון, תוך מעבר מעל מסילות הרכבת.

התכנית, למעשה, קובעת הפרדה מפלסית בצומת דרך אם המושבות ומרטין גהל, תוך שיקוע מסלול מזרח-מערב מתחת לצומת, זאת על מנת להגדיל את קיבולת הצומת. מי שהוציאה התנגדות לתכנית היא קבוצת מלירסון, שפארק עופר נמצא בבעלותה. ההתנגדות נובעת מכך שלדברי מלירסון, התכנית תקשה על דרכי הכניסה והיציאה מהפארק.

עוד ב-רכב ותחבורה

יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »
ליים LIME פתח תקווה ביום הבחירות

חברת ליים (Lime) קורקינטים חשמליים תאפשר נסיעה חינם בפתח תקווה ביום הבחירות

חברת הכלים החשמליים השיתופיים הגדולה בעולם, תעניק ביום שלישי הבא (27.2) לכל תושב עיר שרוצה להצביע לרשויות המקומיות (וגם לכאלה שרוצים לנצל את השבתון לשופינג), שתי רכיבות של עד 15 דקות בחינם, אותן ניתן לנצל במהלך טווח של שעתיים. "המטרה היא להוריד חסמים תחבורתיים עבור מצביעים פוטנציאליים בימי בחירות ולספק כלי תחבורה נגיש ויעיל", נמסר.

המשך קריאה »
פקקים בפתח תקווה - נת"צ בפתח תקווה

מרגישים את הפקק? דו"ח ארגון "15 דקות": פתח תקווה מקום 4 בישראל בסלילת נת"צים

ארגון צרכני התחבורה הציבורית בישראל, פרסם אתמול את הדו"ח השנתי שלו, שממנו עולה כי בעיר נסללו בין 2018 ל-2023 מסלולי נת"צ באורך של 6.1 ק״מ, לעומת 1.2 ק"מ שנסללו בשנים קודמות. חלק גדול מהמספר הזה שייך לנת"צ הארוך בדרך רבין. בנוסף, פתח תקווה דורגה במקום השני בתיכנון נתיבים לתחבורה ציבורית ונמנית על הערים המובילות בקידום תשתיות לתחבורה מקיימת ושבילי אופניים.

המשך קריאה »

כדאי להיערך: החל מה-1.3 תופסק תנועת הרכבת הכבדה בפתח תקווה למשך חודשיים

דוברות רכבת ישראל הודיעה לאחרונה כי תנועת הרכבות בעיר תופסק בחודש עד לתאריך 4.5.24 (כולל) בעקבות עבודות לצורך קידום פרויקט "המסילה המזרחית". במטרה לתת פתרון זמני לנוסעי הרכבת, יופעלו היסעים (אוטובוסים ומיניבוסים), אל מגוון יעדים, ביניהם אל ומתחנת הרכבת בקריית אריה. מטרת הפרויקט: לצמצם את הגודש בכבישים, את זיהום האוויר, ולהגביר את בטיחות משתמשי הדרך.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading