ארגון פתחון לב פתח מרכז סיוע חדש בפתח תקווה בז'בוטינסקי 4 ("בית המתנדב")

המרכז צפוי לתת מענה ללפחות 100 משפחות נזקקות מפתח תקווה, עם הקמתו. המשפחות יוכלו לקבל מדי שבוע סלי מזון עשירים, פירטי לבוש והנעלה, צעצועים ומשחקים לילדים, מזון לתינוקות מוצרים לבית, כולל מוצרי חשמל. מנכ"ל פתחון לב, אלי כהן: "הרבה ראשי עיר דחו אותנו כי הם לא רצו חלשים. אני שמח שבפתח תקווה חושבים אחרת ושרמי גרינברג הרים את הכפפה". 

ארגון "פתחון לב", מהארגונים המובילים בישראל למתן סעד לנזקקים ושפועל לשבירת מעגל העוני הבין-דורי, חנך היום (יום חמישי) את מרכז הסיוע החדש של הארגון בפתח תקוה. במרכז שהוקם, בשיתוף עם עיריית פתח תקווה, יינתן סיוע הומניטרי למשפחות נזקקות, שורדי שואה, קשישים, עולים חדשים ועוד. מעבל לסלים של מוצרים, בפתחון לב מבטיחים כי המרכז ישמש גם כבית חינוכי לילדי המשפחות הנזקקות.

ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל פתחון לב אלי כהן ויו"ר המועצה הציבורית של הארגון, אלוף במיל. יוסי פלד
ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל פתחון לב אלי כהן ויו"ר המועצה הציבורית של הארגון, אלוף במיל. יוסי פלד

מקום של עשייה הומניטרית

התפתחות הבנייה והעסקים בפתח תקווה, לפעמים מטשטשת את המציאות הכאובה, שכמו כל עיר גדולה, גם היא כוללת בתוכי תושבים על קו העוני ולפעמים גם הרבה מתחתיו. החתך הסוציו אקונומי בפתח תקווה, משקף את ישראל כולה, שלמרות נתוני הצמיחה, עדיין יש משפחות רבות, שמחשבות כל שקל, במיוחד נוכח יוקר המחיה, שרק ממשיך לעלות כל הזמן.

"התהליך של הקמת המרכז בפתח תקווה, לא היה טריוויאלי", מציין המנכ"ל, אלי כהן, שהיה היום בטקס הפתיחה יחד עם ראש העיר רמי גרינברג, שלדבריו היה לו חלק נכבד בקידום הקמתו של המרכז. ""הרבה ראשי עיר דחו אותנו כי הם לא רצו לעזור לחלשים. אני שמח שבפתח תקווה חושבים אחרת ושרמי הרים את הכפפה. מהניסיון הרב שלנו בפעילות של 25 שנים, אנו יכולים לומר בוודאות כי כלל המעטפת שאנו מעניקים למבקשי הסיוע מצליחה להוציא אנשים ממעגל העוני בישראל".

למה בחרתם דווקא במיקום הזה?

"בחרנו ב"בית המתנדב", מקום עם עשייה הומניטרית, במיקום מרכזי, אבל גם מקנה פרטיות. למקום יש דרכי גישה נוחות של תחבורה ציבורית והוא מקום אידיאלי לסוג כזה של מרכז".

רמי גרינברג נושא דברים באירוע פתיחת מרכז פתחון לב בפתח תקווה
רמי גרינברג נושא דברים באירוע פתיחת מרכז פתחון לב בפתח תקווה

זקוקים לעשרות מתנדבים

המרכז של פתחון לב הוא סוג של גלגל הצלה, קודם כל לכ-100 משפחות, שתווכו לארגון הצדקה על ידי מחלקת הרווחה של העירייה. לצד מסירת מזון, לבוש והנעלה, צעצועים ומשחקים, מוצרי חשמל וכלי בית, תפעל גם המכולת החברתית של הארגון, שפתוחה לכלל הציבור הרחב ומוכרת מוצרים במחירים סמליים ומסובסדים, כשהכנסותיה ישמשו לרכישת סלי מזון.

"פתח תקוה התברכה בתושבים נדיבים ורחבי לב, התורמים מזמנם ומרצם למען החברה והקהילה", אמר גרינברג. "אך טבעי שארגון 'פתחון לב' יפתח בפתח תקווה סניף בבית המתנדב, שהוא מרכז מקומי לנתינה ועזרה לכל נזקק. אני מודה לארגון פתחון לב על שיתוף הפעולה והרצון הטוב ומאחל לכולנו שנמשיך להיות בצד הנותן".

במרכז הסיוע יינתנו שירותי ייעוץ משפטי, מיצוי זכויות ואף שירותי מספרה לרווחת מקבלי הסיוע. ארגון "פתחון-לב" נוסד ב- 1998 ומסייע למעל 160,000 נפשות מדי שנה ללא הבדל מין, דת, גזע, מוצא או לאום, רובם מהשכבות המוחלשות, תוך שימוש במאות מתנדבים קבועים ובעשרות אלפי מתנדבים זמניים בפריסה ארצית. "אנחנו זקוקים לעשות מתנדבים", מסר כהן.

רוצים להתנדב לפתחון לב פתח תקווה? התקשרו ל: 03-55-76-000

מימין לשמאל: פלד, גרינברג וכהן

פתחון לב פתח תקווה על המפה

עוד ב-מהנעשה בעיר

יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג משמאל מברך תושב פתח תקווה פורים שמח. צילום: ליאור שמחי

למרות הכל, חוגגים: העדלאידע במרכז פתח תקווה התקיימה. גרינברג התחפש לקאובוי

לא כולם שלמים עם זה. לא כולם באמת שמחים מהלב, אבל המסורת חייבת להימשך. אלפים רבים של תושבים החלו לזרום משעות הצהרים לרח' חיים עוזר, לבמה המרכזית, סמוך לעיריית פתח תקווה, שהחליטה לקיים את האירוע, זאת למרות קולות של ביקורת, שזה לא העת לחגוג, כשיש לנו חטופים בעזה וכל יום נהרג חייל. ב-12:15 תעלה לבמה כוכבת הילדים מיכל הקטנה ולאחריה משפחת ספיר. וידאו – בקרוב.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading