ארגון פתחון לב פתח מרכז סיוע חדש בפתח תקווה בז'בוטינסקי 4 ("בית המתנדב")

המרכז צפוי לתת מענה ללפחות 100 משפחות נזקקות מפתח תקווה, עם הקמתו. המשפחות יוכלו לקבל מדי שבוע סלי מזון עשירים, פירטי לבוש והנעלה, צעצועים ומשחקים לילדים, מזון לתינוקות מוצרים לבית, כולל מוצרי חשמל. מנכ"ל פתחון לב, אלי כהן: "הרבה ראשי עיר דחו אותנו כי הם לא רצו חלשים. אני שמח שבפתח תקווה חושבים אחרת ושרמי גרינברג הרים את הכפפה". 

ארגון "פתחון לב", מהארגונים המובילים בישראל למתן סעד לנזקקים ושפועל לשבירת מעגל העוני הבין-דורי, חנך היום (יום חמישי) את מרכז הסיוע החדש של הארגון בפתח תקוה. במרכז שהוקם, בשיתוף עם עיריית פתח תקווה, יינתן סיוע הומניטרי למשפחות נזקקות, שורדי שואה, קשישים, עולים חדשים ועוד. מעבל לסלים של מוצרים, בפתחון לב מבטיחים כי המרכז ישמש גם כבית חינוכי לילדי המשפחות הנזקקות.

ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל פתחון לב אלי כהן ויו"ר המועצה הציבורית של הארגון, אלוף במיל. יוסי פלד
ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל פתחון לב אלי כהן ויו"ר המועצה הציבורית של הארגון, אלוף במיל. יוסי פלד

מקום של עשייה הומניטרית

התפתחות הבנייה והעסקים בפתח תקווה, לפעמים מטשטשת את המציאות הכאובה, שכמו כל עיר גדולה, גם היא כוללת בתוכי תושבים על קו העוני ולפעמים גם הרבה מתחתיו. החתך הסוציו אקונומי בפתח תקווה, משקף את ישראל כולה, שלמרות נתוני הצמיחה, עדיין יש משפחות רבות, שמחשבות כל שקל, במיוחד נוכח יוקר המחיה, שרק ממשיך לעלות כל הזמן.

"התהליך של הקמת המרכז בפתח תקווה, לא היה טריוויאלי", מציין המנכ"ל, אלי כהן, שהיה היום בטקס הפתיחה יחד עם ראש העיר רמי גרינברג, שלדבריו היה לו חלק נכבד בקידום הקמתו של המרכז. ""הרבה ראשי עיר דחו אותנו כי הם לא רצו לעזור לחלשים. אני שמח שבפתח תקווה חושבים אחרת ושרמי הרים את הכפפה. מהניסיון הרב שלנו בפעילות של 25 שנים, אנו יכולים לומר בוודאות כי כלל המעטפת שאנו מעניקים למבקשי הסיוע מצליחה להוציא אנשים ממעגל העוני בישראל".

למה בחרתם דווקא במיקום הזה?

"בחרנו ב"בית המתנדב", מקום עם עשייה הומניטרית, במיקום מרכזי, אבל גם מקנה פרטיות. למקום יש דרכי גישה נוחות של תחבורה ציבורית והוא מקום אידיאלי לסוג כזה של מרכז".

רמי גרינברג נושא דברים באירוע פתיחת מרכז פתחון לב בפתח תקווה
רמי גרינברג נושא דברים באירוע פתיחת מרכז פתחון לב בפתח תקווה

זקוקים לעשרות מתנדבים

המרכז של פתחון לב הוא סוג של גלגל הצלה, קודם כל לכ-100 משפחות, שתווכו לארגון הצדקה על ידי מחלקת הרווחה של העירייה. לצד מסירת מזון, לבוש והנעלה, צעצועים ומשחקים, מוצרי חשמל וכלי בית, תפעל גם המכולת החברתית של הארגון, שפתוחה לכלל הציבור הרחב ומוכרת מוצרים במחירים סמליים ומסובסדים, כשהכנסותיה ישמשו לרכישת סלי מזון.

"פתח תקוה התברכה בתושבים נדיבים ורחבי לב, התורמים מזמנם ומרצם למען החברה והקהילה", אמר גרינברג. "אך טבעי שארגון 'פתחון לב' יפתח בפתח תקווה סניף בבית המתנדב, שהוא מרכז מקומי לנתינה ועזרה לכל נזקק. אני מודה לארגון פתחון לב על שיתוף הפעולה והרצון הטוב ומאחל לכולנו שנמשיך להיות בצד הנותן".

במרכז הסיוע יינתנו שירותי ייעוץ משפטי, מיצוי זכויות ואף שירותי מספרה לרווחת מקבלי הסיוע. ארגון "פתחון-לב" נוסד ב- 1998 ומסייע למעל 160,000 נפשות מדי שנה ללא הבדל מין, דת, גזע, מוצא או לאום, רובם מהשכבות המוחלשות, תוך שימוש במאות מתנדבים קבועים ובעשרות אלפי מתנדבים זמניים בפריסה ארצית. "אנחנו זקוקים לעשות מתנדבים", מסר כהן.

רוצים להתנדב לפתחון לב פתח תקווה? התקשרו ל: 03-55-76-000

מימין לשמאל: פלד, גרינברג וכהן

פתחון לב פתח תקווה על המפה

עוד ב-מהנעשה בעיר

תסביר לנו: יוסף חדאד מגיע לפתח תקווה להרצאה בעופר הקניון הגדול ב-21.7

בעוד שבוע, ביום ראשון הבא (19:00), יגיע למתחם הקולנוע הוט סינמה שבקניון, הערבי-ישראלי, שהפך המסביר ללאומי, שכל אחד מאיתנו אוהב לשמוע, לערב אישי תחת הכותרת: "גאה להיות ערבי וגאה להיות ישראלי". חדאד יספר על חוויותיו האישיות – מהילדות בנצרת ועד הבחירה להתנדב לשרות בצה"ל, הפציעה הקשה במלחמת לבנון השניה ועוד היום, איך הגיע להיות הפנים של ההסברה הישראלית בעולם.

המשך קריאה »
צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »