ארגון פתחון לב פתח מרכז סיוע חדש בפתח תקווה בז'בוטינסקי 4 ("בית המתנדב")

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

המרכז צפוי לתת מענה ללפחות 100 משפחות נזקקות מפתח תקווה, עם הקמתו. המשפחות יוכלו לקבל מדי שבוע סלי מזון עשירים, פירטי לבוש והנעלה, צעצועים ומשחקים לילדים, מזון לתינוקות מוצרים לבית, כולל מוצרי חשמל. מנכ"ל פתחון לב, אלי כהן: "הרבה ראשי עיר דחו אותנו כי הם לא רצו חלשים. אני שמח שבפתח תקווה חושבים אחרת ושרמי גרינברג הרים את הכפפה". 

ארגון "פתחון לב", מהארגונים המובילים בישראל למתן סעד לנזקקים ושפועל לשבירת מעגל העוני הבין-דורי, חנך היום (יום חמישי) את מרכז הסיוע החדש של הארגון בפתח תקוה. במרכז שהוקם, בשיתוף עם עיריית פתח תקווה, יינתן סיוע הומניטרי למשפחות נזקקות, שורדי שואה, קשישים, עולים חדשים ועוד. מעבל לסלים של מוצרים, בפתחון לב מבטיחים כי המרכז ישמש גם כבית חינוכי לילדי המשפחות הנזקקות.

ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל פתחון לב אלי כהן ויו"ר המועצה הציבורית של הארגון, אלוף במיל. יוסי פלד
ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל פתחון לב אלי כהן ויו"ר המועצה הציבורית של הארגון, אלוף במיל. יוסי פלד

מקום של עשייה הומניטרית

התפתחות הבנייה והעסקים בפתח תקווה, לפעמים מטשטשת את המציאות הכאובה, שכמו כל עיר גדולה, גם היא כוללת בתוכי תושבים על קו העוני ולפעמים גם הרבה מתחתיו. החתך הסוציו אקונומי בפתח תקווה, משקף את ישראל כולה, שלמרות נתוני הצמיחה, עדיין יש משפחות רבות, שמחשבות כל שקל, במיוחד נוכח יוקר המחיה, שרק ממשיך לעלות כל הזמן.

"התהליך של הקמת המרכז בפתח תקווה, לא היה טריוויאלי", מציין המנכ"ל, אלי כהן, שהיה היום בטקס הפתיחה יחד עם ראש העיר רמי גרינברג, שלדבריו היה לו חלק נכבד בקידום הקמתו של המרכז. ""הרבה ראשי עיר דחו אותנו כי הם לא רצו לעזור לחלשים. אני שמח שבפתח תקווה חושבים אחרת ושרמי הרים את הכפפה. מהניסיון הרב שלנו בפעילות של 25 שנים, אנו יכולים לומר בוודאות כי כלל המעטפת שאנו מעניקים למבקשי הסיוע מצליחה להוציא אנשים ממעגל העוני בישראל".

למה בחרתם דווקא במיקום הזה?

"בחרנו ב"בית המתנדב", מקום עם עשייה הומניטרית, במיקום מרכזי, אבל גם מקנה פרטיות. למקום יש דרכי גישה נוחות של תחבורה ציבורית והוא מקום אידיאלי לסוג כזה של מרכז".

רמי גרינברג נושא דברים באירוע פתיחת מרכז פתחון לב בפתח תקווה
רמי גרינברג נושא דברים באירוע פתיחת מרכז פתחון לב בפתח תקווה

זקוקים לעשרות מתנדבים

המרכז של פתחון לב הוא סוג של גלגל הצלה, קודם כל לכ-100 משפחות, שתווכו לארגון הצדקה על ידי מחלקת הרווחה של העירייה. לצד מסירת מזון, לבוש והנעלה, צעצועים ומשחקים, מוצרי חשמל וכלי בית, תפעל גם המכולת החברתית של הארגון, שפתוחה לכלל הציבור הרחב ומוכרת מוצרים במחירים סמליים ומסובסדים, כשהכנסותיה ישמשו לרכישת סלי מזון.

"פתח תקוה התברכה בתושבים נדיבים ורחבי לב, התורמים מזמנם ומרצם למען החברה והקהילה", אמר גרינברג. "אך טבעי שארגון 'פתחון לב' יפתח בפתח תקווה סניף בבית המתנדב, שהוא מרכז מקומי לנתינה ועזרה לכל נזקק. אני מודה לארגון פתחון לב על שיתוף הפעולה והרצון הטוב ומאחל לכולנו שנמשיך להיות בצד הנותן".

במרכז הסיוע יינתנו שירותי ייעוץ משפטי, מיצוי זכויות ואף שירותי מספרה לרווחת מקבלי הסיוע. ארגון "פתחון-לב" נוסד ב- 1998 ומסייע למעל 160,000 נפשות מדי שנה ללא הבדל מין, דת, גזע, מוצא או לאום, רובם מהשכבות המוחלשות, תוך שימוש במאות מתנדבים קבועים ובעשרות אלפי מתנדבים זמניים בפריסה ארצית. "אנחנו זקוקים לעשות מתנדבים", מסר כהן.

רוצים להתנדב לפתחון לב פתח תקווה? התקשרו ל: 03-55-76-000

מימין לשמאל: פלד, גרינברג וכהן

פתחון לב פתח תקווה על המפה

עוד ב-מהנעשה בעיר

הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading