רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

רמי גרינברג לסמוטריץ' ודרעי: אשרו לעיריית פתח תקווה הפחתת ארנונה ב-1.37%

ראש העירייה לא חיכה זמן רב וכבר היום (חמישי), שלח מכתב ראשי לשרי הפנים והאוצר בבקשה לאשר את בקשת העירייה להפחתה. מיד לאחר השבעת הממשלה ראש העיר פנה לשרים הנכנסים, שהנושא בסמכותם, בבקשה לאשר את בקשת העירייה להפחתת תעריף הארנונה ב-2023, בסכום שמתורגם ל-150-200 ש"ח לשנה בממוצע למשפחה.

כשבועיים לאחר שפורסם כי תקציב העירייה לשנת 2023 יעמוד על לא פחות מ-2.37 מיליארד ש"ח (גידול של 300 מיליון ביחס ל-2022) וגם הוכרז על ידה כי היא לא תעלה את הארנונה לתושבים, לפי תעריף 'הטייס האוטומטי', אותו המדינה מבקשת לעלות באופן גורף לכל הרשויות – רמי גרינברג פנה לבצלאל סמטוריץ (אוצר) ואריה דרעי (פנים) בבקשה, שכבר הונחה גם בממשלה היוצאת.

גרינברג כתב כי "לאור ההתייקרות במשק, קבלת הבקשה להקל על התושבים – היא מחוייבת במציאות ונדרשת יותר מתמיד. לצערי, לא ניתנה הכרעה בנושא עד התאריך המוסכם בחוק (15.12.22), ובקשתה של עיריית פתח תקווה, כמו גם של רשויות אחרות שביקשו להפחית את 'הטייס האוטומטי', לא התקבלה".

בבקשתו מציין ראש העיר את הגידול בתקציב העירייה ב-14% יותר מאשתקד. לדבריו, התקציב משקף יותר השקעות בתושבים בתחומי החיים השונים, פיתוח והתחדשות וכן את התפתחות אזורי העסקים בעיר. כמו כן, כתב גרינברג, הגידול בתקציב מאפיין את המדיניות הכלכלית הנבונה בה נקטה פתח תקווה בשנים האחרונות, מה שהוביל לבקשה להפחית את תעריף הארנונה גם בשנת 2023.

עוד ב-מהנעשה בעיר

יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג משמאל מברך תושב פתח תקווה פורים שמח. צילום: ליאור שמחי

למרות הכל, חוגגים: העדלאידע במרכז פתח תקווה התקיימה. גרינברג התחפש לקאובוי

לא כולם שלמים עם זה. לא כולם באמת שמחים מהלב, אבל המסורת חייבת להימשך. אלפים רבים של תושבים החלו לזרום משעות הצהרים לרח' חיים עוזר, לבמה המרכזית, סמוך לעיריית פתח תקווה, שהחליטה לקיים את האירוע, זאת למרות קולות של ביקורת, שזה לא העת לחגוג, כשיש לנו חטופים בעזה וכל יום נהרג חייל. ב-12:15 תעלה לבמה כוכבת הילדים מיכל הקטנה ולאחריה משפחת ספיר. וידאו – בקרוב.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading