רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

רמי גרינברג לסמוטריץ' ודרעי: אשרו לעיריית פתח תקווה הפחתת ארנונה ב-1.37%

ראש העירייה לא חיכה זמן רב וכבר היום (חמישי), שלח מכתב ראשי לשרי הפנים והאוצר בבקשה לאשר את בקשת העירייה להפחתה. מיד לאחר השבעת הממשלה ראש העיר פנה לשרים הנכנסים, שהנושא בסמכותם, בבקשה לאשר את בקשת העירייה להפחתת תעריף הארנונה ב-2023, בסכום שמתורגם ל-150-200 ש"ח לשנה בממוצע למשפחה.

כשבועיים לאחר שפורסם כי תקציב העירייה לשנת 2023 יעמוד על לא פחות מ-2.37 מיליארד ש"ח (גידול של 300 מיליון ביחס ל-2022) וגם הוכרז על ידה כי היא לא תעלה את הארנונה לתושבים, לפי תעריף 'הטייס האוטומטי', אותו המדינה מבקשת לעלות באופן גורף לכל הרשויות – רמי גרינברג פנה לבצלאל סמטוריץ (אוצר) ואריה דרעי (פנים) בבקשה, שכבר הונחה גם בממשלה היוצאת.

גרינברג כתב כי "לאור ההתייקרות במשק, קבלת הבקשה להקל על התושבים – היא מחוייבת במציאות ונדרשת יותר מתמיד. לצערי, לא ניתנה הכרעה בנושא עד התאריך המוסכם בחוק (15.12.22), ובקשתה של עיריית פתח תקווה, כמו גם של רשויות אחרות שביקשו להפחית את 'הטייס האוטומטי', לא התקבלה".

בבקשתו מציין ראש העיר את הגידול בתקציב העירייה ב-14% יותר מאשתקד. לדבריו, התקציב משקף יותר השקעות בתושבים בתחומי החיים השונים, פיתוח והתחדשות וכן את התפתחות אזורי העסקים בעיר. כמו כן, כתב גרינברג, הגידול בתקציב מאפיין את המדיניות הכלכלית הנבונה בה נקטה פתח תקווה בשנים האחרונות, מה שהוביל לבקשה להפחית את תעריף הארנונה גם בשנת 2023.

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »