פארק גאון הירקון - פתח תקווה

פארק "גאון הירקון" פתח תקווה מקודם לשלב התכנון: 5.2 ק"מ בהשקעה של 11 מיליון ש"ח

העירייה דיווחה היום כי היא החלה בתכנון הפארק, שיהווה חלק מרצף "פארק הירקון פתח תקווה", שישתרע על פני כ-10,000 דונמים לאורך הירקון וצפוי להתחבר עם שכונת אם המושבות. לפי העירייה, מחצית ההשקעה תגוייס על ידי "הקרן לשמירה על שטחים פתוחים" של רשות מקרקעי ישראל. השטח נמצא מדרום לכביש 5, בין בית העלמין ירקון לאפיק הירקון. 

אם חשבתם שה"פארק הגדול" (פארק אוחיון), תמיד יהיה הפארק הגדול של פתח תקווה, דמיינו 2030, אז, אם הכל יילך לפני התכנון, האופציה לפיקניק וטיול אופניים תהיה פארק הירקון פתח תקווה, שאמור לכלול מגוון של אפשרויות פנאי ובילוי כמו נקודות תצפית, מדשאות, גשרים, מסעדות, מגרשי ומוקדי ספורט ואפילו (אולי…) פארק שעשועים. צעד פיתוחי ראשון בתכנית, היא ההכרזה של העירייה, כי החל תכנון פארק "גאון הירקון", שיהווה רק חלק מהתכנית הכוללת.

הדמיה של פארק גאון הירקון פתח תקווה (משרד מורן פיתוח וייעוץ)
הדמיה של פארק גאון הירקון פתח תקווה (משרד מורן פיתוח וייעוץ)

כמו פארק הירקון תל אביב?

לפני מה שנמסר, עיריית פתח תקווה ,בשיתוף רשות הטבע והגנים וחברה קדישא תל אביב + פתח תקווה, , מקדמת בימים אלו את פרוייקט "גאון הירקון", בהשקעה כוללת של כ-11 מיליון ₪, שמחציתה צפויה להיות מגויסת על ידי הקרן לשמירת שטחים פתוחים, של רמ"י.

התיכנון המפורט צפוי לכלול את הפארק, שעתיד לקום בשטח שמדרום לכביש 5, בין בית העלמין ירקון לאפיק הירקון, במקטע בן 5.2 ק"מ, שמצטרף לרצף עתידי של פארקים, שצפויים להיות מפותחים במרחב הירקון בצפון פתח תקוה.  

לפי התכנון, יבוצע שיקום לבריכות חורף והנגשתם לציבור (כמו בפארק הירקון תל אביב), יבוצע שיקום נופי וכן יוקמו שבילי אופניים והליכה. בנוסף נמסר כי השטח הפתוח בסביבת הנחל, ינוצל לשיפור תפקוד מסדרון הניקוז של אזור מורד נחל הירקון באירועי הצפה חריגים. פארק "גאון הירקון", עתיד להתחבר לבריכת החורף שקיימת היום מצפון לשכונת הדר המושבות (אם המושבות) וכאמור יהיה חלק מפארק מטרופוליני ענק, שישתרע על פני 10,000 דונם לאורך הירקון.

פארק הירקון פתח תקווה
תכנית פארק הירקון פתח תקווה

"המטרה למשוך מבקרים רבים וחובבי טבע

"נחל הירקון מהווה פנינת טבע ייחודית בתוך סביבה אורבנית ולכן קיימת חשיבות רבה לפתח את סביבת הנחל ולהנגישו לציבור הרחב", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "במסגרת זו, אנחנו מקדמים את פרוייקט גאון הירקון, המצטרף לשורה של פרוייקטים שמקודמים באזור, כמו פיתוח הפארק המטרופוליני והנחלים הסמוכים, בריכת החורף, שבילים ומבואות. פרוייקטים אלו יהוו מוקדי בילוי ופנאי משמעותיים וימשכו מבקרים רבים וחובבי טבע".

בדצמבר 2021 דיווחנו לכם כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה פתח תקווה אישרה את "התוכנית המפורטת למרחב ירקון פ"ת". לפי התכנית, מתוך כלל השטח יוקדשו 1,250 דונם לטובת פארק עירוני שיכלול שטח לנופש, 1,066 דונם לגן לאומי, 107 דונם לספורט, 642 דונם לשטח חקלאי מיוחד, וכן 639 דונם לפיתוח למגורים ותעסוקה.

עוד ב-מהנעשה בעיר

רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »

צפו: כ-600 משרות הוצעו לבני הנוער של פתח תקווה ביריד תעסוקה בקניון הגדול

יריד התעסוקה, בשיתוף עיריית פתח תקווה ועופר הקניון הגדול, כבר הפך למסורת – וגם הפעם, הוצעו לעשרות רבות של מחפשי עבודה צעירים, עבודות קיץ שוות, כמו עבודה במקדונלד'ס, H&M, בורגר ראנץ', ניו דלי, מימדיון, לונה פארק ועוד ועוד. "זה מרגש. סוף סוף מצאתי עבודה. עבודה ראשונה שלי", אמרה עדי בן יוסף בת ה-17 מאם המושבות. מקדונלד'ס, מעסיק הנוער הבולט – זקוק לכ-30-40 עובדים בפ"ת.

המשך קריאה »
תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עיריית פתח תקווה מדווחת: נקדם את העיר בפרויקטים בהשקעה של 3.5 מיליארד ש"ח

שלושה חודשים אחרי הבחירות, שהעניקו לראש העיר רמי גרינברג עוד חמש שנים, הוא מכריז על תכנית פיתוח ענקית, שצפויה, אם הכל יילך כמתוכנן, להצעיד את העיר שלנו עוד יותר קדימה. התכנית מבוססת על תקציב בלתי שוטף, זאת בנוסף לתקציב העירייה השוטף ל-2024, שיעמוד על יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח – עלייה של כ-130 מיליון ₪ בהשקעות לתושב לעומת 2023.

המשך קריאה »