פארק גאון הירקון - פתח תקווה

פארק "גאון הירקון" פתח תקווה מקודם לשלב התכנון: 5.2 ק"מ בהשקעה של 11 מיליון ש"ח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

העירייה דיווחה היום כי היא החלה בתכנון הפארק, שיהווה חלק מרצף "פארק הירקון פתח תקווה", שישתרע על פני כ-10,000 דונמים לאורך הירקון וצפוי להתחבר עם שכונת אם המושבות. לפי העירייה, מחצית ההשקעה תגוייס על ידי "הקרן לשמירה על שטחים פתוחים" של רשות מקרקעי ישראל. השטח נמצא מדרום לכביש 5, בין בית העלמין ירקון לאפיק הירקון. 

אם חשבתם שה"פארק הגדול" (פארק אוחיון), תמיד יהיה הפארק הגדול של פתח תקווה, דמיינו 2030, אז, אם הכל יילך לפני התכנון, האופציה לפיקניק וטיול אופניים תהיה פארק הירקון פתח תקווה, שאמור לכלול מגוון של אפשרויות פנאי ובילוי כמו נקודות תצפית, מדשאות, גשרים, מסעדות, מגרשי ומוקדי ספורט ואפילו (אולי…) פארק שעשועים. צעד פיתוחי ראשון בתכנית, היא ההכרזה של העירייה, כי החל תכנון פארק "גאון הירקון", שיהווה רק חלק מהתכנית הכוללת.

הדמיה של פארק גאון הירקון פתח תקווה (משרד מורן פיתוח וייעוץ)
הדמיה של פארק גאון הירקון פתח תקווה (משרד מורן פיתוח וייעוץ)

כמו פארק הירקון תל אביב?

לפני מה שנמסר, עיריית פתח תקווה ,בשיתוף רשות הטבע והגנים וחברה קדישא תל אביב + פתח תקווה, , מקדמת בימים אלו את פרוייקט "גאון הירקון", בהשקעה כוללת של כ-11 מיליון ₪, שמחציתה צפויה להיות מגויסת על ידי הקרן לשמירת שטחים פתוחים, של רמ"י.

התיכנון המפורט צפוי לכלול את הפארק, שעתיד לקום בשטח שמדרום לכביש 5, בין בית העלמין ירקון לאפיק הירקון, במקטע בן 5.2 ק"מ, שמצטרף לרצף עתידי של פארקים, שצפויים להיות מפותחים במרחב הירקון בצפון פתח תקוה.  

לפי התכנון, יבוצע שיקום לבריכות חורף והנגשתם לציבור (כמו בפארק הירקון תל אביב), יבוצע שיקום נופי וכן יוקמו שבילי אופניים והליכה. בנוסף נמסר כי השטח הפתוח בסביבת הנחל, ינוצל לשיפור תפקוד מסדרון הניקוז של אזור מורד נחל הירקון באירועי הצפה חריגים. פארק "גאון הירקון", עתיד להתחבר לבריכת החורף שקיימת היום מצפון לשכונת הדר המושבות (אם המושבות) וכאמור יהיה חלק מפארק מטרופוליני ענק, שישתרע על פני 10,000 דונם לאורך הירקון.

פארק הירקון פתח תקווה
תכנית פארק הירקון פתח תקווה

"המטרה למשוך מבקרים רבים וחובבי טבע

"נחל הירקון מהווה פנינת טבע ייחודית בתוך סביבה אורבנית ולכן קיימת חשיבות רבה לפתח את סביבת הנחל ולהנגישו לציבור הרחב", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "במסגרת זו, אנחנו מקדמים את פרוייקט גאון הירקון, המצטרף לשורה של פרוייקטים שמקודמים באזור, כמו פיתוח הפארק המטרופוליני והנחלים הסמוכים, בריכת החורף, שבילים ומבואות. פרוייקטים אלו יהוו מוקדי בילוי ופנאי משמעותיים וימשכו מבקרים רבים וחובבי טבע".

בדצמבר 2021 דיווחנו לכם כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה פתח תקווה אישרה את "התוכנית המפורטת למרחב ירקון פ"ת". לפי התכנית, מתוך כלל השטח יוקדשו 1,250 דונם לטובת פארק עירוני שיכלול שטח לנופש, 1,066 דונם לגן לאומי, 107 דונם לספורט, 642 דונם לשטח חקלאי מיוחד, וכן 639 דונם לפיתוח למגורים ותעסוקה.

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading