כמה תעלה דירה ברובע סירקין פתח תקווה?

כמה תעלה לכם דירה ב"מחיר מטרה" בשכונה החדשה שתיבנה ברובע סירקין פתח תקווה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לאחר שנקבעו היזמיות הזוכות במכרז של שכונת "סירקין מזרח" ("רובע סירקין"), אנו מביאים בפניכם את עלויות הדירות שישווקו במסגרת "מחיר מטרה". הדירות יימכרו בהנחה של 14%-19% מגובה השומה, ועד פחות מ-300 אלף ש"ח ממחיר הדירה בשוק החופשי. ההתחדשות העירונית של כל מתחם סירקין צפויה להכיל בשלב הראשון כ-8500 דירות, בהן יתגוררו כ-40 אלף תושבים. המחירים בפנים.

פתח תקווה צפוי להשתנות ללא היכר ב-10 השנים הקרובות ואחד מהביטויים הבולטים לכך, צפויה להיות שכונת סירקין החדשה, שתיבנה על חורבותיו של המחנה הצבאי הישן. לפי מה שדווח, רמ"י (רשות מקרקעי ישראל), בעלת השטח, תעביר לעיריית פתח תקווה כמיליארד ש"ח, במסגרת "הסכם גג", שיבטיח את קידומו של הפרויקט עם כמה שפחות מכשולים והתנגדויות.

תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים
תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים?

30% מהדירות - לפתח תקוואים

העירייה כבר דיווחה כי "הבנייה בסירקין היא עובדה מוגמרת" ובכוונתה להיות מעורבת בשלבי התכנון של הפרויקט, זאת במטרה שהתושבים, שעתידים להתגורר במקום, יקבלו את התשתית הנאותה וגם שתהיה עדיפות למשפחות פתח תקוואיות ברכישת דירות (כ-30% מהדירות). בחודשים האחרונים אנחנו מקבלים למערכת עשרות שיחות של "מה קורה עם סירקין?", שיכולות להעיד על הביקוש וההתעניינות בפרויקט.

מתוך 8500 יחידות דיור חדשות שצפויות לקום בכל השכונות של סירקין בשלב הראשון (בשלב השני יתווספו עוד כ-4000), 1501 "חולקו" בין הזוכות במכרז רובע סירקין (סירקין מזרח). המגרשים נמצאים בשטח המתפרש על כ-2,425 דונם וממוקם בתחום מחנה סירקין המתפנה והשטח ממערב לו עד לשכונות יוספטל וקריית אלון. הוא צפוי לכלול שטחים ציבוריים, כולל פארק עירוני עם שטחי ספורט ולאורך נחל שילה, כיכר עירונית, מרכז תחבורה ומתקנים הנדסיים.

סירקין מזרח בתלת מימד - המכרז נעול. כמה תעלה דירה?

דירה החל מ-1.3 מיליון ש"ח בלבד

לפי המכרז, 20 אחוז מהדירות (300 דירות), יימכרו במחירי השוק ואילו 80 אחוז מהדירות (1201 דירות) ישווקו במחירי "מחיר מטרה", מוזלים ב-14 עד 19 אחוזים מערך השוק של הדירות, שגובה ההנחה היא 300 אלף ש"ח. 20%. אז מה צפויות להיות מחירי הדירות?

דירה בגודל
85 מ"ר תימכר במחיר מטרה של 1,293,618 ש"ח
דירה בגודל 100 מ"ר, צפויה להימכר ב-1,549,006 ש"ח
ואילו דירה בגודל של 120 מ"ר, תימכר ב-1,889,532 ש"ח לאחר הנחה של "מחיר מטרה".

חשוב לציין כי המחירים נכונים לשעה זו וכי יידרשו כמה חודשים טובים עד שהחברות הזוכות במכרז יוכלו להתחיל לשווק דירות בפרויקט, כך שהמחירים יכולים עוד להשתנות, אך ההערכה היא כי זה יהיה סדר הגודל – שהוא אטרקטיבי ביותר, ביחס למחירי דירות ב"מחיר מטרה" בפרויקטים דומים בערים אחרות. זוהי כמובן תולדה של ההיצע הגדול של הדירות בסירקין ודרישות המכרז.

עמיר רחלבסקי, מנכ"ל ובעלי חברת גרופית על רקע סירקין
עמיר רחלבסקי, מנכ"ל ובעלי חברת גרופית על רקע סירקין

"תושבים מעוניינים לקום בשכונה חדשה וגדולה"

לדברי עמיר רחלבסקי, מנכ"ל ובעלי חברת גרופית, אחת מהזוכות הבולטות במכרז, "השכונה החדשה בסירקין עתידה להיות מבוקשת מאוד, כפי שראינו בשכונות אחרות שהוקמו מאפס באזור השרון. תושבים מעוניינים לגור בשכונה חדשה וגדולה שתוכננה בהתאם לסטנדרטים עדכניים ולצרכים של תושבים בעת הנוכחית, כאשר כל הבניינים, המתקנים, הגינות והתשתיות חדשים לגמרי מחד, ומאידך נהנים מהמעטפת והשירותים של העיר הוותיקה והמבוססת.

רחלבסקי הוסיף כי "פתח תקווה עיר חזקה שעדיין מתפתחת, עיר אטרקטיבית שגם מקדמת התחדשות עירונית ענפה וגם בעלת עתודות קרקע שיאפשרו בנייה חדשה. הרכבת הקלה שתתחיל לפעול בעתיד הקרוב תחזק את העיר עוד יותר, תגביר את הנגישות ותשחרר עומסי תנועה".

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading