כמה תעלה דירה ברובע סירקין פתח תקווה?

כמה תעלה לכם דירה ב"מחיר מטרה" בשכונה החדשה שתיבנה ברובע סירקין פתח תקווה?

לאחר שנקבעו היזמיות הזוכות במכרז של שכונת "סירקין מזרח" ("רובע סירקין"), אנו מביאים בפניכם את עלויות הדירות שישווקו במסגרת "מחיר מטרה". הדירות יימכרו בהנחה של 14%-19% מגובה השומה, ועד פחות מ-300 אלף ש"ח ממחיר הדירה בשוק החופשי. ההתחדשות העירונית של כל מתחם סירקין צפויה להכיל בשלב הראשון כ-8500 דירות, בהן יתגוררו כ-40 אלף תושבים. המחירים בפנים.

פתח תקווה צפוי להשתנות ללא היכר ב-10 השנים הקרובות ואחד מהביטויים הבולטים לכך, צפויה להיות שכונת סירקין החדשה, שתיבנה על חורבותיו של המחנה הצבאי הישן. לפי מה שדווח, רמ"י (רשות מקרקעי ישראל), בעלת השטח, תעביר לעיריית פתח תקווה כמיליארד ש"ח, במסגרת "הסכם גג", שיבטיח את קידומו של הפרויקט עם כמה שפחות מכשולים והתנגדויות.

תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים
תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים?

30% מהדירות - לפתח תקוואים

העירייה כבר דיווחה כי "הבנייה בסירקין היא עובדה מוגמרת" ובכוונתה להיות מעורבת בשלבי התכנון של הפרויקט, זאת במטרה שהתושבים, שעתידים להתגורר במקום, יקבלו את התשתית הנאותה וגם שתהיה עדיפות למשפחות פתח תקוואיות ברכישת דירות (כ-30% מהדירות). בחודשים האחרונים אנחנו מקבלים למערכת עשרות שיחות של "מה קורה עם סירקין?", שיכולות להעיד על הביקוש וההתעניינות בפרויקט.

מתוך 8500 יחידות דיור חדשות שצפויות לקום בכל השכונות של סירקין בשלב הראשון (בשלב השני יתווספו עוד כ-4000), 1501 "חולקו" בין הזוכות במכרז רובע סירקין (סירקין מזרח). המגרשים נמצאים בשטח המתפרש על כ-2,425 דונם וממוקם בתחום מחנה סירקין המתפנה והשטח ממערב לו עד לשכונות יוספטל וקריית אלון. הוא צפוי לכלול שטחים ציבוריים, כולל פארק עירוני עם שטחי ספורט ולאורך נחל שילה, כיכר עירונית, מרכז תחבורה ומתקנים הנדסיים.

סירקין מזרח בתלת מימד - המכרז נעול. כמה תעלה דירה?

דירה החל מ-1.3 מיליון ש"ח בלבד

לפי המכרז, 20 אחוז מהדירות (300 דירות), יימכרו במחירי השוק ואילו 80 אחוז מהדירות (1201 דירות) ישווקו במחירי "מחיר מטרה", מוזלים ב-14 עד 19 אחוזים מערך השוק של הדירות, שגובה ההנחה היא 300 אלף ש"ח. 20%. אז מה צפויות להיות מחירי הדירות?

דירה בגודל
85 מ"ר תימכר במחיר מטרה של 1,293,618 ש"ח
דירה בגודל 100 מ"ר, צפויה להימכר ב-1,549,006 ש"ח
ואילו דירה בגודל של 120 מ"ר, תימכר ב-1,889,532 ש"ח לאחר הנחה של "מחיר מטרה".

חשוב לציין כי המחירים נכונים לשעה זו וכי יידרשו כמה חודשים טובים עד שהחברות הזוכות במכרז יוכלו להתחיל לשווק דירות בפרויקט, כך שהמחירים יכולים עוד להשתנות, אך ההערכה היא כי זה יהיה סדר הגודל – שהוא אטרקטיבי ביותר, ביחס למחירי דירות ב"מחיר מטרה" בפרויקטים דומים בערים אחרות. זוהי כמובן תולדה של ההיצע הגדול של הדירות בסירקין ודרישות המכרז.

עמיר רחלבסקי, מנכ"ל ובעלי חברת גרופית על רקע סירקין
עמיר רחלבסקי, מנכ"ל ובעלי חברת גרופית על רקע סירקין

"תושבים מעוניינים לקום בשכונה חדשה וגדולה"

לדברי עמיר רחלבסקי, מנכ"ל ובעלי חברת גרופית, אחת מהזוכות הבולטות במכרז, "השכונה החדשה בסירקין עתידה להיות מבוקשת מאוד, כפי שראינו בשכונות אחרות שהוקמו מאפס באזור השרון. תושבים מעוניינים לגור בשכונה חדשה וגדולה שתוכננה בהתאם לסטנדרטים עדכניים ולצרכים של תושבים בעת הנוכחית, כאשר כל הבניינים, המתקנים, הגינות והתשתיות חדשים לגמרי מחד, ומאידך נהנים מהמעטפת והשירותים של העיר הוותיקה והמבוססת.

רחלבסקי הוסיף כי "פתח תקווה עיר חזקה שעדיין מתפתחת, עיר אטרקטיבית שגם מקדמת התחדשות עירונית ענפה וגם בעלת עתודות קרקע שיאפשרו בנייה חדשה. הרכבת הקלה שתתחיל לפעול בעתיד הקרוב תחזק את העיר עוד יותר, תגביר את הנגישות ותשחרר עומסי תנועה".

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading