מתקן חניה שוק רחוב גוטמן פתח תקווה

חונים בקרסולה: החברה לפיתוח פתח תקווה בשיתוף סמארט פארקינג השיקו מתקן חניה בשוק

בשורת חניה לבאי שוק פתח תקווה? בטקס חגיגי הושקה קרוסלת חניה בעלת 10 מקומות, יחד עם שדרוג על מתחם החניה ברחוב גוטמן, הכולל עוד 50 מקומות חניה נוספים. עלות המתקן היא כ-600 אלף ש"ח, אך החברה לפיתוח פתח תקווה, הוציאה אותו ללא עלות כפיילוט ראשוני, במטרה שזה יהיה סיפתח למתקנים נוספים בהמשך, שצפויים להקל על עומסי החנייה, במיוחד במרכז העיר.   

כמה פעמים התלבטתם אם בכלל להגיע לאיזור השוק בגלל בעיות החניה שם ובסוף ויתרתם על ה"תענוג" והחלטתם ששוב תלכו לעשות קניות בסופר? אנו מניחים שרוב תושבי פתח תקווה, בעיקר אלו של השכונות – נמנעים מלהגיע לשוק, למרות הסחורה הטובה והמחירים הזולים – בדיוק מהסיבה הזאת. מתקני חניה משוכללים כבר הוכיחו את עצמם בעולם ולאחרונה רואים מהם לא מעט בישראל. זה יעבוד טוב גם בשוק של פתח תקווה?

סופסוף גוזרים סרט - ראש העיר רמי גרינברג, משיק את מתקן חניון השוק ברחוב גוטמן פתח תקווה
סופסוף גוזרים סרט - ראש העיר רמי גרינברג, משיק את מתקן חניון השוק ברחוב גוטמן פתח תקווה

העלות: כמו חניה כחול לבן. התפעול: קל וידידותי

לכאורה, 10 מקומות הן טיפה בים, אבל צריך להסתכל על ההשקה כמהלך אסטרטגי שיכול לשנות את פני החנייה בפתח תקווה. הרעיון הוא כמובן להוסיף עוד מקומות חניה על פחות שטח וזה הכרחי, נוכח ריבוי המכוניות והצפיפות הקיימת, במיוחד במרכז העיר. אגב, עלות החניה בקרוסלה זהה לעלות החנייה בכחול לבן ברחבי העיר.

המתקן כבר הותקן מלפני יותר משנה (ראו סרטון), אך רק בימים אלה קיבל אישור להשקה, זאת בעיקר עכב עיכובים בפרויקט, שנבעו מחברת חשמל. המתקן מכיל כאמור 10 מקומות, אך נמצא על שטח של 2 חניות בלבד (יחס 1:5). הקרוסלה, שעלותה כ-60 אלף ש"ח למקום חניה, הוקמה תוך שבועיים, אך כאמור חלף זמן רב עד להשקתה אתמול. יש לציין כי החברה לפיתוח פתח תקווה השיגה את המתקן ללא עלות, כפיילוט למתקני חניה נוספים שייבנו בעיר על ידי סמארט פארקינג. 

 

שלבי ההקמה של המתקן בשוק - באדיבות: סמארט פארקינג SMART PARKING
שלבי ההקמה של המתקן בשוק - באדיבות: סמארט פארקינג SMART PARKING

קרוסלת החניה הוקמה על ידי חברת "סמארט פארקינג ישראל", שנוסדה ב-2015, במטרה לספק שירותים איכותיים במגוון תחומי החניה, כשלדבריהם זה נעשה תחת סטנדרטיים קפדניים בכל שלבי התהליך. החברה פועלת במגזר המוניציפלי והפרטי ומתמחה בפתרונות חניה מכניים חכמים ומתקדמים והיא בעלת זיכיון בלעדי להפצת מוצרי D.Y.P.C (מתקני חניה חכמים) בישראל.

לסמארט פארקינג יש 32 פרויקטים פעילים בישראל (אחד מהם בפתח תקווה, סמוך ליוחננוף סגולה) במגזר הפרטי, הציבורי והמסחרי ועוד כ-30 בשלבי תכנון/ביצוע. בחברה מסבירים לכל הנהגים והנהגות החושיים, כי החניה היא קלה לתפעול. "הקרוסלה מיועדת לחניית "מזדמנים"", מציין אבנר פוקס, מנכ"ל סמארט פארקינג ישראל. "המתקן ידידותי למשתמש ואינו מצריך הכשרה, או הדרכה מיוחדת של הנהג/ת".

פתח למתקני חניה נוספים בפתח תקווה

אבנר פוקס, מנכ"ל SMART PARKING ישראל על רק מתקן החניה בשוק
אבנר פוקס, מנכ"ל SMART PARKING ישראל על רקע מתקן החניה בשוק

לדברי פוקס, האתגר העיקרי בפרויקט חניון השוק של פתח תקווה, היה לשלב את המתקן עם סביבת השוק הצפופה. "למרות הקשיים, ההקמה עברה בהצלחה. לא מעט בזכות שיתוף הפעולה המצוין והתמיכה שקיבלנו מהחברה לפיתוח פתח תקווה ועיריית פתח תקווה – ואנחנו בטוחים שזה יהיה פתח לפרויקטים נוספים בעיר".

החניון, שנמצא ברחוב גוטמן, הוא מקום החניה המרכזי הצמוד ביותר לשוק ויחד עם קרוסלת החניה, הוא מכיל כ-60 מקומות. השדרוג של החניון כלל התקנת אספלט חדש, שיפור המדרכות והקמת תאורת רחוב מודרנית. "קרוסלת החנייה מגדילה באופן משמעותי את מספר החניות בחניון", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "נמשיך לקדם את השוק בפרט ומרכז העיר בכלל כמקום שוקק חיים ומזמין תיירים".

קרוסלת החניה בחניון השוק - על המפה

עוד חדש בפתח תקווה

אירוע יקבי ירושלים פתח תקווה - TOUGH MUDDER

צפו: יקבי ירושלים פתח תקווה אירח יקבים מקו העימות באירוע התרמה לילדים חולי סרטן

האירוע, שהתקיים אמש (חמישי, 23.5), אורגן על ידי נבחרת Tough Mudders, המורכבת מעשרות מנהלים בכירים במשק הישראלי, המתמודדים בקביעות באחד מאתגרי המכשולים הקשוחים בעולם – הכל למען ילדי "גדולים מהחיים". באירוע, שנועד לתרום להקמת "גני חלומות" לילדים חולי סרטן, נכחו אנשי הנבחרת, בעלי יקבים מקו העימות, עובדי עירייה ותושבי פתח תקווה, שבילו עם כוס יין – ועל הדרך גם תרמו למטרה טובה.

המשך קריאה »
רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »

צפו: כ-600 משרות הוצעו לבני הנוער של פתח תקווה ביריד תעסוקה בקניון הגדול

יריד התעסוקה, בשיתוף עיריית פתח תקווה ועופר הקניון הגדול, כבר הפך למסורת – וגם הפעם, הוצעו לעשרות רבות של מחפשי עבודה צעירים, עבודות קיץ שוות, כמו עבודה במקדונלד'ס, H&M, בורגר ראנץ', ניו דלי, מימדיון, לונה פארק ועוד ועוד. "זה מרגש. סוף סוף מצאתי עבודה. עבודה ראשונה שלי", אמרה עדי בן יוסף בת ה-17 מאם המושבות. מקדונלד'ס, מעסיק הנוער הבולט – זקוק לכ-30-40 עובדים בפ"ת.

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading