נדלן משרדים בפתח תקווה

בדיקה: עלות שכירות המשרדים בת"א גבוהה פי 2 ויותר מאשר השכירות בפתח תקווה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

נדל"ן המשרדים בישראל בכלל ובפתח תקווה בפרט, עבר תמורות ומגמות דרמטיות בתהליך השנתיים האחרונות. ניתן היה לצפות כי בעקבות משבר הקורונה והמעבר הקיצוני לפורמט של עבודה מהבית, בעיקר בקרב חברות הייטק וטכנולוגיה, יירד הביקוש של עסקים לשטחים משרדיים.

אלא שנתונים שפרסמה השבוע חברת המחקר CBRE והגיעו ל YNET, מלמדים כי דווקא נרשמת מגמת עליה והמחירים מתקרבים לרמה הגבוהה של מחירי השכירות למשרדים לפני תקופת הקורונה. לפי הנתונים, תל אביב מדורגת במקום ה-25 בעולם במחירי שכירויות המשרדים. 

ההסבר לפי חברת המחקר הוא כי ההיצע עדיין מועט, ביחס לביקוש, היחסית גבוה, המגיע מחברות סטארט-אפ, שדווקא זכו לעדנה בתקופת הקורונה ומגייסות סכומים גבוהים באמצעות הנפקות, גיוס מקרנות ועוד. לדברי CBRE, מירב המשאבים של חברות אלה מופנה לגיוס עובדים, שגם אם משלבים איתם עבודה מרחוק – עדיין צריך שטח משרדי.

ת"א 108 ש"ח למ"ר. בפתח תקווה? רק 53%

מהטבלה שפרסמה חברת המחקר עולה כי בעוד בתל אביב דמי השכירות הממוצעים ליולי אוגוסט היו 108 ש"ח למ"ר, בפתח תקווה המחירים עמדו רק על 53 ש"ח למ"ר. גם ברמת גן, הרצליה, חיפה וירושלים המחירים נמוכים משמעותית.

נדל"ן משרדים בפתח תקווה

המחקר עולה, כי בניגוד לתל אביב, בשאר הערים הגדולות, ביניהן פתח תקווה, לא נרשם כל שינוי בדמי השכירות למשרדים מאז סיום הרבעון הראשון. תפוסת המשרדים בפתח תקווה עומדת על 84% (חשוב לציין כי המחקר התבצע לפני התפשטות הגל הרביעי והעליה הנוספת בתחלואה) ונרשמה בעיקר ירידה של כ-1% בעלויות הנדל"ן המסחרי בעיר. 

הפער העצום בין עלות המשרדים בתל אביב לעומת פתח תקווה, במיוחד בתקופה שהתפוסה אינה מלאה, צריכה אולי לשמש כקריאת כיוון, לכל אותן חברות ובעלי עסקים, שעדיין חושבים שעדיף לעבוד בתל אביב, כשבמרחק קצר (שיתקצר יותר בעקבות הרכבת הקלה), נמצאת עיר בתנופת עסקים מרשימה. 

עוד בפתח תקווה

חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל