נדלן משרדים בפתח תקווה

בדיקה: עלות שכירות המשרדים בת"א גבוהה פי 2 ויותר מאשר השכירות בפתח תקווה

נדל"ן המשרדים בישראל בכלל ובפתח תקווה בפרט, עבר תמורות ומגמות דרמטיות בתהליך השנתיים האחרונות. ניתן היה לצפות כי בעקבות משבר הקורונה והמעבר הקיצוני לפורמט של עבודה מהבית, בעיקר בקרב חברות הייטק וטכנולוגיה, יירד הביקוש של עסקים לשטחים משרדיים.

אלא שנתונים שפרסמה השבוע חברת המחקר CBRE והגיעו ל YNET, מלמדים כי דווקא נרשמת מגמת עליה והמחירים מתקרבים לרמה הגבוהה של מחירי השכירות למשרדים לפני תקופת הקורונה. לפי הנתונים, תל אביב מדורגת במקום ה-25 בעולם במחירי שכירויות המשרדים. 

ההסבר לפי חברת המחקר הוא כי ההיצע עדיין מועט, ביחס לביקוש, היחסית גבוה, המגיע מחברות סטארט-אפ, שדווקא זכו לעדנה בתקופת הקורונה ומגייסות סכומים גבוהים באמצעות הנפקות, גיוס מקרנות ועוד. לדברי CBRE, מירב המשאבים של חברות אלה מופנה לגיוס עובדים, שגם אם משלבים איתם עבודה מרחוק – עדיין צריך שטח משרדי.

ת"א 108 ש"ח למ"ר. בפתח תקווה? רק 53%

מהטבלה שפרסמה חברת המחקר עולה כי בעוד בתל אביב דמי השכירות הממוצעים ליולי אוגוסט היו 108 ש"ח למ"ר, בפתח תקווה המחירים עמדו רק על 53 ש"ח למ"ר. גם ברמת גן, הרצליה, חיפה וירושלים המחירים נמוכים משמעותית.

נדל"ן משרדים בפתח תקווה

המחקר עולה, כי בניגוד לתל אביב, בשאר הערים הגדולות, ביניהן פתח תקווה, לא נרשם כל שינוי בדמי השכירות למשרדים מאז סיום הרבעון הראשון. תפוסת המשרדים בפתח תקווה עומדת על 84% (חשוב לציין כי המחקר התבצע לפני התפשטות הגל הרביעי והעליה הנוספת בתחלואה) ונרשמה בעיקר ירידה של כ-1% בעלויות הנדל"ן המסחרי בעיר. 

הפער העצום בין עלות המשרדים בתל אביב לעומת פתח תקווה, במיוחד בתקופה שהתפוסה אינה מלאה, צריכה אולי לשמש כקריאת כיוון, לכל אותן חברות ובעלי עסקים, שעדיין חושבים שעדיף לעבוד בתל אביב, כשבמרחק קצר (שיתקצר יותר בעקבות הרכבת הקלה), נמצאת עיר בתנופת עסקים מרשימה. 

עוד ב-נדלן

קבוצת חג'ג' תשקיע במיזם "היכל התרבות" פתח תקווה לאחר שנכנסה לשותפות "צים-בהרי"

פרויקט ההתחדשות העירוני הענק מקבל תפנית, עם מעורבותה של חברת הנדל"ן המוכרת, שתיכנס לשותפות בחברת "צים בהרי", שיזמה את הפרויקט, במקום "בהרי נדל"ן", שהסתכסכו משפטית עם "צים נדל"ן" של עדי צים. לפי הדיווח, הקבוצה, שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם במרכז העיר.

המשך קריאה »
סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »
שחם 30 פתח תקווה

צפו: נכס מוכן להשכרה במתחם האוכל והבילויים שחם 30 פתח תקווה (וידאו)

לאחרונה התפנה שטח מסחרי אטרקטיבי של כ-117 מ"ר + כ-20 מ"ר רחבה חיצונית, שצפוי לאכלס עסק מתחום המזון במתחם ההומה והמוכר. קבוצת SHAHAV (שהב) יזמות נדל"ן, יזמית הפרויקט ובעלת שטחי המסחר, משווקת אותו במחירי השכרה אטרקטיביים, כך שמדובר בחלון הזדמנות קצר. במתחם כבר פועלים המותגים: ג'ירף, גולדה, קפה לנדוור, סמאש בורגר האוס, מקס ברנר וטוסקה אירועים.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading