אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה: העירייה צריכה להאריך ב-3 שנים נוספות את תמ"א 38

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לדברי אהרון דינוביץ, שנשא דברים בכנס מקצועי שקיים הארגון, לא ניתן לקיים שוק דיור תקין בעיר, אם נדרשות בין 7 ל-8 שנים לקבלת היתר בנייה. ועל כן, תכנית התמ"א, שבאופן פורמלי הסתיימה באוקטובר 2022, צריכה להיות מוארכת לפחות עד שנת 2025. "צריך לעשות הכל כדי להמשיך את התמ"א", קרא לקבלנים. גרינברג בתגובה: "פתח תקווה בין המובילות במתן היתרים ובהיקפי בנייה".

למרות שעל פניו, ההתחדשות העירונית בפתח תקווה לא עוצרת, קיים חשש בקרב בכירים בענף הנדל"ן בעיר, שעצירת תכנית התמ"א, תביא לעיכוב פרויקטים במבנים ישנים הזועקים לחידוש, בעיקר במרכז ובמזרח העיר. את החשש הזה הביע בכנס בצורה תקיפה דינוביץ, יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה, שביטא מה שרבים מיזמי הנדלן בעיר חושבים.

"לא ניתן לקיים שוק דיור תקין, אם לוקח 7-8 שנים לקבל היתר בנייה

"יש קיפאון במכירות, סביבת ריבית גבוהה, שמייקרת עבור הרוכשים את המשכנתא ועבור היזמים מייקרת את הוצאות המימון ומרחיקה. תוסיפו לזה חוסר ודאות כללית שיוצרת המהפכה המשפטית וממשלה שלא ממש מתפקדת", הסביר בדבריו דינוביץ את הסיבה לכך ששוק הנדל"ן בפתח תקווה נמצא בתקופה מאתגרת מאוד.

על כן, לדבריו, על הרשויות לדאוג להורדת חסמים ובראש ובראשונה להאריך את תקופת התמ"א. "לא ניתן לקיים שוק דיור תקין, אם לוקח 7-8 שנים לקבל היתר בנייה. קבלנים לא יכולים להתנהל אם הם לא יודעים מתי יוכלו להתחיל לבנות וכמה היטל השבחה יצרכו לשלם". לדברי דינוביץ, בפתח תקווה מדיניות ההתחדשות העירונית וחוסר הוודאות מקשה מאוד על העבודה של הקבלנים, במיוחד כשהמערכת שמה אותם על המוקד בטענה כי הם רק מחפשים רווח כלכלי.

מגדלי דירות בפתח תקווה (נווה גן)

"לא לעצור את התמ"א. גם אם צריך לפצות את הרשויות"

"עיריית פתח תקווה קיצצה במידה ניכרת את אישורי פרויקטי ההתחדשות והיא מפנה את הקבלנים ל"חלופת שקד", שעדיין לא יושמה בשטח, אין לה שום סימוכין ושום רקורד של הצלחה", אמר דינוביץ. "על כן, העירייה צריכה להאריך בשלוש שנים נוספות את תמ"א 38. זה הפתרון היעיל כיום לחידוש ומיגון הדירות בעיר מפני רעידות אדמה כמו שראינו בטורקיה". דינוביץ הוסיף כי "בוני הארץ לעשות הכל כדי להמשיך את התמ"א, גם אם יהיה צריך לשלם היטל השבחה או לפצות את הרשויות", אמר דינוביץ.

בתגובה לדבריו אמר ראש העיר רמי גרינברג כי "פתח תקווה היא בין הערים המובילות בישראל במתן היתרים ובהיקפי הבנייה, אבל מתפקידנו לדאוג שיגורו במבנים החדשים אנשים שנוכל לספק את צרכיהם להם אנחנו מחויבים – כמו גני ילדים, תחבורה, פארקים ושאר שירותים. זה נכון שהתפקיד שלכם, כקבלנים, הוא למקסם את הרווח, אבל לא יקרה כלום אם תרוויחו רווח ריאלי ולא רווח עודף, כדי שלתושבים יינתנו גם השירותים העירוניים".

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading