אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה: העירייה צריכה להאריך ב-3 שנים נוספות את תמ"א 38

לדברי אהרון דינוביץ, שנשא דברים בכנס מקצועי שקיים הארגון, לא ניתן לקיים שוק דיור תקין בעיר, אם נדרשות בין 7 ל-8 שנים לקבלת היתר בנייה. ועל כן, תכנית התמ"א, שבאופן פורמלי הסתיימה באוקטובר 2022, צריכה להיות מוארכת לפחות עד שנת 2025. "צריך לעשות הכל כדי להמשיך את התמ"א", קרא לקבלנים. גרינברג בתגובה: "פתח תקווה בין המובילות במתן היתרים ובהיקפי בנייה".

למרות שעל פניו, ההתחדשות העירונית בפתח תקווה לא עוצרת, קיים חשש בקרב בכירים בענף הנדל"ן בעיר, שעצירת תכנית התמ"א, תביא לעיכוב פרויקטים במבנים ישנים הזועקים לחידוש, בעיקר במרכז ובמזרח העיר. את החשש הזה הביע בכנס בצורה תקיפה דינוביץ, יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה, שביטא מה שרבים מיזמי הנדלן בעיר חושבים.

"לא ניתן לקיים שוק דיור תקין, אם לוקח 7-8 שנים לקבל היתר בנייה

"יש קיפאון במכירות, סביבת ריבית גבוהה, שמייקרת עבור הרוכשים את המשכנתא ועבור היזמים מייקרת את הוצאות המימון ומרחיקה. תוסיפו לזה חוסר ודאות כללית שיוצרת המהפכה המשפטית וממשלה שלא ממש מתפקדת", הסביר בדבריו דינוביץ את הסיבה לכך ששוק הנדל"ן בפתח תקווה נמצא בתקופה מאתגרת מאוד.

על כן, לדבריו, על הרשויות לדאוג להורדת חסמים ובראש ובראשונה להאריך את תקופת התמ"א. "לא ניתן לקיים שוק דיור תקין, אם לוקח 7-8 שנים לקבל היתר בנייה. קבלנים לא יכולים להתנהל אם הם לא יודעים מתי יוכלו להתחיל לבנות וכמה היטל השבחה יצרכו לשלם". לדברי דינוביץ, בפתח תקווה מדיניות ההתחדשות העירונית וחוסר הוודאות מקשה מאוד על העבודה של הקבלנים, במיוחד כשהמערכת שמה אותם על המוקד בטענה כי הם רק מחפשים רווח כלכלי.

מגדלי דירות בפתח תקווה (נווה גן)

"לא לעצור את התמ"א. גם אם צריך לפצות את הרשויות"

"עיריית פתח תקווה קיצצה במידה ניכרת את אישורי פרויקטי ההתחדשות והיא מפנה את הקבלנים ל"חלופת שקד", שעדיין לא יושמה בשטח, אין לה שום סימוכין ושום רקורד של הצלחה", אמר דינוביץ. "על כן, העירייה צריכה להאריך בשלוש שנים נוספות את תמ"א 38. זה הפתרון היעיל כיום לחידוש ומיגון הדירות בעיר מפני רעידות אדמה כמו שראינו בטורקיה". דינוביץ הוסיף כי "בוני הארץ לעשות הכל כדי להמשיך את התמ"א, גם אם יהיה צריך לשלם היטל השבחה או לפצות את הרשויות", אמר דינוביץ.

בתגובה לדבריו אמר ראש העיר רמי גרינברג כי "פתח תקווה היא בין הערים המובילות בישראל במתן היתרים ובהיקפי הבנייה, אבל מתפקידנו לדאוג שיגורו במבנים החדשים אנשים שנוכל לספק את צרכיהם להם אנחנו מחויבים – כמו גני ילדים, תחבורה, פארקים ושאר שירותים. זה נכון שהתפקיד שלכם, כקבלנים, הוא למקסם את הרווח, אבל לא יקרה כלום אם תרוויחו רווח ריאלי ולא רווח עודף, כדי שלתושבים יינתנו גם השירותים העירוניים".

עוד ב-מהנעשה בעיר

תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עיריית פתח תקווה מדווחת: נקדם את העיר בפרויקטים בהשקעה של 3.5 מיליארד ש"ח

שלושה חודשים אחרי הבחירות, שהעניקו לראש העיר רמי גרינברג עוד חמש שנים, הוא מכריז על תכנית פיתוח ענקית, שצפויה, אם הכל יילך כמתוכנן, להצעיד את העיר שלנו עוד יותר קדימה. התכנית מבוססת על תקציב בלתי שוטף, זאת בנוסף לתקציב העירייה השוטף ל-2024, שיעמוד על יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח – עלייה של כ-130 מיליון ₪ בהשקעות לתושב לעומת 2023.

המשך קריאה »
על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »
יום הזיכרון יום השואה פתח תקווה

לקראת הימים העצובים: מה הלו"ז של אירועי יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה?

לאחר שהודיעה כבר לפני מספר שבועות על ביטול מסיבת יום העצמאות המסורתית הגדולה בפארק הגדול, עיריית פתח תקווה פרסמה היום את לוח הזמנים המעודכן לימי האבל, שהשנה צפויים להיות קשים מהרגיל, בעקבות המלחמה שעדיין מדממת. יום ראשון (5.5) ב-20:00, יתקיים טקס יום השואה המרכזי בהיכל התרבות וביום ראשון שאחריו (12.5) ייערך טקס יום הזיכרון המרכזי ביד לבנים. בנוסף לכך יערכו עוד עשרות אירועים ברחבי העיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading