צפו: מגדל המשרדים סיב פארק (SIV PARK) פתח תקווה בדרך לאכלוס עוד שנה

אחד מהפרויקטים שהולכים לכבוש את הסקייליין ההולך ומתמלא של העיר, הוא הפרויקט של קבוצת אלייד (Allied) בחלק המסחרי הדרומי של העיר על גבול גבעת שמואל וסוגר את רח' הסיבים (מספר 43). מדובר במבנה מודרני בן 15 קומות בלוקיישן אטרקטיבי במרכז וסמוך ליציאה מהעיר ובו מוצעים שטחים להשכרה בקומות מלאות בשטח של כ-1500 מ"ר – שזה אומר חברות גדולות עם הרבה עובדים.

על הפרויקט דיווחנו לראשונה בתקשורת המקומית באופן בלעדי לפני בדיוק, שנה באפריל 2022, כששם המותג – "סיב פארק" (SIV PARK) – עוד לא נולד. מאז הפרויקט הלך ונבנה וכיום הוא כבר בנוי למעשה עד קומתו האחרונה ובעיצומו של שיווק. גם בסיב פארק יודעים שנוכח הנדל"ן המסחרי המוצף של פתח תקווה, תהיה להם תחרות לא פשוטה מול מגדלי משרדים אחרים ולכן מציעים מחיר אטרקטיבי של 50 ש"ח למ"ר.

צפו בפרויקט SIV PARK - סיב פארק פתח תקווה

בספטמבר טופס 4. עוד כשנה אכלוס

את הפרויקט, הכולל 23,500 מ"ר של ברוטו של מסחר, בונה אלייד יחד עם הקבלן המבצע BST, במשך כשנתיים ובקצב מהיר, נראה שעומד לקום בניין משרדים די אייקוני בנוף של פתח תקווה – כך לפי ביקור שלנו במקום.

רח' הסיבים, אחד מרחובות המסחר והתעשייה הותיקים והמרכזיים בפתח תקווה, תמיד היווה מקור משיכה לעסקים ום הכל יילך בתכנון, בספטמבר אמורה להסתיים הבנייה החיצונית והמעטפת ואז הוא יוגש לקבלת אישור טופס 4. לאחר מכן, השוכרים הראשונים יחלו להיכנס ולהקים את משרדיהם (תהליך שלוקח כחצי שנה), מה שאומר שהפרויקט יתחיל כנראה להתאכלס באותן חברות גדולות – בעוד כשנה.

חוץ מהמחיר האטרקטיבי, יש יתרון משיכה לבניין כמו SIV PARK, זה שמדובר בפרויקט לחברות שלא מתאים להן לעבוד במקומות עם ריבוי דיירים ומשרדים. כאלה שצריכות את השקט והפרטיות. יתרון נוסף הוא זה שאלייד גם מנהלת את הבניין והתפעול שלו ולשוכרים יש כתובת אחת – מה שיכול להקל על תהליכי הכניסה לפרויקט מורכב, בטח של קומה. 

מגדל SIV PARK סיב פארק פתח תקווה - 15 קומות
מגדל SIV PARK סיב פארק פתח תקווה - 15 קומות

מכוונים לגדולות

בשביל חברות כאלה, להוציא 75 אלף ש"ח בחודש על משרד שיכול להכיל כ-50 עובדים – זו בהחלט יכול להיות עסקה טובה ובטח זולה יותר ממשרדים בסטנדרט דומה בתל אביב, הרצליה או הבורסה. ככל הידוע, אלייד כבר נמצאת במשאים ומתנים על כחצי מהקומות עם מספר חברות המתעניינות בקומת משרדים שלמה להשכרה.

חשוב לציין כמובן כי השטחים נמסרים ברמת מעטפת ועל החברות יהיה להשקיע לא מעט בתכנון, עיצוב, תשתית ועוד. האם באלייד יצליחו להשכיר את כל 15 הקומות של הבניין היוקרתי בעוד שנה – קשה לדעת. מה שבטוח זה שלאור התחרות ההולכת וגוברת בנדל"ן המסחרי של פתח תקווה, הם ימצאו שזה לא פשוט כלל וכלל, ראו מקרה חוגי ONE, שנמצא לא רחוק ממנו ומאוכלס היום, חודשים מספר לאחר השלמת בנייתו, במשרדים בודדים בלבד.

פרויקט סיב פארק על רחוב הסיבים פתח תקווה

על המשולש

סיב פארק של אלייד נמצא במיקום אסטרטגי שקרוב למשולש התושבים בערים פתח תקווה, גבעת שמואל וגם קריית אונו. במרחק של נסיעת קורקינט חשמלית (בזהירות!) של 10 דקות אפשר להגיע לשם. מה שמחליש מעט את האטרקטיביות של הפרויקט הוא המרחק מציר הרכבת הקלה, שצפויה, בלי נדר, להיות מושקת בעוד חודש. אבל 700 מטר קו אווירי זה עדיין מרחק הליכה סביר.

 

לפי ההדמיה, מדובר במבנה פשוט וסימטרי עם קיר מסך מרשים, כשבקומות הגבוהות (10 ומעלה), יש מרפסות מרווחות, כשבקומה הגבוהה תיבנה חצר ירוקה. גובה טיפוסי של קומה (מבטון לבטון) הוא 3.8 מטרים. לרגלי הבניין אמורה לקום קומת מסחר וסביבה כ-1000 מ"ר של שטחים פתוחים וירוקים, שיתחברו עם מגדלי הסיבים הקיימים. על התכנון האדריכלי של הפרויקט אמון משרד האדריכלים יסקי-מור-סיון.

מסעדה נחשבת למטה?

לפי התכנון למרגלות המגדל צפוי להיות שטח מסחרי קטן, שכנראה יכיל מסעדה נחשבת, כשמתחתיו חניון תת קרקעי ענק בן 5 קומות, שאמור לאכלס כ-400 מקומות חניה. הפרויקט הוא יוזמה משותפת של חברת הנדל"ן "אלייד" (Allied) מקבוצת אלייד, יחד עם הזרוע הנדל"נית של "מגדל חברה לביטוח". תכנון הפרויקט החל כבר לפני ארבע שנים והוא למעשה השלב האחרון של פרויקט "מגדלי הסיבים", בו שוכנים, בין היתר, משרדיהם של חברת "טלפייר".

חברת הקבלן היא ב.ס.ט (BST), שבנתה בפתח תקווה את "גלובל טאווארס" (ALIGN) ועתידה לבנות, כפי שדיווחנו לפני מספר חודשים, את המתחם המסחרי של "הקרייה האקדמית". בנוסף, היא בעיצומה של בניית "פארק גיסין" (מתחם אוליבקס), ביוזמת ישרס – פרויקט שגם הוא מתקדם בקצב מהיר עליו דיווחנו לאחרונה.

צפו בביקור לפני שנה (אז קראנו לזה מגדל הסיבים 43)

עוד ב-נדלן

קבוצת חג'ג' תשקיע במיזם "היכל התרבות" פתח תקווה לאחר שנכנסה לשותפות "צים-בהרי"

פרויקט ההתחדשות העירוני הענק מקבל תפנית, עם מעורבותה של חברת הנדל"ן המוכרת, שתיכנס לשותפות בחברת "צים בהרי", שיזמה את הפרויקט, במקום "בהרי נדל"ן", שהסתכסכו משפטית עם "צים נדל"ן" של עדי צים. לפי הדיווח, הקבוצה, שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם במרכז העיר.

המשך קריאה »
סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »
שחם 30 פתח תקווה

צפו: נכס מוכן להשכרה במתחם האוכל והבילויים שחם 30 פתח תקווה (וידאו)

לאחרונה התפנה שטח מסחרי אטרקטיבי של כ-117 מ"ר + כ-20 מ"ר רחבה חיצונית, שצפוי לאכלס עסק מתחום המזון במתחם ההומה והמוכר. קבוצת SHAHAV (שהב) יזמות נדל"ן, יזמית הפרויקט ובעלת שטחי המסחר, משווקת אותו במחירי השכרה אטרקטיביים, כך שמדובר בחלון הזדמנות קצר. במתחם כבר פועלים המותגים: ג'ירף, גולדה, קפה לנדוור, סמאש בורגר האוס, מקס ברנר וטוסקה אירועים.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading