מגדל הסיבים 43 פתח תקווה

מגדל הסיבים (43) של "אלייד" & "מגדל" בשלב בנייה מתקדם – צפי אכלוס: ספטמבר 2023

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רח' הסיבים, אחד מרחובות המסחר והתעשייה הותיקים והמרכזיים בפתח תקווה, אמור להשיק בעוד כשנה וחצי מגדל משרדים חדש ונוצץ בחלק הדרומי ביותר שלו, הנושק לשטחה המוניציפלי של גבעת שמואל. הפרויקט למעשה ממשיך את "מגדלי הסיבים", המאוכלסים מזה תקופה ארוכה. אנדריי שטוביה, מנהל הפרויקט, מטעם הקבלן BST: "מה שמיוחד במגדל הסיבים – הוא הפשטות שלו". 

מגדל הסיבים 43, הוא פרויקט די גדול, יחסית להד התקשורתי הקטן שהוא קיבל עד כה. מדובר בבניין משרדים מודרני בן 15 קומות על שטח כולל של 23,500 מ"ר ברוטו, שמתחתיו חניון תת קרקעי ענק בן 5 קומות, שאמור לאכלס כ-400 מקומות חניה. שטח כל קומה יהיה כ-1500 מ"ר, כשהכוונה להשכירו למספר מצומצם של חברות גדולות. אולי אפילו חברה אחת או שתיים בלבד.

צפו בביקור בפרויקט (17.4.22)

כל שבועיים - קומה

הפרויקט הוא יוזמה משותפת של חברת הנדל"ן "אלייד" (Allied) יחד עם הזרוע הנדל"נית של "מגדל חברה לביטוח". תכנון הפרויקט החל כבר לפני שלוש שנים והוא למעשה השלב האחרון של פרויקט "מגדלי הסיבים", בו שוכנים, בין היתר, משרדיהם של חברת "טלפייר".

חברת הקבלן, שזכתה במכרז על הפרויקט לפני כשנה, היא ב.ס.ט (BST), שבנתה בפתח תקווה את "גלובל טאווארס" (ALIGN) ועתידה לבנות, כפי שדיווחנו לפני מספר חודשים, את המתחם המסחרי של "הקרייה האקדמית". בנוסף, היא בעיצומה של בניית "פארק גיסין" (מתחם אוליבקס), ביוזמת ישרס – פרויקט שגם הוא מתקדם בקצב מהיר עליו דיווחנו לאחרונה.

"תוך שנה סיימנו את בניית החניון התת קרקעי", מספר, אנדרי שטוביה, מנהל הפרויקט מטעם BST. "עכשיו, לאחר שכבר התקבלו כל היתרי הבנייה הנדרשים, אנחנו בעיצומה של בניית הקומה השלישית. לדברי שטוביה, קצב התקדמות הבנייה של של הפרויקט הוא מהיר. "לפי התכנון, כל שבועיים, אנחנו אמורים להשלים בנייה של קומה. בקצב הזה, שלב הבנייה אמור להיות מושלם בעוד כחצי שנה".

בניית הקומה ה-3 - מגדלי הסיבים 43 פתח תקווה
בניית הקומה ה-3 - מגדלי הסיבים 43 פתח תקווה

פשוט ואטרקטיבי

לפי ההדמיה, מדובר במבנה פשוט וסימטרי עם קיר מסך מרשים, כשבקומות הגבוהות (10 ומעלה), יש מרפסות מרווחות, כשבקומה הגבוהה תיבנה חצר ירוקה. גובה טיפוסי של קומה (מבטון לבטון) הוא 3.8 מטרים. לרגלי הבניין אמורה לקום קומת מסחר וסביבה כ-1000 מ"ר של שטחים פתוחים וירוקים, שיתחברו עם מגדלי הסיבים הקיימים. 

על התכנון האדריכלי של הפרויקט אמון משרד האדריכלים יסקי-מור-סיון וצפי האכלוס (עם הכל יתבצע לפי התכנון), הוא ספטמבר 2023. "הפרויקט מכוון להשכרה של חברות גדולות", מציין שטויבה. "ומה שמיוחד בו הוא הפשטות התכנונית". 

למרות שהפרויקט נמצא במרחק הליכה לא קטן (כ-650 מטרים, 10 דקות) מתחנת הרכבת הקלה, שאמורה להיות מושקת בעוד כחצי שנה, הלוקיישן הוא עדיין אטרקטיבי, נוכח הצמידות שלו לרח' השחם, שעתיד לעבור שדרוג בקרוב וגם לקרייה האקדמית, שלפי התחזיות, תמשוך אליה קהל איכותי של תושבים ועסקים.

מגדל הסיבים 43 על המפה

מגדלי הסיבים 43 על המפה - 650 מטרים קו אווירי מתחנת הרכבת הקלה "השחם"
מגדלי הסיבים 43 על המפה - 650 מטרים קו אווירי מתחנת הרכבת הקלה "השחם"

עוד ב-נדלן

גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »
עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה הדר גנים עמישב

נלחמים ובונים: פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 אושר לאחר התנגדויות. במהלך 2024 יחלו בנייה ופינוי

פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול בעמישב הדר גנים עולה שלב, לאחר שהועדה המחוזית לתכנון ובנייה פתח תקווה, אישרה להתקדם לעבר היתרים, לקראת הריסה של 48 יחידות דיור בשלושה מבנים ישנים ומוזנחים, שיוחלפו בלא פחות מ-175 יחידות דיור בשלושה מבנים מודרניים.יזמי הפרויקט הם בינו נדל"ן, לה מספר פרויקטים נוספים בשכונה, יחד עם ונטורה ניהול ופיקוח נדל"ן.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading