מגדל הסיבים 43 פתח תקווה

מגדל הסיבים (43) של "אלייד" & "מגדל" בשלב בנייה מתקדם – צפי אכלוס: ספטמבר 2023

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

רח' הסיבים, אחד מרחובות המסחר והתעשייה הותיקים והמרכזיים בפתח תקווה, אמור להשיק בעוד כשנה וחצי מגדל משרדים חדש ונוצץ בחלק הדרומי ביותר שלו, הנושק לשטחה המוניציפלי של גבעת שמואל. הפרויקט למעשה ממשיך את "מגדלי הסיבים", המאוכלסים מזה תקופה ארוכה. אנדריי שטוביה, מנהל הפרויקט, מטעם הקבלן BST: "מה שמיוחד במגדל הסיבים – הוא הפשטות שלו". 

מגדל הסיבים 43, הוא פרויקט די גדול, יחסית להד התקשורתי הקטן שהוא קיבל עד כה. מדובר בבניין משרדים מודרני בן 15 קומות על שטח כולל של 23,500 מ"ר ברוטו, שמתחתיו חניון תת קרקעי ענק בן 5 קומות, שאמור לאכלס כ-400 מקומות חניה. שטח כל קומה יהיה כ-1500 מ"ר, כשהכוונה להשכירו למספר מצומצם של חברות גדולות. אולי אפילו חברה אחת או שתיים בלבד.

צפו בביקור בפרויקט (17.4.22)

כל שבועיים - קומה

הפרויקט הוא יוזמה משותפת של חברת הנדל"ן "אלייד" (Allied) יחד עם הזרוע הנדל"נית של "מגדל חברה לביטוח". תכנון הפרויקט החל כבר לפני שלוש שנים והוא למעשה השלב האחרון של פרויקט "מגדלי הסיבים", בו שוכנים, בין היתר, משרדיהם של חברת "טלפייר".

חברת הקבלן, שזכתה במכרז על הפרויקט לפני כשנה, היא ב.ס.ט (BST), שבנתה בפתח תקווה את "גלובל טאווארס" (ALIGN) ועתידה לבנות, כפי שדיווחנו לפני מספר חודשים, את המתחם המסחרי של "הקרייה האקדמית". בנוסף, היא בעיצומה של בניית "פארק גיסין" (מתחם אוליבקס), ביוזמת ישרס – פרויקט שגם הוא מתקדם בקצב מהיר עליו דיווחנו לאחרונה.

"תוך שנה סיימנו את בניית החניון התת קרקעי", מספר, אנדרי שטוביה, מנהל הפרויקט מטעם BST. "עכשיו, לאחר שכבר התקבלו כל היתרי הבנייה הנדרשים, אנחנו בעיצומה של בניית הקומה השלישית. לדברי שטוביה, קצב התקדמות הבנייה של של הפרויקט הוא מהיר. "לפי התכנון, כל שבועיים, אנחנו אמורים להשלים בנייה של קומה. בקצב הזה, שלב הבנייה אמור להיות מושלם בעוד כחצי שנה".

בניית הקומה ה-3 - מגדלי הסיבים 43 פתח תקווה
בניית הקומה ה-3 - מגדלי הסיבים 43 פתח תקווה

פשוט ואטרקטיבי

לפי ההדמיה, מדובר במבנה פשוט וסימטרי עם קיר מסך מרשים, כשבקומות הגבוהות (10 ומעלה), יש מרפסות מרווחות, כשבקומה הגבוהה תיבנה חצר ירוקה. גובה טיפוסי של קומה (מבטון לבטון) הוא 3.8 מטרים. לרגלי הבניין אמורה לקום קומת מסחר וסביבה כ-1000 מ"ר של שטחים פתוחים וירוקים, שיתחברו עם מגדלי הסיבים הקיימים. 

על התכנון האדריכלי של הפרויקט אמון משרד האדריכלים יסקי-מור-סיון וצפי האכלוס (עם הכל יתבצע לפי התכנון), הוא ספטמבר 2023. "הפרויקט מכוון להשכרה של חברות גדולות", מציין שטויבה. "ומה שמיוחד בו הוא הפשטות התכנונית". 

למרות שהפרויקט נמצא במרחק הליכה לא קטן (כ-650 מטרים, 10 דקות) מתחנת הרכבת הקלה, שאמורה להיות מושקת בעוד כחצי שנה, הלוקיישן הוא עדיין אטרקטיבי, נוכח הצמידות שלו לרח' השחם, שעתיד לעבור שדרוג בקרוב וגם לקרייה האקדמית, שלפי התחזיות, תמשוך אליה קהל איכותי של תושבים ועסקים.

מגדל הסיבים 43 על המפה

מגדלי הסיבים 43 על המפה - 650 מטרים קו אווירי מתחנת הרכבת הקלה "השחם"
מגדלי הסיבים 43 על המפה - 650 מטרים קו אווירי מתחנת הרכבת הקלה "השחם"

עוד בפתח תקווה

מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח

יש שכן ל"גלובל טאוורס": רבוע כחול נדל"ן רוכשת מגדל משרדים צמוד ב-377 מיליון ש"ח

חברת הנדל"ן, השייכת לקונצרן "אלון רבוע כחול", תהיה הבעלים של המגדל, הצפוי להתנשא לגובה של 24 קומות בשטח כולל של כ-37 אלף מ"ר (משרדים ומסחר) ולהתאכלס באלפי עובדים ב-2025. גם היא, כמו היזמים של מתחם ביג ולנדרובר הסמוכים, בונה על התנופה העסקית והמסחרית הצפויה בצומת ז'בוטינסקי-משה דיין-רבין, בו יעבור הקו אדום של הרכבת הקלה.

המשך קריאה »
אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל