פארק גיסין - מבט מרחפן

ביקור: פארק גיסין פתח תקווה של ישרס מתכונן לתחילת אכלוס בעוד 3 חודשים

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

פרויקט הענק צפוי לכלול 3 מבני משרדים ומסחר, כשאחד מהם יתנשא לגובה של 25 קומות והשניים האחרים 6 קומות כל אחד. בשלב המתקדם יותר של הפרויקט צפויים להתווסף אליו מבנים נוספים, שישלימו לא פחות מ-200 אלף מ"ר. בין החברות ששכרו משרדים בפרויקטים: קבוצת מל"מ וחברת השרתים GDC. ישרס: "נדיר למצוא בניינים עצמאיים חדשים בסטנדרט כזה".

לפני חצי שנה דיווחנו לכם על כך שאחד מהפרויקטים המסחריים הבולטים בעיר קורם עור וגידים וצפוי לאכלוס עוד ביוני 22. לפי מצב הפרויקט בביקור שערכנו, מדובר באתגר די גדול, אבל העבודות במקום מתבצעות במרץ עם פועלים סביב השעון, כולל עבודות לילה. את פנינו בשטח קיבל שומר אדיב, שנתן לנו הצצה מבפנים על העבודות המתבצעות במקום.

צפו בקליפ מהביקור:

כפי שניתן לראות , העבודה עוד רבה, אך כל השלד החיצוני של שלושת המבנים כבר די גמור. הקירות החיצוניים מעוצבים בצורה של גלים, מה שנותן תחושה של דינמיות, שמתגברת נוכח מעברי הגשר בין המבנים. בשלב הראשון, לאחר קבלת טופס 4,  צפויים השוכרים להתאכלס ב-6 הקומות הבנויות של הפרויקט, רובם יהיו מאות עובדי חברת MALAM TEAM (קבוצת מל"מ), חברת ה-IT הותיקה, שתעבור לפארק גיסין ממשרדיה ברח' מרטין גהל. 

WELLNESS ב-200 אלף מ"ר

ביוני 2022, המבנה הגבוה, שיכיל כ-32 אלף מ"ר משרדים, צפוי להתחיל להיבנות על 6 הקומות הקיימות של המבנה המערבי – עד שיגיע ל-25 קומות (6+19). בשלב השני הפארק עתיד להתרחב לעתודת קרקע הנמצאת ממזרח לנכס עם בניית כ-130 אלף מ"ר נוספים, שיביאו את שטח הפארק לסך של כ-200 אלף מ"ר – בין הגדולים בפתח תקווה. בישרס מדווחים כי יש עדיין 10,000 מ"ר שטחים פנויים להשכרה עם חזית לרחוב גיסין.

”בעידן מגדלי המשרדים בעלי הצפיפות המקסימלית, נדיר למצוא בניינים עצמאיים חדשים בסטנדרט כזה", מציין בגאווה אמיר סבן, מנהל שיווק ונכסים בקבוצת ישרס. "השוכרים בפארק גיסין יקבלו קומות מרווחות של כ-2,000 מ"ר, שיאפשרו חלוקת חלל בניצול מקסימלי של השטח". 

סבן מוסיף שכל חברה תוכל לעצב ולרהט את משרדיה כראות עיניה ובהתאם לצרכיה ולטעמה. WELLNESS, המושג מאפיין כל כך את שגרת העבודה בהייטק, אמור לקבל ביטוי הלכה למעשה בפרויקט, שיכלול חדר כושר מפואר עם חדר סטודיו לחוגים ויציע אפליקציה עם תכנים בחינם לכל עובד, שיעורים פתוחים והרצאות על אורח חיים בריא.

צפו בגלריית תמונות מהשטח (24.2) - לחצו להגדלה

יעמיס על הפקקים? בונים על התחבורה הציבורית

 "כחלק משגרת העבודה בפארק גיסין, יהנו עובדי המתחם מחניון אופניים מתוחם וממלתחות צמודות, אזור ייעודי להטענת רכבים חשמליים, בית כנסת, יכולת חיבור ישירה לתשתיות סיבים אופטים ודאטה סנטר הממוקם בבניין", מציין סבן. כמו שאר הפרויקטים המסחריים הגדולים המוקמים בפתח תקווה, גם בפארק גיסין עובדי המקום ומבקריהם יוכלו ליהנות מפיאצה עם בתי קפה ומסעדות, פינות ישיבה מוצלות ופיתוח ירוק לאורכה הפנימי – מה שלדברי ישרס יהפכו המתחם לסביבה יצירתית ונעימה.  

אחד מהאתגרים הסבוכים של הפרויקט הוא התשתית התחברותית שמובילה אליו ומיקומו על עורק כל כך עמוס בצומת בזל-גיסין, שאמור להפוך להיות עמוס עוד יותר, נוכח הפרויקטים הנוספים הצמודים אליו, כמו זה של "בזל פארק", שנמצא בשלב התחלתי הרבה יותר. לדברי ישרס, החניון של הפרויקט אמור להכיל כ-1000 מקומות חניה, אליו יייכנסו  המכוניות מרח' בזל. לפי התכנית, צפוי בהמשך להיפתח כניסה נוספת מרח' גיסין.

בישרס פחות חוששים. "המיקום אסטרטגי להפליא: הפארק ניצב בלב משולש הרחובות גיסין, בזל והרב מלכה, בתווך בין דרך אם המושבות מצפון לציר ז'בוטינסקי מדרום", מציינים חברה. "מיקום זה משלב נגישות מרבית ויציאה מהירה לעורקי התחבורה הראשיים ולתחבורה הציבורית". למרות זאת, קשה לנו לדמיין איך הכניסות והיציאות של הרכבים מהחניון, לא יגרמו להרחבת הפקקים, המאפיינים את הצומת ממילא.

כניסות החניה הצפויות בפארק גיסין
כניסות החניה הצפויות בפארק גיסין

גלובל דאטה סנטר בגדול

ייתכן ויזמי הפרויקט, כמו פרויקטים מסחריים אחרים המוקמים בפתח תקווה, בונים על כך שעובדים רבים ישתמשו בתחבורה ציבורית ויגיעו לפארק גיסין מתחנת הרכבת קריית אריה, הנמצאת במרחק של קילומטר בלבד והקו האדום של הרכבת הקלה, אשר עתיד להיפתח בסוף שנת 2022, שתחנה שלו אמורה לעצור כ-700 מטר ממנו.

בנוסף לקבוצת מל"מ, שוכרת נוספת גדולה בפרויקט היא חברת GDC (גלובל דאטה סנטר), ששכרה שטח של 6000 מ"ר, שכולל בתוכו מתקן חוות שרתים, המתוכנן לעוצמת חשמל של 15 מגה וואט, בדומה למתקן נוסף של החברה, שכבר פועל בהרצליה פיתוח. בישרס מרגיעים בכל הקשור לתקני הבטיחות ואיכות הסביבה ולדבריהם המתקן עומד בדרישות האופייניות למתקנים מתקדמים כאלה ברגולציה עולמית של Tier 3 (רמת מיגון), עם כל תשתיות החשמל, מיזוג אוויר, והאנרגיה הנדרשות.

הדמיה של פארק גיסין לאחר השלמתו (באדיבות ישרס)

פארק גיסין - תמונת הדמיה

תמונות מהרחפן (באדיבות ישרס)

פארק גיסין על המפה

עוד בפתח תקווה

חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל