פארק גיסין - מבט מרחפן

ביקור: פארק גיסין פתח תקווה של ישרס מתכונן לתחילת אכלוס בעוד 3 חודשים

פרויקט הענק צפוי לכלול 3 מבני משרדים ומסחר, כשאחד מהם יתנשא לגובה של 25 קומות והשניים האחרים 6 קומות כל אחד. בשלב המתקדם יותר של הפרויקט צפויים להתווסף אליו מבנים נוספים, שישלימו לא פחות מ-200 אלף מ"ר. בין החברות ששכרו משרדים בפרויקטים: קבוצת מל"מ וחברת השרתים GDC. ישרס: "נדיר למצוא בניינים עצמאיים חדשים בסטנדרט כזה".

לפני חצי שנה דיווחנו לכם על כך שאחד מהפרויקטים המסחריים הבולטים בעיר קורם עור וגידים וצפוי לאכלוס עוד ביוני 22. לפי מצב הפרויקט בביקור שערכנו, מדובר באתגר די גדול, אבל העבודות במקום מתבצעות במרץ עם פועלים סביב השעון, כולל עבודות לילה. את פנינו בשטח קיבל שומר אדיב, שנתן לנו הצצה מבפנים על העבודות המתבצעות במקום.

צפו בקליפ מהביקור:

כפי שניתן לראות , העבודה עוד רבה, אך כל השלד החיצוני של שלושת המבנים כבר די גמור. הקירות החיצוניים מעוצבים בצורה של גלים, מה שנותן תחושה של דינמיות, שמתגברת נוכח מעברי הגשר בין המבנים. בשלב הראשון, לאחר קבלת טופס 4,  צפויים השוכרים להתאכלס ב-6 הקומות הבנויות של הפרויקט, רובם יהיו מאות עובדי חברת MALAM TEAM (קבוצת מל"מ), חברת ה-IT הותיקה, שתעבור לפארק גיסין ממשרדיה ברח' מרטין גהל. 

WELLNESS ב-200 אלף מ"ר

ביוני 2022, המבנה הגבוה, שיכיל כ-32 אלף מ"ר משרדים, צפוי להתחיל להיבנות על 6 הקומות הקיימות של המבנה המערבי – עד שיגיע ל-25 קומות (6+19). בשלב השני הפארק עתיד להתרחב לעתודת קרקע הנמצאת ממזרח לנכס עם בניית כ-130 אלף מ"ר נוספים, שיביאו את שטח הפארק לסך של כ-200 אלף מ"ר – בין הגדולים בפתח תקווה. בישרס מדווחים כי יש עדיין 10,000 מ"ר שטחים פנויים להשכרה עם חזית לרחוב גיסין.

”בעידן מגדלי המשרדים בעלי הצפיפות המקסימלית, נדיר למצוא בניינים עצמאיים חדשים בסטנדרט כזה", מציין בגאווה אמיר סבן, מנהל שיווק ונכסים בקבוצת ישרס. "השוכרים בפארק גיסין יקבלו קומות מרווחות של כ-2,000 מ"ר, שיאפשרו חלוקת חלל בניצול מקסימלי של השטח". 

סבן מוסיף שכל חברה תוכל לעצב ולרהט את משרדיה כראות עיניה ובהתאם לצרכיה ולטעמה. WELLNESS, המושג מאפיין כל כך את שגרת העבודה בהייטק, אמור לקבל ביטוי הלכה למעשה בפרויקט, שיכלול חדר כושר מפואר עם חדר סטודיו לחוגים ויציע אפליקציה עם תכנים בחינם לכל עובד, שיעורים פתוחים והרצאות על אורח חיים בריא.

צפו בגלריית תמונות מהשטח (24.2) - לחצו להגדלה

יעמיס על הפקקים? בונים על התחבורה הציבורית

 "כחלק משגרת העבודה בפארק גיסין, יהנו עובדי המתחם מחניון אופניים מתוחם וממלתחות צמודות, אזור ייעודי להטענת רכבים חשמליים, בית כנסת, יכולת חיבור ישירה לתשתיות סיבים אופטים ודאטה סנטר הממוקם בבניין", מציין סבן. כמו שאר הפרויקטים המסחריים הגדולים המוקמים בפתח תקווה, גם בפארק גיסין עובדי המקום ומבקריהם יוכלו ליהנות מפיאצה עם בתי קפה ומסעדות, פינות ישיבה מוצלות ופיתוח ירוק לאורכה הפנימי – מה שלדברי ישרס יהפכו המתחם לסביבה יצירתית ונעימה.  

אחד מהאתגרים הסבוכים של הפרויקט הוא התשתית התחברותית שמובילה אליו ומיקומו על עורק כל כך עמוס בצומת בזל-גיסין, שאמור להפוך להיות עמוס עוד יותר, נוכח הפרויקטים הנוספים הצמודים אליו, כמו זה של "בזל פארק", שנמצא בשלב התחלתי הרבה יותר. לדברי ישרס, החניון של הפרויקט אמור להכיל כ-1000 מקומות חניה, אליו יייכנסו  המכוניות מרח' בזל. לפי התכנית, צפוי בהמשך להיפתח כניסה נוספת מרח' גיסין.

בישרס פחות חוששים. "המיקום אסטרטגי להפליא: הפארק ניצב בלב משולש הרחובות גיסין, בזל והרב מלכה, בתווך בין דרך אם המושבות מצפון לציר ז'בוטינסקי מדרום", מציינים חברה. "מיקום זה משלב נגישות מרבית ויציאה מהירה לעורקי התחבורה הראשיים ולתחבורה הציבורית". למרות זאת, קשה לנו לדמיין איך הכניסות והיציאות של הרכבים מהחניון, לא יגרמו להרחבת הפקקים, המאפיינים את הצומת ממילא.

כניסות החניה הצפויות בפארק גיסין
כניסות החניה הצפויות בפארק גיסין

גלובל דאטה סנטר בגדול

ייתכן ויזמי הפרויקט, כמו פרויקטים מסחריים אחרים המוקמים בפתח תקווה, בונים על כך שעובדים רבים ישתמשו בתחבורה ציבורית ויגיעו לפארק גיסין מתחנת הרכבת קריית אריה, הנמצאת במרחק של קילומטר בלבד והקו האדום של הרכבת הקלה, אשר עתיד להיפתח בסוף שנת 2022, שתחנה שלו אמורה לעצור כ-700 מטר ממנו.

בנוסף לקבוצת מל"מ, שוכרת נוספת גדולה בפרויקט היא חברת GDC (גלובל דאטה סנטר), ששכרה שטח של 6000 מ"ר, שכולל בתוכו מתקן חוות שרתים, המתוכנן לעוצמת חשמל של 15 מגה וואט, בדומה למתקן נוסף של החברה, שכבר פועל בהרצליה פיתוח. בישרס מרגיעים בכל הקשור לתקני הבטיחות ואיכות הסביבה ולדבריהם המתקן עומד בדרישות האופייניות למתקנים מתקדמים כאלה ברגולציה עולמית של Tier 3 (רמת מיגון), עם כל תשתיות החשמל, מיזוג אוויר, והאנרגיה הנדרשות.

הדמיה של פארק גיסין לאחר השלמתו (באדיבות ישרס)

פארק גיסין - תמונת הדמיה

תמונות מהרחפן (באדיבות ישרס)

פארק גיסין על המפה

עוד ב-נדלן

בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »