פרויקט בזל פארק בפתח תקווה

הצצה מהשטח: "בזל פארק" – האח הצעיר של "פארק גיסין"

לנוסעים ברח' בזל פתח תקווה (ויש אלפים כאלה ביום), יש לא מעט זמן במהלך הפקק להסתכל ימינה (או שמאלה) ולראות שני הפרויקטים הענקיים של מסחר ותעסוקה, שנולדים בצידי הדרך. לצד התרוממות הרוח נוכח הפרויקטים החדשים, שמייצגים ביטוי נוסף להתפתחות העסקית של פתח תקווה, עולה החשש, איך הם ישפיעו על הצפיפות של הרחוב העמוס והצר.

לפני כחודשיים כתבנו על "פארק גיסין" של חברת ישרס, פרויקט שכבר נמצא בשלב יחסית מתקדם, לאחר בנייתן של 6 קומות בשני בנייני המשרדים, שאמורים לקום בו. תחילת האכלוס שם אמורה להיות עוד כ-8 חודשים (יוני 2022). הפרויקט ה"צעיר" יותר הוא זה של קבוצת סופרין (בשיתוף קבוצת וייס), שממותג בשם דומה – "בזל פארק".

צפו: מה קורה בפרויקט בזל פארק

לדברי יזמי הפרויקט, צפי האכלוס הוא ספטמבר 2024, אז כבר אמורים לפעול ה"קו האדום" ואולי גם ה"קו הצהוב", של הרכבת הקלה, שתעצור בתחנת "בילינסון", מרחק הליכה יחסית קטן (תלוי למי…) מהפרויקט. לפי החישוב שלנו, כחצי קילומטר.

בקבוצת סופרין מוסיפים כי אחד היתרונות של פרויקט בזל פארק, הוא הקרבה המשמעותית לשכונות  המגורים נוה גן ואם המושבות בה ממוקמת אוכולסייה המאופיינת בעבודה בהייטק ובשוק החופשי.

פרויקט בזל פארק - כביש אמור לחבר בין בזל לרח' משה מלכה
פרויקט בזל פארק - כביש אמור לחבר בין בזל לרח' משה מלכה

פסולת ומכשולים

מביקור שלנו במקום עולה כי העבודות עדיין בשלב התחלתי. השלד עוד לא התחיל להיבנות וכרגע עוסקים בעיקר בחפירות ודיפון של החניון התת קרקעי הענק שיוקם מתחת למגדל. הפרויקט מתחבר לעבודות שנעשות להרחבת הפארק הגדול ומעניין איך השניים ישתלבו בעתיד.

יש לציין כי הפרויקט מגודר כראוי, אך מטבע הדברים הוא גורם שמקשה על תנועת הולכי הרגל על המדרכה. לעיתים, חלק מהפסולת הרבה, שנוצרת מהעבודות של הפרויקט, זולגת לרחוב. המשאיות וכלי העבודה שנכנסים ויוצאים מהשטח, כמובן לא מיטיבים עם עומס התנועה ברח' הצפוף ממילא. 

אם יש משהו שיכול לתת פתח של תקווה לתנועה באיזור, חוץ מפתיחת הרכבת הקלה, הוא הכביש החדש שאמור לחבר בין רח' הרב משה מלכה לרח' בזל. עד כמה זה יעזור? ימים יגידו.

פרויקט בזל פארק - הצצה לבפנים
פרויקט בזל פארק - הצצה לבפנים
בזל פארק - מבט מהפרויקט לעבר הפארק
בזל פארק - מבט מהפרויקט לעבר הפארק
בזל פארק - מבט מרח' בזל
בזל פארק - מבט מרח' בזל
בזל פארק - עבודות חפירה ודיפון
בזל פארק - עבודות חפירה ודיפון
פארק בזל - הצצה מהשטח

עוד ב-נדלן

קבוצת חג'ג' תשקיע במיזם "היכל התרבות" פתח תקווה לאחר שנכנסה לשותפות "צים-בהרי"

פרויקט ההתחדשות העירוני הענק מקבל תפנית, עם מעורבותה של חברת הנדל"ן המוכרת, שתיכנס לשותפות בחברת "צים בהרי", שיזמה את הפרויקט, במקום "בהרי נדל"ן", שהסתכסכו משפטית עם "צים נדל"ן" של עדי צים. לפי הדיווח, הקבוצה, שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם במרכז העיר.

המשך קריאה »
סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »
שחם 30 פתח תקווה

צפו: נכס מוכן להשכרה במתחם האוכל והבילויים שחם 30 פתח תקווה (וידאו)

לאחרונה התפנה שטח מסחרי אטרקטיבי של כ-117 מ"ר + כ-20 מ"ר רחבה חיצונית, שצפוי לאכלס עסק מתחום המזון במתחם ההומה והמוכר. קבוצת SHAHAV (שהב) יזמות נדל"ן, יזמית הפרויקט ובעלת שטחי המסחר, משווקת אותו במחירי השכרה אטרקטיביים, כך שמדובר בחלון הזדמנות קצר. במתחם כבר פועלים המותגים: ג'ירף, גולדה, קפה לנדוור, סמאש בורגר האוס, מקס ברנר וטוסקה אירועים.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading