"שוקלים מילים": שת"פ טיפול בהפרעות תקשורת בין עיריית פ"ת לאונ' ת"א – יתרחב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

העירייה דיווחה היום כי המיזם שפעל השנה יורחב ל-13 מסגרות נוספות – גני ילדים ומעונות למשך חמש שנים נוספות. מטרת שיתוף הפעולה היא לצמצם פערים שפתיים ולהעשיר את השפה לילדים מגילאי לידה ועד גיל 6. בנוסף להיקף הפעילות המתואר, תורחב תכנית התערבות גם לכ- 160 ילדים נוספים. לפי הדיווח, תורם של האוניברסיטה תרם מיליון דולר והעירייה תשקיע סכום דומה.

לפי הדיווח, במסגרת הרחבת המיזם בעיר, נערכה לאחרונה פגישה בין ראש העיר רמי גרינברג וגורמי המקצוע ברשות לבין הנהלת החוג להפרעות בתקשורת של אוניברסיטת תל אביב, בה נקבע כי התקצוב להרחבת המיזם יתבצע בשיטת מצ'ינג. הילדים יקבלו התערבות אינטנסיבית במשך 2-3 טיפולים בשבוע, לאורך 3 שנים רצופות, זאת לצד מענה הדרכתי למשפחות הילדים ולצוותים הטיפוליים.

"העירייה משקיעה תקציבים משמעותיים לטובת קידום תכניות חינוכיות ובתוכן גם תכניות טיפוליות במגוון תחומים", מסר ראש העיר, רמי גרינברג, שכזכור בתחילת השנה, מספר הורים תקפו אותו על קיצוץ השעות בגנים המיוחדים. "במסגרת זו, נרחיב את מיזם "שוקלים מילים" במסגרות חינוך נוספות וכן עבור מענים פרטניים למאות ילדים".

גרינברג הודה לפרופ' ליאת קישון–רבין, רכזת תחום מעורבות בקהילה בחוג להפרעות בתקשורת ודיקאנית חדשנות בהוראה ולמידה באוניברסיטת תל אביב ולד"ר מיכל אונגר, מנהלת אגף גני הילדים בעירייה. לדברי העירייה, הטיפולים יסובסדו באופן מלא – לכל מי שזכאי. 

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading