"שוקלים מילים": שת"פ טיפול בהפרעות תקשורת בין עיריית פ"ת לאונ' ת"א – יתרחב

העירייה דיווחה היום כי המיזם שפעל השנה יורחב ל-13 מסגרות נוספות – גני ילדים ומעונות למשך חמש שנים נוספות. מטרת שיתוף הפעולה היא לצמצם פערים שפתיים ולהעשיר את השפה לילדים מגילאי לידה ועד גיל 6. בנוסף להיקף הפעילות המתואר, תורחב תכנית התערבות גם לכ- 160 ילדים נוספים. לפי הדיווח, תורם של האוניברסיטה תרם מיליון דולר והעירייה תשקיע סכום דומה.

לפי הדיווח, במסגרת הרחבת המיזם בעיר, נערכה לאחרונה פגישה בין ראש העיר רמי גרינברג וגורמי המקצוע ברשות לבין הנהלת החוג להפרעות בתקשורת של אוניברסיטת תל אביב, בה נקבע כי התקצוב להרחבת המיזם יתבצע בשיטת מצ'ינג. הילדים יקבלו התערבות אינטנסיבית במשך 2-3 טיפולים בשבוע, לאורך 3 שנים רצופות, זאת לצד מענה הדרכתי למשפחות הילדים ולצוותים הטיפוליים.

"העירייה משקיעה תקציבים משמעותיים לטובת קידום תכניות חינוכיות ובתוכן גם תכניות טיפוליות במגוון תחומים", מסר ראש העיר, רמי גרינברג, שכזכור בתחילת השנה, מספר הורים תקפו אותו על קיצוץ השעות בגנים המיוחדים. "במסגרת זו, נרחיב את מיזם "שוקלים מילים" במסגרות חינוך נוספות וכן עבור מענים פרטניים למאות ילדים".

גרינברג הודה לפרופ' ליאת קישון–רבין, רכזת תחום מעורבות בקהילה בחוג להפרעות בתקשורת ודיקאנית חדשנות בהוראה ולמידה באוניברסיטת תל אביב ולד"ר מיכל אונגר, מנהלת אגף גני הילדים בעירייה. לדברי העירייה, הטיפולים יסובסדו באופן מלא – לכל מי שזכאי. 

עוד ב-מהנעשה בעיר

על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »
יום הזיכרון יום השואה פתח תקווה

לקראת הימים העצובים: מה הלו"ז של אירועי יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה?

לאחר שהודיעה כבר לפני מספר שבועות על ביטול מסיבת יום העצמאות המסורתית הגדולה בפארק הגדול, עיריית פתח תקווה פרסמה היום את לוח הזמנים המעודכן לימי האבל, שהשנה צפויים להיות קשים מהרגיל, בעקבות המלחמה שעדיין מדממת. יום ראשון (5.5) ב-20:00, יתקיים טקס יום השואה המרכזי בהיכל התרבות וביום ראשון שאחריו (12.5) ייערך טקס יום הזיכרון המרכזי ביד לבנים. בנוסף לכך יערכו עוד עשרות אירועים ברחבי העיר.

המשך קריאה »

יש טיול לשבת: נחל שילה נפתח הבוקר למטיילים באירוע בהשתתפות השרה סילמן

במסגרת האירוע הושק באופן רשמי השביל למטיילים, לאחר פעולות שיקום שביצעה עיריית פתח תקווה בתוואי נחל שילה. לפי הדיווח של העירייה, היא שמה לה למטרה לפתח את מקטע הנחל העובר בתחומה כאתר טבע עירוני, עשיר ומגוון, אליו ניתן להגיע ברגל או ברכיבה.באירוע השתתפו תושבים רבים מפתח תקווה, ביניהם גם ראש העיר רמי גרינברג והשרה לאיכות הסביבה.

המשך קריאה »
חגי יהודה בש

שבוע לאחר שטבע בבריכה בצימר: נקבע מותו של חגי יהודה בש מפתח תקווה

במשך ימים ארוכים נלחמו בבית החולים פוריה בטבריה על חייו של הילד בן ה-5, אבל הלילה (בין חמישי לשישי) כוחו לא עמד לו והוא נפטר. חגי, שהתחנך בתלמוד תורה ברכת יעקב, הוא בנו של הרב אריאל שלמה בש, רב ידוע בעיר מקהילת חברון היכל יחזקאל שבעיר ושל אשתו תמר – טבע במהלך חופשה משפחתית. בשעה זו הוא מובא למנוחות בבית העלמין סגולה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading