Carasso

יוני ישראלי על המרכז בהדר גנים: "המטרה – ליצור אקו סיסטם"

אם תעברו במקרה בשכונת עמישב הדתית, שנמצאת בהדר גנים, תגלו לעיניכם מרכז מסחרי גדול, שעומד להיפתח בקרוב ואמור להכיל מגוון עסקים. "המטרה שהכל יהיה במקום אחד לתושבי המקום. זה פרויקט שכל הקסם בו מכוון מטרה לקהילה. לא מפלצתי בגודל שלו כמו קניונים גדולים. המינימליזם היחסי – זה היתרון שאנו מציעים", מספר יוני ישראלי, מנהל חטיבת נכסים בקרסו נדל"ן, שמקימה את הפרויקט.

בשכונה המבוקשת והיוקרתית בדרום-מזרח פתח תקווה, מקימים חברת קרסו נדל"ן ומושב נחלים  מרכז קניות שכונתי. המרכז בנוי מארבעה מפלסים על שטח כולל של 3,200 מ"ר. הוא יכלול בתוכו תמהיל חנויות ושירותים מותאמים לאופי הדתי-לאומי של התושבים.

בנוסף, יהיו בו כ 70 מקומות חנייה תת קרקעיות ו – 20 חניות עיליות. בקומה -1 יוקצו 700 מטרים לסופרמרקט – "נתיב החסד".קומת הקרקע תכיל כ- 1000 מטרים. יהיו בו סופר פארם, קיוסקים ומאפיית "שיבולי התקווה". בקומה הראשונה יוצבו קופת חולים "לאומית", בנק "לאומי" ובקומה שנייה קופות החולים "מכבי" ו"כללית". 

לפי ישראלי, "המרכז של קרסו" הושכר לעסקים בתפוסה כמעט מלאה (97%) והוא צפוי להיפתח בדצמבר של השנה הנוכחית. "הכול אמור להיפתח בבת אחת" מספר ישראלי. "עבדנו קשה על השדרוג. האלמנטים, הצבעים, הפיתוח הסביבתי. הושקע מאמץ רב בתכנון. גיננו את השטחים הציבוריים. הבנייה עצמה יפהפיה".

"אם אתה לא תשתנה, אתה לא בסטגנציה אלא רגרסיה"

נגיף הקורונה, טוען ישראלי, שינה את צורת הבנייה וגרמה גם להם לשנות ולהשתנות: "הקורונה הגדירה לנו כמה חשובה הגמישות על 100 מטרים. ראינו שאנשים מסביב ובעלי עסקים שיתפו פעולה בצורה מרבית. יצאו מהקופסה. גם בקופות החולים והבנקים. אם כבר, היא חידדה את הצורך במרכזים שכונתיים. קטנים.  כמה אנשים לא רוצים להתקהל יותר מדי באזורים צפופים לאור המצב הנוכחי. רוצים לבוא נקודתית, לקחת כמה דברים וללכת".

כיוון שזה מרכז שכונתי שמסביבו יש בנייה מרובה של דירות ובניינים גבוהים, חלק ניכר מתוך ההגעה למרכז הוא רגלית. "אנחנו קרובים לאלפי יחידות דיור במרחק הליכה של כמה דקות. חווית הקנייה שונה. כל העיקרון הוא לא להוציא רכבים כי הכל קרוב. החניות במקרה הזה הן בונוס", טוען ישראלי.

בהסתכלות על בניות מרכזי קניות בשכונות מגורים, יוני ישראלי אומר בגאווה שזהו אחד המרכזים הטובים במדינה: "יש לי משיכה לבנייה בפריפריות. מתחת לראדר. כשמדובר במרכזים מסחריים שכונתיים יש עוד אלפי יחידות דיור שצריכות לקבל מענה. אני קורא לזה Captive audience. שהכל נמצא מהיד אל הפה".

מראש בניתם בשכונת עמישב עם אסטרטגיה מוכנה מראש? 

"אנו רואים חשיבות מכרעת מהבחינה הזאת של תמהיל מגוון. הרצון הוא ליצור רוממות רבה למשפחות עם ילדים", אומר ישראלי.
בכלל, לאורך הריאיון עצמו ישראלי שב ומדגיש כמה הקשר עם הקהילה הדתית- חרדית היה בראש סדרי עדיפויות לפרויקט: "מרכזים מהסוג הזה מתוכננים שנים רבות קודם לכן, בערך 5-6 שנים. ספציפית בשכונה הזאת רצינו ליעד משהו לקהילה מסביב. לא נפתח בשבת. תהיה כשרות במקום. המטרה ליצור נגישות וניידות לתושבי המקום. דור הY והZ לימד אותנו שאם אתה לא משתנה ומתעדכן אתה נמצא מאחור, לכן אנחנו תמיד מתכננים אקו סיסטם אחד בבנייה שלנו. שהתושב נכנס בבוקר ויוצא בלילה".

"המרכז של קרסו" יושב ברחוב הרב משורר 11, שכונת עמישב.

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading