Carasso

יוני ישראלי על המרכז בהדר גנים: "המטרה – ליצור אקו סיסטם"

אם תעברו במקרה בשכונת עמישב הדתית, שנמצאת בהדר גנים, תגלו לעיניכם מרכז מסחרי גדול, שעומד להיפתח בקרוב ואמור להכיל מגוון עסקים. "המטרה שהכל יהיה במקום אחד לתושבי המקום. זה פרויקט שכל הקסם בו מכוון מטרה לקהילה. לא מפלצתי בגודל שלו כמו קניונים גדולים. המינימליזם היחסי – זה היתרון שאנו מציעים", מספר יוני ישראלי, מנהל חטיבת נכסים בקרסו נדל"ן, שמקימה את הפרויקט.

בשכונה המבוקשת והיוקרתית בדרום-מזרח פתח תקווה, מקימים חברת קרסו נדל"ן ומושב נחלים  מרכז קניות שכונתי. המרכז בנוי מארבעה מפלסים על שטח כולל של 3,200 מ"ר. הוא יכלול בתוכו תמהיל חנויות ושירותים מותאמים לאופי הדתי-לאומי של התושבים.

בנוסף, יהיו בו כ 70 מקומות חנייה תת קרקעיות ו – 20 חניות עיליות. בקומה -1 יוקצו 700 מטרים לסופרמרקט – "נתיב החסד".קומת הקרקע תכיל כ- 1000 מטרים. יהיו בו סופר פארם, קיוסקים ומאפיית "שיבולי התקווה". בקומה הראשונה יוצבו קופת חולים "לאומית", בנק "לאומי" ובקומה שנייה קופות החולים "מכבי" ו"כללית". 

לפי ישראלי, "המרכז של קרסו" הושכר לעסקים בתפוסה כמעט מלאה (97%) והוא צפוי להיפתח בדצמבר של השנה הנוכחית. "הכול אמור להיפתח בבת אחת" מספר ישראלי. "עבדנו קשה על השדרוג. האלמנטים, הצבעים, הפיתוח הסביבתי. הושקע מאמץ רב בתכנון. גיננו את השטחים הציבוריים. הבנייה עצמה יפהפיה".

"אם אתה לא תשתנה, אתה לא בסטגנציה אלא רגרסיה"

נגיף הקורונה, טוען ישראלי, שינה את צורת הבנייה וגרמה גם להם לשנות ולהשתנות: "הקורונה הגדירה לנו כמה חשובה הגמישות על 100 מטרים. ראינו שאנשים מסביב ובעלי עסקים שיתפו פעולה בצורה מרבית. יצאו מהקופסה. גם בקופות החולים והבנקים. אם כבר, היא חידדה את הצורך במרכזים שכונתיים. קטנים.  כמה אנשים לא רוצים להתקהל יותר מדי באזורים צפופים לאור המצב הנוכחי. רוצים לבוא נקודתית, לקחת כמה דברים וללכת".

כיוון שזה מרכז שכונתי שמסביבו יש בנייה מרובה של דירות ובניינים גבוהים, חלק ניכר מתוך ההגעה למרכז הוא רגלית. "אנחנו קרובים לאלפי יחידות דיור במרחק הליכה של כמה דקות. חווית הקנייה שונה. כל העיקרון הוא לא להוציא רכבים כי הכל קרוב. החניות במקרה הזה הן בונוס", טוען ישראלי.

בהסתכלות על בניות מרכזי קניות בשכונות מגורים, יוני ישראלי אומר בגאווה שזהו אחד המרכזים הטובים במדינה: "יש לי משיכה לבנייה בפריפריות. מתחת לראדר. כשמדובר במרכזים מסחריים שכונתיים יש עוד אלפי יחידות דיור שצריכות לקבל מענה. אני קורא לזה Captive audience. שהכל נמצא מהיד אל הפה".

מראש בניתם בשכונת עמישב עם אסטרטגיה מוכנה מראש? 

"אנו רואים חשיבות מכרעת מהבחינה הזאת של תמהיל מגוון. הרצון הוא ליצור רוממות רבה למשפחות עם ילדים", אומר ישראלי.
בכלל, לאורך הריאיון עצמו ישראלי שב ומדגיש כמה הקשר עם הקהילה הדתית- חרדית היה בראש סדרי עדיפויות לפרויקט: "מרכזים מהסוג הזה מתוכננים שנים רבות קודם לכן, בערך 5-6 שנים. ספציפית בשכונה הזאת רצינו ליעד משהו לקהילה מסביב. לא נפתח בשבת. תהיה כשרות במקום. המטרה ליצור נגישות וניידות לתושבי המקום. דור הY והZ לימד אותנו שאם אתה לא משתנה ומתעדכן אתה נמצא מאחור, לכן אנחנו תמיד מתכננים אקו סיסטם אחד בבנייה שלנו. שהתושב נכנס בבוקר ויוצא בלילה".

"המרכז של קרסו" יושב ברחוב הרב משורר 11, שכונת עמישב.

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »