סופרטל אין, זד מרקט אאוט. גיסין פתח תקווה

סופרטל IN זד מרקט OUT. שנה מהפתיחה – וכבר חילופי סופרים ב-Giss-In

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הסופר הרב-שימושי, שהיווה את העסק המרכזי והגדול במתחם והציע במקום אחד שוק איכרים, מאפייה, חנות סלולר, בית קפה וגם קצביה, ייסגר בסוף החודש הקודם ויחליף אותו מותג הקמעונאות של איש העסקים רני צים הפתח תקוואי. זה יהיה הסניף ה-4 בפתח תקווה של הסופר החדש, לאחר אחד שנפתח לא מזמן ברוטשילד. משה הופטמן, הבעלים, מבטיח: "המחירים שנציע יהיו זולים מזד מרקט".

זד מרקט (או Z-MARKET), שבהמשך גם נקרא "שוק איכרים ישראל", היה אמור להוות בשורה צרכנית לתושבי פתח תקווה בכלל ולתושבי שכונות אם המושבות החדשה, נווה גן ונווה דקלים בפרט. הסופר, שנפתח לפני פחות משנה (30.6) בקול תרועה רמה כיאה למותג חדש, הבטיח לתת מענה לכל מי שחיפש לעשות קניות אוכל ומצרכים במקום אחד – ובמרחק הליכה. אלא ששאיפות לחוד ומציאות לחוד.

סופרט טל פתח תקווה במתחם GISS-IN ברח' גיסין 15

כיום (4.6), מי שיגיע למקום, יראה כי אנשי סופרטל כבר בעלות על המקום, זאת למרות שהם עדיין לא שמו את שלט המותג. כרגע, מסך הלד, עליו התנוסס המותג של "זד מרקט", נותר חשוך ומעליו יש שלט ג'נרי בשם "סופר מרקט". 

צפו בפתיחה של זד מרקט שבישרה טובות

עירוב השימושים לה הצליח

בתחילה, הלקוחות קצת היססו לקנות בו. בכל זאת, מותג חדש ולא מוכר והם כבר היו רגילים לסופרים הגדולים בקניון אם המושבות, סגולה או ביכין סנטר. עם הזמן, זד מרקט, הפך לסופר לגיטימי מבחינת תושבי השכונות והסביבה – הרבה הודות למבצעים אטרקטיביים וסחורה טריה.

בנוסף, בניגוד לסופרים המוניים, זד מרקט, למרות שהתפוסה בו הלכה וגדלה, הציע סוג של אינטימיות וגם אדיבות בשירות שלא ניתן למצוא בחצי חינם, שפע טעמים או בשופרסל למשל. במקביל, הרשת, בבעלות צמד השותפים, אייל זכריה (שמחזיק ברוב הזכויות על מתחם Giss-In) וצחי דוד, פתחה סניף נוסף בב.ס.ר סיטי, שעדיין פועל ומשרת בעיקר את העובדים במשרדים.

אייל זכריה, בעלי זד מרקט

ודווקא כשהרשת הייתה במגמת עלייה, התגלו קשיים בזד מרקט גיסין. המבצעים פסקו, התגלו חוסרים בסחורה, במיוחד זאת הטרייה – חלב, לחם, ירקות. בנוסף, מערך משלוחים אונליין, שאמור היה להיות חלק מהמסחר בסופר – בסופו של דבר לא יצא לפועל. לבסוף בית הקפה, גם המאפייה, גם חנות הפיצוחים ולבסוף גם הקצביה (סניף של הקצבים מירושלים) – כולם הפסיקו לפעול, בשלב כזה או אחר.

זד מרקט בגיסין - יום הפתיחה ללקוחות
זד מרקט בגיסין - יום הפתיחה ללקוחות

"סופרטל ייפתח בתחילת יוני"

אם תרצו למצוא נחמה, אז מי שיחליף את זד מרקט, זהו סניף של הרשת המתפתחת "סופרטל", בבעלות איש העסקים רני צים, בנו טל צים (על שמו קרויה הרשת) ומשה הופטמן, השותף העסקי. לדבריו, רכישת הסניף הייתה על הכוונת מזה מספר חודשים.

משה הופטמן, מבעלי סופרטל
משה הופטמן, מבעלי סופרטל

מה היתרון שלכם יהיה על זד מרקט?

"קודם כל אנחנו מבטיחים שעות פתיחה נרחבות יותר. נהיה פתוחים מ-6 בבוקר עד חצות בלילה בימי חול ובנוסף נהיה פתוחים קבוע גם במוצאי שבת. רוב גדול של המוצרים שלנו הם בייבוא מקביל, מה שיאפשר לנו למכור בזול יותר. מדובר יהיה בסניף הדגל שלנו, גם מבחינת הגודל וגם מבחינת המבחר. יהיו ירקות ובשר טריים וסחורה באיכות גבוהה".

צפו בפתיחה של סופרטל ברוטשילד מלפני חודשיים

ניסיון והצלחה מוכחת בקמעונאות

מה לדעתך הסיבות שהובילו לסגירה של זד מרקט? 

 

"למקום יש פוטנציאל רב, עקב מיקומו על ציר מרכזי והסמיכות לשכונות. יחד עם זאת, הבעלים (אייל זכריה, פ.ת.נ), הוא איש עסקים שבא יותר מהכיוון של נדל"ן ופחות של הקמעונאות. בקמעונאות צריך ניסיון ויכולת מיוחדת כדי להצליח". 

הופטמן יודע על מה הוא מדבר, בטח כשהוא נמצא תחת המטרייה של קבוצת רני צים, בבעלות רני צים, שאת פריצת הדרך העסקית שלו עשה לפני ב-2011, אז הוא מכר, יחד עם אחיו עדי צים, את רשת "כמעט חינם" לנחום ביתן לפי שווי של 350 מיליון שקל. סכום כזה מקבל רק מי שבאמת מבין בקמעונאות. שם צים התפתח לנדל"ן, פיננסים ולבעלות על מתחמי קניות, כמו "צים אורבן", שבגני תקווה. 

רני צים, יו"ר קבוצת צים
רני צים, יו"ר קבוצת צים בפתיחת סופטל ברוטשילד

גורל העובדים

"סופרטל" היא סוג של 'בייבי' עבור צים ולא רק בגלל שהיא קרויה על שמו של בנו טל, שמנהל יחד עם הופטמן את הרשת. מדובר ברשת לה כבר יש שלושה סניפים במרכז העיר (אחד ברח' ההסתדרות, השני ברח' כץ והשלישי ברח' רוטשילד, שנפתח לפני חודשיים). הסניף שאמור להיפתח בגיסין, כמעט שווה מבחינת גודלו לשלושת הסניפים האחרים יחד. 

"אנחנו רואים בסניף של גיסין הזדמנות עסקית גדולה מבחינת סופרטל", מסכם הופטמן. "נשמח לספק את הסחורה במלוא מובן המילה לתושבים הרבים הגרים בסביבה". 

מה לגבי העובדים של זד מרקט? יישארו?

"מי מהעובדים שירצה לעבוד אצלנו, ניתן לו עדיפות, כי הם כבר מכירים את המקום. בגדול, מי שרוצה להמשיך לעבוד בסניף, נבחן את התנאים שלו ומה הוא מקבל ונחלטי על כל אחד בנפרד".

טרם הצלחנו להשיג את תגובת "זד מרקט". 

עוד ב-חנויות

סופרטל פתח תקווה מחדשים: מחלקת פירות וירקות בסניף רוטשילד. קצביה בהסתדרות

הסניף ברח' רוטשילד 73, הופך לאטרקטיבי יותר עבור תושבי מרכז פתח תקווה, זאת לאחר הרחבתו במבחר גדול של פירות וירקות מכל הסוגים במחירים תחרותיים, אפילו ביחס לאלה של השוק שליד, "בדגש על איכות וטריות", כפי שנמסר על ידי אנשי הרשת. בנוסף, הסניף הסמוך לו, ברח' ההסתדרות 26, מתחדש עם קצבייה בשטח של 150 מ"ר, שתכלול מגוון רחב של בשרים ועופות. מה המחירים?

המשך קריאה »
הקניון הגדול פתח תקווה - פתוח במוצ"ש

לראשונה אחרי שש שבתות רצופות: שני הקניונים של פתח תקווה – פתוחים במוצ"ש

שני הקניונים הגדולים בעיר – הקניון הגדול וקניון סירקין – יפתחו סופסוף את שעריהם גם במוצאי שבת, לראשונה מאז פרוץ המלחמה בשבת של ה-7 באוקטובר. הקניונים סגרו בעקבות שיקולים בטחוניים, אך גם עסקיים. כעת, גם בעקבות הפחתת הירי למרכז, ההחלטה שונתה והחנויות ייפתחו בעוד יומיים עם צאת השבת ועד השעה 23:00. עוד חדש בקניונים: מבצעי "נובמבר כחול-לבן".

המשך קריאה »
סופרטל גיסין פתח תקווה - פתוח בשבת

צפו בביקור בשבת בסופרטל גיסין. תושבים: "שלא ייסגר. זה טוב לפתח תקווה" (וידאו)

השבת האחרונה, לפני יום כיפור, נראתה תפוסה מלאה יותר מבשבתות קודמות, מאז שהסופר במתחם Giss-In אם המושבות נפתח גם בערבי שישי ושבת. הסיבה לכך היא לא רק הסמיכות ליום כיפור, אלא גם בגלל שיותר ויותר לקוחות יודעים על היותו פתוח – זאת למרות שהרשת מנסה "להצניע" את העניין. "עכשיו אפשר לדחות את הקניות מיום שישי ולעשות השלמות", אמר תושבה השכונה.

המשך קריאה »

צפו: צ'ארלס טירוויט (Charles Tyrwhitt) השיקו סניף באירוע מתוקשר בקניון הגדול

רשת בגדי הגברים המעוצבים הבינלאומית, עושה את הסיפתח שלה עם חנות ראשונה בישראל – אצלנו, בפתח תקווה וציינה היום אחרי הצהרים את הפתיחה עם משתתפים רבים, שהוזמנו להשקה, ביניהם: איש העסקים עמוס לוזון ובנו הכדורגלן עומרי, שניר שלו מחתונה ממבט ראשון, יחד עם זוגתו החדשה ועו"ד עומרי בר נתן, יוצא האח הגדול. הבעלים, אליהו קלימר: "להרגיש מיליון דולר במחיר נגיש"

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading