הדמיה ארי אדריכלים

הולכים על מחיר מטרה: אי.אס.איי אבן הבונים זכו במכרז לבניית 192 דירות בסירקין פתח תקווה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

 

החברה, שתשלם 90 מיליון שקל, תצטרף לקבוצות בנייה נוספות ותבנה בנייה רוויה בשטח של 5 דונם בתחום מחנה סירקין המתפנה ותציע 154 דירות במכרז הן במחיר מטרה, והיתר בשוק החופשי. זאת כחלק מתוכנית להקמת "שכונת סירקין מזרח", רובע עירוני חדש בפתח תקווה, על השטחים של מה שהיה מחנה סירקין, אשר פונה סופית במאי 2021. הרובע החדש יכלול כ-8,500 יח"ד, שטחי מסחר, תעסוקה ופארקים.

אי.אס.איי אבן הבונים היא חברה פרטית שהתאגדה במרץ 2021, בבעלות החברה הירושלמית ד. דניאל, חברה לבניין של שלום גריבה ועקיבא זורבין, ובבעלות הקבלן ברוך בן זימרה. זכתה במכרז של המנהל  לבניית 192 דירות בסירקין בפ"ת, לאחר שהציעה מחיר הנמוך מהערכת השמאי ברמ"י ביקשו מחיר מינימום של 14.5 מיליון שקל. כ-22.7 מיליון ש"ח מתוך הסכום המשולם ילך להוצאות פיתוח. 

 

מחיר מטרה בפתח תקווה

השטח עליו ייבנה הרובע העירוני החדש
השטח עליו ייבנה הרובע העירוני החדש

מכרז של רמ"י הוגשו שמונה הצעות,  כאשר המחיר הממוצע היה של כ-37.42 מיליון ש"ח, לפני הוצאות פיתוח. המכרז פורסם לראשונה ב-22 במרץ השנה אך נדחה ל-1 במאי. המגרש ממוקם בתחום מחנה סירקין המתפנה ובשטח ממערב לו עד לשכונות יוספטל וקריית אלון. הגבול הצפוני הוא נחל שילה.

80% מיחידות הדיור ברובע החדש ( 6800) יוקצו לרוכשי דירות במסגרת "מחיר מטרה". הדירות שימכרו בתוכנית זאת יוצעו בהנחה של 14%-19% מגובה השומה, ועד פחות מ-300 אלף ש"ח ממחיר הדירה בשוק החופשי, מחירי הדירות נקבעו האלה נקבעו ל-14.5-16 אלף שקל למ"ר, מהם יקבלו המגרילים הנחות של 20% ועד 300 אלף שקל.

המחירים הממוצעים הצפויים לדירות על פי ההערכות הם:

  • דירה בגודל 85 מ"ר תימכר במחיר מטרה של 1,293,618 ש"ח.
  • דירה בגודל 100 מ"ר, צפויה להימכר ב-1,549,006 ש"ח
  • ואילו דירה בגודל של 120 מ"ר, תימכר ב-1,889,532 ש"ח לאחר הנחה של "מחיר מטרה".

רובע עירוני חדש

שכונת סירקין מזרח הדמיה
שכונת סירקין מזרח הדמיה

המגרשים נמצאים בשטח שהיה פעם מחנה סירקין הצבאי, שהוקם עוד בימי המנדט. המתחם המתפרש על כ-2,425 , ייבנה בצפיפות של כ- 29 דירות לדונם. הרובע החדש יכלול כ- 300,000 מ"ר רבועים של שטחי מסחר ותעסוקה, בנוסף למבנים ומוסדות ציבור, שטחים פתוחים,שטחים פתוחים ציבוריים, ספורט ונופש, תחבורה ועוד.

עיריית פתח תקווה הודיעה כבר, למרות חששות והתנגדויות של גורמים, המתריעים מפני עומסי תנועה ופקקים שיווצרו בעקבות הרובע החדש, כי" הבנייה בסירקין היא עובדה מוגמרת". בעירייה רגועיםו וטענים כי הרובע החדש נבנה מתוך חשיבה על שילוב של תחבורה ציבורית ודרכי גישה של צירי תנועה ראשיים שימנעו את הפקקים שמהם חוששים אנשים שמתנגדים לתוכנית הפיתוח אדירת המימדים הזאת.

.

ההדמיה בתמונה הפותחת באדיבות: ארי כהן אדריכלים

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading