ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג ושרת התחבורה מירי רגב - במרכז התמונה

נחתם הסכם מאי"ץ בהיקף של כחצי מיליארד שקלים להגברת התחבורה הציבורית בפתח תקווה

שרת התחבורה מירי רגב, ראש העיר רמי גרינברג ומנכ"לית נתיבי ישראל אורלי שטרן, חתמו היום על ההסכם שנועד לשדרג משמעותית את הקישוריות ברשות. במסגרת התוכנית, יתווספו כ-15 קילומטרים של נת"צים ונר"תים (נתיבים לרכבים רבי תפוסה) ויקודמו הקמה של כעוד 180 אלף מ"ר של חניוני לילה ומסופים, בנוסף לכ-900 עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים. בנוסף יוקמו עוד 17 קילומטרים של שבילי אופניים בעיר.

 

הסכם מאי"ץ (מסופים, אופניים וצירי העדפה) נועד לקדם את התחבורה הציבורית בעיריית פתח תקווה, כאשר המדינה תקצה לכך כחצי מיליארד ש"ח. התוכנית תתמקד לאורך הרחובות הראשיים של פתח תקווה,  ויניח תשתיות מתקדמות לתחבורה ציבורית ותחבורה בת קיימא. ההסכם ויאפשר להרחיב את שירותי התחבורה הציבורית, הוספת קווים והגברת התדירות, במטרה לספק חלופה יעילה ואטרקטיבית לרכב הפרטי ולהוריד כך את עומסי התנועה.

 

בנת"צים יוצבו מצלמות ואמצעי אכיפה אלקטרוניים, לשמירה על דרך פנויה ותנועה חופשית לאוטובוסים. יוקמו גם כ-25 סככות אוטובוס חדשות ויתווספו לוחות דיגיטליים נוספים, במטרה לשפר את חוויית הנוסעים. שרת התחבורה מירי רגב במעמד חתימת ההסכם אמרה: " חזון התחבורה הציבורית שהצבתי עם כניסתי לתפקיד הולך ומתקדם, עיר אחר עיר ורשות אחר רשות". עוד היא הוסיפה: " מטרתנו היא לעודד מעבר לתחבורה ציבורית יעילה וירוקה, עם סל של אמצעי תחבורה משלימים להבטחת קישוריות מיטבית עם הפחתת השימוש ברכב פרטי, אשר גרם לפקקים, זה הפיתרון היחידי".

 
מפת התוכנית
מפת התוכנית

נדבך נוסף של התוכנית הוא עידוד הגברת השימוש באופניים בעיר, וזאת על ידי הקמת של עוד 17 קילומטרים של נתיבי אופניים. נתיבים אלו יוקמו בסמוך לנת"צ ברחובות מרכזיים ובהם שטטמפר, גורדון, הסיבים, גיסין ועוד. ראש העיר רמי גרינברג אומר על התוכנית כי " אנו היום בשחר חדש של הסכם היסטורי, יחד עם משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון, שייקדם את פתח תקווה לתחבורת המחר". 

עוד ב-רכב ותחבורה

כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »
אוטובוסים בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה: תגברנו את התחבורה הציבורית בעיר ב-10 קווי אוטובוסים

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף העירייה, מודיעים היום על תגבור קווים בסך של כ-200 נסיעות ביום. הקוים שיתוגברו: קוי האוטובוס 76, 77, 78 של חברת מטרופולין, קו 20, 22, 44, 64, 99 של אפיקים אלקטרה וקוים 51 ו-38 של חברת דן. גרינברג: "נפחית שימוש ברכב פרטי, נקל על העומסים בכבישים, נצמצם פגיעה באיכות הסביבה ובחיי אדם".

המשך קריאה »