ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג ושרת התחבורה מירי רגב - במרכז התמונה

נחתם הסכם מאי"ץ בהיקף של כחצי מיליארד שקלים להגברת התחבורה הציבורית בפתח תקווה

שרת התחבורה מירי רגב, ראש העיר רמי גרינברג ומנכ"לית נתיבי ישראל אורלי שטרן, חתמו היום על ההסכם שנועד לשדרג משמעותית את הקישוריות ברשות. במסגרת התוכנית, יתווספו כ-15 קילומטרים של נת"צים ונר"תים (נתיבים לרכבים רבי תפוסה) ויקודמו הקמה של כעוד 180 אלף מ"ר של חניוני לילה ומסופים, בנוסף לכ-900 עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים. בנוסף יוקמו עוד 17 קילומטרים של שבילי אופניים בעיר.

 

הסכם מאי"ץ (מסופים, אופניים וצירי העדפה) נועד לקדם את התחבורה הציבורית בעיריית פתח תקווה, כאשר המדינה תקצה לכך כחצי מיליארד ש"ח. התוכנית תתמקד לאורך הרחובות הראשיים של פתח תקווה,  ויניח תשתיות מתקדמות לתחבורה ציבורית ותחבורה בת קיימא. ההסכם ויאפשר להרחיב את שירותי התחבורה הציבורית, הוספת קווים והגברת התדירות, במטרה לספק חלופה יעילה ואטרקטיבית לרכב הפרטי ולהוריד כך את עומסי התנועה.

 

בנת"צים יוצבו מצלמות ואמצעי אכיפה אלקטרוניים, לשמירה על דרך פנויה ותנועה חופשית לאוטובוסים. יוקמו גם כ-25 סככות אוטובוס חדשות ויתווספו לוחות דיגיטליים נוספים, במטרה לשפר את חוויית הנוסעים. שרת התחבורה מירי רגב במעמד חתימת ההסכם אמרה: " חזון התחבורה הציבורית שהצבתי עם כניסתי לתפקיד הולך ומתקדם, עיר אחר עיר ורשות אחר רשות". עוד היא הוסיפה: " מטרתנו היא לעודד מעבר לתחבורה ציבורית יעילה וירוקה, עם סל של אמצעי תחבורה משלימים להבטחת קישוריות מיטבית עם הפחתת השימוש ברכב פרטי, אשר גרם לפקקים, זה הפיתרון היחידי".

 
מפת התוכנית
מפת התוכנית

נדבך נוסף של התוכנית הוא עידוד הגברת השימוש באופניים בעיר, וזאת על ידי הקמת של עוד 17 קילומטרים של נתיבי אופניים. נתיבים אלו יוקמו בסמוך לנת"צ ברחובות מרכזיים ובהם שטטמפר, גורדון, הסיבים, גיסין ועוד. ראש העיר רמי גרינברג אומר על התוכנית כי " אנו היום בשחר חדש של הסכם היסטורי, יחד עם משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון, שייקדם את פתח תקווה לתחבורת המחר". 

עוד ב-רכב ותחבורה

יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »
ליים LIME פתח תקווה ביום הבחירות

חברת ליים (Lime) קורקינטים חשמליים תאפשר נסיעה חינם בפתח תקווה ביום הבחירות

חברת הכלים החשמליים השיתופיים הגדולה בעולם, תעניק ביום שלישי הבא (27.2) לכל תושב עיר שרוצה להצביע לרשויות המקומיות (וגם לכאלה שרוצים לנצל את השבתון לשופינג), שתי רכיבות של עד 15 דקות בחינם, אותן ניתן לנצל במהלך טווח של שעתיים. "המטרה היא להוריד חסמים תחבורתיים עבור מצביעים פוטנציאליים בימי בחירות ולספק כלי תחבורה נגיש ויעיל", נמסר.

המשך קריאה »
פקקים בפתח תקווה - נת"צ בפתח תקווה

מרגישים את הפקק? דו"ח ארגון "15 דקות": פתח תקווה מקום 4 בישראל בסלילת נת"צים

ארגון צרכני התחבורה הציבורית בישראל, פרסם אתמול את הדו"ח השנתי שלו, שממנו עולה כי בעיר נסללו בין 2018 ל-2023 מסלולי נת"צ באורך של 6.1 ק״מ, לעומת 1.2 ק"מ שנסללו בשנים קודמות. חלק גדול מהמספר הזה שייך לנת"צ הארוך בדרך רבין. בנוסף, פתח תקווה דורגה במקום השני בתיכנון נתיבים לתחבורה ציבורית ונמנית על הערים המובילות בקידום תשתיות לתחבורה מקיימת ושבילי אופניים.

המשך קריאה »

כדאי להיערך: החל מה-1.3 תופסק תנועת הרכבת הכבדה בפתח תקווה למשך חודשיים

דוברות רכבת ישראל הודיעה לאחרונה כי תנועת הרכבות בעיר תופסק בחודש עד לתאריך 4.5.24 (כולל) בעקבות עבודות לצורך קידום פרויקט "המסילה המזרחית". במטרה לתת פתרון זמני לנוסעי הרכבת, יופעלו היסעים (אוטובוסים ומיניבוסים), אל מגוון יעדים, ביניהם אל ומתחנת הרכבת בקריית אריה. מטרת הפרויקט: לצמצם את הגודש בכבישים, את זיהום האוויר, ולהגביר את בטיחות משתמשי הדרך.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading