ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג ושרת התחבורה מירי רגב - במרכז התמונה

נחתם הסכם מאי"ץ בהיקף של כחצי מיליארד שקלים להגברת התחבורה הציבורית בפתח תקווה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שרת התחבורה מירי רגב, ראש העיר רמי גרינברג ומנכ"לית נתיבי ישראל אורלי שטרן, חתמו היום על ההסכם שנועד לשדרג משמעותית את הקישוריות ברשות. במסגרת התוכנית, יתווספו כ-15 קילומטרים של נת"צים ונר"תים (נתיבים לרכבים רבי תפוסה) ויקודמו הקמה של כעוד 180 אלף מ"ר של חניוני לילה ומסופים, בנוסף לכ-900 עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים. בנוסף יוקמו עוד 17 קילומטרים של שבילי אופניים בעיר.

 

הסכם מאי"ץ (מסופים, אופניים וצירי העדפה) נועד לקדם את התחבורה הציבורית בעיריית פתח תקווה, כאשר המדינה תקצה לכך כחצי מיליארד ש"ח. התוכנית תתמקד לאורך הרחובות הראשיים של פתח תקווה,  ויניח תשתיות מתקדמות לתחבורה ציבורית ותחבורה בת קיימא. ההסכם ויאפשר להרחיב את שירותי התחבורה הציבורית, הוספת קווים והגברת התדירות, במטרה לספק חלופה יעילה ואטרקטיבית לרכב הפרטי ולהוריד כך את עומסי התנועה.

 

בנת"צים יוצבו מצלמות ואמצעי אכיפה אלקטרוניים, לשמירה על דרך פנויה ותנועה חופשית לאוטובוסים. יוקמו גם כ-25 סככות אוטובוס חדשות ויתווספו לוחות דיגיטליים נוספים, במטרה לשפר את חוויית הנוסעים. שרת התחבורה מירי רגב במעמד חתימת ההסכם אמרה: " חזון התחבורה הציבורית שהצבתי עם כניסתי לתפקיד הולך ומתקדם, עיר אחר עיר ורשות אחר רשות". עוד היא הוסיפה: " מטרתנו היא לעודד מעבר לתחבורה ציבורית יעילה וירוקה, עם סל של אמצעי תחבורה משלימים להבטחת קישוריות מיטבית עם הפחתת השימוש ברכב פרטי, אשר גרם לפקקים, זה הפיתרון היחידי".

 
מפת התוכנית
מפת התוכנית

נדבך נוסף של התוכנית הוא עידוד הגברת השימוש באופניים בעיר, וזאת על ידי הקמת של עוד 17 קילומטרים של נתיבי אופניים. נתיבים אלו יוקמו בסמוך לנת"צ ברחובות מרכזיים ובהם שטטמפר, גורדון, הסיבים, גיסין ועוד. ראש העיר רמי גרינברג אומר על התוכנית כי " אנו היום בשחר חדש של הסכם היסטורי, יחד עם משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון, שייקדם את פתח תקווה לתחבורת המחר". 

עוד ב-רכב ותחבורה

אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

דמיינו 2034: תוכנית רכבת המטרו M2 אושרה ע"י המדינה. איפה היא תעבור בפ"ת?

עוד לא הספקנו "להתאושש" מההשקה המאוחרת של הרכבת הקלה, בדיוק לפני חודש – והיום התבשרנו כי תכנית ה"קו הכתום", שיחבר בין פתח תקווה לחולון, דרך גבעת שמואל, בני ברק, גבעתיים, רמת גן ותל אביב – אושרה על ידי ועדת התשתיות הלאומית. בניגוד לרכבת הקלה, הקו צפוי להיות תת קרקעי בלבד, אורכו 26 ק"מ עם 22 תחנות – כשמונה מהן בעיר, כשהנסיעה תסתיים בסגולה.

המשך קריאה »
גלאי רעש בפתח תקווה

תהיו בשקט? פתח תקווה נבחרה להיות העיר הראשונה בה יותקנו גלאי רעש בכבישים

ראש העיר רמי גרינברג כינס היום פגישה עם בעירייה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע באגף לאיכות הסביבה בעיר על מנת לקדם פיילוט, שבמסגרתו צפויים להיות מותקנים בקרוב למעלה מ-60 גלאי רעש ברחבי העיר. מתוך כל הערים שמשתתפות במיזם, פתח תקווה הראשונה – ואם הפיילוט יהיה מוצלח – צפויים להיות מותקנים גלאים נוספים. על הכוונ? מכוניות ואופנועים משופרים.

המשך קריאה »
הקו האדום של הרכבת הקלה דנקל פתח תקווה תחנת השחם ז'בוטינסקי

לידיעת הנוסעים במוצ"ש: הרכבת הקלה האחרונה מפתח תקווה תצא מעכשיו ב-00:15

שבוע מהשקת הקו האדום ולאחר שבמוצאי השבת האחרונה הרכבת פעלה רק כשעתיים, בנת"ע ומשרד התחבורה התחשבו בביקורת הציבורית והאריכו את שעות הפעילות. הערב, הרכבת הראשונה תצא מהתחנה המרכזית כבר ב-20:30 (כ-40 דקות אחרי יציאת השבת) והאחרונה תצא רבע שעה אחרי חצות מקריית אריה. הרכבת האחרונה תצא מתחנת אליפלט ת"א ב-00:30 ותגיע לפתח תקווה ב-1:00 בלילה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading