מבט על מגדלי דיור בפתח תקווה

מתכננים לקנות דירה חדשה בפתח תקווה? קבלו 300 אלף ש"ח הנחה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מי שתכנן לרכוש את הדירה הראשונה שלו בעיר, ישמח בוודאי לשמוע שמועצת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), אישרה השבוע את תכנית משרד השיכון גם עבור פתח תקווה, לפיה דירה בתכנית תימכר לזוג צעיר ב- 20% פחות ממחיר השוק, או עד 300 אלף שקלים.

"מחיר מטרה 2.1" הוא שם התכנית, במסגרת ישווקו דירות חדשות במסלול דיור במחיר מטרה מוזל. התכנית אמורה לכלול רק ערים שבתחומן מחיר למ"ר דירתי ממוצע הינו עד 20 אלף ש"ח ובמדד הכלכלי-חברתי הן בציון 4 ומטה. 

המשמעות היא שאם תרצו להיכנס לתכנית ולרכוש דירה חדשה בפתח תקווה, שעולה לפי מחיר השוק 1.5 מיליון ש"ח ומעלה, תקבלו הנחה של 300 אלף ש"ח. יש לציין כי ערים סמוכות הנחשבות יקרות יותר כמו רעננה, הרצליה והוא השרון – לא נכנסו לתכנית.

דירות חדשות בפתח תקווה
היכן ייבנו הדירות החדשות בפתח תקווה?

מחיר למטרה עדיף על מחיר למשתכן?

לפי התכנית, קבלנים ויזמים יוזמנו למכרז בהם יתבקשו לתת את המחיר הגבוה ביותר על הקרקע, ללא מחיר מינימום, תוך התחייבות למכור את הדירות לפי שיעור ההנחה שנקבע במכרז. יש לציין כי שיעור ההנחה אמור להיות משמעותי יותר, ביחס לתכנית "מחיר למשתכן". 

השינוי המשמעותי הנוסף ביחס ל"מחיר למשתכן" הוא העדיפות שתינתן למי שמוגדר תושב פתח תקווה בבואו לרכוש את הדירה. 25% מהדירות יימכרו לתושבי העיר, לעומת 20% בלבד בתכנית "מחיר למשתכן".

התכנית הזאת אמורה, יחד עם פרויקטים נוספים חדשים של מגורים, לקרב את פתח תקווה ל- 300 אלף תושבים ולמקום ה-3 בדירוג העיר המאוכלסת ביותר במדינה – ובכך לעבור את חיפה וראשון לציון המדורגות כיום מעליה.

מעיריית פתח תקווה טרם נמסרה תגובה על התוכנית וכרגע לא ידוע כמה יח' דירות יוקצו והיכן.

דירות חדשות בפתח תקווה
דירות חדשות בפתח תקווה

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading