מבט על מגדלי דיור בפתח תקווה

מתכננים לקנות דירה חדשה בפתח תקווה? קבלו 300 אלף ש"ח הנחה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

מי שתכנן לרכוש את הדירה הראשונה שלו בעיר, ישמח בוודאי לשמוע שמועצת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), אישרה השבוע את תכנית משרד השיכון גם עבור פתח תקווה, לפיה דירה בתכנית תימכר לזוג צעיר ב- 20% פחות ממחיר השוק, או עד 300 אלף שקלים.

"מחיר מטרה 2.1" הוא שם התכנית, במסגרת ישווקו דירות חדשות במסלול דיור במחיר מטרה מוזל. התכנית אמורה לכלול רק ערים שבתחומן מחיר למ"ר דירתי ממוצע הינו עד 20 אלף ש"ח ובמדד הכלכלי-חברתי הן בציון 4 ומטה. 

המשמעות היא שאם תרצו להיכנס לתכנית ולרכוש דירה חדשה בפתח תקווה, שעולה לפי מחיר השוק 1.5 מיליון ש"ח ומעלה, תקבלו הנחה של 300 אלף ש"ח. יש לציין כי ערים סמוכות הנחשבות יקרות יותר כמו רעננה, הרצליה והוא השרון – לא נכנסו לתכנית.

דירות חדשות בפתח תקווה
היכן ייבנו הדירות החדשות בפתח תקווה?

מחיר למטרה עדיף על מחיר למשתכן?

לפי התכנית, קבלנים ויזמים יוזמנו למכרז בהם יתבקשו לתת את המחיר הגבוה ביותר על הקרקע, ללא מחיר מינימום, תוך התחייבות למכור את הדירות לפי שיעור ההנחה שנקבע במכרז. יש לציין כי שיעור ההנחה אמור להיות משמעותי יותר, ביחס לתכנית "מחיר למשתכן". 

השינוי המשמעותי הנוסף ביחס ל"מחיר למשתכן" הוא העדיפות שתינתן למי שמוגדר תושב פתח תקווה בבואו לרכוש את הדירה. 25% מהדירות יימכרו לתושבי העיר, לעומת 20% בלבד בתכנית "מחיר למשתכן".

התכנית הזאת אמורה, יחד עם פרויקטים נוספים חדשים של מגורים, לקרב את פתח תקווה ל- 300 אלף תושבים ולמקום ה-3 בדירוג העיר המאוכלסת ביותר במדינה – ובכך לעבור את חיפה וראשון לציון המדורגות כיום מעליה.

מעיריית פתח תקווה טרם נמסרה תגובה על התוכנית וכרגע לא ידוע כמה יח' דירות יוקצו והיכן.

דירות חדשות בפתח תקווה
דירות חדשות בפתח תקווה

עוד בפתח תקווה

אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל