מבט על מגדלי דיור בפתח תקווה

מתכננים לקנות דירה חדשה בפתח תקווה? קבלו 300 אלף ש"ח הנחה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

מי שתכנן לרכוש את הדירה הראשונה שלו בעיר, ישמח בוודאי לשמוע שמועצת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), אישרה השבוע את תכנית משרד השיכון גם עבור פתח תקווה, לפיה דירה בתכנית תימכר לזוג צעיר ב- 20% פחות ממחיר השוק, או עד 300 אלף שקלים.

"מחיר מטרה 2.1" הוא שם התכנית, במסגרת ישווקו דירות חדשות במסלול דיור במחיר מטרה מוזל. התכנית אמורה לכלול רק ערים שבתחומן מחיר למ"ר דירתי ממוצע הינו עד 20 אלף ש"ח ובמדד הכלכלי-חברתי הן בציון 4 ומטה. 

המשמעות היא שאם תרצו להיכנס לתכנית ולרכוש דירה חדשה בפתח תקווה, שעולה לפי מחיר השוק 1.5 מיליון ש"ח ומעלה, תקבלו הנחה של 300 אלף ש"ח. יש לציין כי ערים סמוכות הנחשבות יקרות יותר כמו רעננה, הרצליה והוא השרון – לא נכנסו לתכנית.

דירות חדשות בפתח תקווה
היכן ייבנו הדירות החדשות בפתח תקווה?

מחיר למטרה עדיף על מחיר למשתכן?

לפי התכנית, קבלנים ויזמים יוזמנו למכרז בהם יתבקשו לתת את המחיר הגבוה ביותר על הקרקע, ללא מחיר מינימום, תוך התחייבות למכור את הדירות לפי שיעור ההנחה שנקבע במכרז. יש לציין כי שיעור ההנחה אמור להיות משמעותי יותר, ביחס לתכנית "מחיר למשתכן". 

השינוי המשמעותי הנוסף ביחס ל"מחיר למשתכן" הוא העדיפות שתינתן למי שמוגדר תושב פתח תקווה בבואו לרכוש את הדירה. 25% מהדירות יימכרו לתושבי העיר, לעומת 20% בלבד בתכנית "מחיר למשתכן".

התכנית הזאת אמורה, יחד עם פרויקטים נוספים חדשים של מגורים, לקרב את פתח תקווה ל- 300 אלף תושבים ולמקום ה-3 בדירוג העיר המאוכלסת ביותר במדינה – ובכך לעבור את חיפה וראשון לציון המדורגות כיום מעליה.

מעיריית פתח תקווה טרם נמסרה תגובה על התוכנית וכרגע לא ידוע כמה יח' דירות יוקצו והיכן.

דירות חדשות בפתח תקווה
דירות חדשות בפתח תקווה

תגובה אחת

  1. בשורות טובות לנדל”ניסטים. בשורות רעות לתושבים. אנחנו צפופים ונהיה עוד יותר צפופים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

פרויקט אספן גרופ רח' אימבר קרית אריה

שחקן חדש בקריית אריה: אספן גרופ רכשו מקרן ריאליטי שטח ב-140 מיליון ש"ח

רק לפני מספר שבועות דיווחנו לכם על פרויקט המגדל הגבוה בפתח תקווה של קבוצת הרציג, שאמור לקום ברח' אימבר, באיזור התעשייה קריית אריה והשבוע כבר התבשרנו על עסקת ענק במסגרתה תירכש קרקע על פני כ-15 דונם, היכן שיושב כרגע המחסן של זוגלובק, צמוד ל"אימבר טאוואר". אספן: "השטח עם פוטנציאל השבחה משמעותי להקמת פרויקט עירוב שימושים".

המשך קריאה »
גרופית בפסגה - תמונה מהשטח (23.1.22)

גרופית בפסגה: טרם נבנתה לבנה – ו-25 דירות נמכרו בפרויקט בפסגת הדר

שכונת פסגת הדר הפכה לשם חם בעיר. הקירבה למטרו 2, בסר סיטי, דן טאון, יכין סנטר, הקריה האקדמית העתידית וגם למרכז הבילויים והתעסוקה ברחובות הסיבים והשחם, הפכו את הנדל"ן בשכונה לאטרקטיבי. אחד מהפרויקטים הבולטים הוא זה של חברת גרופית – צמד בנייני מגורים חדישים, שאמורים להתאכלס בשנים הקרובות. צפו בראיון מהשטח עם משווק הפרויקט, רז שרייבר.

המשך קריאה »
איזור תעשייה סגולה - רח' בן גליס

פרויקט סגולה אושר להפקדה. בתכנית: פינוי כל התעשייה המזהמת לטובת בנייני משרדים

פרסום ראשון: הועדה המקומית לתכנון ובנייה פתח תקווה אישרה היום בעירייה להפקדה בועדה המחוזית את התב"ע החדשה למרכז העסקים ירקון (אזור התעשייה סגולה לשעבר). התכנית יוצרת מנגנון לעידוד יציאת מפעלים מזהמים ע"י תוספת זכויות לבעלי הקרקעות לצורך בניית בנייני משרדים וכיוצא בזה. התכנית מבהירה אילו שימושים מותרים באזור ומגבילה שימושים מזהמים.

המשך קריאה »
אפעל 33 פתח תקווה - פרויקט אדגר

מה נבנה ברחוב אפעל 33? הצצה לפרויקט של אדגר השקעות ופיתוח

בלי הרבה רעש תקשורתי, מוקם לו בימים אלה פרויקט חדש של חברת ההשקעות "אדגר", ממש לצד "מגדל אדגר" שלה, השוכן ברחוב אפעל בקרית אריה. חוץ משלט שמעיד על על הבנייה במקום, לא מצאנו כל פרסום על הפרויקט. לדברי גורמים בקבוצה עדיין אין צפי סיום לפרויקט וגם לא תאריך לאכלוס, היות ורק לא מזמן התקבלו היתרי בנייה. יצאנו לבדוק מה קורה בשטח.

המשך קריאה »
נגישות